knjiga koju biste preporucili je...

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 03:46, Naslov:
Paolo Koeljo,LJ. Habjanovic i M.Bobic su i moji favoriti.Spletkarenje sa sopstvenom dusom i Kao da se nista nije dogodilo su predivni,ali me Marija Jovanovic razocarala trecom knjigom Idi vreme je.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Sreda 22.08.2007, 17:10, Naslov:
Ne propustite da pročitate od Izabele Aljende: Kći sreće, Portret u sepiji i Kuća duhova. Tri knjige, povezane su i idu tim redom, koje ostavljaju bez daha. One koje se uvek požele ponovo pročitati. Pored ovih preporučujem ako to uopšte ima još negde da se nađe roman o Mileni Pavlović Barili (ne znam kako se zove knjiga) a napisala je Italijanka Adela Macola! Ajde da dodam još i "Mati Pirinča"... ne mogu sad da se setim ko je napisao... Dakle, nećete pogrešiti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 22.08.2007, 20:24, Naslov:
Anadja, pročitala sam sve tri Izabeline knjige, i delim tvoj utisak. Bila sam u početku skeptična jer me je sladunjav naziv romana "Kći sreće" pomalo odbijao, ali onda sam zagrizla i uvrstila je među moje omiljene latino-američke književnike. Osim ove tri knjige pročitala sam još i "Moja izmišljena zemlja" (o Čileu, naravno), i Afrodita, to je romaneskni kuvar, afrodizijaci su u pitanju. Ostalo mi je još da pronađem naslove: Eva Luna, Grad nemani, Paula i Zoro.
Knjiga o Mileni Pavlović Barili zove se "Aquae Passeris".

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Sreda 22.08.2007, 22:16, Naslov:
Darstellerina, nadam se da si i pročitala knjigu o Ivani Pavlović Barili. Jeste, tačno, to joj je naziv. Mene je ta knjiga oduševila. Spada u one knjige koje su mi prve u mislima kad nekome preporučujem nešto za čitanje, ali i spada u one koje ne dajem nikome u ruke. I često joj se vraćam. Nažalost, pokušavala sam da je kupim, ono - kad poželim nekome nešto lepo da poklonim, ili ja nemam sreće da je nađem ili nje stvarno više nigde nema. Eto, ako je neko negde ugleda, javite!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 03:43, Naslov:
Pored uglavnom svih dela Orhana Pamuka, preporucujem izuzetnu knjigu turskog pisca i pozorisnog rezisera Zulfu Livanelija: "Jedan covek, jedna macka, jedna smrt".
Od dobrih, starih klasika preporucujem recimo " Prolecne vode" i "Dim" Ivana Turgnjeva.
Vracajmo se barem ponekad pravim vrednostima jer one to zasluzuju...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 06:30, Naslov:
"Crveni sator "je knjiga koju sam dva puta procitala!Ocaravajuca prica zasnovana na biblijskoj temi
Knjiga koju ne pozelite da procitate dva puta-ne zasluzuje da bude procitana ni jednom!
Deci citajte Grozdanu Olujic!!!U njenim bajkama uzivacete i sami! "Zlatoprsta" je divna...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 07:18, Naslov:
Citat:
Darstellerina, nadam se da si i pročitala knjigu o Ivani Pavlović Barili. Jeste, tačno, to joj je naziv. Mene je ta knjiga oduševila. Spada u one knjige koje su mi prve u mislima kad nekome preporučujem nešto za čitanje, ali i spada u one koje ne dajem nikome u ruke. I često joj se vraćam. Nažalost, pokušavala sam da je kupim, ono - kad poželim nekome nešto lepo da poklonim, ili ja nemam sreće da je nađem ili nje stvarno više nigde nema. Eto, ako je neko negde ugleda, javite!


Na žalost, nisam. Nisam je pronašla u knjižarama. Samo sam čitala komentar Vide Ognjenović o knjizi. Inače čitala sam skoro sve što mi dođe pod ruku, a da je napisala Vida Ognjenović...Osmeh Ona je izuzetan reditelj, i dramski pisac, i neki od njenih najboljih dramskih tekstova su "Je li bilo kneževe večere", "Mileva Anštajn", "Kako zasmejati gospodara", "Trus i trepet"... Preporučujem i njene zbirke pripovedaka "Otrovno mleko maslačka" i "Stari sat", kao i roman "Kuća mrtvih mirisa".
Koja pre nađe knjigu, neka javi...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 16:44, Naslov:
Citat:
"Crveni sator "je knjiga koju sam dva puta procitala!Ocaravajuca prica zasnovana na biblijskoj temi


