Operacije

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:20, Naslov: Operacije
Da li ste ikada isli na operaciju ? Podelite iskustva sa nama ?
Ja sam pre tri meseca operisala tumor na stitnoj zlezdi . I kazu sada sve je ok .. U bolnicu nikada pre toga nisam usla tako da je to za mene bilo veoma ruzno iskustvo . Jos kad sam se probudila sa drenom u sebi , htela da da umrem od muke ! A anesteziju sam podnela isto jako lose ... Jedva su me probudili . I sve je to bilo tako ruzno iskustvo , sem jedne predivne sestre Brankice koja je zasluzila sve najlepse na ovom svetu !
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:28, Naslov:
Teska stvar . Sami ste u sobi sa nepoznatim ljudima . U istoj sobi su i oni koji cekaju operaciju i oni koji su operisani . Cekate da vas otvore i izvade neki deo iz vaseg tela . Nikada pre niste bili pod anestezijom .. Dodju daju vam lek za smirenje , i krecete u salu ... Tamo vas docekaju anesteziolizi i stave vam da disete nesto . Udahnete jednom , dva puta i sledece sto cujete je PROBUDI SE , MORAS DA SE PROBUDIS , OTVORI OCI , polivaju vas vodom , deru se .. Ne daju da spavate dva sata , a od anestezije vam se neopisivo spava . Tesko vam je da pomerate bilo koji deo tela . Povracate . Teraju vas da piskite u ono njihovo ruzno . Imate dren . Neopisive bolove . Ljudi koji leze do vas na intenzivnoj nezi se deru od bolova .. Psiha vam je poremecana potpuno ! SOK ! HOCU KUCI , AAAAA ! Tuzna Nema telefona , ne daju da pijete vodu . Ne mozete da govorite (ako operisete stitnu zlezdu) Uplaseni ste vise nego ikada . I sve sto zelite je da vidite nekoga koga volite / poznajete ... Govorite sebi izdrzi molim te jos malo pa ce biti gotovo ... Nadate se da je sve proslo ok . ZELITE DA ODETE KUCI !!! Dok spavate vi ste u nekoj vrsti bunila... A dan posle toga vas odvedu u obicnu sobu . Ujutru vam dodju tata i decko , a vi nikada niste bili srecniji sto ih vidite .. Toliko ste slabi da vam se trese svaki deo tela... Uh ne mogu vise , dosta je ..
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:31, Naslov:
A tek kada prvi put skinete gazu i vidite vasu novu prijateljicu ranu - ah , neopisiv osecaj ...
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:31, Naslov:
Sokirana tumor stitaste u 20oj godini??? Jao mene si zaintrigirala ali verujem da ti je tesko pa necu da te gnjavim mojim pitanjima.
Ja sam kao mala povadila sve sto je nepotrebno, dva puta krajnike i slepo crevo. Nije bilo nekih poteskoca ili se ja ne secam posto je bilo bas davno, samo znam da je anestezija svaki put krace delovala nego sto treba i budila sam se ranije sto je izazivalo dehidrataciju i osecala sam duze bol ali nista vise.
Imala sam i jedan zahvat na grudima nije estetske prirode vec je bilo strahovanje od tumora, operacija je bila mala sa lokalnom anestezijom i sada nemam ni oziljak nikakav, niti se primeti da je nesto radjeno, ali tada u mojoj 17oj je bio za mene veliki stres.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:37, Naslov:
Ma slobodno bre pitaj sta god zelis . Sve je to proslo . Nisu meni pitanja bolna . Bolna mi je rana i dalje . Dr.Dzodic me je fenomenalno usio , ali rana je dugacka 5cm , plus rupa od drena pored ... Rana jako boli i dalje .. Prosto ne znam koliko jos trebam da cekam da prodje . Ta vrsta tumora u nasoj zemlji je zbog bombardovanja '99 povecana . A ja sam bila i u Nisu i u Alexincu kada su padale bombe ... I to bas blizu svega toga . I tako ;(
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 23:59, Naslov:
Jovanovic.....bas mi je zao zbog svega......ja nisam na srecu imala nikakve operacije za sada i strasno se toga bojim......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 08:34, Naslov:
Ja nisam imala operaciju,nijednom...
Al zato je moj sin imao operaciju sa 3 godine,operacija je trajala tri sata...
Bilo je jako mucno...Nesmem ni da se prisecam detalja...
Hvala bogu da je proslo... Place Place Place
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 09:19, Naslov:
Joj Jovanovicka mogu da zamislim kako ti je bilo....Place...ja,hvala Bogu,nisam imala ni jednu operaciju....ako se ne racunaju krajnici kad sam imala 5 godina....ne plasim se toga(ako ne daj Boze mora),ali naravno da ne volim...ko pa voli.Joj sva sam se najezila....Place
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:11, Naslov:
Mina moja bas mi je zao.....mogu misliti kroz kakve si muke prosla....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:17, Naslov:
Hvala Bogu,nisam imala nikakvih operacija i daleko bilo da ih imam....
