Moj stan

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:30, Naslov: moj stan
Kupila sam stan, al neznam ga urediti.
Trazim pomoc. Sokirana Sokirana
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:34, Naslov:
Koliko prostorija ti ima stan ? Moras malo vise napisati sta te zanima, da li je opremljen ili prazan. Sta od opreme te zanima ? Koju prostoriju uredjujes ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:34, Naslov:
Seli82, najpre nam moraš opisati u detalj kakav ti je stan: kvadratura, da li je sunčana strana ili ne, kako bi ti volela da ti stan izgleda, i sl.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:36, Naslov:
stan 40 kvadrata-suncana strana
i zelim ga moderno urediti-prazan je
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:38, Naslov:
ima kuhinju i dnevni boravak, wc, spavaca soba
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:43, Naslov:
Seli, uredjenje stana je individuralna stvar. Znaci, obicno se kupuje oprema koja se vlasniku svidja. Na neki nacin opisuje njegov karakter, koristi potrebama koje ta osoba ima. Posto je to mali stan, pripazi da ga ne prenatrpas suvisnom opremom. Kod izbora namjestaja pazi da svaki komad bude postavljen na pravo mjesto i da ima svoju funkciju. Oboji ga svjetlim bojama i polako dodaj detalje koji ce napraviti ugodan ugodjaj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 18:35, Naslov:
Posto je stan na suncanoj strani, biraj namestaj svetle boje.
Nemoj ga prenatrpati, posebno ne glomaznim stvarima. Prenatrpanost cak i u velikim stanovima deluje kicerski.
Najvazniji su detalji, cak vazniji od namestaja. To mogu biti jastucici, komodice, zanimljive posude, lampe, svecnjaci, ogledala, ukusni suverniri...Daj masti na volju HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 18:41, Naslov:
hvala,baladi na savjetu.
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 19:06, Naslov:
Kod uredenja stana jako je korisno prvo odgovoriti na nekoliko pitanja.
Koliko ljudi ce stanovati, imaju li decu i kolika je uzrast te dece, ako nemaju, planiraju li uskoro potomstvo. Posle kakve su navike ukucana u vezi higijene-odnosno dali vise vole tusiranje i ugradnju tus kabine ili su zavisnici od lezanja u kadi-pa tako i opremate kupatilo. Zatim kuhinji se posvecuje posebna paznja ali samo ako su vase zivotne navike vezane za taj prostor u stanu. Nepotrebno je nabaviti veliku kuhinju sa stolom za rucavanje i kojekakvom opremom i aparatima, ako ste tip kome je lakse da naruci hranu iz restorana nego da je sam sprema. Ukoliko nemate naviku da cesto idete i primate goste, nemorate opremati trpzarijski deo.
Spavaca soba kao intimni kutak i kutak za odmor, mora sadrzati komforan-udoban krevet, sve drugo je manje bitno. Ostavisne prostore uradite kao ugradjene plakare sa siber vratima, prakticnije, cistije i komotnije.
Dnevni boravak osmislite shodno svojim navikama- dremanje ispred TV ne ide na namestaju baroknog stila Wink.
A zamalo da zaboravim, u vezi stila uredenja zapitajte se prvo da li uredujete stan da bi ga pokazivali ili da bi ziveli prijatno u njemu? Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
Kao savet u vezi trpanja stana namestajem: Kod odabira namestaja za manje stanove korisno je svaki komad namestaja da dobije vise funkcija-multifunkcijski namestaj. To je namestaj koji ne ide obicno u garniturama vec u komadima.
Izbegavajte kupovinu namestaja sa velikim dimenzijama, jer cete vi morati da ih pomerate dok cistite po stanu. A kad se zasitite rasporeda namestaja necete moci lako da napravite prepravku rasporeda.
Odaberite materijale koji se lako odrzavaju- namestaj od koze je lep za gledanje, ali ne i za sedenje i spavanje na njemu Wink
Necu da izgleda da se namecem, ali stojim na raspolaganju u vezi uredjenja stana, jer je to moja omiljena tema. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 19:40, Naslov:
E Kalina dosla si mi kao kec na 11 Osmeh Ili bese na 10? Vrlo srecna
Elem, kako bi ti uredila sobu u kojoj bi stajale 2 kozne crne fotelje, a pritom je jedan zid bordo? Gde da stavim fotelje (ostala 3 zida su bela), kakva bi mi lampa isla uz to, tepih, jastucici? Da ne deluje sareno i kicasto, ali da ne bude ni minimalizam.
Ili ako ti se vise svidja ti promeni taj bordo zid u neku drugu boju Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 20:20, Naslov:
Ovo mu dode kao test pitanje, ali zagrizacu provokacijuVrlo srecna