Pomenuta knjiga je prava, mala zenska biblija, i zaista je vredi procitati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 18:09, Naslov:
"Parfem" sam procitala za jednu noc!Nisam mogla da spustim knjigu!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 18:16, Naslov:
A za ljubitelje latinoamericke knjizevnosti, roman "Oni koji vole - mrze", argentinske knjizevnice i slikarke Silvine Okampo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 18:19, Naslov:
Ima i jedna lepa, topla knjiga za malu i veliku decu: "Caj od breskvinog lisca" Zorice Kuburovic, cita se u jednom dahu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 18:21, Naslov:
Marija Jovanovic"Kao da se nista nije dogodilo"
Grejem Svift "Poslednja tura"-odusevice i muski deo populacije!
Jene Kristijan Grendal "Tisina u oktobru"--savrseno za gimnastiku duse i prilicno tera na razmisljanje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 18:21, Naslov:
Procitala sam pre dosta vremena knjigu koja je pisana u prvom licu i na pocetku otprilike govori otprilike ovako:"Zovem se .........imam (cini mi se) 12 godina i ubio me je moj sused."Cela prica govori o svirepom silovanju i ubistvu devojcice koja je ubijena dok se vracala iz skole zaobilaznim putem kroz njive gde je njen sused napravio neko tajno skroviste.Njen duh vidi roditelje, ubicu ...Njeno telo nikada nije pronadjeno.Prica je strasna i neverovatna ali ne mogu da se setim naslova ni imena pisca.Secam se da je dobitnik "Pulicerove nagrade.
Ako neko zna naslov-neka mi napise!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

sin city
Broj postova: 18
Reg. datum: 23.09.2007
Datum unosa: Nedelja 23.09.2007, 19:31, Naslov:
Idi, vreme je - Marija Jovanovic
____________________
Sudbina nije stvar slucajnosti, vec je stvar izbora; to nije nesto sto treba cekati vec nesto sto treba postici.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 17
Reg. datum: 29.04.2007
Datum unosa: Ponedeljak 24.09.2007, 11:50, Naslov:
Zenski rodoslov ubedljivo,procitala sam je pre 9 god,i sada planiram opet.
____________________
Fashionable housewife

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 14
Reg. datum: 11.09.2007
Datum unosa: Ponedeljak 24.09.2007, 23:18, Naslov:
To je svakako knjiga "Na Drini cuprija", zatim knjiga Reci o Svecoveku, itd.
Ima ih jos puno dobrih koje sam citala, ali trenutno ih se ne mogu sjetiti. Heheheh
____________________
"Pravo radovanje je radovanje zbog drugih."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 22:29, Naslov:
Marta Tikkanen - MUŠKARCE SE NE MOŽE SILOVATI

Roman Marte Tikkanen potresna je priča o ženi koju siluje muškarac koga je slučajno upoznala. Napisan je na osnovu vlastitog iskustva autorice, a njegovo pojavljivanje u Švedskoj 1975 izazvalo je veliku pozornost. Autorica ga je posvetila svim ženama koje su doživjele slično iskustvo, ali se nisu usudile javno pobuniti protiv nasilja. Glavna junakinja romana žena je koja se odlučuje vratiti nasilniku istom mjerom kao obliku borbe za svoje ljudsko dostojanstvo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Utorak 16.10.2007, 01:16, Naslov:
Ne znam da li volite Ducica,ja ga obozavam i sad sam citala knjigu njegovih pisama napisanih njegovoj dragoj...Toliko mi je blizak da mi je malo bilo trulo sto citam ta pisma,ali sa druge strane jos mi je blizi i jos ga bolje kapiram posle procitane knjige

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 27
Reg. datum: 23.10.2007
Datum unosa: Cetvrtak 25.10.2007, 17:58, Naslov:
Znam da se ponavljam i drago mi je da se jos nekom svidja ta knjiga, a mene je odusevila "Senka vetra". tako je topla i ... nemam reci. Zaista mi je ulepsala ovu kisnu jesen
____________________
Carpe diem

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Utorak 22.01.2008, 13:16, Naslov:
Sinoc sam u jednom dahu procitala "Zenski rodoslov"-Lj.Habjanovic
Place
Dopala mi se knjiga.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 185
Koliko clanova ima idealna porodica?