Gazirani sokovi i deca?

  • 1
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 22:37, Naslov: Gazirani sokovi i deca?
Cesto kada izadjemo u grad sa decom u neki restoran ili cafe vidim mnogo male dece i pred njima coca cola ili nesto gazirano.Ja sam licno protiv toga jer dete na zna ,dete ce uzeti sta mu roditelj dozvoli i dete ne zna za posledice toga,Ali mi znamo,valjda nesto i procitamo ako ne znamo.Deci dajem da piju cistu vidu ili sok od svezeg voca iz sokovnika jer i u tetra sokove stavljaju svasta.Dajete li deci gazirane napitke? Sta mislite o tome
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 00:41, Naslov:
Moja deca nikada nisu imala problema sa zdravljem zbog gaziranih sokova ali od mog devera deca jesu.U mom domu se retko piju ne gazirani sokovi,a ja pijem kiselu vodu.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 05:01, Naslov:
Moj muz i ja nikada ne pijemo nista gazirano osim mineralne vode, tako da nas bebac nece ni imati prilike da pije gazirana pica. Veliki sam protivnik gaziranih pica jer unistavaju zubice a takodje mogu da vode gojaznosti. Najbolje je dati sveze iscedjen sok, ako niste u mogucnosti zbog bilo cega onda treba razrediti obicni sok vodom.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 08:48, Naslov:
Potpuno si u pravu,ali moc navike je cudo.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Sr.Mitrovica
Broj postova: 13
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 19:06, Naslov:
Kupujem obično jagodu u tetrapaku od 1.l.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

switzerland
Broj postova: 283
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 19:51, Naslov:
moja deca i nevole gazirano,piju vodu i gusti od breskve a i ja i moj muz nekonzumiramo gazirano,ja nepodnosim zbog zeludca.
____________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 21:25, Naslov:
Moja deca su pila gazirano,alinisu imali hvala Bogu nikakvih problema! a u poslednje vreme uopste ne piju gazirano ,samo vocne sokove i pretezno od jabuke,a i moj dragi i ja takodje ne pijemo gazirano zbog dece Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 22:38, Naslov:
Deca vole uglavnom sve sto im je zabranjeno...kao i mi kada smo bili mali Vrlo srecna
Mi nekupujemo gazirano (osim u izuzetnim slucajevima,ako nam npr. dolaze gosti,ili ako se nesto slavi) pa ga zato deca ni nepiju.Tu su uglavnom voda,sok od jabuke,breskve,jagode,ledeni cajevi...
Medjutim kada deca odu na rodjendane ili neka slavlja nemozemo mi sada njima zabraniti da piju gazirane sokove kada ih sva druga deca piju.
Nase okruzenje ume da napravi cudo,pogotovo kada su deca u pitanju jer su oni dosta povodljivi.Koliko god mi njih cuvali drustvo ipak umesa svoje prste.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Ub
Broj postova: 84
Reg. datum: 23.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 16:49, Naslov:

Dok mi se dete nije rodilo pili smo koka kolu u ogromnim količinama. Od Dunjinog rođenja u moju kuću gazirani sokovi nisu ušli. Super smo se navikli.Na pomislim na gazirani sok nikada. Pijemo isključivo ceđenu narandžu ili jabuku koju sama napravim.Dete na voli nijedan drugi sok(za sada , ima samo 3 godine).NAdam se da će tako i ostati

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sr.Mitrovica
Broj postova: 13
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Subota 01.08.2009, 01:46, Naslov:
Deci retko kad dajem gazirane.Mislim da sam negde čula da to ne može da im smeta?!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 06.09.2009, 21:02, Naslov:
Ja sam slusala lekara pre neki dan na TV-u i gazirana pica uopste nisu dobra za decu,utice lose na razvoj cak i kostiju kod dece pa su podloznija prelomima kasnije......a da ne pricamo kako utice na jetru i ostale organe
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 16
Reg. datum: 24.02.2011
Datum unosa: Subota 16.04.2011, 23:49, Naslov:
Ne može ime se zabraniti da piju gazirana pića, ali se može ponuditi alternativa. Nešto će im se dopasti. Mi pijemo čaj. Ćerka obično pravi tematske žurke za rođendan, pa je jedne godine pravila Tea-party, sa više od 10 vrsta čajeva i čajnog keksa. Nije bilo drugih pića. Njenim gostima je to bilo vrlo zabavno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 17.04.2011, 14:06, Naslov:
jako interesantna ideja, svidja mi se Osmeh svesna sam toga da im se ne moze zabraniti i pokusavam sto duze da sakrijem postojanje gaziranih pica od sina Osmeh jedino gazirano sto je probao je kisela voda i nije bio odusevljen Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 226
Koliko clanova ima idealna porodica?