Joga smeha

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 11.08.2007, 03:31, Naslov: Joga smeha
Sigurno znate da je smijeh pola zdravlja. Smijehom tjeramo stres, jacamo imunski sistem, pomladjuje nas. Uz smijeh masiramo unutrasnje organe, olaksamo bolove, cak uravnava krvni pritisak i lijeci depresiju...
Tesko je naci recept za srecu. Upravo zbog toga je indijski doktor medicine Madan Kataria osnovao jogu smijeha, koja se je ubrzo prosirila citavim svijetom.
Joga smijeha je jednostavna i zabavna vjezba uz koju povecamo kolicinu kisika u mozgu i citavom tijelu. Uz tu vjezbu naucimo se pravilno disati.
Vjezba pocinje ugrijavanjem ili pljeskanjem uz ritam glazbe. Nakon toga pocinju igrive vjezbe koje nas nasmijavaju. Izmedju tih vjezbi slijedi opustanje uz razlicite tehnike disanja i joge.
Drugi dio namjenjem je smijucoj meditaciji kod koje sjedimo i promatramo svoje tijelo i osjecaje u njemu. Posto smo prijasnjim vjezbama izazvali toliki uspon hormona srece, koncentracijom na svoje tijelo osjetimo radost koja opet izazove smijeh.
Nadam se da ce ta nasmijana joga ubrzo doci i do nas, jer upravo zdravstvo pokusava dokazati kako je smijeh koristan u laksanju bolova i depresivnih stanja. Zbog toga je joga smijeha nasla svoje mijesto u skolama i pokazala dobre ucne rezultate.

Da li se vi cesto smijete i sta mislite o tim masovnim vjezbama, da li bi se prikljucili ? Mozda bi bilo zgodno da i na forumu probamo da li to djeluje Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 11.08.2007, 05:12, Naslov:
E, to bi bilo nešto za mene! Sigurno se boje smejem nego što plivam delfin...Osmeh
Inače baš zbog smeha sam bila korisna na vežbama aerobika koje sam ponekad posećivala, a znam i zašto... Ja imam običaj da sve pitam, a žene su se tresle od smeha zbog mojih pitanja, što im je dodatno skidalo salo...Osmeh Mada instruktorki nije baš bilo smešno, jer masa izgubi ritam...Osmeh
Elem, instruktorko Tara, ti kažeš ovako:
Citat:
Vjezba pocinje ugrijavanjem ili pljeskanjem uz ritam glazbe

E sad mi još samo kaži kako da se grejem i šta da pljeskam, pa da počnemo...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 11.08.2007, 06:06, Naslov:
Darst, najbolje je da pocnemo sa laganim kan kanom Osmeh Ako vec nas ne nasmije, sigurno ce publiku Wink
Koliko sam citala uputstva pri ugrijavanju se koriste slogovi ho ho, ha ha ha, ho ho, ha ha ha...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 11.08.2007, 06:27, Naslov:
Ju, imamo i publiku?! Sokirana
Pa onda nam se valja malo skockati prvo! Šta imamo tamo u šminci? Nije nam valjda Vunica pokupila sav Avon?!
Zar nije red da uz kan-kan pevamo nešto umesto da hokćemo? Uuu, slabo divanim francuski...
E, imam rešenje...Pošto kažeš da Citat:
lagano
krenemo sa kan-kanom, a to valjda znači slow motion, trebalo bi da uskladimo sliku i ton. Predlažem da pevamo Zdravo, Selma... OsmehOsmehOsmeh
Nadam se da ćemo uskoro preći i na kazačok! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 11.08.2007, 19:48, Naslov:
Ovako sam si nekako zamislila nasu prvu vjezbu. Da ne bi bilo monotonije, ubacila sam i nase muske clanove i izbacila plavuse Bljak



Da ne zaboravim reci da postoji i brejk kan kan. Tu vjezbu cemo izvesti na kraju, kad smijeh dostigne kulminaciju Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Nedelja 12.08.2007, 23:18, Naslov:
Ček ček ček Tara,ček ček :-D gdje su plavuše?!? :-D :-D :-( ovo je hair diskriminacija... šmrc šmrc... a htjela sam da doprinesem smijanju...kolektvivnom...

