Da li ste klasicna domacica ?

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 17:22, Naslov: Da li ste klasicna domacica ?
Uvijek me nasmije kad vidim svoju susjedu, koja dok kuha nosi pregacu, a rucak je tocno u podne. Ja tek tada idem po kruh.
Da li ste vi klasicna domacica ili vam je i kuhanje dio posla kojeg obavite bez bilo kakvih "klasicnih" rituala. Da li pisete jelovnik, dogovarate se sa ostalim clanova porodice ili napravite neki mastoviti obrok, kad vam naidje inspiracija.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 17:42, Naslov:
Pregacu ne nosim, ali se obavezno isprskam.
Jelovnik nam zavisi od sezonskih namirnica-uglavnom se i prigovara,kad je vreme za boraniju ili tikvice. Uglavnom su kuvana ili zapecena jela u pecnici, vrlo retko spremam przena jela ili rostilj.
Rucak sam ranije pocinjala da spremam u 13:00, da bi u 15:30 kad se okupimo, rucali tek pripremljeno jelo. Kako radim, a i radno vreme mi je sasavo, ritual oko rucka obavim za vikend.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 17:57, Naslov:
Kecelju ne nosim ali sam je stavila neki dan i deca su me zbunjeno gledala... u fazonu: sta ce ti to?
Trudim se da kuvam SVAKI dan, nekako mi je to ostalo od moje mame. Nedeljom je rucak tacno u 13,00 i tada smo svi za stolom. Preko nedelje se organizujemo kako mozemo.
Volim kad smo svi zajedno bar u tu nedelju jer to porodicno okupljanje je, bar meni, super.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 18:07, Naslov:
Klasicna domacica...pa ne nosim ni ja kecelju, a rucak je oko 3-pola 4 kad ne radim u to vreme. Kad radim u to vreme, spremim ranije rucak, a rucamo kad se vratim s posla ili posebno. Posto smo za sad samo muz i ja clanovi nase porodice, uglavnom se dogovaramo oko rucka, mada volim ponekad da iznenadim Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 19:06, Naslov:
Tara, ne znam bas sta mislis pod tim "klasicna domacica" ali sa ili bez kecelje, nisam klasicna domacica Osmeh. Nemam vremena da kuvam svaki dan a i kad kuvam to je nesto sto se sprema na brzinu. Kad smo vec kod toga, moj dragi ima jednu devizu: zasto bi neko spremao jelo pet, sest sati, ako cu ja da ga pojedem za dvadesetak minuta Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

beograd
Broj postova: 12
Reg. datum: 13.01.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 19:34, Naslov:
da li klasičnost jedne domaćice odredjuje samo kuvanje i kecelja?
Sebe smatram vrlo klasičnom, kuvam, perem peglam (ako baš moram), blogujem, chatujem, ali kecelju ne nosim.A i ručam skoro svaki dan, sem ako nije drugačije, što naravno važi i za ostale ukućane! :cool:
____________________
neda, uzeli su mi metlu, ali su ostavili varjaèu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 19:42, Naslov:
Pa, pod pojmom klasicna domacica mislila sam na zene koje i u kuhinji imaju strogi red, od toga kad mora rucak biti na stolu, pa do nacina priprema obroka. Da li je to kompletan obrok, sve od juhe do deserta ili je to neki samostalni obrok. Posto smo skoro sve zaposlene nemamo puno vremena za kuhanje. Ja vec na odlasku sa posla polako smisljam sta cu usput kupiti i taj dan kuhati. Obicno ne kuham kompletan rucak jer za njega nemam ni vremena, a cesto ni volje. I taj obrok vise nije ni rucak, vec bi se mu prije moglo reci vecera. Ljeti je to neko jelo na brzinu ili salata koja uz kalorijsku vrijednost ima i osvjezavajuci karakter.
A da li kod sastavljanja obroka pazite na broj kalorija ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 11.10.2007, 01:09, Naslov:
Mi smo vrlo fleksibilna porodica -obroci nisu strogo odredjeni po satnici a često ni ne uspevamo da ručamo zajedno jer je uvek neko od nas četvoro ilina poslu ili u školi, na treningu...Ali svakog dana za ručak mora biti supa ili neka čorbica plus glavno jelo .Uvek ima puno povrća i voća, kolača na bazi voća i krema-za najmladju kćerku !Čini mi se da se najviše bavim spemanjem hrane a u spremanju kuće i dvorišta rade svi ukućani.Mrzim peglanje jer je dosadno pa često oprano lepo složim a peglam pre oblačenja.Ionako se sve pogužva u prebukiranim ormarima.Teško se odlučujem da bacim stvari koje se slabo nose jer po nekad nešto od toga prekrojim i sašijem novo od odeće koja mi je dosadila.Kad gledam moju svekrvu i moju mamu-mislim da i nisam baš klasična domaćica! One su u tome savršene!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 11.10.2007, 02:38, Naslov:
Nisam bash klasican ali sam sigurno praktican Bljak
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 18:11, Naslov:
ja ne nosim nikakve kecelje, svi su stalno puni ideja sta bi ja sve mogla da skuvam ili ispecem,....radnim danima mi zavisi od posla, kako cu da se organizujem;uglavnom uvece pocnem da kuvam, ali pazim da ne zavrsim, inace krenu da jedu, pa ostanem bez rucka, HaHahahaha...vikendom se baskarim, kuvam natenane i sa uzivanjem...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Becej
Broj postova: 229
Reg. datum: 09.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 18:37, Naslov:
Pa ne znam, šta to određuje klasičnu domaćiću?
Ne nosim maramu na gavu niti kecelju, a ručak kuvam svaki dan, usisavam, perem, peglem, ribam, spremam, dočekujem i ispraćam ostale ukućane, i veliki deo dana provedem u kući, osim kad je lepo vreme pa izađem da proluftiram bebu.
Sebe smatram dobrom domaćicom Sramni

