Poverenje

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 11.01.2007, 03:53, Naslov: Poverenje
Mnogi kazu da je poverenje osnova veze - bez njega veza ne funkcionise kako treba. Oba partnera se uvek trebaju truditi da odrzavaju poverenje, i ne treba dozvoliti da nas 'hvataju' neke sitne sumnje svakog casa koje samo ugrozavaju nasu i stabilnost nase veze. Pitanje je, kako da znate da mozete da verujete?
Kako da znate da mozete da verujete nekom koga tek upoznate? Sta utice na formiranje poverenja/nepoverenja?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 11
Reg. datum: 13.02.2007
Datum unosa: Utorak 13.02.2007, 20:24, Naslov:
Poverenje se vremenom gradi. Sto vise upoznajes osobu sa kojom si, to ti (ne)poverenje raste. Naravno da ne mozes verovati coveku koga si tek upoznao. Rekla bih da to samo dodje i prodje. Ako gresim, ispravite me.
____________________
"Zivot bez cilja navodi samo na razmisljanje i tugu, na besmislenu i bucnu raspustenost."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Petak 23.03.2007, 19:37, Naslov:
Majo , ne gresis.
Upravo je tako. Stu si duze sa nekim bolje ga upoznajes i bolje mozes da prosudis sta mu mozes verovati, a sta ne, dakle da li mu uskratiti poverenje ili mu potpuno verovati zavisi od onoga sto ste prosli i kako je to bilo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Tetovo
Broj postova: 1
Reg. datum: 28.03.2007
Datum unosa: Sreda 28.03.2007, 18:33, Naslov:
slazem se sa tim da je poverenje osnova veze, ako nemas poverenja u svog partnera onda ne trebas ni biti snjim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Jagodina
Broj postova: 24
Reg. datum: 06.04.2007
Datum unosa: Utorak 10.04.2007, 02:38, Naslov:

Potpuno se slazem sa Majom,poverenje se vremenom desi ili ne desi.
Ipak,na pocetku je gotovo sve stvar srca a skoro nista razuma.Bilo bi dobro da uvek ima malo opreza ili rezerve.Ljubav i poverenje mogu i ne moraju ici zajedno a ponekad tako malo toga zavisi od nas.
____________________
CARPE DIEM -Iskoristi dan

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 06:15, Naslov:
Poverenje ili imaš ili nemaš... A pri tome znaš kada treba da ga imaš, a kada ne...Sve zavisi od osoba koje i čine taj par!
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 06:23, Naslov:
Uvek je nekako potrebno puno da neko zadobije nase poverenje, a tako malo da ga izgubi. Razmisljate li nekad o tome? ja mislim da ne bi trebalo prebrzo suditi...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 06:34, Naslov:
Apsolutno si u pravu, slažem se, The Teacher!
Sve zavisi od same osobe, ako primetimo po nečijem pogledu da nas "laže", logično je da će nam poverenje u istu jenjavati.
Važi i obrnuto - ako vidimo da je taj neko nama važan iskren, poverenje će samo rasti...
Ali, ako mi sami nismo objektivni, sve pada u vodu. Bolesno ljubomorne osobe se ne računaju...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 06:36, Naslov:
Ne treba prebrzo suditi ali obicno svi racunamo na intuiciju i nekako polazimo od sebe. Ako sami imamo ciste namjere, ocekujemo to i od doticne osobe. Normalno, svi smo na pocetku malo skepticni i obicno jednom kad se opecemo, vise ne istrcavamo, ne skacemo na prvu loptu, vec mudro sacekamo drugu.Sve je to na kraju ovisno od temperamenta i staza Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 03.07.2007, 16:36, Naslov:
A kako vratiti izgubljeno poverenje?
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 03.07.2007, 21:46, Naslov:
Poverenje....
Bas o poverenju razgovaram sa cerkom: poverenje se tesko stice, a vrlo lako gubi.
Kako to objasniti detetu dali je ili nije stekla moje poverenje, kako ce ga i kad steci?. Kako se poverenje stice? Tesko, stvarno tesko-trebas ubediti osobu cije poverenje zelis steci da ispunjavas sve njene norme i da je nikad neces razocarati odnosno delovati kontra njenim principima. Tako vremenom ces steci njeno poverenje, Heheheh
E sad kad omanemo, jednom, pa drugi put(ponekad je dovoljno i jednom), dobijemo odgovor da smo tog nekog razocarali ili da je izgubio poverenje u nas. Ne pravim razliku izmedu ova dva izraza , jer oba izraza izrazavaju nezadovoljstvo suprotne osobe nasim gestom.
Sad posle razocarenja stvari se mogu i nekako izgladiti, postoji i druga sansa-pa sad ko je iskoristi. Bojim se reci da je najgore kad roditelj izgubi poverenje u svoje dete(uzrast nije bitna), zato sto se poverenje koje dete stice od roditelja je pravoproporcionalno sa poverenjem koje roditelj razvija kod svog deteta. Ako smo izgubili poverenje u svoje dete, znaci da mu se nismo posvetili dovoljno da do toga ne dode- gubimo poverenje u svoje metode vaspitanja.

