A sta vi danas kuvate?

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 15.06.2007, 02:46, Naslov:
Danas sam pravila mladu boraniju (začinjenu mirođijom (koprom), belim lukom i pavlakom), mlade krompiriće i pohovane šniclice od belog mesa. Nisam stigla da slikam, bili smo gladni, a ostaci nisu baš fotogenični...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 15.06.2007, 03:38, Naslov:
A ja cu danas nastaviti kao parazit.
U jutro sam sa vama popio kahfu, poslepodne sam isao u gosteeeeeee, pa sam jeo svinjske kotlete sa curryjem, e sad za veceru jos ne znam, ali ako cu na stepenicama sresti komsiju ili njegovu zenu, ubaciti cu im se pod kozu i jesti kod njih.
Pa neka bude ceo dan na tudji racun Osmeh Vratit cu jednog dana Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 15.06.2007, 22:14, Naslov:
Pravicu za sutra, punjene tikvice-posna varijanta.
Tikvicu osljustim, isecem na 3,4 ili 5 dela-kolutova. Od svakog dela formiram casicu, vadeci sredisnjideo. Postavim tikvice u vatrostalni pleh i pocnem da ih punim filom. Fil je u osnovi prodinstani crni luk, sargarepa, pirinac, mozda pahuljice soje, ,moze i papricica na sitno, ostatak tikvica , svemu tome obavezno zacine i persun, i sve te casice ztvorim kriskom paradajza. Pecem pokriveno u pecnici i posle otkrijem da se malo zapece. Koristim maslinov zejtin za ovo jelo.
Prijatan apetit.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 04:08, Naslov:
Ja sam danas za rucak jela krem supu od pecuraka,spanac sa pavlakom i kremenadle!!!Nisam ni ja ovaj put slikala...A posle rucka nisam ni imala sta da slikam!
Trenutno se za veceru sprema kacamak,sa sirom,belim lukom i alevom paprikom!
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 06:17, Naslov:
Skuvao sam punjene paprike za sutra, jer sutra neću stići.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 17.06.2007, 05:22, Naslov:
Ja cu sutra probati da napravim nekakav sufle od krompira Vrlo srecna
ako mi uspe - slikacu pa cu postaviti Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Utorak 19.06.2007, 03:43, Naslov:
Kao sto rekoh,za veceru imam palacinke!Evo i slika!Delo moje mame i mog decka! Osmeh
Slane palacinke-
Palacinke sa eurokremom-
Palacinke sa dzemom od jagoda-
Prijatno!
:-P
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 19.06.2007, 04:30, Naslov:
Mmmmm, sto su palacinke-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 19.06.2007, 06:13, Naslov:
Uh, ovo izgleda prelepo Osmeh
Ja sam danas pravila krompir i tikvice sa susamom i karijem. Meni se svidelo Osmeh Nisam ni stigla da slikam Osmeh Osmeh Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 21.06.2007, 03:08, Naslov:
Ja sam danas preskocila rucak, jer je bilo prevruce za rad Wink Za veceru cu napraviti blitvu sa krumpirom. Uz to dobro idu hrenovke ili jaja, przena "na oko".
Posebno skuham blitvu i krumpir, ostavim malo vode od krumpira. Na ulju preprzim malo brasna, dodam beli luk i izmiksanu blitvu. Zalijem ostavljenom vodom od krumpira, dodam pire od krumpira, kocku za juhu, solim i papram. Na kraju dolijem malo mlijeka i dodam kiselo vrhnje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 28.06.2007, 03:31, Naslov:
Evo jos jednog prakticnog recepta za kasni ljetni rucak ili veceru.

Palacinke sa svjezim sirom svakako se mogu jesti u svim godisnjim dobima, a ljeti mogu biti lagana i ukusna vecera. Palacinke premazemo smjesom sira, kiselog vrhnja, jaja, secera i vanilin secera. Mozemo dodati suho grozdje i koricu od limuna. Poslozimo u tepsiju, tako da jedan dio palacinke ostane slobodan. Prekrijemo ga drugom palacinkom. Slozene palacinke prelijemo smjesom jaja i kiselog vrhnja. Pecemo u pecnici dok ne dobiju zlatno-zutu boju.
Dobar tek :-P

