Lekovitost cajeva

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 17:18, Naslov:
verovali ili ne ,nepijem cajeve i nevolim ih Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 17:21, Naslov:
Obozavam da pijem cajeve,pogotovo vocne i od nane Osmeh pijem ih i kad nisam bolesna...a svako jutro po solju crnog caja...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 18:07, Naslov:
Volim vocne cajeve,pijem hladne i vruce a volim crni caj sa mlekom.caj od narandze sa cimetom obozavam,zeleni,rtanjski,nanu....Pijem kafuCool

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 18:12, Naslov:
ranije ih nisam pila ni kad bi bila bolesna.sad povremeno popijem,najcesce od sumskog voca ili nanu
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 213
Reg. datum: 03.05.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 20:08, Naslov:
.... volim cajeve... Vrlo srecna ...pijem ih cak i ljeti....vocne najvise...brusnica....sumsko voce...narandja sa cimetom....skoro sam morala piti uvin caj..nije mi se bas dopao...zeleni caj ne pijem iako sam cula da je jako dobar za sve...brusnica je dobra za izbacivanje mokracnih bakterija...uva isto za mokracne upale....volim i nanu...kamilicu...sipak...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 20:18, Naslov:
...jako volim da pijem cajeve...jedno vreme teram samo nanu(imam je u dvoristu), pa onda hibiskus, a probala sam cedevitin Beli caj...predivnog je ukusa i blag....jedva cekam da ga opet pronadjem...dobar mi je i zeleni caj sa limunom i caj od sipka(ali pravog sipka, a ne iz kesice)...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 17:49, Naslov:
Ja volim caj. Omiljeni mi je hibiskus (kazu da je prirodni antibiotik), volim nanu i kamilicu. Leti obozavam piti rashladjene cajeve vocne (inace, moje dete ne voli caj, i samo leti ih pije... zimi nema sanse da popije gutljaj).
E, ono sto sam htela da kazem cim sam videla temu, drage moje.... Ako imate stomacnih tegoba (ne znam da li se vama desava, ali ja cesto imam zastoj u stomaku, bol u zelucu, bez nekih drugih bolesti organa za varenje), pravo otkrice je caj od podubice! Pre dve nedelje sam mislila da cu riknuti od tvrdog stomaka (nije izazvan nakupljanjem kojecega tamo Vrlo srecna ), drugarica mi je od svoje svekrve donela par stabljicica te biljke i posle ispijanja caja u roku od 20 minuta, ja sam se preporodila. Za nepoverovati! Inace sam se zadnjih meseci okrenula malo prirodnom lecenju (najpre pocnem s tim, ukoliko su mi dobro poznati simptomi).

Evo i texta o toj biljci.
Izvor http://www.herbateka.eu/?q=node/146

Drugi nazivi: Ðubatac, dupcac, dubac, dubcica, zubatac, mravak, penuùica, stupcac, suhovrh, trava od groznice, trbuùac.
Latinski naziv: Teucrium chamaedrys .
Opis biljke: Podubica je poluûbun, visok 10-30 cm, sa cetvorouglastim stabljikama, na donjem delu odrvenelim. Starije grane su poloûene, dok su mlade uspravne. Stabljike su pokrivene dlakama. Listovi su parni, na kratkim drùkama, rombicno jajasti do elipticni, po obodu krupno nazubljeni, sa donje strane pokriveni mekim dlakama, a sa gornje gotovo goli. Cvetovi su bledo crveni, rede beli, obrazuju prùljenove, a svi zajedno grozdastu cvast, najceùce okrenutu na jednu stranu". . . . ,


Staniùte:Cveta od juna do septembra. podubica je mediteranska biljka, ali je veoma rasprostranjena i u unutraùnjosti, najceùce na krecnjackim brdskim livadama i kamenjarima, paùnjacima, u svetlim hrastovim i borovim ùumama i do iznad 1000 mnv. . .. .
Lekoviti deo biljke: Razmnoûava se semenom. U lekovite svrhe upotrebljavaju se vrhovi grancica u cvetu i list .

Lekovito delovanje: . Podubica se mnogo viùe ceni i raznovrsnije upotrebljava u narodnoj nego u naucnoj medicini. To je u mnogim naùim krajevima, osobito planinskim, jedan od najomiljenijih lekova. Biljka nije otrovna, pa je opravdana njena upotreba za lecenje obolelih organa za varenje. To je narodni tonik upotrebljavan u obliku praùka, caja (10 g na 200 g vode), tinkture i dr. Kao mirisno, gorko stipticno sredstvo upotrebljava se i za lecenje ûuci, belog pranja, rana, hemoroida i slicno. Vino od podubice (200 g na 1 litar crnog vina ostaviti da stoji 8 dana) upotrebljava se u narodu kao lek protiv slabosti, malokrvnosti i za ispiranje rana. . .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 22:30, Naslov:
Nepijem cesto cajeve,i kada pijem odlucujem se za Nanu.
Pomaze mi kada me boli stomak,i pila sam je u trudnoci kada sam imala mucnine.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 22:33, Naslov:
Uh sto ih ne volim,pa cak ni kada sam prehladjena.Mogu da ih pijem samo bez secera,kao vodu,a kazu da su tako delotvornij.Uglavnom pijem od kamilice.Inace je zeleni jako dobar,kantarion,zalfija.Ma znam ih dosta.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 22:49, Naslov:
ja volim cajeve . pijem ih bez secera jer mi secer u caju ne prija,,, volim nanu, zeleni sa limunom... volim sve... cak mi ni uva nije gadna..ali ne volim hibiskus
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Utorak 03.03.2009, 00:16, Naslov:
ja isto mnogo volim cajeve i stvarno mi jako puno pomognu kad mi zatrebaju. Volim hibiskus, nanu, kamilicu, divlju tresnju, borovnicu...
nije mi gadan ni uvin caj, a ni ovaj koji sad pijem-crveni zdravac. naravno sve to sa limunom Vrlo srecna
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 09.09.2009, 12:35, Naslov:
Imam citavu bibliotetu o lekovitim biljkama,
a od biljaka,biljnu apoteku.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Sreda 05.08.2015, 11:40, Naslov:
Volim cajeve i rado ih pijem. Svaki caj je za nesto dobar. Najcesce ih pijem bez secera.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 134
Koliko clanova ima idealna porodica?