Jako mi je zao i stresno da ovo chitam Place Bolje pishite o lepim stvarima koje su vam se dogodile u zivotu,a ove ruzne zaboravite..
Dogodilo se,ne ponovilo se...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:23, Naslov:
Pa pisem zato sto znam koliko je meni trebalo da mi neko kaze kako je njemu bilo na operaciji dok sam ja jos cekala na istu ... A nikoga nije bilo ;( Pa onda sve moras sam da saznas ... Strasne su to stvari , ne daj Boze nikome . Ali covek je hrabar , izdrzi sve ! Pa mozda i vise ! Sve dok se duh drzi , dobro je Wink Nikakva fizicka snaga ne moze se uporediti sa duhovnom , a ako nju izgubite u takvim situacijama , hm...lose je !
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:32, Naslov:
Naravno,bitno je imati nekoga sa kime mozete da razgovarate dok ste u takvoj situaciji,ali kada to sve prodje,pametnije je ne prisecati se..
Ja sam 5 godina sa mamom prolazila kroz njene patnje i bolest,operacije,zrachenja... I ne zelim toga da se secam.. Sve je to jako bolno iskustvo.. I za onog ko je bolestan i za ljude oko te osobe kojima je do iste stalo..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:34, Naslov:
Ja mislim da je gore za one sto su oko tebe .. Oni pate jos vise . Ti si bolestan , i svestan si svoje sudbine i znas sta te ceka . A oni moraju sve to da prozive ..
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 10:40, Naslov:
Da,slazem se...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 03.06.2010, 11:38, Naslov:
Čula sa za Prof Džodića i mogu ti samo reći da si bila u dobrim rukama... ako može da ti posluži kao neka uteha.
Nadam se da si se već oporavila i želim ti svako dobro!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 09.06.2010, 13:08, Naslov:
Dzodic je dobar . Najbolji u nasoj zemlji pa i sire .
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 09.06.2010, 13:21, Naslov:
Ah te operacije. Ja sam prije godinu dana operisala 3 bena, jedan mi je bio na vratu, uz korijen kose, i bio je poprilično veliki, strah me bilo da ga ne zakačim četkom za kosu, drugi je bio onako srednje veličine, on mi je bio kritičan jer sam ga zakačila noktom dok sam se tuširala slučajno, i za par dana sam morala da ga operišem. Sklonila sam usput i jedan sa leđa, imam još 3-4 za skloniti. I onda neko kaže da je osoba koja ima benove sretna...nigdej veze. Užasno sam se bojala jer su reakcije ljudi na operaciju benova obično: "Jao, pa zar baš moraš"?? Morala sam onaj jedan, druga dva sam jer sam mogla da ih povrijedim. Inače sam čula mnogo priča o pokretanju tumora skidanjem benova i pošto ja ne volim te priče "čula, kazala"pitala sam par doktora i dobila odg. Ako ben promijeni boju, oblik ili veličinu što prije se mora otkoniti kao prevencija bolesti. Mnogi ljudi dođu kasno, kad je tumor već metastazirao i onda kažu da nije otišao doktoru, da ga nije dirao ne bi ni umro, a tada zapravo sazna samo sazna šta mu je, da nije bio kod doktora, umro bi kao iznenada, bez razloga..:S Dobila sam nalaze benova za mejsec dana i svi su hvala Bogu bili odlični i zato bih i vala savjetovala da pratote svoje benove jer vam to može spasiti život. Ne bih da vas prepadam, samo bih vam voljela skrenuti pažnju na te "benove ubice". Moram još operisati vjerovali ili ne 5 njih, na nezgodnim su mjestima, sve oko grudnjaka i mogu isto da ih povrijedim. Place ne prolazi mi se to ponovo ali šta ću, još imam nesreću da mi rane ne zarastaju baš lijepo, i ostane mali ožiljak. Place Još nešto, osobe sa benovima nipšto ne bi smjele da se kvarcaju a kad su izložene sunčevoj toploti i zracima trebaju zaštiti benove flasterima...
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 09.06.2010, 13:26, Naslov:
Ben = mladez , jel da ?
I meni je ogroman oziljak Osmeh I to na vratu , 5 cm . Uzas ...
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 09.06.2010, 13:28, Naslov:
imam i ja mali ožiljak, pošto je prošlo već skoro godni dana ne vidi se toliko, a moj je 1cm
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 09.06.2010, 13:31, Naslov:
Moj je na vratu i baaaaas se jasno vidi , ali proslo je samo tri i po meseca . Jos uvek me strasno boli , a navikla sam da nosim krst oko vrata a sada ne mogu nista da stavim ko zna jos koliko dugo Tuzna Place
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 244
Koliko clanova ima idealna porodica?