Volim te - kada i kako to reci?

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 15.07.2007, 06:36, Naslov: Volim te - kada i kako to reci?
Ljudi se upustaju u veze iz razlicitih razloga, i pobuda, na razne nacine. Neke veze budu prolazne, neke opeku, a neke se izrode u nesto veliko i jako. Kada osetite da je veza 'presla na visi nivo'? Kada znate da treba da kazete te 'magicne reci'? I da li vam je tesko da ih izgovorite? Na koji nacin?
Neki se plase da izgovore ovo, da ne bi bili odbijeni ili da ne bi bili docekani neugodnim cutanjem s druge strane. Neki se skrivaju iza onih reci 'pateticno' i 'plitko'. Ja ne mislim tako i ja se osecam predivno kad kazem mom coveku da ga volim. I osecam se predivno kad on to meni kaze, jer znam da tako misli i da ce uvek tako i biti.
Sta vi mislite o ovome?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Nedelja 15.07.2007, 09:21, Naslov:
Malo cu se nasaliti; Ispricacu vam jednu anegdotu iz moje mladosti.
Kad sam bila mlada pokusavaju ci da me zastite preremenog upoznavanja sa fenomenom ljubav, moja je jedna starija draga osoba, jednom ovako rekla:
Ako ti kaze da te voli, pred sam cin vodenja ljubavi(citaj u prevodu sex), to znaci da te istinski nevoli,
Ako ti kaze da te voli u toku toga, mozda te voli-a mozda ne, jer je pod utiskom momenta,
Ako ti kaze da te voli posle toga, onda te stvarno voli...
Cekajuci tako coveka mog zivota koji ce mi izjaviti ljubav posle toga, naisla sam na coveka koji mi nije nikad rekao da me voli, a da to nije bio iznudjen odgovor.
Ljubav je cudan osecaj, pa ljudi koji nisu sigurni kako da izraze svoje osecaje, a da ne ispadnu pateticni ili smesni, ljubav izjavljuju na najrazlicitije nacine-dubokim pogledom, toplim osmehom, stiskom ruke u strasnommomentu, zagrljajem, poljubcem kao pecatom.....
Meni je eto taj poseban zagrljaj vise znacio od reci Volim te.
Da budem iskrena bas bi se raznezila kad bi mi rekao da me voli, bas tim recima, kratko a iskreno.............
Ali ne brinite, imam ja jednog neodoljivog decka koji ne stedi reci ljubavi i koje znam da su iskrene....on me voli na svoj nacin....on me voli kao zacin....C Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 08.07.2007
Datum unosa: Utorak 17.07.2007, 15:54, Naslov:
Ne govoriti to, pre braka.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 17.07.2007, 16:06, Naslov:
Ih bre... kako ne govoriti? Pa ja svom decku to kazem 100 puta na dan a on meni 200 Vrlo srecna
Kaze mi "Volim te" kad ga nasmejem, kad mu donesem kafu ili sok, kad se poljubimo, kaze mi u sred razgovora, setnje, voznje autobusom.. nema pravila. Posalje mi sms, napise preko MSN-a...

Sto se tice ovoga sto je Kalina napisala potpuno se slazem! Mi jedno drugom kazemo "volim te" nakon vodjenja ljubavi... znaci da se stvarno volimo...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 17.07.2007, 21:16, Naslov:
U Slo ipak postoje neke razlike u razumevanju te recenice, a i razlika je kada to reci.
Prvo, da ne bi bilo zabune,
Volim te!, je u prevodu na Slo: Ljubim te!

Nije pravilo, ali sa tom recenicom izlazimo u susret devojki/decku pred sam kraj veze, kada smo sigurni u medjusobne osecaje i zelimo napraviti iz veze nesto vise. Obicno vec odredjeno vreme zivimo zajedno prije izgovorimo taj sudbonosni Volim te Wink
Cak ni devojke ne vole da im to govorimo prije, jer je ta recenica obavezujuca i trazi odgovor na koji mozda (jos) nisu spremne. Zbog toga radije upotrebljavamo recenicu Rad te imam!, koja znaci da smo spremni zavoleti i voliti partnera i da ne trazimo nesto vise, brak.
Tako da se desi da mozemo biti cak odbijeni ako smo (pre)brzi sa takvom izjavom, dok Rad te imam! mozemo da kazemo dosta brzo.
Citat:
DaRkDuDe: Obicno vec odredjeno vreme zivimo zajedno

Ni to nije pravilo, ma da je cesto upravo tako. Pri tome moram dodati da je omladina jako liberalna po tom pitanju i da se decki/devojke ne opterecuju previse sa prosloscu partnera. Vise im znaci njihov zajednicki zivot... nevinost nista.

