Joga smeha

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 05:40, Naslov:
Tara, da se ovo ipak ne bi pretvorilo u kokošinjac, ili kajganu, hajdemo dalje...Osmeh
Ja bih prešla na ono gledanje kroz prste (na rukama, naravno Osmeh), to mi nekako ide ... Sad za nožne već ne znam, vredelo bi pokušati...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 17:03, Naslov:
Nista nisam razumela, jeli vezbamo jogu ili uzgoj pilicaOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 15.08.2007, 16:40, Naslov:
Kalina, vidi se da se još nisi zagrejala...Osmeh Tebi moramo potražiti posebnog partnera da te uputi u tajne ove joge, ma smejaćeš se ko masna.... Osmeh




Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 15.08.2007, 17:19, Naslov:
Dovoljno smo se ugrijavali, na redu su prve vjezbe.

- Smijeh od srca: smijte se srednje glasno od srca, ruke dignite prema nebu i pri tome gledajte jedan drugog. Sve vjezbe zakljucujemo pljeskom i pjesmom hoho... haha.

- Smijeh pozdrava: smijte se pruzite si ruke u pozdrav. Tako cemo ucvrstiti pripadnost i medjusobne dodire.

- Tihi smijeh: smijte se nijemo, otvorenih ustiju. Kalina pitaj Nerva koji je pored tebe kako se osjeca. Nerv ce ti odgovoriti: dobro, vrlo dobro.
Ta vjezba veoma dobro utjece na raspolozenje.

- Brundajuci smijeh: smijte se zatvorenih ustiju, iz trbuha neka se cuje brundajuci zvuk. Smijeh potkrijepite mahanjem ruku.
Ta vjezba je korisna za pluca i trbusne misice.

- Smijeh povjerenja: smijte se normalnom glasnocom, udarajte dlanovima iznad glave i u visini stomaka, dlanovima okrenutima prema gore.

- Vrhunac smijeha: cucnite, pjevajte vokal a i pri tome se izravnajte, ispruzite ruke iznad glave i posaljite zvuk u nebo. Masite i pri tome se smijte. Vjezbu ponovite s vokalima e, i, o i u.

- Metarski smijeh: ruke drzite uz tijelo i naglo ih ispruzite u tri faze, kao da ti htjeli izmjeriti jedan metar. Pri tome se smijte: aa, aa...hahaha, zatim ee, ee, hahaha itd.

- Pravi grohot: Isplazite jezik, siroko otvorite usta. Ruke predstavljaju lavlje sape, drzite ih u visini glave. Umijesto lavljeg rikanja neka se iz trbuha cuje prijazan smijeh.

Ove vjezbe mozemo izvoditi sami ili u grupi koja ce uz smijeh razviti bliskost, povjerenje i samopouzdanje kod svih sudionika joge smijeha.

Sta kazes Kalina, da li ti osmijeh jos uvijek lebdi na usnama

HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 15.08.2007, 17:56, Naslov:
Ma pokidala sam se od smeha, zamisljajuci sve vas kako izvodite ove vezbe. Evo ja bas sad upraznjavam vezbu smijanje do suza Osmeh Osmeh Osmeh, uh zagrcnuh se Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 03:53, Naslov:
Ovo svi vjezbaju bez mene?Evo i ja po stolu izvodim komad plesa koji nam je Tara poslala.

Ja volim da se smijem ali sve redje i redje.Nekako kada covjek ima pre vise obaveza ne obazire se na sebe.Hmm i ako je zivot na zapadu pun stresa pokusavam da se nasmijem,razveselim ali tezko.Ovdje su svi nekako natomrdjeni,svi nekud zure,nesto ganjaju.Puni su negativne energije a ja to ne volim.Da mi je da ih nekako naucim,nego me nerviraju sa njihovim kiselim facama.

Ali ja se ipak smijem,hahahahhahaa ja sam sretna i zadovoljna osoba

A ja malo pogresi temu...ovo neka nova JOGA,jeli??Hahahahah Sta je ovo kabare? Tara ti nas zarazi tvojom jogom

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 04:43, Naslov:
Akice nisi pogrijesila temu, vazno je da si svojom dobrom voljom unijela vedrinu i veselje.

