Povrce na sto nacina

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Utorak 21.04.2009, 20:07, Naslov:
Ja sveze povrce paradajz, kupus, krastavice itd pocinjem da dajem deci manjoj od god dana, ne u velikim kolicinama ali dovoljno da dete navikne na ukus. Tako da sad nemam problema sa njima kad je povrce u pitanju, pogotovu vole svezu sargarepu. Ako dete odbija povrce, pokusajte da ga maskirate u krem supu od povrca recimo, ili sveze povrce narezano u zgodne oblike koje moze da umace u jogurt.
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Utorak 21.04.2009, 23:44, Naslov:
Ni sa jednom cerkom nisam imala problema.Bitno je krenuti na vreme sa raznim povrcem i sto je najbitnije to povrce mora malo da se posoli.Moja kuma je pocela da daje cerkici neslano (kao zdravije je) ali mala nece ni da okusi.Povrce treba malo posoliti za vreme kuvanja jer ipak je i jod potreban nasim malisanima.Slazem se da so steti bubrezima ali kako jesti nesto bez ukusa...naravno netreba preterivati.
Lepo je povrce pripremljeno na pari jer zadrzi svoju slast Cool
Moja deca najvise vole kada im oljustim sargarepu pa kada je kao Dusko Dugousko sve tri zajedno grickaju.
I jos je najvaznije neterati decu da jedu nesto na silu Vrlo srecna ali ih zato treba stalno nuditi i kao sto anna kaze dekorisati im obroke da im budu zanimljivi.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 22.04.2009, 09:02, Naslov:
Jos uvek nemam bas puno iskustva u vezi ovoga, ali do sad nisam imala problem sa povrcem. Kad sam pocela tek da ga uvodim malom, on je sve hteo. Bilo je samo kuvano, bez soli, masnoce, zacina, mislim neke kombinacije ja ne bih pojela ni za sta na svetu, a on je uzivao u njima Vrlo srecna sad recimo nece bez zacina, sad je veci i zna da ima nesto sto je ukusno i nesto sto nije. Stavim mu malo vegete i bude puno ukusnije i on hoce da jede. Jos uvek nema dovoljno jake zubice za sargarepu, ali nesto mekse moze da pojede, kao npr. svez paradajz. Jednostavno od pocetka nije probirljiv. Deca koja su probirljivija zahtevaju vise truda i kreativnosti. Povrce moze da se maskira cak i u kolace tako da deca ne primete i da na taj nacin dobiju ono sto im je potrebno, ali to nije dugorocno resenje. Moraju da se naviknu na povrce tako sto ce im se stalno nuditi u raznim oblicima, ako nece nikako, sacekati desetak dana i pokusati ponovo i ponovo. Ovaj savet sam cula u jednoj Oprinoj emisiji.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 37
Koliko clanova ima idealna porodica?