Letovanje u Dalmaciji

  • 1
Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Petak 04.05.2007, 05:41, Naslov: Letovanje u Dalmaciji
Sta mislite drage moje da li je vreme za put u Dalmaciju...To treba da odlucim u narednih mesec i po dana! A sa sobom vodim i decu pa mi nije svejedno. A Dalmaciju obozavam!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 17:12, Naslov:
Lena ovu temu si vec otvorila na nekom drugom forumu. No, nije vazno Wink Svakako vredi znati da je vreme za putovanja (ili odmor), uvek pravo, narocito kada idemo na putovanje zbog putovanja i ne razmisljamo o stvarima koje nemaju nikakve veze sa nasim putovanjima...

Posto je tvoja tema vec odavno pase, pa da ne otvaram novu, evo jedne informacije o Hrvatskoj i njenom turizmu u 2007. godini.

Nema puno turista. Preskupi su.
Ruku na srce, na odmoru covek obicno ne gleda na svaki euro ili kunu, ali 30 kuna za kg paradajza je malo previse, jelda?
Nemam namere stetiti Hrvatskoj, uopste ne, idite tamo, more je zaista lepo. Ali samo toliko da znate, da su im cene u ovim vrelim danima navijene do maksimuma. U Malom Losinju je cena kile paradajza 30 kuna (vise od 4 eura!!!!)! a pri tome je to sezonsko voce kojeg ima gotovo svaki domacin na svom vrtu. Teorija ekonomije u smislu da veca ponuda smanji cenu, za njih ne vazi. I ovakve preterane cene za voce i povrce imaju gotovo po svim otocima.
Kupovanje se narocito ne isplati u autokampovima, pa savetujem sve koji putujete na Jadran, da radije kupujete u vecim trgovskim centrima, pa cete recimo paradajz kupiti za 10 kuna ili manje. Sa tako ustedjenom lovom mozete si kasnije priustiti veceru ili barem sladoled.






____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 21:33, Naslov:
E, bila sam najzad i sto se cena tice skoro da je isto kao i ovde! Nisam mogla da verujem. Samo je recimo skup hleb, ali to nije neka stavka i cigare su skupe, ali skupe su svuda sem ovde u Srbiji. Nocenje isto nije skuplje od Crne Gore tako da moze normalno da se letuje. Kafa, sladoled i ostale stvari po kaficima kostaju isto kao u Beogradu. O politici necu ovde.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 19:30, Naslov:
A u kom mestu si letovala?

U Dalmaciji nisam bila citavu vecnost. Mama mi je rodjena Sibenka pa me za taj deo primorja vezuju uspomene na divno provedena leta: prelepi Sibenik, pa otok Zlarin, slapovi Krke, mirisi mora i cempresa, zaljubljivanja...Srecna sam sto se polako obnavljaju pokidane veze...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 20:17, Naslov:
Vidis li ti sta sve je skrivila ova mala bara koju zovemo Jadran. Tako je mali naspram morima sveta, a uz njegove obale se je zaljubilo vise od pola populacije bivse drzave Wink

Morao bi neko napisati knjigu sta sve se je desilo na onih 1300 i kusur kilometara obale Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 22:43, Naslov:
Citat:
...slapovi Krke...


E kad me vec vucete za jezik, od lepote Sibenika i Hrvatskog primorja nema nista osim ako niste posednik banke Vrlo srecna
Za predivnu prirodnu lepotu Krkinih slapova trebalo je platiti ulaznicu u N.P. po osobi 10 eura, Sokirana do Plitvica nismo ni isli, ko zna koliko bi tamo kostala ulaznica. Mnogo je ljudi otkazalo, vise iz principa nego zbog sume. Na hotelskoj plazi ako bi hteli da se istusirate, mogli bi ste, ali kad stavite u automatski tus 1 kunu Sokirana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 30.09.2007, 06:08, Naslov:
Bravo Kalina, dobro si to rekla. I sam delim tvoje misljenje vec duze vremena. Izgleda da je hrvatski turizam otisao u pravac praznjenja novcanika svih turista. I to praznjenja za nista. Umesto da bi se ogledali kako se to radi u ostalim turisticki razvijenim zemljama oni misle da ce nas guliti u ime rupa na svojim putevima u kapitalizam.
Za Plitvice, koliko da su lepe, mogu ti reci da je bolje da niste isli. Bio sam tamo pre dve godine i necu vise ici, barem ne dok imaju takve cene. Za mene je Hrvatska jos uvek jeftina zemlja, ali svejedno nisam lud da trosim tamo, jer mogu za iste pare (troskove) proziveti super odmor (14 dana) na Kanarima i to zajedno sa troskovima aviona. A to, da moras posle kupanja platiti jos tusiranje mi dodje kao da sam uzeo apartman u hotelu i na kraju, kad moram koristiti kupaonu, moram jos doplatiti za taj luksuz.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 11.10.2007, 16:24, Naslov:
Meni je to jos uvek najlepse more i 20 godina sam ga dozivljavala kao deo moje otadzbine, tako da mi je u srcu i deo je mog detinjstva i mladosti, pa ne moze da ga zameni nijedno letovaliste na kugli zemaljskoj...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Sr.Mitrovica
Broj postova: 13
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 18:39, Naslov:
Dalmacija je prelepa,i ja planiram da odem ali više zbog uspomena,Knina,okoline,borovih šuma....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 19:36, Naslov:
Nisam nikad bila, a bas imam zelju!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

krusevac
Broj postova: 440
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 19:49, Naslov:
Bila sam u Splitu kad sam bila mala,to je stvarno bilo davno.Volela bih da idem na neko ostrvo Vrlo srecna
____________________
Srecu cine male stvari

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 20:58, Naslov:
Bila sam u Dubrovniku dok je jos bio "nas".Prosle godine smo samo prosli pored na putu za crnogorsko primorje.
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 21:04, Naslov:
Imam veliku zelju da odem u Dubrovnik,i nadam se da cu uskoro otici
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 21:05, Naslov:
Bila sam i u Dubrovniku,Splitu i na Bracu u Postirama,ali je to bilo jako davno.Volela bih da mogu opet da odem,stvarno je lepo.Ne moze da se poredi sa crnogorskim primorjem

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 21:48, Naslov:
ja imam tetku u Supetru,i jedno vrijeme sam zivjela dole,a takodje i u Splitu!
meni je super,i svakome bi preporucila da ode dole da vidi,pogotovo ta manja mjesta!ako odete na Brac,obavezno posjetite plazu Zlatni rat,nalazi se s druge
strane otoka,i to je nesto prelijepo!
u Dubrovniku sam bila jednom,voljela bi ga opet posjetit,ali je preskup...
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 15.03.2009, 22:27, Naslov:
ja sam godinama letovala u Dubrovniku, na Babinom Kuku, uh, kako je to bilo dobro...svako letovanje je bilo fenomenalno, isla sam sa drugaricama, pustali nas roditelji po mesec dana...jos onda, dok smo svi bili zajedno, jedna zemlja...a najlepsa plaza bila na ostrvcetu Lokrum , kraj Dubrovnika...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 194
Koliko clanova ima idealna porodica?