Vi pitate,lekari odgovaraju!

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 16.02.2010, 11:53, Naslov:
Super draga....bas mi je drago.Bacaj se na "pricanje o hrani" sada....da bi imale o cemu da pricamo dogodine!Osmeh
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 17.02.2010, 09:09, Naslov:
Jekalina drago mi je da je sada sve u redu
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 17.02.2010, 09:58, Naslov:
Hvala Tini draga Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 17.02.2010, 21:09, Naslov:
Jekalina drago mi je sto te je proslo i sto je sve u redu Vrlo srecna
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 11:43, Naslov:
Hvala i tebi Angela Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 11:02, Naslov:
A shto se tiche endometrioze,ja sam chula da ona bash utiche na reproduktivnost kod zena!Chak shta vishe,poznajem dve devojke koje imaju problem endometrioze i ne mogu da zatrudne zbog toga,a jednoj su chek rekli da ako misli da se izlechi,a ima vec 35 god,mora da zatrudni kako zna i ume...Tako da su mishljenja dosta podeljena,jer se ne zna pravi nachin lechenja...
Sad si me bash uplashila,jer znam da endometrioza ne moze tako lako da se otkrije..Jedino hirushkim putem... Mislim Ne znam,nisam struchna..
Iskopacu neshto na netu..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 11:54, Naslov:
Evo nekih informacija o endometriozi za one koji ne znaju...

Endometrioza je poremećaj koji predstavlja prisustvo tkiva sluzokože materice (endometrijuma) van šupljine materice. Ovakvo tkivo se ponaša isto kao i tkivo koje je lokalizovano u materici, tj u svakom ciklusu raste, buja i krvari. Dok endometrijum koji je u šupljini materice moše slobodno da raste i razvija se, na drugim mestima vrši pritisak na okolne strukture, pa izaziva kako kratkoročne tako i dugoročne poremećaje (sterilitet).

Endometrioza se javlja samo u doba polne zrelosti; kada žena koja inače nije imala bolne menstruacije, dobije jake bolove, koji su u vreme menstruacije najjači, znak je da se možda radi o endometriozi i treba obavezno da se javi ginekologu.

Što se tiče lokalizacije, endometrioza se najčešće javlja na jajnicima, jajovodima, unutar mišićnog sloja materice, na zadnjem zidu grlića materice ili na mestu nekog ožiljka (npr od epiziotomije). Endometrioza jajovoda zapravo dovodi do njihovog začepljenja, pa tako kod 75% žena u reproduktivnom dobu predstavlja uzrok steriliteta.

Simptomi endometrioze zavise od lokalizacije endometriotičnog ognjišta. Najčešći su : jaki menstrualni bolovi (dismenoreja), pojačana i produžena mentrualna krvarenja, bolni seksualni odnosi. Ciklična pojava ovih simptoma ukazuje na to da se možda radi o endometriozi.

Savremena terapija endometrioze bazira se na primeni hormonskih preparata (u koje spadaju i određene vrste kontraceptivnih pilula) ili operativnim metodama. Endometrioza se zapravo ne leči, već se samo “drži pod kontrolom“ primenom određenih kontraceptivnih pilula, nekada i u kontinuiranom režimu doziranja (bez sedmodnevne pauze između pakovanja).


____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 11:47, Naslov:
Evo shta mene trenutno muchi:

Juche sam prichala sa vama o tome da me bole jajnici,ali sinoc,negde oko 12h uveche sam osetila takve grcheve i bolove da ne znam kako da vam opishem!Ako neko zna shta bi moglo biti???
E ovako:

Pre mesec dana sam bila kod ginekologa,i svi rezultati su bili u redu i treba da idem tek za 6 meseci...Poslednja 3 dana osecam bolove u predelu jajnika i prilikom mokrenja(a pishkim na otprilike 2-2,5h) osetim kao da me neshto u donjem delu steze... Treba da dobijem 02.03. u petak.. Imam klasichne simptome PMS-a kao i uvek,otekle su mi grudi,ali me bradavice jako bole.. Nije mi muka,ne povracam,nemam temeraturu(krece se od 36,6 do 37).Sinoc smo imali odnos i tada sam osetila takve grcheve u donjem desnom delu koji su se shirili ka ledjima..
Mene inache boli stomak samo prvi dan kada dobijem..Puz je hteo da me vodi kod lekara,ali sam popila chaj i utoplila se sad ujutru,nishta me ne boli..
Ne verujem da je trudnoca,jer smo odnos pre ovoga imali pre 12-13 dana otprilike i nije ejakulirao u mene.. Bojim se da nije upala jajnika...
Da li da odem da uradim UZ ili mislite da je problem sa bubrezima?
Help Place
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 11:50, Naslov:
A da li si proveravala bakterije u mokraci?Hoce i od toga da se javi bol kao ovaj sto si opisala....a moze i da bude pesak u bubregu....nije to nista strasno ali mogla bi da proveris!Poljubac
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 11:59, Naslov:
Odnela sam jutros mokracu na pregled,radim urin i urinokulturu,rezultati su u petak.... Nadam se da nije neka bakterija jer me ne peche nishta,a i ne svrbi...Chekam sad petak,pa da vidimo..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:11, Naslov:
Ne mora da te pece i svrbi...ja muku mucim sa bakterijom u mokraci a nista me ne pece i ne svrbi.Dobro je sto si to uradila,ali mogla bi i bubrege da proveris....nije na odmet!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:13, Naslov:
Sa esherihijom?? Imala sam je ja davno,ali simptom mi je bio mokrenje non stop,na svakih 5 min uz peckanje i brzo sam je se reshila,hvala Bogu!A kako da proverim bubrege?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:14, Naslov:
Ma samo da nisu jajnici,toga se najvishe bojim Place A ne verujem da boli bubreg prilikom odnosa?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:21, Naslov:
trazis uput za ultrazvuk....ja sam to radila pre par godina.Ako imas neki mali kamencic koji je krenuo napolje kroz mokracne kanale moze da boli...bar je meni tako rekao Dr...ali ipak ti proveri!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:30, Naslov:
Trazim uput za UZ bubrega ili abdomena? Ili jedan i drugi?
Izvini mishu shto smaram,ali nemam pojma kako to ide,da li se deli ili ne.. Ja sam radila samo onaj ginekoloshki UZ ,a za ove druge pojma nemam Sramni Mislim,volela bih da mi provere i jajnike i bubrege Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:33, Naslov:
Mislim da je abdomena...pitacu pa cu ti javiti,ali mislim ako kazes doktoru da hoces da proveris bubrege sam ce ti reci.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:38, Naslov:
Ma da,ja cu da kazem,shta me boli,gde i kako,pa neka vide oni...
Ali,ako je urin u redu,onda nema potrebe da proveravam bubrege,samo cu jajnike..
Hvala ti mishu!Ti mi uvek odgovarash na probleme Frendovi
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:42, Naslov:
Meni nije jasno kako kod mene uvijek ima bakterija u urinu a ako iko vodi racuna o higijeni to sam ja, ja cak i pretjerujem pa mi nisje to jasno. Radim urinokulturu i jos sutra da predam urin pa cu vidjeti je li ok nalaz. Da li to ima veze sa bubrezima zna li neko?
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 879
Reg. datum: 02.07.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 12:57, Naslov:
Caj protiv Escherihije coli

500 grama sleza ( lista ili korena),
100 grama lista vreska ( Calluna vulgaris),
100 grama lista ruze ( Rosa ontifolia),
100 grama cveta vranilovke ( Origanum vulgare),
100 grama suvih peteljki od tresnje.
Sve dobro usitniti i dobro izmesati da se sastav izjednaci. Caj se priprema od 2 velike supene kasike smese i 1/2 litre vode. Dobijeni caj se pije tokom dana umesto vode.

Mozda je nekom korisno. Vrlo srecna
____________________
Želiš li biti u skladu s drugima, najpre moraš biti u skladu sa samim sobom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 30.03.2010, 13:05, Naslov:
Bambi,i ja preterano vodim rachuna o higijeni,ali ponekad bakterije bash zato i dodju..Naime,kada se preterano peresh dole,mozesh da unishtish vaginalnu floru i bakterije koje tu normalno zive i shtite vaginu da loshe bakterije ne dospeju do nje i do materice i jajnika... Pa se zato preporuchuje,pranje samo jednom dnevno,bez bilo kakvih sapuna,samo voda ili eventualno neki chaj,najbolje zalfija jer ima antiseptichko dejstvo,a dobra je i kupka od Hajduchke trave.. Kamilica ne valja jer je slatka i prikuplja josh vishe bakterija..

Angel,hvala za recept Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 33
Koliko clanova ima idealna porodica?