Plodovi mora

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 19:07, Naslov:
Škampi u umaku

1 avokado
40 dag skampa
1 krastavac
1 narandza
1 crveni greipfruit
25 dag ananasa
2 zlice soka od limuna
1 zlica soka od limete
1 zlica vlasca
papar
3 zlice maslinovog ulja
2 zlice pinjola
zelena salata

Škampe skuhamo i ocistimo, te pazimo da repovi ostanu cijeli. Greipfruit, narandzu, ananas i krastavac narezemo na male kockice i pomijesamo sa škampima. Napravimo sos od soka limuna, limete i ulja. Soku dodamo nasjeckan vlasac i sve prelijemo preko jela. Lagano umijesamo avokado narezan na male kockice, papramo i slozimo na tanjur koji smo oblozili listovima zelene salate. Na kraju sve dekoriramo grubo nasjeckanim pinjolama, a uz jelo ponudimo punozrnati kruh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Utorak 03.07.2007, 06:12, Naslov:
Postala sam gladna od vasih specijaliteta...

Profil

Posaljite privatnu poruku

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 08.01.2010, 22:01, Naslov:
da li neko zna recept za paprikas od lignji? cula sam od jedne poznanice da ga pravi, ali ona spada u onaj tip domacica, koje ljubomorno cuvaju svoje recepte i ne dele ih, Tuzna malo sam razgledala i po interenetu, ali skoro da nista nisam pronasla, Sokirana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 7
Reg. datum: 26.12.2014
Datum unosa: Petak 26.12.2014, 13:48, Naslov:
Ja od riba najviše volim Tunu. Napravim ju fino u marinadi, prste da polžeš kako umem da spremim. Možda to čak i objavim ovde na forumu, kad ulovim vremena da lepo objasnim. Nešto slično mom receptu ima ovde: http://domaci-recepti.com/riba , ovaj šta se zove Tuna u marinadi, ali ja svaki recept sebi prilagodim pa sam tako i taj.
____________________
Love, love, just love.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 128
Koliko clanova ima idealna porodica?