Kuhinja

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 15.10.2007, 00:29, Naslov: Kuhinja
Nekad je kuhinja bila glavna prostorija u kuci. U njoj je dominirao veliki stol i stednjak koji je bio znak topline i blagostanja. Oko velikog stola okupljala se je obitelj, pisala se je domaca zadaca, rjesavali su se vazni problemi. Kuhinja je bila centar za okupljanje porodice. Na celu stola obicno je sjedio otac kao glava porodice. Moderne kuhinje postale su manje i ekonomicnije, a kuhinjski stol postepeno je gubio svoju funkciju.
Danasnja kuhinja nije vise samo u zenskim rukama. Sve cesce partneri u njoj zajedno pripremaju obroke, pomazu si jer oboje rade, a uz kuhanje se i druze. Novom organizacijom stednjak je zauzeo sredisnje mjesto u kuhinji. Posto partneri jedan drugom vise ne okrecu ledja, kuhinja je opet postala centar druzenja.
Kako ste vi opremili svoju kuhinju i da li se u njoj druzite ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 15.10.2007, 01:34, Naslov:
Kuhinja, trpezarija i dnevni boravak su u mojoj kući tri prostorije u jednom velikom prostoru koji je odvojen jedino policama i skupinom nameštaja koji pokazuju gde počinje jedno a gde se završava drugi deo .Tu najviše svi boravimo, družimo se ali i svako može da ima svoj kutak za rad .Tu je i komp . u uglu dnevnog boravka a i veliki tv na koji mogu da bacam pogled dok spremam hranu, ako me nešto interesuje.Aspirator rešava mirise iz kuhinje . Svaki deo je drugačije osvetljeni a i u drugoj boji je nameštaj svake celine.To smo davno isplanirali i dopada mi se ovako.Deca borave u svojim sobama ali najčešće smo svi zajedno tu, dok se sprema obrok.To nam pruža prisnost i toplinu u domu.Nema otudjenosti kao u malim stanovima sa puno malih prostorija koje odvajaju porodicu zidovima!
Kuhinja je najmanji deo ali veoma funkcionalna i ekonomična.Sve mi je na dohvat ruke.Suprug je majstor za večere , ja za ručkove a mladja kćerka stalno pravi nešto slatko.. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 18.10.2007, 14:29, Naslov:
Davno su vec prosla vremena velikih kuhinja.
To mora biti mali i racionalno opremljen prostor u kome nam je sve, kao sto je vec neko rekao, na dohvat ruke sa sto manje saginjanja. U kuhinji steknemo neverovatno kilometrazu zbog koje je izgubljeno ogromno vremena, normalno - gledano dugorocno.
Kuhinja koju imam svakako nije opremljena za domacicu koja ne moze bez hiljadu loncica i raznih drugih "kao" pomagala pri kuhanju. Isto tako bio bi joj uskracen pogled na omiljenu latinoamericku seriju Wink
Svejedno sam siguran da bi i Jamie Oliver bio zadovoljan njenom opremom, a meni je vazno samo to da mogu u njoj napraviti sve ono sto zelim.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 18.10.2007, 17:16, Naslov:
Kod mene je kuhinja uska, a dugacka, moze sve da stane sto treba da stane, ali nema puno prostora za druzenje u kuhinji Osmeh trpezarija je povezana sa dnevnom sobom, ali postoje pokretna vrata koja ih donekle ipak odvajaju. Svidja mi se sto je kuhinja odvojena od svega - volim da kuvam vise stvari istovremeno i da se potpuno posvetim tome Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 25.10.2007, 17:50, Naslov:
Druzim se i ja u kuhinji, sa serpama loncima, krompirom i salatom, i sa ponekim detetom...Vrlo srecna
Prosirivala sam kuhinju na ustrb trpezarije, koja je bila prevelika. sad u kuhinji imamo i jedan mali sto gde obicno rucamo i koji mi koristi kad serviram ordevere ili spremam pice. Korisnoje imati sto makar i mali u kuhinji, makar da stavite koji cvetic u vazni na njemu...
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 22:01, Naslov:
Kako bi kuhinja bila sto prakticnija, novom izgledu kuhinje dodan je kuhinjski otok. To je jos jedna dodatna radna povrsina koja znatno olaksa pripremanje jela i smanji broj koraka. Postoje obicni stolovi sa plocom iz masivnog drveta i vece povrsine koje su prekrivene umjetnom masom, kamenom. Na toj radnoj povrsini imamo i razne ladice i police namjenjene spremanju razlicitih kuharskih pomagala. Ti otoci su obicno fiksirani, a jos prakticniji su takvi koje mozemo micati kad nam vise ne trebaju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 11.11.2007, 02:09, Naslov:
Čini mi se da The Teacer i ja imamo sličan kuhinjski prostor. Zapravo sa obe strane sam okružena kuhinjskim delovima, tako da ne šetam puno, najviše se vrtim oko sopstvene ose. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Valjevo
Broj postova: 6
Reg. datum: 10.11.2007
Datum unosa: Nedelja 11.11.2007, 02:34, Naslov:
E, sto se kuhinja tice,obozavam ih. Moju kuhinjau sam opremila tako da odise toplinom.Kada mi dodju prijateljice,mi provodimo vreme tu. Na sredini se nalazi okrugli,drveni sto,okolo njega su cetiri drvene stolice,ciji je mebl krem,prosaran bordo linijama(bider majer). Gornji i donji deo trpezarije sam sama crtala. Tu su,takodje, i halogene sijalice,koje bacaju svetlost na donji deo sudopere. Okrecena je u kajsija boju,a trpezarija je u boji drveta. Po zidovima se nalaze cvetni aranzmani. Da,prijatno mi je u njoj. A,da, imam i jedan prozor koji "gleda" na terasu i okolinu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 11.11.2007, 18:55, Naslov:
Izgled kuhinje mozemo promjeniti na taj nacin da izbacimo visece elemente. Tako cemo dobiti otvoreniju prostoriju. Nad radne povrsine mozemo objesiti police, a umijesto visecih elemenata ukomponiramo - komodu (kredenca), element koji poveca prostor. Barem mene taj ormar neodoljivo podsjeca na djetinjstvo. U njemu je dovoljno mjesta za sve sto smo inace spremali u zatvorenim visecim elementima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 11.11.2007, 22:45, Naslov:
Ovo je baš romantična kuhinja! Imam jedan stari kredenac koji čami u , ostavljen u garaži i na proleće planiram da ga restauriram i obojim u belo.Volim belu kuhinju s crvenim detaljima!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 06:24, Naslov:
Ova kuhinja na slici djeluje bas domace. Meni se ove moderne kuhinje ni malo ne svidjaju, cak mi lice na laboratorij. Ne volim stroge linije i umjetne materijale, djeluju mi sterilno i bezivotno.
Na neki nacin stan je ambalaza u kojoj zivimo, a upravo namjestaj odrazava nacin zivota kojeg u tom stanu zivimo. Upravo zbog toga volim cim jednostavniji namjestaj koji ima svoju funkciju, koji je razgiban i topao.
Kuhinja moze biti sasvim mala ali zato mora biti svaki kutak pametno iskoristen. Mi smo u nasu, koja bi inace bila preozbiljna, dodali polukruzne police na kojima drzimo kuharske knjige, stari mlinac za kavu, rumov lonac koji je precesto prazan ali lijepo djeluje. U sredini je staklen ormar u kome drzim stari porculan, koji uz svoju funkciju ima i dekorativnu svrhu.
Svidjaju mi se i sve one talijanske kuhinje u kojima je nad stednjakom objeseno razlicito posudje. Ne djeluje mi bas prakticno ali je u svakom slucaju vrlo dekorativno, barem na slici Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 2
Reg. datum: 04.04.2008
Datum unosa: Petak 04.04.2008, 15:25, Naslov:
Ima super novi sajt... www.uredjenjestana.com, nije kao ostali sajtovi namenjeni samo luksuznom opremanju, nego ima svashta neshto i za nas obichne ljude...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:39, Naslov:
Juce sam obradovala svoju kuhinju sa novim stolicama Bljak
Danas sam uzivala dok sam sedela na njima i pila prvu jutarnju Pijem kafu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:41, Naslov:
Cestitam madame i srecno
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Danka211 - Zenski forum
Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:54, Naslov:
Cestitke madame i od mene,ja moram kupiti neku lepu kuhinju,mislim-visece delove i ostalo.Nesto mi je sve nekako .....ne stima mi.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.02.2009, 14:12, Naslov:
Ja sam kuci kod mame uzela novu kuhinju svetlo zelene boje,a ovde
sam kupila novi stol i stolice,kozne crne bas su siper...
volim kad mi je kuhinja lepa,ne preterano velika... Mir
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.02.2009, 15:42, Naslov:
Cestitam madame : Cvijece Ja sam uredila svoju kuhinju onako kako sam oduvek zelela za sada ne zelim nista da obnavljam niti da menjam: Sreca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.02.2009, 17:14, Naslov:
Mi smo nasu kuhinju kupili u sklopu kuce,jer je tako napravljena

evo i zasto.

Svidja nam se tako jer nam je cela kuca u tom stilu,sve cigla i drvo.Iznad tog dela su mi police na kojima drzim razne teglice i male kucne aparate.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.02.2009, 17:27, Naslov:
Ps. nisam htela da vam pokazem Milicu vec je to bila slika gde se kuhinja najbolje vidi...levo je kupatilo,a desno trpezarija iz koje se ulazi u nasu spavacu sobu.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.02.2009, 17:39, Naslov:
bas lepo sto je i Milica tu.lepe su kuhinje u ovom stilu.mi jos nemamo svoju kucu Tuzna ,ali kad je budemo imali,sigurno cu imati kuhinju kakvu jos uvek zamisljam
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 83
Koliko clanova ima idealna porodica?