Kako sacuvati brak - porodicu ?

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 08.12.2007, 13:50, Naslov: Kako sacuvati brak - porodicu ?
U praznicima koji dolaze iskoristimo rijetke slobodne trenutke sa svojim partnerom, porodicom. Razmislimo sta je to sto nam je stvarno vrijedno. Da li su to brojni prekovremeni sati koje provodimo na radnom mjestu, da li su to darovi pod novogodisnjom jelkom ili je to odlicna vecera za svecano ukrasenim stolom, dok kritiziramo jedan drugog i vicemo na djecu.
Ili je to mozda harmonija, harmonija uskladjenih misli, zelja i kompromisa koja je plod naseg truda da bi kao partneri i zadovoljna porodica uspjeli zivjeti jedan kvalitetan zivot.
Koliko vremena posvecujemo jedan drugom, koliko razgovaramo sa svojom djecom, da li si nekada damo kakav kompliment ili se sve zavrsava brzom vecerom i gledanjem televizije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 15
Reg. datum: 13.12.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 22:52, Naslov:
Za mene je brak nesto najlepse sto je moglo da mi se desi u zivotu,a tek sam u braku godinu i po dana,imam predivnog muza a sad i sina,njih dvojica su moj ceo svet.Iako smo mladi,ja imam 23 godine a on 22,mislim da smo mnogo ozbiljniji za svoje godine od nasih vrsnjaka.Oboje radimo,volimo se,imamo poverenja jedno u drugo,i mislim da uopste ne postoji neki tajni recept za ocuvanje braka,jer kad se dvoje normalnih ljudi razume,ne bi trebalo da bude problema!Zamislite da je brak jedan konopac,vi ste s jedne strane,a vas partner s druge,ako svako bude vukao na svoju stranu,konopac ce puci,a ako jedno popusti,nece,tako je i sa brakom!Zar nisam u pravu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 22:59, Naslov:
Jesi i nisi.
I sa brakom kao i sa ljubavlju je tako. Ako je uze prenapeto mora se nesto desiti. Ili uze pukne, ili popusti napon. Prije ili kasnije nesto od toga ce se desiti.

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 15
Reg. datum: 13.12.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:06, Naslov:
Nadam se da kod mene nece doci do pucanja!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:08, Naslov:
Nada nije dovoljno. Na tome moras raditi!
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 15
Reg. datum: 13.12.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:12, Naslov:
radim svaki dan na tome,veruj mi!I ja i moj muz! :-D

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:14, Naslov:
Pa verujem ti.
Ali svejedno mozes reci ostalima kako to ti radis. Mozda neko nesto i nauci Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 15
Reg. datum: 13.12.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:22, Naslov:
Pa lepo,mi se jednostavno u svemu dogovaramo!Ne kazem ja da se mi nekad ne pokacimo,bilo bi previse idealno,zar ne?Samo se odljutimo posle pole sata najvise,i onda se volimo najvise na svetu! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.12.2007, 23:55, Naslov:
Tara:
Citat:
Razmislimo sta je to sto nam je stvarno vrijedno.

Da s obe strane konopca budu zadovoljne osobe. Pa bilo uze kilavo ili zategnuto, cvrsto ili tek blago pleteno, sve ide dok su konci s voljom u rukama.
Malo sam ga zapleo, ali mislim da ce bar Vuna razmrsiti sta sam hteo da kazem Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 15
Reg. datum: 13.12.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 00:01, Naslov:
U pravu si,sve u zivotu uspeva,ako nesto sto radis.radis sa voljom! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 06:41, Naslov:
Hehehehe, al ste smesni.
Jos sam mlad pa o braku ne razmisljam. Osim toga kod nas, ovako u sali, kazu da ima za brak uvek vremena... Cak pet minuta pre smrti je dovoljno. E pa ako je tako, hehehehe, za pet minuta cu ga valjda sacuvati Wink Cak mislim da cu biti u stanju izdrzati toliko vremena Bljak
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 08:02, Naslov:
jeca:
Citat:
U pravu si,sve u zivotu uspeva,ako nesto sto radis.radis sa voljom!