Nemam negativan stav u vezi bordo boje, ali evo gde se treba obratiti paznja:
Prvo kad udjes s vrata u sobu, bordo zid NESME da ti udari u lice, ako me razumes. Znaci takav taman zid mozes okreciti samo ako je nasuprot prozorima, ali i obicno da je tamna boja iza tvojih ledja ili bar sa strane. Tako tamnom bojom se mogu okreciti delovi zida ili zid koji nije ravan vec je u obliku nise sa stubovima, izbocinama, poprecnim gredama. Ravan zid u potpunosti nemojte bojiti tako tamnom bojom, osim ako ne govorimo o veeeliiikooom stanu.
Ako zelis da akcenat u sobi stavis na te dve pomenute fotelje, bolje je postaviti fotelje uz zid bele boje. Za jos bolji akcenat izmedju te dve fotelje postaviti klub stocic i na njemu neku vaznu ili stolnu lampu neobicnog oblika sa detaljem u bordo boji ili nekoj boji koja ce se pojavljivati ali veoma diskretno i na tepihu ili jastucicima. Ili ako neces te dve fotelje previse da razdvajas-prostorno, iza njih postavi, samostojecu lampu,(modernog oblika) sa nekoliko svetiljki, koje ces usmeriti na razlicne strane.
Kad si vec odabrala crni kozni namestaj i bordo zid, meni se kao inspiracija za materijal za izradu ostalog namestaja namecu: mahagoni za malo otmeniji izgled (ne trpi proste jednostavne forme namestaja), venge za jednostavne linije i pomalo minimalisticki namestaj, belo- mada me nesto ne odusevljava ili sad u zadnje vreme jedan materijal koji imitira brezovo drvo(izgleda kao svetlo siva ili prljavo bela boja)-ali i to mi je rizicno. Stakleni stocic ce se svakako uklopiti sa ili bez metalnih delova.
Ako je vec bordo zid velike ravne povrsine, mozes ka umiriti, odnosno oziveti tako sto ces preko nekih delova zida kreciti parcice u razlicitim nijansama bordo boje(efekat preklapanja).
Zavese u bordo boji ne preporucujem, osim mozda ako zelis malo teatralnosti u prostoru onda preko zavese u gornjem delu i samo sa jedne strane postavis draper-naravno u bordo boji.
Tepih, glasam u mirnoj boji- krem, sivkasti, u boji peska ili kartona ako ides na moderniju varijantu. Naravno bez puno sara, eventualno neki krupni detalj sa jedne strane. Tepih moze biti optimalno mali, samo tamo gde se najcesce stoji nogama. Lepo mogu izgledati i parcici tepisona/tepiha u obliku kruga, razbacanim po podu.
A cvece obavezno poztavi u nekom delu sobe u zardinjerama crne i bele boje. Ali tako da bude pred ocima kako god sedeli.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 20:37, Naslov:
Hej, ovih dana intenzivno razmisljam o krecenju! I Kalina ima odlicne savete!
Mada smo petprosle godine krecili stan, i mozda i ne bi bilo neophodno, ali posto cekamo bebu ja bih krecila bar tu nasu spavacu sobu u koju cemo smestiti mrvicu!
Namestaj nam je svetla bukva i pod iste boje! Prihvatam predlog sto se tice boje zidova...
Ali ono o cemu ja intenzivno razmisljam (moj muz kaze iz dosade), je da okrecimo i predsoblje. Ono se nalazi u sredistu stana. Ima ugradjene plakare (opet svetla bukva), i iz tog predsoblja vode vrata u sve prostorije u stanu. Znaci po dvoje vrata sa svake strane i po jedna s cela (ukljucujuci i ulazna). A moja ideja je da plafon okrecim u neku karmin crvenu - bordo, ali svetliju, a zidove ( bar ono sto ostaje od zidova) u neku svetlu i toplu boju - npr.: vanila? Da li taman plafon moze da vizelno snizi prostoriju? Mislim, to sto ja zamisljam i u mojoj masti izgleda super i ne mora da bude takoOsmeh Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 20:55, Naslov:
Tamno na plafon -ne. Posebno ne za male prostorije kao sto je predsoblje. Svekiput kad budes prolazila kroz predsoblje, imaces osecaj kao da si u tunelu. Ipak glasam za boju vanile. Plafon neka ostane beo.
Kakve su boje vrata i ramovi vrata u stanu (prema predsoblju)?
Boja vanile i bukva, jedna pored druge ne prave skoro nikakav kontrast, zato je dobro po zidovima okaciti slike malog formata sa zivim bojama. Ogledala nece mnogo promeniti dojam. Uz namestaj od bukve u predsoblju, pa i u spavacoj sobi(ako je veoma osuncana), lepo idu bledo zelena ili bledo (tamno ljubicasta) ali one ugasene-hladnije-mirnije varijante, takode i ugasena bleda narandasta boja.
Ako su tata i mama za opticku stimulaciju cula nije lose da posteljina bude u tamno crvenoj boji-karmin.Uz takav vizuelni nadrazaj, nece biti bitna boja zidova-verujte mi Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 20:57, Naslov:
Kalina hvala puno! Super si mi savete dala!
Eto i Tamarrishki se svidja bordo Osmeh

