Da li ste klasicna domacica ?

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 23:29, Naslov:
Kada sam se udala nisam znala da kuvam,a u kuci svoje majke nista nisam radila.Zamislite mene kada sam se tako neiskusna odjednom nasla u svemu tome...Lud
Medjutim ubrzo je doslo dete pa sam morala samu sebe naterati da to neznanje promenim,a u tome mi je jako pomoglo to sto me je mama naucila dobro se organizovati...a to je najbitnije.
Sada je potpuno druga prica.Sve radim kao prava Vrlo srecna ...Ali nenosim kecelju i nije mi rucak uvek u isto vreme.Nepravim jelovnik za sutra ali volim sa ukucanima da se dogovorim sta cemo sutra praviti za rucak.Vecinom ja kuvam i obavljam sve po kuci,a i ko ce kada zivimo sami jer mm radi po ceo dan.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 02:34, Naslov:
Joj tajo, ti si bila ko ja sada Vrlo srecna jos uvek sam u fazi ucenja, nadam se da cu se u skorije vreme izboriti sa svim tim Vrlo srecna Vrlo srecna
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 09:48, Naslov:
mene je muz ucio kuhati kad sam se udala!i da vam priznam pitu i kruh
jos uvijek ne znam napravit Tajna , Vrlo srecna Vrlo srecna ,ali sta cu,nadam se da
cu uskoro nauciti!
ne smatram se super domacicom,znam kuhati,docekati goste i sve
po kuci,ali nije to to,mozda za par godina,sa iskustvom
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 11:30, Naslov:
Ja znam da kuvam ,kecelju ne nosim,ne kuvam svaki dan,obicno za dva dana,i rucak gledam da mi je u isto vreme Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 11:57, Naslov:
Kad sam se udala nista nisam znala da skuvam,posto
sam jedinica u majke nije mi se moralo!!!
Sve sam sama naucila,i sad sam super zadovoljna...
Dorucak,rucak i vecera su mi uvek u isto vreme jer ja tako volim,
i svaki dan kuvam volim kad je sve frisko!!!
A moj sin obozava pitu sa krompirom tako da sam i to naucila,
svekrva mi je pomogla da naucim.... Mir Mir
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 13:09, Naslov:
Zao mi je samo sto nisam naucila da razvlacim pitu i da pravim slavski kolac kao moja svekrva...a mozda i uspem nesto da izvucem od nje,to mi je zelja.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Subota 28.02.2009, 19:16, Naslov:
Znam da razvlacim pitu i da pecem hleb ....a kad sam se udala znala sam samo kolace da pravim sve ostalo sam naucila vremenom.......za ovih 11 god sam puno naucila a ima jos dosta toga da se uci........ali se ne pronalazim u ulozi domacice.......kod mene ti je to samo obaveza a ne zadovoljstvo.......kuvam zato sto tako reci moram Mislim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 21:49, Naslov:
Slicna situacija kao kod madam,kao devojku nije ne zanimalo kuvanje. Mama mi je sto puta rekla da kad se udam reci ce nista je nije majka naucila a ja njoj mma nisam ja za kuvaricu ja sam umetnicka dusa. Sada sam jos uvek umetnicka dusa ali znam da kuvam i da mesim hleb i torte, kolace da pravim. Topim se kada deca uzivaju u onome sto ja spremim. Kod nas je dogovor uvek sta ce se sutra jesti. Kuvam svaki dan i rucak je izmedju 12 i 1h.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 22:40, Naslov:
Uzivam u kuhanju i spremanju kolaca, i uvek volim nesto novo da probam i da eksperimentisem. Jos kao devojka sestra je uvijek namirivala po kuci, cistila prasinu, prala i td. a ja uvijek spremala obroke i kolace.

Svekrva mi je odmah cim sam dosla " predala kutlacu ". A svaki put pita : Snaho sta ces za rucak? pa ako joj se dopadne stavljam, ako nee nadjem nesto druugo Vrlo srecna
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 22:51, Naslov:
Holy,sad ste sami,pa ce ti biti super,spremaces ono sto volite ti i muz samo! A,svekrva ce u pocetku zvati telefonom da vidi sta si spremala,a vremenom ce zvati redje iz tog razloga Osmeh
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 22:53, Naslov:
Kako je mene to u pocetku nerviralo sto pita sta cu i kakooo ! A sad vise nee. S vremena na vreme prebaci kako sad cesto njen sin jede u restoranu, a ranije nee... mada se to njoj samo cini, mozda jednom mesecno da odemo vani na veceru.. Osmeh

Ja uzivam spremajuci hranu za mog dragog, i topim se kad vidim da mu se svijda, a jos kad znam da to njegova mama nije stavljala Vrlo srecna
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 22:58, Naslov:
Potpuno te razumem,pa kad jos odvali da je smrsao Osmeh ?! I ja uzivam u tome kad mi kaze da je lepo i ukusno,a nije mama spremila...Jednostavno,u mojoj kuhinji,ja sam domacica!
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 08:26, Naslov:
Ja imam poveći staž u braku tako da se odavno smatram domaćicom u svojoj kući. Imala sam sreće da smo od početka živeli sami, bez roditelja i to je nekako moralo ići onako kako sam ja i kanalisala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 27.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 20:05, Naslov:
Drage moje , kada ste prezivele prepreku zvanu svekrva i kuhinja drage mame prezivecete i sve eksperimente u kuhinji . Ne brinite , svaka od nas ume da skuva bar po nesto sto je nasoj jacoj polovini uuu prste da polizes , ali ... Kada ce vam to i reci ? Desi se ponekad , onda ,onda , ali ne ocajavajte . Bas i ne mora rucak tacno na vreme , - neizvodljivo je - deca u skoli , mi na poslu , ali pravi stub porodice tj . domacica naci ce nacina da okupi porodicu bar za jednim obrokom . E sad , ko je kakva domacica klasicna ili moderna - pa to namece stil zivota Mete

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 20:12, Naslov:
volim da kuvam, samo mi smeta ova vrucina....jedva cekam da malo zahladi....jedino sto moze da mi zasmeta je kada mi nedostaju pojedini sastojci...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 27.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 20:15, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 115
Koliko clanova ima idealna porodica?