Spontani pobacaj.......

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 21:19, Naslov:
Imala sam spontani pobacaj u pocetku treceg mjeseca trudnoce..To ne bi htjela nikome pozeljeti..Jako sam se trudila drzati dobro,da nitko ne vidi kako mi je tesko..Dan prije kiretaze moji su roditelji po prvi puta dosli nam u posjetu (trebali su doci tjedan poslje medjutim kako se to desilo htjeli su biti uz mene - hvala im) ..Medjutim u tim trenutcima kad sam najradje htjela sam biti..morala sam trpiti svekrvu koja mi se mjesala u sve zivo,ona je htjela docekati moje roditelje,skuhati im,ocistiti stan koji je vec blistao..Pokusavala je pomoci ali ja to nisam zeljela ni mogla joj objasniti..Dok smo muz i ja otisli po mamu i tatu ona je iskoristila priliku da mi preturi stans,kopa po vesu,pegla gacice..ozbiljno ZENA MI JE CACKALA PO DONJEM VESU..Stres je bio na maksimumu..Svjesna da u sebi nosim mrtav plod morala sam sjediti i gledati svekrvu kako mojima iznosi svoje doktorke mudrosti...Sto je najgore od svega muz je otisao u nocnu smjenu (radi u bolnici) a ja sam ostala da trpim svekra i svekrvu umjesto da na miru posjedim sa svojim roditeljima,objasnim im sta se dogodilo,mozda se isplacem na maminom krilu..Nisam cak ni to mogla..U jutro sam vec bila u bolnici..citav dan sam tamo provela i jedva cekala kuci da odem..Moja svekrva je inzistirala da dodjemo kod njih na kavu i narucene gotove pizze... Place Svijet mi se rusio..krivila sam sebe za sve dugo vremena...pokusavala sam shvatiti zbog cega li se to dogodilo..Nakon nekog vremena dosla sam do zakljucka da taj period zivota od trenutka kad sam saznala da sam trudna pa do abortusa je za mene bio pakao..Svakodnevne svadje s muzem zbog njegovih roditelja,njihovo maltretiranje,uplitanje u zivot jednom mladom bracnom paru..Jedan dan sam skoro muza i napustila..nimalo nisam imala vremena da u toj trudnoci uzivam..Niceg lijepog osim bola se ne sjecam...jesam li ja samo kriva?? Moja svekrva je na kraju rekla hladno da sta se stresam...to nije bila bebe vec zametak kao..Da to se desilo i njenoj nekoj rodici,,da je to zbog mene i ineke upalice koje sam utrudnoci imala!!! Ludjaci...zbog stresa i briga sam sigurni i pobacila...necu im to svima nikada oprostiti,,ni njima ni sebi.. Sad se bojim ponovno zatrudjeti..bojim se da se opet nesto lose ne desi..Rekla bih svim trudnicama na ovom forumu...cuvajte se..Izbjegavajte stres,uzivajte u tom malom bicu u sebi..nedajte da vam ti itko pokvari..vi ste odgovorne..To je nesto neopisivo..Ako Bog podari ja cu drugi puta biti pametnija...Izvinite sto sam se raspisala ovako,,,dugo to u sebi nosim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 22:52, Naslov:
Ah,devojcice Tjesi
Veruj mi ja sam se rasplakala citajuci sve ovo... Place

Jbm ti i svekrvu i sve! Uh sto bih joj sada , ma ne znam ni sama! Ljuta

Moras biti jaka! I ja sam u ovom belom svetu dugo bila sama...
da nije ovog foruma i zena ovde poludela bih...
Onda sam se zaposlila i sve je krenulo na bolje...
Najgore je biti stalno zatvoren,i po tvom primeru imati takvu svekrvu Bijem
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 23:32, Naslov:
Staklena, nemoj da krivis sebe a ni nju. Ona je kriva sigurno za svo ulitanje, mijesanje gdje joj nije mjesto i za sve negativnosti za koje ti najbolje znas ali moras da znas da to nema veze s tobom ili s njom. To je sudbina. Mogu msiliti kako ti je. Nemoj da se izjedas i trazis krivca u sebi i drugima. Potpuno je tacno da stres moze prouzrokovati katastrofalne posljedice ali nemoj da mislis da je do stresa. Jednostavno nije bilo sudjeno. Nemoj ni da vezujes to sikustvo za sljedeca. Moj ti je savjet da je iskuliras...popricaj malo sa muzem o svim stavrima koje ti smetaju. Zajedno cete vise rijesiti. Tu smo i mi kao moralna podrska... Poljubac
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 23:35, Naslov:
Hvala vam mnogo na savjetima...olakne covjeku kad cuje drugo misljenje..Znam i ja da je tu sudbina igrala veliku ulogu..ali svatko sebi sudbinu na neki nacin kroji..pa tako i ja..Trebala sam mozda se u startu bolje postaviti...ali,ali,ali...sad je kasno..Imam jedno bolno iskustvo ali radujem se za sljedecu priliku ako mi je Bog i sudbina pruzi...Hvala vam cure