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 28.06.2007, 23:55, Naslov:
Divno Osmeh
volim sve kombinacije sa palacinkama.
Danas nisam pravila nista, a juce sam pravila pilece rolnice sa graskom. Pileci fileti se istanje, i spremi se nadev od mladog luka, crvene paprike i sargarepe - sve se isprzi, doda se malo soli, bibera i onda se napune pileci fileti ovim nadevom, zakace se cackalicama, poredjaju u vatrostalnu posudu ili tepsijicu i peku se u rerni. Grasak se skuva, zatim se procedi i proprzi na malo putera uz dodatak mirodjije. Servirati pilece rolnice na grasku uz zelenu salatu ili salatu od paradajza. Prijatno Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 21:08, Naslov:
Predlazem vam brzi rucak koji se kuha samo u jednoj posudi :razz:

Rizota sa povrcem

Za 4 osobe:

600 g pileceg mesa
320 g rize
2 luka ili praziluk
1 mrkva
1 ili 2 tikvice
3 zlice ulja
1 kokosja kocka za juhu
sol i papar
1 zlica persina ili 2 grancice timjana (mravuljka)

Meso narezemo na kocke. Luk ili praziluk nasjeckamo, mrkvu i tikvicu narezemo na kockice. Kocku za juhu rastopimo u 5 dl vrele vode.
U sirokoj posudi, na ulju preprzimo meso. Toliko da promjeni boju i svijetlo zazuti. Meso malo posolimo i popaprimo, dodamo luk ili praziluk i na kockice narezanu mrkvu. Kad luk omeksa, dodamo rizu, prilijemo vrelu juhu (ili vodu), kad prokljuca dodamo tikvice i mravuljak (ili persin). Pokrijemo i na umjerenoj vatri kuhamo priblizno 15 min. Ako je potrebno, dodamo jos malo vruce vode i dosolimo.
Ako volite parmezan, dodajte ga gotovoj rizoti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Nedelja 15.07.2007, 20:27, Naslov:
Evo bas sam stavila krompir da kuvam , da spremim pire od krompira. Uz to cu spremiti sis od gljiva(lisicare),sa vrhnjem/pavlakom. Da sve to sa salatom od paradajza i crnog luka,, i dostamagdonosa/persuna. Brzo,lako jelo , i odgovara ovim vrucinama-sos ima slabo kiselkasti ukus.
Pa izvolite na rucak, jeste skromno, ali leto jeOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 15.07.2007, 22:07, Naslov:
Moj danasnji rucak isto je bio ljetni, pun vitamina. Sastojao se od juhe sa rizom i mrkvom, uz to je bio pire krumpir, tikvice sa pelatima i kiselim vrhnjem, a da ne bi bio sasvim vegetarijanski, uz to su bile hrenovke na zaru. Mogu reci da je cokoladna torta sa slagom na kraju bila stvarno (skoro) suvisna Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Niš
Broj postova: 21
Reg. datum: 11.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 19.07.2007, 20:50, Naslov:

E, posto juce nisu, danas su pale spagete bolonjeze, brzo se spremaju i lako....
Posle lubenica, 'ladjena Vrlo srecna
____________________
passenger

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 19.07.2007, 22:06, Naslov:
Mozemo ih napraviti i bez umaka, samo sa belim lukom, uljem i feferonom. Beli luk se preprzi na maslinovom ulju, dodamo feferon i persin. Kad luk zazuti, odmaknemo s vatre i solimo. Spagete kuhamo u velikoj kolicini vrele vode kojoj smo dodali komadic maslaca. Solimo tek kad voda prokljuca. Kuhane istresemo u toplu posudu i prelijemo umakom. Dobro pretresemo i odmah posluzimo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 19.07.2007, 22:26, Naslov:
Evo vam jos jednog predloga za lagan i neobican obrok. U Grckoj, Bugarskoj i u Makedoniji krastavci se pripremaju sa jogurtom, a u Sloveniji sa kiselim mlijekom.
Ogulimo ih i naribamo na listice, ostavimo stajati 15 min. Ocijedimo, dodamo kiselo vrhnje, zatim kiselo mlijeko, sol, potresemo vlascem i to je to Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 20.07.2007, 20:16, Naslov:
To je neka vrsta Makedonskog Tarator-a ili na Grckom -Tzadziki.Samo nedostaje beli luk.
Nego ja cu za sutra da spremim neke makarone ili spagete, odavno nismo jeli, hvala na ideji i Tari i stefiOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:13, Naslov:
U jednom djelu Slovenije - Prekmurju, pripremaju krastavce slicno kao Grci caciki, ali uz dodatak crvene paprike. Krastavce i luk narezemo na tanke listice, izmijesamo i posolimo. Ostavimo stajati barem pola sata da krastavci puste vodu. Nakon toga istisnemo suvisnu vodu, dodamo kiselo vrhnje, malo jogurta, crvenu papriku, jos malo solimo i po zelji dodato papar. Stavimo u frizider i sluzimo hladno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 253
Koliko clanova ima idealna porodica?