Lekovitost cajeva

Broj postova: 49
Reg. datum: 01.10.1973
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 01:44, Naslov:
maculi ranije sam ja pila dve do 3 solje na dan, sad pijem samo jednu u 17h Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 09:51, Naslov:
Na engleski način - čaj u 5 popodne! Taj i ja volim i više mi prija opd kafe.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 15:30, Naslov:
Najbolje je maculi da ti ostanes na caju od djumbira dok ne uhvatis pravu dozu Osmeh

A za grijanje tijela iznutra preporucuje se i Orjentalni caj. Malo cimeta, kardamoma, ingvera, lavande i crnog papra prelijemo vrelom vodom. Ostavimo stajati 15 minuta, precijedimo i dodamo malo mlijeka.

Caj se moze koristiti i kao maska za lice, opustajuca kupka ili kao dodatak za sjajnu i zdravu kosu.

Za ljepsu i zdraviju kozu namocite zlicicu suhih listova kruske u 1/4 l vrele vode. Ostavite pokriveno deset minuta, zatim procjedite. Popijte tri salice mlacnog caja svaki dan. Takvu kuru mozete koristiti 4 tjedna.

Za kupku skuhajte litru zelenog caja (prelijte 2 vrecice, ostavite stajati 5 min.) Kad se malo ohladi dodajte 2,5 dl mlijeka, promjesajte i ulijte u kadu s toplom vodom. Uzivajte u kupki koja ce vratiti cvrstocu kozi.

Za masku koja ce ocistiti i napeti kozu uzmite 1 zlicicu ljekovite zemlje (kupite je u drogeriji ili trgovini s zdravom hranom) i 2 dl mlakog zelenog caja, dobro izmjesajte da nastane glatka masa, zatim nanesite na ociscenu kozu i pustite djelovati priblizno 15 min.

Za sjajniju i cvrstu kosu uzmite vrecicu zelenog caja i vrecicu caja od kamilice. Prelijte litrom vrele vode, ostavite stajati 10 min, zatim odstranite vrecice i pricekajte da se caj ohladi. Kosu operite kao po obicaju, na kraju je prelijte pripremljenom mjesavinom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 11.12.2007, 00:37, Naslov:
Zelenom caju treba dodati limun, jer on za 5 puta uvećava njegovo dejstvo Zapravo on doprinosi da se bolje apsorbuju katehini, antioksidansi koji smanjuju rizik od pojave infarkta i raka. Najefikasnije je dodati čist vitamin C, jer onda je blagotvornost delovanja 13 puta veća. Dodavanje mleka čaju smanjuje njegovo pozitivno dejstvo. Zato je bolje kad kisi Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 01.10.2008, 13:28, Naslov:
Gledala sam reklamu za caj Evafit, cini mi se. Caj je namenjen zenama.Resava upale kanala, jajnika i td, i kao pomaze ukoliko zelite da ostanete u drugoom stanju. Interesuje me da li neko ima iskustvo s ovim cajem, i uopste koliko je sigurno to narucivanje preko tel. i verovanje reklamama?
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Sreda 01.10.2008, 15:01, Naslov:
Posto sam imala priliku da jedno vreme zivim u Australiji i da se druzim sa Australcima videla sam da piju dosta caja.Oni ga piju cak i leti kada su vrucine sto je meni tada bilo nezamislivo.Rekli su mi da se manje znoje ako piju topli caj umesto hladnog soka ili vode.Piju uglavnom crni ili kako mi kazemo Ruski caj,mada koriste i druge.U to sam se kasnije i sama uverila i stvarno bili su u pravu.Sto se mene tice uglavnom pijem razne vocne cajeve ali pomesam nekoliko vrsta,plus limun kada se malo prohladi.Imam posebno iskustvo sa cajem od nane da pomaze kod katara i drugih bolesti zeluca.Ako se pojave ti problemi pijem ga bez secera umesto vode.Meni je pomogao a i jos nekima kojima sam preporucila.
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 02.10.2008, 11:05, Naslov:
I mene zanima taj caj Evafit,koliko je lekovit i koja je cena,ima li jos neki za zene?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

PV
Broj postova: 29
Reg. datum: 26.11.2008
Datum unosa: Sreda 26.11.2008, 21:43, Naslov:
Da ozivim temu Vrlo srecna
Svako jutro pijem caj.U poslednje vrijeme to je caj od virka,ponekad ga kombinujem sa hajd. travom.Nezamjenljiv je u borbi protiv svih zenskih bolesti.
Inace,neven,hajd. trava i korijen koprive zajedno pomjesani su idealni za upalu jajnika,provjereno.
Obozavam cajeve,imam ih bas dosta i to onih domacih.
____________________
...da me nije ko bi te kao oci voleo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Sreda 26.11.2008, 22:06, Naslov:
i ja obozavam cajeve,vise nego kafu,pogotovo kamilicu,
ona mi ljeci sve boljke...
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 08:13, Naslov:
Ja slabo pijem te čajeve iz kesice i to samo kad sam bolesna pa ono kao e bolesna sam treba da pijem čaj.Smatram da su te kesice bezvezne sa malo travki unutra i to je to.Pridajem značaj jedino kad se konzumiraju prava ona lekovita bilja kao npr rtanjski čaj koji se bere na Rtnju,nema nikakvog pakovanja i jako je dobar za pluća.Ti u tim kesicama,za mene su obična prašinčina.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 08:30, Naslov:
Ja volim čajeve i pijem ih i ljeti i zimi.Pogotovo volim nanu,dobra je za želudac.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 08:47, Naslov:
Volim cajeve i uvek koristim zeleni caj jako je dobar za prociscivanje organizma
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 09:44, Naslov:
ja obozavam cajeve,sve od crnog do vocnih..
po ljeti isto pijem caj,nesmeta mi bas sto vise manje se znojim...
sad u zadnje vreme pijem crni sa kremom,a deca od jagode a muz zeleni...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 09:46, Naslov:
Ja s vremena na vreme popijem caj.Volim nanu,tresnju,kamilicu...ma sve volim!
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 09:48, Naslov:
Obozavam cajeve i pijem ih svakodnevno. sve vrste volim i pijem iskljucivo bez secera

____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 13:02, Naslov:
Mi obozavamo hibiskus i sumsko voce,a kad se desi da trenutno nema te dve vrste,nas dvoje pijemo crni caj.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 13:10, Naslov:
Ne pijem ih bas tako cesto..Jedan dnevno, obicno.Volim cajeve od nane, kamilice, sipka, kantariona, koprive, uvin caj ( ma i ne volim ga bas ), hibiskus ponekad..

Uglavnom iz kesica.
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Petak 13.02.2009, 14:36, Naslov:
Takodje volim cajeve i bas ih cesto pijem. Volim caj od hibiskusa,nane...a u poslednje vreme zbog zdravstvenih problema i caj od kantariona,macine trave, koprive...
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 13:39, Naslov:
Zeleni caj je za skidanje viska kilograma i ima vitamin C i E.
Zalfija cuva zube i od neprijatnog mirisa.
Crni caj povecava koncentraciju.Brusnica stiti od karcinoma.
Kamilica je za bolje spavanje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 15:36, Naslov:
Volim cajeve..........iskljucivo prirodne ne industriske........sad sam si nakupovala u apoteki caj od koprive i redovno ga pijem svaki dan..........Pijem kafu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 364
Koliko clanova ima idealna porodica?