Dojenje

switzerland
Broj postova: 283
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 06.11.2008, 12:19, Naslov:
sina sam dojila 14meseci,a cerku jako kratko 4meseca jer sam posle poroda sa njom odjednom dobila puno mleko a nakon 4meseca je sve manje bilo zasto neznam ni sama,a pocela sam i da radim. Bebica
____________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 06.11.2008, 19:20, Naslov:
Dojila sam cerku samo dva meseca,posle nisam imala mleka.Sada joj dajem adaptirano mleko i moram priznati da je dojenje najlakse.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 09.11.2008, 00:21, Naslov:
Evo i ja da s javim. Kod nas je situacija sledeća-skroz smo prešli na adaptirano mleko jer je moj sin počeo da odbija da sisa. Jako sam tužna zbog toga ali šta da se radi, sad pomoći nema. Neiskusna sam bila sa prvim detetom ali nema šanse da takvu grešku napravim sa drugim. Inače, moj sin će sada napuniti tri meseca. Jako mi je žao što vam se nisam javila još ranije, ne bih ga u tom slučaju nikada pokušala dohranjivati. U svakom slučaju, on za sada jako lepo napreduje, sa dva meseca je imao 6 kg-mašala. Mir
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 09.11.2008, 11:27, Naslov:
Oho, pa to je pravi mali delija Vrlo srecna moraces ga ti jos na dijetu, hehehe Osmeh
ja imam problem sad sa dojenjem. moj mali ima 6 meseci i hoce da doji, ima mleka, ali su mu izbilii prvi zubici (donji), zapravo jos uvek izbijaju. Problem je sto je poceo da me grize dok doji i pravi mi ranice i ne znam sta da radim. Par puta me je tako jako ugrizao da sam nesvesno vrisnula i uplasila ga. Pije sokice na flasicu i jede pomalo kasice ali nemam nameru da prestanem da dojim, samo ne znam kako cu Tuzna je li imao neko iskustvo sa ovim mozda?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 15:47, Naslov:
The teacher, moraćeš da mu objašnjavaš da to nije u redu, i da ne smije da te grize, namjesti strog izraz, priprijeti prstom i oduzmi mu dojku.
I uradi tako svaki put, ostani dosljedna, neka i vrišti i ljuti se, na kraju će shvatiti da to ne valja i prstaće da te grize.
Mada ne bi trebalo da to radi jer donje zubiće preklopi jezikom dok sisa, vjerovatno to radi namjerno, češe desni.
Pokušaj ovako i sretno, javi kako je prošlo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 15:57, Naslov:
ja sam imala lose iskustvo sa oba deteta,doila sam ih samo po 2 meseca,nazalost...
ali imala sam problem,osjetljive bradavice,cak su i krvarile...
secam se ja dojim a suze mi same idu niz lice...
isprobala sam razne kreme,silikonse gumice za bradavice i nista mi nije pomoglo....
a mnogo mi je bilo zao jer zaista nema nista lepse od dojenja...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 15:59, Naslov:
Verovale ili ne,moja mama je sestru dojila do drugog rodjendana!!!
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:01, Naslov:
nije to nista,ja poznam jednu zenu koja je svoje dete dojila do 5 god...za nepoverovati ali istinito...
mada to je preterivanje...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:15, Naslov:
Ne vidim ništa čudno i nevjerovatno u tome što neka žena doji dijete do dvije godine!!!!!
Ništa tu nema nenormalno.
Ja planiram dojiti moju bebu do dvije godine, ukoliko to ona bude željela.
Beskorisno je više naklapati koliko je dojenje zdravo i koje su njegove prednosti u odnosu na bilo koji drugi vid ishrane.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:17, Naslov:
ok,slazem se da je dojenje zdravo ali neko ko radi nemoze...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:17, Naslov:
mislila sam da nemoze dugo da doji....ako radi....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:17, Naslov:
SinCerITy potpuno si u pravu,bas je beskorisno,sve mi smo svesne koliko to znaci za nase bebe,sto duze to bolje
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 16:24, Naslov:
Ipak može da doji žena koja radi. Koliko sam upoznata, svaka majka ima pravo na porodiljsko bolovanje u trajanju jedne godine.
Posle navršene godine života, mlijeko prestaje biti osnovna hrana za bebu, te se u tom slučaju majka koja radi prilagođava, u najčešćem slučaju tada beba sisa uglavnom ujutro i naveče.
Rijetke su bebe kao moja, koje i dalje sisaju više puta dnevno, čaki noću.
Tako da se ipak može dojenje i posao.
Pozdrav Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 14.11.2008, 18:58, Naslov:
SinCerITy, hvala na savetima, vec je krenulo na bolje. On izgleda hoce i meni nesto da pokaze - ugrize me kad nije vise gladan! ja se onda kao naljutim i oduzmem mu dojku ali njega bas briga, on se najeo...
Slazem se da zena posle godinu dana moze i dalje da doji ako pocne da radi, ja planiram tako. Najverovatnije cu pokusati da ga dojim samo ujutru jednom ili dva put i jednom uvece. Meni su u porodilistu rekli da bebu treba dojiti do drugog rodjendana.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Utorak 02.06.2009, 12:21, Naslov:
ja sam dojila bebu punih goinu dana,posle toga je presla na flasicu i kravlje mleko,a ja sam vec bila trudna tada pa sam dojenje ukinula jer sam cula kao ne valja zbog ploda da dojim,kao sve ide na mleko!Cista glupost!Posle mi je i moja doktorka rekla da to nema nikakve veze,eh kad slusas svakakve gluposti!Sad mi je malo krivo ali vec je imala puno zubica i bas me je ujedala Tuzna ,sada i posle 3 meseca kako ne dojim jos uvek imam mleka Lud .Taman stize i za drugu bebu Vrlo srecna
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 15.08.2009, 21:44, Naslov:
Ja sam bliznakinje dojila do 8 meseci posto su dve, imala sam tempo izmuzavanje jedna doji, druga na flasicu moje i tako u krug. Kazu (strucna lica) da samo vrlo mali broj majki ne moze da doji. Prva greska se pravi, kada se pri prvom davanju, ne gurne cela bradavica u usta.Tako pocinju da se prave rane. Jos kazu ako mama misli da nema mleka treba da bebu nudi cesce, jer tako vise nadolazi. Sest meseci je dovoljno da beba doji, jer od tog perioda mleko pocinje da sadrzi stetne materije. Moja bebica ima tri meseca i doji punom parom. Volela bih bar do sest meseci da bude ovako. Jos nesto jako vazno, nikako kravlje mleko i jogurt mama da konzumira beba onda ima grceve.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lukavac
Broj postova: 13
Reg. datum: 09.07.2009
Datum unosa: Subota 15.08.2009, 23:42, Naslov:
ja sam djevojčicu dojila dvije i po godine a dječaka sedamnaest mjeseci i još bi da nije povrijedio zub pa zbog bola na desnama nije mogao više da doji ISKRENO MI ŽAO

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 133
Koliko clanova ima idealna porodica?