Tara,razočarala si me,od tebe to nisam očekivala... :-( :-D :-D

nadam se da imaš neki as u rukavu...inache... Nerv je već upoznat sa mojom lošom stranom :-D

Čekam Tara...veliko zlo i nepravda su učinjeni.... Osmeh nema me jedan dan....i doživim šok :-D

Plavuše cijelog svijeta,ujedinite se!!!
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 00:59, Naslov:
Cek, cek evo i plavusa kad vjezbaju u tandemu :cool:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 01:40, Naslov:
Pa, čekaj, sad ništa ne razumem... Crnke kan-kan, plavuše neki stiskavac, a šta će brinete?
To mu, khm, dođe da smo mi brinete najsvestranije, pa se možemo okušati u svemu? Osmeh
A, jogin rukovodioče? Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 03:31, Naslov:
Ovako sam nekako zamislila vjezbe za brinete, samo da vam ne djeluje nametljivo Heheheh




Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 03:53, Naslov:
Hm, mislim da bih se mogla snaći u takvim zahvatima, samo moram navežbati da partera tako fiksiram, mislim gledam...Osmeh
I još jedno pitanje, mogu li ga zamoliti da zameni košulju?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 04:04, Naslov:
Ovako je zakopcan tek dok se malo ne razradi. Kasnije ce se raskomotiti, mozda nakon sakoa skine i kosulju. Sve je ipak ovisno od temperamenta plesacice, na njemu je samo da je prati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 17:29, Naslov:
Gde je ovde JOGA?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 17:43, Naslov:
Dok talasamo podijem uz njezne ritmove glazbe, smjesimo se i pri tome odlicno osjecamo, vibriramo Heheheh
Na dobrom smo putu, jer smo time napravili nesto za svoje tijelo i nasu dusu.
--------

Mlad student biologije (danas priznati ucitelj i saman), otputovao je u Amazon. Ubrzo nakon dolaska prikljucio se je grupi domorodaca. Kanujem su se spustali niz rijeku. Domacini su sutljivi, pogledom ocjenjuju stranca. Nakon duge voznje domorodac na celu kanuja odmakne granu ali nepaznjom udari u gnijezdo amazonskih pcela koje su ga u bijesu napale. Dok je mladi student okamenjen sjedio na kraju kanua, ostali clanovi posade grohotom su se smijali. Student je u totalnom soku, u kakvim se je to svijetu snasao. Kako se mogu smijati nesreci svog druga.
Tek nakon par tjedana, nakon sto je grupa putnika stigla u naselje domorodaca sa prezivjelim vozacem kanua, domoroci su studenta primili "kao svoga" i izdali mu tajnu:

ako u trenutku, kad su pcele napale muskarca na celu kanuja, veslaci ne bi prasnuli u dug i iskren smijeh, muskarac ne bi prezivio prve ubode...
Domoroci su smijehom digli vibraciju na nivo na kojem mu ubodi amazonskih pcela nisu mogli nauditi.

Tako se moze svaki od nas, u svakom trenutku zivota odluciti kojim vibracijama sluzi, koje bira, za koje se odlucuje ?

Smijeh postoji, svima nam pripada. Radost je dio nase prirode.

Zbog toga nije uljudno nasmijanog pitati: Zasto se smijes, vec ozbiljnog: Zasto se ne smijes ?

Joga smeha je jedan od puteva koji mogu covijeku pomoci sjetiti se zaboravljenog dragulja.

Izvor: Skola joge
.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 01:04, Naslov:
Citat:
Zbog toga nije uljudno nasmijanog pitati: Zasto se smijes, vec ozbiljnog: Zasto se ne smijes ?


Ovo mi se mnogo sviđa...mnogooo

I šta je dalje...zagrijali smo se...koji je sljedeći korak....kada ćemo početi da se smijemo kao ludaci?
Bljak Bljak taj dio čekam...
Da ima kod nas takav vid opuštanja....ja bih se prva prijavila....da se smijem bez razloga....da se cijepam od smijeha Bljak Bljak
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 01:26, Naslov:
Jao, Tara, kaži brzo kako dalje... Ako još budem stajala u onoj pozi ušinuću se, pa džaba posla... Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 01:58, Naslov:
U redu, sad ostavite svoje partnere neka i oni malo odmore. Sjednite, raskomotite se, pocinjemo sa prvom ozbiljnom vjezbom:

- Svi rasirite prste (kao lavlje kandze), isplazite jezik i pocnite se smjeskati. To je smijeh lava, koji mozda muskarcima nije toliko smijesan, za njih imamo sljedecu vjezbu:

- Kod druge vjezbe stavite sake ispod pazuha i pomicite ruke gore-dole (kao kokosja krila) i pri tome izgovarajte "h-h-h" . To je kokosji smijeh.

- Za sljedecu vjezbu stavite dlanove ispred lica, gledajte izmedju prstiju i pocnite da se kikocete sa "hi-hi-hi". To je japanski smijeh

Sad mozete opet malo odmoriti uz par taktova laganog kan-kana.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 02:04, Naslov:
Hahaha, Tara...
A je li širimo prste ko lavlje kandže i na rukama i na nogama? Ček onda da izujem one štikle...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 02:05, Naslov:
E bas me zanima Darst kako ces se snaci kod kokosje vjezbe. Da li ces i tamo mahati nogama ili samo rucicama Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 02:45, Naslov:
Ja ću i da kokodačem....a ako bude dobra vježba....možda i jaje snesem :-D :-D :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 03:17, Naslov:
Koliko vidim, bit ce tu i mladih pilica Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 69
Koliko clanova ima idealna porodica?