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 18:41, Naslov:
Pa nosim kecelju obicno kad pecem kolace i torte a dok kuvam NE a rucak mi je radnim danom obicno 1h-2h.........a nedeljom obavezno u 12h to je kod nas neki starinski obicaj i mm kad ne dobije rucak na vreme samo pregovaraLjut sam a sad posto radim nedeljom mora on da kuva Osmeh tako da ako rucak nije na vreme ja Oklagija

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 19:25, Naslov:
Vrlo srecna Vrlo srecna madame............................klasicna domacica hm pa sta znam, ne volim da nosim kecelju jako me nervira, kad spremam hranu ne volim da mi kosa leprsa okolo, obavezno je dobro vezana dok spremam. Kod mene moj dragi ne sprema on je crnogorac ada coce dje si ti vidjela da crnogorac kuva Vrlo srecna Vrlo srecna tako da sve, ama bas sve radim sama. Vrlo srecna
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 19:42, Naslov:
Nisam klasicna domacica jer nemam za to vremena.....volim da kuvam,sama biram i odlucujem sve u kuhinji.......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 19:46, Naslov:
U jednu ruku da,a u drugu ne...sve zavisi sta se sve podrazumeva pod tom klasikom.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 20:09, Naslov:
Ne nosim kecelju,kuvam uglavnom svaki dan,nemam oredjeno vreme za rucak.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 20:20, Naslov:
ne nosim kecelju nikad,smeta mi.nemamo odredjno vreme rucka,sve zavisi kad ustanemo.
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 20:51, Naslov:
Kecelju nosim dok kuvam ili perem posudje.Nekako neznam poceti te poslove bez kecelje.Kada sam jednom bila kod moje snaje i kuvala rucak,zamolila sam je da mi da kecelju.Ona je rekla da ima samo jednu i donela mi je.Posle je stalno gledala sta ja radim jer je mislila da brisem ruke o kecelju dok kuvam Vrlo srecna Iznenadila se kada je videla da je kecelja ostala cista.Stvarno nikada ne uprljam kecelju,ali sam navikla da je stavim.To me naucila svekrva,Vojvodjanka.
Ne kuvam svaki dan,nekada jedemo ono sto je ostalo,ali uvek rucamo izmedju 13 i 13.30 casova. Zdravo
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 23:12, Naslov:
Nisam klasicna domacica,nenosim kecelju,nekuvam svaki dan,nekuvam samo ja,to je bilo nekad...nezelim da budem klasicna domacica da po ceo dan kuvam,mesim,glancam do besvesti svaki dan itd...nezelim vise da budem rob kuce...sada sam savremena domacicaVrlo srecna:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 23:18, Naslov:
svaka cast anaana Mir .tako i treba.ja sam ranije vodila racuna da mi sve bude cakum pakum,sad sam okrenula list.ono sto ne stignem da uradim,odlozim,ne prisiljavam sebe.u svemu tome nadjem neki poslic i za mm,da mi olaksa malo
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 91
Koliko clanova ima idealna porodica?