Pravo vreme za brak

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 02.12.2006, 02:57, Naslov: Pravo vreme za brak
Kada mislite da je pravo vreme za brak? Koji uslovi, po vasem misljenju, imaju presudnu ulogu u ovoj vaznoj odluci?
Po mom misljenju, postoje dva glavna faktora - emotivni i ekonomski Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Utorak 05.12.2006, 21:23, Naslov:
Normalno da postoji vise uslova za brak. Pomenuste emotivni i ekonomski.
Neki kazu treba biti odredjene starosti, odredjenog obrazovanja, odredjenog staleza, itd.
Ja mislim da se to desi kad Allah kaze da se desi.

Evo npr. ja sam taze nevesta Osmeh. U brak sam stupila sa 26 godina i mislim da nisam pohitala, a ni zakasnila. Desilo se samo od sebe. Covek/zena oseti da je spreman da udje u bracnu zajednicu, da je dorastao obavezama i duznostima koje ga ocekuju. Bitno je razumevanje. Sa njim se moze sve, bez njega ni emocije, ni novac , ni skola, ni pamet ni nista ne mogu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 06.12.2006, 15:53, Naslov:
Razumevanje...sasvim logicno. Jer, moje shvatanje dvoje ljudi koji su u braku jeste da su njih dvoje zajedno u svemu, da su cvrsto povezani, da su tim, da se razumeju i slazu. Uvek postoje neke razlike, koje se uz to razumevanje i prevazilaze.
Sto se tice doba u kom bi trebalo stupiti u brak, ja bih samo govorila o donjoj granici Osmeh Neko ko ima 15 ili 16 godina ipak je jos uvek dete u svojoj biti i ma koliko da ima iskustva u zivotu, ipak mislim da ne moze u potpunosti shvatiti odgovornosti i obaveze koje brak nosi. Ne kazem da ne moze odgovoriti na te obaveze, ali postoji velika opasnost od razocarenja...
A sto se gornje granice tice...nema jeOsmeh nikad nije kasnoOsmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Pazar
Broj postova: 12
Reg. datum: 07.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 07.12.2006, 07:54, Naslov:
Smatram da finansijski treba biti obezbedjen koliko-toliko, ali to nije ni blizu bitnijim faktorima. Shta ako neko celog zivota ne bude finansijski obezbedjen? Ne treba da se zeni/uda?
Shto se godina tiche... Slazem se sa Profesoricom da tinejdzerluk rano doba za udaju. Ranije sam mislila da je pravo vreme za zenu 26 do 28 godina... Chak sam mislila i shto kasnije - to bolje. Medjutim, sad mislim da je pravo vreme za brak onda kad se nadje prava osoba, kad god to bilo, jer mozda ce u vreme koje mi smatramo pravim naici pogreshna osoba... Chovek treba znati shta su mu prioriteti.
____________________
Sve za hair...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 14
Reg. datum: 04.02.2007
Datum unosa: Nedelja 04.02.2007, 16:51, Naslov:
Potpisujem sve prethodno!! Ne bih volela da mi se deca vencavaju, dok ne sazreju.

Ja to uradila sa celih 30 godina. Za mene to bilo pravo, jer sam tek tada nasla Pravog.