Znam da Ljubim te! kod vas znaci nesto drugo Wink i upravo se smijem komicni situaciji ispred nekoliko godina... :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 02:50, Naslov:
Neka se kaze volim te, bacam te, ljubim te, sakam te ... vazno da je spontano i iz srca. Da i ta izreka ne postane obicna fraza koju koristimo tek toliko da usrecimo osobu koja to od nas ocekuje. Budite iskreni, volite sebe i voljenu osobu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 05:17, Naslov:
Da te popravim-Ne, Bacam te(kao bacanje kroz prozor), nego da te bacam- znaci da te poljubim. A volim te , kaze se- te sakam.
A ako hocete bas da znate evo ja vam saljem i celufke(poljubce), culi ste da se ljudi negde celivaju-ljube.
A poetski receno - ti isprakam Baknezi, i ne tebi licno Tara, da se razumemo. Wink
Ma saljem svima BAKNEZE, pa ih vi tamo podelite.
Wooni, nemoj mu po stoput govoriti da ga volis, jednom ces biti zauzeta i zaboravi ces, pa ce se naljutiti, neznas jos koliko su muskarci sujetni i osetljivi, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 15:11, Naslov:
Citajuci vase komentare shvatih da u odnosu na vas ja svom muzu ne govorim cesto da ga volim iako ga volim najvise na svetu. To mu pokazujem na drugaciji nacin. Ne znam zasto, ali ako bih mu 200 puta na dan rekla "volim" te zvucala bih samoj sebi kao zaguzvana kaseta. Dakle "Volim te" za mene ima posebnu car, moc i znacaj i to koristim samo u retkim situacijama. Ako bih to svak-cas govorila izgubilo bi svoju dragocenost i svoju velicinu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 15:35, Naslov:
Citat:
Pink: Ako bih to svak-cas govorila izgubilo bi svoju dragocenost i svoju velicinu.

Bravo Pink! :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 21:41, Naslov:
Ok, ljudi, strast i zaljubljenost nas mogu nagoniti da preteramo sa ljubavnim izjavama, svakojakim izlivima nežnosti, i drugim potvrdama onoga što osećamo. Taj ushit i nije tako loše začiniti eruptivnošću svake vrste. Naročito toga ima kada su dvoje razdvojeni, pa se ne mogu poljubiti kad žele, dodirnuti, ili na kakav drugi očigledan način dati do znanja onom drugom da je ljubav prisutna, velika i prava. Ma najlepši je taj osećaj kada bi upravo mogli vrisnuti to "volim te" iz glasa, poneseni emocijama i srećom.
I mene je uvek nerviralo kada bih primetila da je neko u ljubavi obuzet najviše samim sobom, pa mu je frka da se otvori, da nešto prizna, da ne rizikuje suviše...Ljubav je hrabrost, i priznati ljubav je veličanstven osećaj, baš kao i to doživeti od osobe koju voliš.
Naravno, pod uslovom da su te reči iskrene, da nisu smišljene i iskorištene u drugu svrhu, da se ne prosipaju u vetar i ne troše uludo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:02, Naslov:
Sve dok se pitamo kada i kako to reci je bolje da to ne recemo Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:09, Naslov:
U pravu si, Dark, proračuni su važni za neke druge stvari u životu. Osmeh
Ali je meni žao i toga da neko, kada oseti takav snažan impuls, to prećuti ili ne pokaže... Ljubav je za dvoje koji su toga svesni...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 23:07, Naslov:
Kad god osjetim potrebu da kažem "volim te"...ja kažem...a volim i kada se meni to kaže..i ne može mi nikada izgubiti smisao,ako osoba kojoj upućejem te riječi vrijedi svakog slova.... i imamo toliko simpatičnih izvedenica za "volim te"...da se raznježim svaki puta kada ih izgovorim ili kada ih čujem na uvce :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 08:25, Naslov:
I ja sam se plasila tih reci i prva osoba kojo sam ih rekla je bila moja cerka!Ne bih da budem pateticna,ali ne secam se da su meni roditelji rekli tako bukvalno Volim te!Sada je u mojoj porodici to normalna recenica i cesto je izgovaramo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:42, Naslov:
cesto govorim volim te onom koji to treba cuti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Petak 15.02.2008, 00:58, Naslov:
To teba reci onog momenta kad se to oseti.
Ne volim momke koji posle 10 dana zabavljanja kazu volim te-jer tada to lazu,prava rec volim te po mom misljenju moze da dodje tek posle 4-5 meseci zabavljanja jer tada smo vec upoznali osobu pored sebe.
Ja tu rec ne koristim kao frazu i moze da prodje i par dana da decku ne kazem volim te ali dodje po nekad i dan kad mu 100 puta to kazem.Osmeh
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Cetvrtak 19.03.2009, 14:08, Naslov:
Reci nekom VOLIM TE, mora da ima osnovu, podlogu, nemoze se tek tako reci volim te niti posle mesec dana zabavljanja, mora da prvo bude poverenje , postovanje pa iz toga izilazi ljubav pa i rec volim te.
Volim da mu govorim volim te jer imam podlogu za tto,
a i volim da to cujem od njega.
Zaljubiti se i voleti nekog nije isto, prvo ide zaljubljivanje pa iz toga izilazi ljubav.
____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 19.03.2009, 14:12, Naslov:
kako i kada?
kad osetite potrebu i kada stvarno to osetite prema nekome,lako cete i reci to....
ja ljudima koje volim cesto to govorim iako znam da znaju
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 46
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 19.03.2009, 14:24, Naslov:
Nekome reci volim te znaci i na neki nacin poverenje,paznju,postovanje, itd

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 10.09.2009, 20:08, Naslov:
U pocetku sam ja cesce govorila te carobne reci, dok zadnjih godina mm cesto ima obicaj da mi u nekim lepim trenucima kaze jos i kad doda duskooo - topim se.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 258
Koliko clanova ima idealna porodica?