Covijek koji se svjesno odluci da ce se od srca nasmijati, pokrene pozitivan tokokrug u organizmu. Takav ucinak mozemo postici i bez strucnih terapija, svjesnim ili refleksnim smijanjem.
U kinu umijesto filma strave i uzasa izaberimo najnoviju komediju ili pozovimo prijatelje na vecer humora.
Osjecaj za komicne polozaje izostrit cemo na taj nacin da si zapisujemo situacije koje nasmijavaju nas ili nasu okolicu. Cilj svjesnog smijeha je u tome da opet pronadjemo prirodno veselje do zivota koji je bio dio naseg djetinjstva, ali se je zbog svakodnevnih obaveza nekako izgubio.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 16:38, Naslov:
Fali vam petlic za onaj kokosiji smeh Bljak
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 22:45, Naslov:
Je li, nama fali petlić, a tebi ne fali?
Hajde ćuti i kokodači...Osmeh
Ionako si propustila zagrevanje, pa treba da prođeš ubrzani kurs...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 01:01, Naslov:
Pa propustila sam ali opravdano!
Odem na 10 dana, vratim se i sta zateknem?? Neke pilice i kokosi! A od petlica ni traga!

Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 14.10.2007, 17:07, Naslov:
Vuno, ti si zakasnila na sve casove, tebe cemo poslati u Heidelberg.
Tamo je prva skola koja je uvela skolski predmet pod nazivom "sreca". Ravnatelj skole kaze da je njihova zelja da poducavaju zadovoljstvo, samopouzdanje i odgovornost. Oko 60 ucenika pohadjat ce nastavu iz ovog predmeta, koji izmedju ostalog obuhvaca tematske cjeline poput "Vlastita slika i ideal", te "Drustveno zadovoljstvo".
Nastavu "srece" vodit ce pedagog, glumac i terapeuti.

Steta sto su takve skole tek sada otvorene, ali ja podrzavam njihovu namjeru i vjerujem da: "Biti sretan ne znaci nista, osjecati se sretno znaci sve."
(Berkley)

Na istu ideju dosla je i grupa glumaca u Sloveniji, ustavnovili su "Klovne-doktore" - "Crveni nosici", koji zabavljaju bolesnu djecu u bolnicama sirom Slovenije. Njihov moto je da djeca i njihovi roditelji barem za kratko vrijeme zaborave gdje su i zasto se tamo nalaze. Uvedu ih u neobican svijet u kojem prekinu bolnicku rutinu i preusmjere djecje misli u svijet srece. Klovni od njih nista ne ocekuju, vec djeca sama odlucuju da li ce ih primiti u sobu ili ne. Trikovima i plesom dani im brze prolaze.

">


Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 02:37, Naslov:
Nije na odmet da jos malo pricamo o smijehu, da nas ovi tmurni dani ne bi previse opterecivali, jer osmijeh je presudan za nas razvoj i jedan od najjacih oruzja ljudskog ponasanja. Kod smijeha se na nasem licu aktivira 43 misica. Vec to je jedan od dovoljnih razloga da, ako vec moramo imati bore, neka budu od smijeha. Aha, postoji jos jedan vazan argument za smijeh, a to je da su nasmijane zene sklonije udaji, ostanu u braku, a uz to dostizu vrlo visoke rezultate kod emotivnog i fizickog zadovoljstva. Pri tom, parovi koji pokazuju osmijehe pune ljubavi dok pricaju jedni o drugima, u krv oslobadjaju hormon ljubavi koji je povezan sa potrebom svakog covijeka da se veze uz nekoga i ostvari potomstvo.
Zbog toga su ljudi vesele naravi obicno uspjesniji, a osmijeh na licu pomaze im kod sticanja novih prijatelja.

Ajmo sad, osmijeh od uha do uha i na druzenje u kafani Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 180
Koliko clanova ima idealna porodica?