Probajte u fotosopu da uradite simulaciju sobe, obojite zidove, poredjajte namestaj pa cete videti koja je kombinacija najbolja. Tako sam ja dosla do bordo-crno-bele ideje.

Kalina, sta mislis o tepisima sa zebra motivom? Meni se jako svidjaju, naravno ne sad od zida do zida nego nekih manjih dimenzija, recimo kao sto na sredini sobe.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:00, Naslov:
Recimo:

____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:01, Naslov:
Crna boja ne sme da dominira u stanu, ima negativan psiholoski ucinak. I za razbijanje toga ubacuju se detalji u toplijoj boji. Zato uz zebrin tepih ne stavljaj i zebrine jastucice.
-------------------------------------------------------------
Zaboravila sam jos nesto vrlo vvazno, vezano za male prostorije i male stanove uopste.
U dnevnom boravku male kvadrature izbegavajte postavljanje namestaja koji ima visinu- garnitura za sedenje i fotelje sa visokim naslonom. Namestaj koji je malo nizi dolovljava dojam veceg prostora. Visoki namestaji, smanjuju prostor.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:05, Naslov:


Evo ovo mi je prelepo!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:15, Naslov:
Veruj mi woony, samo lepo izgleda, ali probaj boraviti duze vreme u njemu i neces se bas tako odusevljeno osecati.
Iskreno meni ovde nedostaje jos jedna boja-detalj, da me prodje utisak sterilnosti-a to je cvece. Nedostaje u sobi makar jedna saksija sa nekom neobicnom biljkom. Ono belo u vazni se gubi u crvenilu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:19, Naslov:
Hej, ok sto sto tice plafona u predsoblju ostaje beo ( moj muz ce se posebno obradovati)!
Sto se tice stolarije mi smo je kao nijansirali ali ona je takoreci bela. A zidovi su tamnija nijansa stolarije mnogo tamnija i to je ta ljubicasta o kojoj pricas. Znaci, ljubicasto - sivkasta. U ton karti to tako izgleda, ali kad se zagledas u zid ti vidis jednu "prljavo belu" boju i tek kad se pogleda razlika u boji izmedju zida i plafona vidi se da je tonirano. To je ona varijanta na kantu boje 1/3 kapi zelene, ne znam 2/3 cigle i ne znam koji deo kapi crne... Mislim da sto se kombinacije boja tice nisam omanula, ali srazmeru sam sigurno!!! Nije sad ni bitno!
Nama je ceo jedan zid (uzi) u spavacoj sobi, u prozoru i vodi na terasu koja je zastakljena. To jeste suncana strana, ali nije preterano svetla zbog terase. Ja bih volela neku toplu boju u sobi, ova ljubicasta je mirna i hladna. Narandzasta mi nije omiljena, u pravu si da vanila - bukva nema nikakav kontrast i sta sad? Krpara na podu mi je bela. A u sobi od namestaja imam drveni bukov krevet, klasican bracni; komodu sa fijokama na kojoj je tv, ormar (bukva), garderober dupli (na frontu ima ogledela), i set stocica od bukve...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 21:23, Naslov:
I da dodam posteljinu imam u skoro svim bojama osim plave! Neko mi je nekad rekao da ne valja plava posteljina, plavi donji ves ili spavacica i ja to kao slusam! Buba u glaviOsmeh
Inace nisam sujeverna, mislim i nemem pojima sta bi se desilo da obucem, recimo plave gacice?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 193
Koliko clanova ima idealna porodica?