Vidi, jeco, ja iza sebe imam jedno preseceno uze. A bilo je volje da ono ostane stegnuto i celo. Nema pravila, nesto ide ili ne, bez obzira na to koliko se zeli. Ne mislim da brak treba cuvati po svaku cenu, posebno ne po tu cenu da se tu neko uzaludno muci spasavajuci instituciju, a u stvari je nesrecan. Dobra volja je potrebna, ali nije i garant da ce nesto uspeti. Tebi zelim da zadrzis ovaj optimizam i da posle puno godina i dalje budes ovako ubedjena da si napravila idealnu kombinaciju za svoj zivot. Godine ce reci svoje, a ti ces tek kad prodju znati definitivan odgovor. Ne zameri, ali jos je rano da sudis.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 08:44, Naslov:
Dobro de, ako se tako pristupa životu kao da se ulazi u smak sveta, onda najbolje i da se ne vezujemo uopšte. Ne mislim da jeca nije trebala da se vezuje i udaje, pogotovo što iz njenih reči izbija sreća i zadovoljstvo. Koliko će jecin brak trajati, ili bilo čiji, uopšte nije važno ako ima za posledicu sreću i zadovoljstvo, ma koliko to dugo trajalo. To ispunjenje je dovoljan razlog da se nešto između dvoje dogodi, bio to brak ili kakva god veza. Zar neko treba da se uzdržava od braka i formiranja porodice zato što postoje i drugačija iskustva? Svi imamo pravo da se okušamo u svemu, pa i u braku, i o tome ne treba govoriti s potcenjivanjem ili podsmehom. Slažem se da je pre svega važno održati ličnu sreću partnera, a kakvi su okviri te veze sasvim je svejedno. Porodica možda nije više "temelj društva", ali treba da je bude dokle god porodična toplina ima koga da greje i da ga veseli. Svejedno koji je period u pitanju, ceo život, par godina ili pet minuta...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 12:05, Naslov:
Lepo govoris, TARA, svi znamo vrednosti ljubavi, porodice,harmonija,ali tek kad to izgubimo. Obicno sve shvatimo prekasno.
Pre ulaska u brak mastala sam o porodici sa troje-cetvoro dece, o kucici sa kaminom, bastici, psu, o ljubavi sa suprugom, o mirnom toplom zivotu.
Posto od kucice sa kaminomnema nista bar narednih nekoliko godina, a psa sam zelela zbog dece, pa sa dvoje dece jesam zadovoljna, ali ona nisu(traze ili bebu ili psa), pa posao nije bas tako relaksirajuci, tako da i nemogu reci da sam uspela ostvariti svoj san u celosti.
Trudim se da deci ispunim sve sto je u mojoj moci, pazeci da ih dobro vaspitam, tako da sam svoje intimne zelje i potrebe ostavila malo po strani. Ne zalim se ima vremena , makar i tih pet minuta -koje je DaRkDuDe pomenuo.
Od svoje porodice nemogu ocekivati da ce se i kroz deset godina svake nedelje skupljati na rucak, ali radim na tome da moja deca svu pozitivnu enegiju i podrsku za resavanje njihovih problema u buducnosti crpe iz ove nase porodice. Nadam se da cu biti prisutna i da cu moci da im pomognem kad god budem bila potrebna, ali i da podele samnom i neku njihovu radost.
Pada mi tesko, kad god cujem da su se neciji roditelji razveli. A divim se ljudima koji su i pored rastave zadrzali porodicni duh.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 15:32, Naslov:
Divan, upravo kad pomislis da si nesto izgubio, dobra ti je prilika da sve to postavis na pravo mjesto. Jos uvijek nam preostaje komunikacija koja je u svakom odnosu vrlo vazna ali jako cesto zapostavljena.
Upravo zbog toga opet su se vratile velike kuhinje u kojima se okuplja porodica. l Prehrana mora postati dio svakodnevnog porodicnog rituala. Nikako nije dobro da se djeca zatvaraju u svoje sobe, jer se na taj nacin nehotice udaljavaju od nas i odlutaju u svoj svijet. Dobro je da imaju taj svoj svijet u kome mogu izivjeti sve svoje snove kroz koje odrastaju ali isto tako, moraju se angazirati u svakodnevnim obiteljskim obavezama. Tako ce, dok pospremaju stol ili brisu prasinu, uspostaviti komunikaciju sa ostalim clanovima, povjeriti nam kakvu sitnu brigu, a i mi njima.
Na kraju se dogadja da roditelji rastu uz djecu i obratno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.12.2007, 19:24, Naslov:
Volim tu i tamo napisati nesto po trenutnoj inspiraciji. Upravo sada sam pomislio da vec onog momenta kada se pitamo kako sacuvati brak, porodicu... - nesto skripi.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Subota 23.02.2008, 11:47, Naslov:
Citat:
Zamislite da je brak jedan konopac,vi ste s jedne strane,a vas partner s druge,ako svako bude vukao na svoju stranu,konopac ce puci,a ako jedno popusti,nece,tako je i sa brakom!Zar nisam u pravu?



Ne valja samo da ista strana stalno popušta...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 23.03.2008, 22:51, Naslov:
Ah pa, naravno da skripi, naravno da ne postoji idealna porodica sa idealnim odnosima. Ili su to prevelika ocekivanja ili nerazumevanje, tek uvek ima nesto da zaskripi. A porodicne odnose treba pazljivo negovati i biti spreman na kompromise. Tara je jako lepo rekla o ukljucivanju dece u kucne poslove i uopste u tajne funkcionsanja porodice i domacinstva - to je nacin da ucimo jedni od drugih. Mislim da se tu negde krije jedan od dobrih nacina kako da se ocuva porodica..
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pancevo
Broj postova: 21
Reg. datum: 14.04.2008
Datum unosa: Utorak 15.04.2008, 12:20, Naslov:
...........Cini mi se da za to ne postoji specijalan recept!..............
.....Svi se mi trudimo bez premca,samo nekima podje za rukom, nekima ne.
Za takvu igru je potrebno, da oba partnera aktivno rade na tome.Kada postoji uzajamna volja i trud, da se brak odrzi, takvi brakovi nemaju rok trajanja. Osmeh .
1.ljubav nas pokrece Vrlo srecna
2.Uzajamna tolerancija je obavezna Heheheh
3.Sposobnost oprastanja(naravno ne ako je u pitanju bilo koja vrsta sile,ne daj boze zlostavljanja).
4.Spremnost da priznamo sopstvene greske(svi ih cinimo!)
5.Voleti partnera sa svim vrlinama, kao i manama(takodje ih svi imamo).
6.Saznanje koliko je zaista divno, imati porodicu i ziveti u njoj!!!......... Heheheh
____________________
zivot je zakon!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 04.10.2008, 10:54, Naslov:
Stalno treba misliti da ce sutra biti bolje,stegnuti zube i potruditi se da obadvoje budete u tome aktivni.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 257
Koliko clanova ima idealna porodica?