Zao mi jedino zbog dece sto nisam ranije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 18.02.2007, 06:48, Naslov:
Pa dobro, kazu da je najbolji period za radjanje dece izmedju 25 i 35...
Ja bih volela da imam makar jedno u 25-oj Osmeh ako Bog da...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 27.02.2007
Datum unosa: Sreda 28.02.2007, 01:45, Naslov:
prvi put sam se udala sa 22...drugi put sa 36...pravo vreme je, definitivno, nesto izmedju Pitanje?
sto se radjanja dece tice, fizicki je lakse pre 30 a posle 30 smo valjda pronasli sebe, dovoljno uradili na sebi, karijeri, koje-kakvim spoznajama, naskitali se, izludovali...necu da generalisem ali kao majka 2 deteta, jednog rodjenog sa 22 a drugog sa 37, mislim da sam sa 37 bila spremnija da budem majka :?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 28.02.2007, 05:46, Naslov:
Deca su uvek dobrodosla Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3
Reg. datum: 10.03.2007
Datum unosa: Nedelja 11.03.2007, 06:40, Naslov:
mislim da je to individualno
neko je spreman sa 20, neko nije nikada... Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 3
Reg. datum: 28.03.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.03.2007, 05:07, Naslov:
Slazem se da zavisi od osobe kad je pravo vreme za brak,prosto treeba biti spreman na taj cin,imati pravu osobu uz sebe...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 5
Reg. datum: 25.05.2007
Datum unosa: Petak 25.05.2007, 22:42, Naslov:
Mislim da tu jednostavno nema pravila. Sve je individualno. Potrebno je mnogo zrelosti, ali nekad ti i ljubav pomogne da sazriš.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 00:00, Naslov:
Stvarno nema pravila. Na pocetku je dovoljna ljubav, a kasnije dobri zivci i tolerancija. Djeca samo utvrdjuju vezu ali cesto ima slucajeva da se jedan od partnera ne moze snaci u novonastaloj vezi, zato tako cesto dolazi do razvoda. Time se samo dokazuje nedoraslost za brak i suocavanjem sa obavezama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 01:46, Naslov:
Pravilo je da nema pravila, sve je individualno, isto tako ne smatram da svi ljudi moraju stupati u brak...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 03:53, Naslov:
Sto bi rekao moj profesor: "U mojoj koncepciji zivota..." smatram da bi ipak svi trebali da se potrude da stupe u brak,ali ne po svaku cenu, npr. samo da ne bi odudarali od drugih. (a verujte mi,ima i takvih). Imam 23 godine,dugu vezu,planove...ali sto sam starija, sve se teze usudjujem na taj korak,nekako se plasim mnogih stvari koje brak donosi. ne bih bas rekla da je to samo produzetak veze,s tim sto ste stalno zajedno-nije to bas tako,ali sta da se radi_taj "strah moram prevazici najkasnije za 2 godine,jer bih volela da ( ako Bog da ) imam dete sa 26,upravo zbog toga sto je u mladosti lakse i sigurnije i roditi ga,lakse je brinuti se o njemu,imamo vise zivaca za sve te problemcice koje donose decica, a i volela bih da budem mlada mama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 04:01, Naslov:
ipak,sve u svemu, kada pored sebe imate osobu sa puno razumevanja, koja vas voli i postuje-nista nije tesko, sta vise, sve vam prerasta u zadovoljstvo. ( a ako pri tom nemate finansijskih problema, onda je sve savrseno). svi znamo da postoji milion brakova koji pocivaju na parama, ali u tome nema onog pravog zadovoljstva,pravog ushicenja,zajednickih planova,radosti ni bracne harmonije ni idile...VAZNO JE RAZUMEVANJE,ZRELOST,PUNO STRPLJENJA ( pogotovo u pocetku-(ne mislim na medeni mesec Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 04:52, Naslov:
Ja mislim da nije dovoljan samo jedan medeni mjesec Wink Bracni drugovi morali bi ga koristiti vise puta. Cim osjete da ih svakodnevni problemi previse opterecuje i da to utjece na njihovu vezu, trebali bi otputovati i uzivati u svim onim malim stvarima koje su ih nekada usrecile i zblizile. Na taj nacin im brak nece postati opterecenje, vec ugodno druzenje. Shvatit ce da za brak nikada nije kasno, moze se desiti da je samo prerano ili lose zapoceto.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 04:54, Naslov:
u braku je najvaznije razumevanje i da muz i zena znaju svoju ulogu u braku. danas se nezna u mnogim bracnim yazednicama ko je muz a ko je zena svi bi hteli da budu glavni i tada nastaju nesuglasice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 05:01, Naslov:
zena mora biti poslusna svom muzu kad god da se odluci brak .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 05:12, Naslov:
Muž i žena treba jedno drugom da budu poslušni kad god da se odluče na brak.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 07:16, Naslov:
hahaha, tako mala razlika (kao igra recima ) u prethodna 2 posta

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 211
Koliko clanova ima idealna porodica?