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 23:37, Naslov:
Izvin`te ja malo prenaglila Lud
Ali tako sam odreagovala u trenutku,jednostavno
bas me je pogodilo!

Ko sto Bambi kaze, mi tvoje curke smo tu za tebe! Vrlo srecna
Iako se ne poznajemo,to nema veze,saosecamo se,i jako smo veliki drugari,
i tu smo za tebe,ako nista drugo bar da ti olaksamo
i podelimo dan sa tobom! Frendovi
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 23:40, Naslov:
Mislim da se one osjecaju ugrozenima, manje voljenima. Misle da ljubav prema nama automatski znaci manje ljubavi prema njima. Grrrr, kako me nervira to mijesanje kategorija. Ponekad bih voljela nacrtai pa ako nije dovoljno i obojiti da su to dvije razlicite vrste ljubavi i da nismo konkurencija...
Staklena, bit ce aBd bebica ubrzo. Jako mi je zao sto sve to prolazis ali dat cu ti savjet. Moje zivotno pravilo. Moto. ; Ljudi se ponasaju prema tebi onako kako dozvolis Nemoj dozoliti da uspije, reaguj upravo suprotno od ocekivanog. kad vidi da joj ne pali i da se ne sekiras odustace. Frendovi
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Subota 17.12.2011, 18:51, Naslov:
Jooooj cure hvala vam puno ....bas me iznenadila vasa reakcija i razumjevanje...Super je bar da se na ovaj nacin mozemo povezati iako se ne poznajemo..vec ste mi se jaaako svikle obje Wink Tini.ti. ti mi nisi daleko...mozda zato puno shvacas kako mi je .... Pozzz iz Kärntena Zdravo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 18.12.2011, 12:09, Naslov:
I ti si nama. Fino cemo se druziti i biti tu jedna za drugu. Zajedno smo jace. Wink Pozz iz Sarajeva.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 24.01.2012
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 11:50, Naslov:
POMOCCCCCCCCCC
Imam jedan problem, pokusavam vec neko vreme da ostanem trudna, ovaj mesec mi je kasnilo 8 dana, samo malo sam krvarila 5 dan,odmah sam pomislila da sam trudna cekala sam utorak da odem kod doktora, kad ono utorak ujutru dobijem i to obilno krvarenje,
ne znam sta se desava, ceodan sam lezala od bolova i dalje ne znam da li je spontani pobačaj...
da li je neko imao slicna iskustva...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 18:49, Naslov:
Moj savjet ti je da bi bilo najpametnije da se svom doktoru ili ginekologu javis koji ce nakon pregleda sigurno tocno vidjeti jeli doslo do trudnoce ili do spontanog uopce a mozda je u pitanju bila i samo obilnija menstruacija..U svakom slucaju budi jaka..ne gubi nadu..Puno srece tebi i tvom dragom stvaranju Bebica ti zelim Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 19:06, Naslov:
I ja mislim da je najbolje da odes kod ginekologa...i to sto pre.Koliko god neko imao iskustva ili slicnu situaciju ne moze sa sigurnoscu da ti da pravi odgovor.Ja ti zelim da je samo bila obilna menstruacija...i da nam sledeci put kazes da si trudna bez komplikacija.Poljubac
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 22:50, Naslov:
U svakom slucaju moras se pod hitno javiti lekaru. Moja drugarica je imala ovakvo iskustvo, kod nje je bio spontani pobacaj, ona nije ni znala da je trudna, mislila je da je samo obilnija menstruacija, pa kad je videla da joj dolazi mnogo lose i da gubi mnogo krvi, tek se tad obratila lekaru.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 123
Koliko clanova ima idealna porodica?