Izgubljeno poverenje se preko noci nece vratiti, vec se mora iskreno, temeljno raditi na tome-dugo, obicno na pomoc dodje neka situacija u kojoj se moze dokazati da svakom treba dati drugu sansu... samo ne treba se zuriti...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 06.03.2008
Datum unosa: Cetvrtak 06.03.2008, 18:43, Naslov:
Cao,forumasi
ne znam sta da verujem ili ne. Zabavljam se sa njim 6g.,zbog mene se razveo pre 2-3g,ne znam kad,a tako mi je rekao,ali nije dobio resenje.Vec 1god ceka da dobije resenje u opstini.
Nista ne razumem ni meni nije jasno. Zato,me nije odveo k sebi u njegovoj kuci,ni kod mene nije bio,hteo je da resi svoje probleme pa da doce kod mene.Dokle ce ovo trajati? Mi se krijemo ko ljubavnici,a mene gusi ova tajna...Ne znam sta da radim,dosta vremena sam izgubila zbog njega,a ja zelim da osnujem porodicu,nego da cekam...
Sta mislite? Kakav je to sud za brakorazvod?Koliko to traje? Do resenja od opstine? Nisam upoznata o tome,on mi je pricao o tome....ogluvela sam se od njegove price...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.03.2008, 23:37, Naslov:
i sama sam se razvodila...rjesenje se dobije brzo nakon zakljucene parnice.meni je to advokat radio,ali cim sam uplatila taksu u sudu rjesenje sam odmah dobila.u mene je to islo dosta brzo,sve u svemu neka tri mjeseca.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 06.03.2008
Datum unosa: Cetvrtak 06.03.2008, 23:56, Naslov:
a od maticara? znas onaj papir sto pise da si razvedena..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Petak 07.03.2008, 08:10, Naslov:
kod maticara odes sam i uplatis...posto sam htjela vratiti prezime...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 45
Reg. datum: 13.02.2008
Datum unosa: Petak 07.03.2008, 10:43, Naslov:
Citaj Pa ne bih rekla da se ti papiri baš toliko dugo čekaju,bolje ti proveri tu njegovu priču još jednom,da znaš na čemu si.Ili ga jednostavno zamoli da i ti pođeš sa njim u opštinu...da vidiš kako bi reagovao...muškarci vole da sede na dve stolice,ako razumeš na šta mislim.Moja sestra je čekala 2godine na svog dragog da dobije papire i na kraju naravno odustala,on je u tom braku imao i decu a to je malo škakljivo,nju je samo zavlačio...
____________________
FLORA

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Petak 07.03.2008, 18:37, Naslov:
Poverenje....tema koja me muci ovih dana...
Kako verovati nekom ko je za par dana uspeo da unisti povernje gradjeno dve godine????
Jednostavno osoba na pocetku poznanstva,druzenja,veze ima kod mene potpuno poverenje medjutim potrebna je i najsitnija laz(o prevari da ne pricam) da to poverenje izgubi.
Tako da treba se truditi da do gubljenja poverenja ne dodje jer to stvara puno problema...
npr:decko vam kaze da ide kod drugara medjutim ukoliko je izgubio poverenje kod vas cisto sumnjam da cete mu poverovati da je zaista kod drugara,jednostavno crv sumnje ce vas razdirati i razmisljacete da li vas laze i gde je...
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 12.03.2008, 15:56, Naslov:
zao mi je sto puno devojaka pate zbog nekog ko ih nezasluzuje .ja sam srecno udata do sad ,jer nikad se nezna sta se moze u buducnosti desiti ,
ali mislim da je veza sa nekim ko te od pocetka laze,vara,ili jednostavno neceni skroz pogresna i da se takva osoba tesko menja da tu treba puno truda i ljubavi da bi se stalno prastalo.zasto bi to bilo tako kad svi mi trazimo ono malo od zivota miran porodican zivot sa voljenom osobom deca da nam rastu u miru i ljubavi nekog kome mozemo verovati ako sumljas u njega i ako te srce upozorava da mu neveruje znaci da i ti znas da tu nesto ne stima ali ga volis i bojis si to priznati imas strah da ga ne izgubis a on ce kasnije ili pre otici i sam samo pazi da to nebude kad ti bude naj potrebniji.(zastiti se na vreme Bebica ) Zdravo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Sreda 12.03.2008, 17:29, Naslov:
svakako se slazem sa madame

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zrenjanin
Broj postova: 23
Reg. datum: 04.03.2008
Datum unosa: Sreda 12.03.2008, 20:37, Naslov:
Vremenom u vezi stices poverenje u partnera.Na pocetku ne mozes da znas sta ce biti.Poverenje je najvaznije izmedju partnera kao i tolerancija.Verujem svom partneru jer mi do sad nije dao povoda da mislim drugacije. Poljubac

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 127
Koliko clanova ima idealna porodica?