Da li zivimo u muskom svetu?

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Utorak 21.08.2007, 17:28, Naslov: Da li zivimo u muskom svetu?
Mozda ce ovo pitanje nekoga i iritirati i zvucati kao stereotip,ali bas me zanima vase misljenje.Znam da smo i pametne i sposobne i jake kao oni ili da se obratim i muskarcima,kao Vi.Ipak da li stvarno ravnopravne sa Vama ili je to samo fora?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 00:33, Naslov:
Ma kakav muski svet Osmeh Mozda im je sa neke strane olaksano, na primer prihvatljivo je da dodju kuci u 5 ujutru mrtvi pijani, da se potuku, da se svaleraju.. Bljak Ali opet ne bih menjala svoj zenski sarm ni za sta!

Mislim da zena moze postici sve sto i muskarac, jedino sto je mozda fizicki slabija mada se to kod nekih zena ne bi dalo reci Vrlo srecna
Eto ja cu (ako bog da) raditi na takvom mestu na kom ima 99% muskaraca, sto znaci da sam ravnopravna.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 00:36, Naslov:
Ti 1% smatras ramnopravnim?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 00:42, Naslov:
Da zato sto radim posao koji vecinom rade muskarci bez problema. Ni jednoj zeni nije zabranjeno da radi to sto cu ja, mozda ih samo ne privlaci...
Ali ne znaci da zena NE MOZE to da radi, na to sam mislila Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 00:54, Naslov:
Pa kad bolje razmislim i ja radim MUSKI POSAO,.......uz to i perem auto,menjam gumu, proveravam ulje, ....ali da se ne zavaravamo, bolje prodem kad sam u suknji,..........., uvek se nade neki kulturni kavaljer da se ponudi da pomogne................
Jedini muski posao koji ne bih mogla da radim je posao kasapina u mesarnici i posao sofera slepera, zbog prirode posla, ne zbog tezine....Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 01:05, Naslov:
Hehe pa to kazem! Sve se moze kad se hoce uz malo zenskog sarma Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 01:07, Naslov:
Uradim kod kuce dosta muskih poslova , zavrnem rukave ,ali samo kad mi muz nije kod kuce!Kad jeste-nek to uradi ipak on.
On se ne gura puno u kuhinju ali nije ni da ne uradi dosta toga.Kuvao je i prao sudje kad sam spremala ispite.
Mislim da je u braku ipak muskarcima mnogo lakse i "udobnije".Ali zena je uglavnom ta koja vrti sve ,odlucuje o vecini stvari i drzi konce u rukama.
Cela porodica jede ono sto ja resim da skuvam-iako uvazavam i njihove zelje ,al sta ja volim-i oni vole!Moraju.Sta ce samnom...
Na mom poslu mnogo je manje muskaraca ali ne vidim bitne razlike u radu.Ma lazem! ZENE SU BOLJE!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 01:12, Naslov:
A priznajte, da bi svecure odradile potpuno isto, ramnopravno odlicno, mozda cak i bolje najtezu MUSKU AKTIVNOST NA SVETUWink....lezece citanje novina na troseduWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 01:37, Naslov:
Hehehe...Tacno ,Kalina!
A tek prenemaganje kad su bolesni...Strasno!
Iako znam da muski teze podnose fizicku bol od cura ,uvek se zaprepastim kako su pekmezi kad dobiju obicnu prehladu!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 05:12, Naslov: I DA I NE
Da odgovorim na pitanje. U muskom smo svijetu cim smo zaljubljeni u nekog od njih, cim smo u vezi... Njihov svijet zaljenja i drugih stvari je nemoguce izbeci.

Ja trenutno nisam u vezi ali zato imam tatu Bljak

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 01:57, Naslov:
Ma znam ja da smo mi sposobnije,pametnije i lepse!Izdrzljivije smo,psihicki jace...ali zasto zena ovde jos nije bila predsednik ili premijer,zasto njih nema na sajtovima o deci i porodici da se zapitaju koji sport dete da im trenira,sta kad rastu zubici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 06.10.2007, 04:48, Naslov:
Cesto tvrdimo kako smo podjednako sposobne kao muskarci, podjednako pametne, uspesne, izdrzljive, psihicki jake, kako bolje podnosimo fizicku bol (jer nam je dat dar da radjamo, sto dovodi u pitanje to da smo bas nezniji pol-Osmeh, i sl., a s druge strane zelimo (bar vecina zena) da muskarci budu glava porodice!? Mnogo toga jos uvek ocekujemo bas od muskaraca. Zar to nije kontradiktorno?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 06.10.2007, 19:32, Naslov:
Citat:
baladi: ... s druge strane zelimo (bar vecina zena) da muskarci budu glava porodice!? Mnogo toga jos uvek ocekujemo bas od muskaraca. Zar to nije kontradiktorno?


Danasnje zene po mnogo cemu vise ne lice na svoje majke. Majke su nas odgojile da budemo jake, samostalne i razumne. Na neki nacin upozorile su nas na greske koje su same napravile, jer je njihov odgoj bio drugaciji. Njih su "ucili" da je muskarac glava porodice, da je on taj koji u kuci nosi hlace, osim toga jedini je privredjivao. Nase majke donekle su preuzele te navike i uz svoj posao, odgajale djecu i brinule o domu.
Danas je situacija mnogo drugacija. Muskarac i zena prisiljeni su privredjivati kako bi zajedno brinuli o egzistenciji porodice. Time su nekako dobili i jednakopravan odnos u vezi i drustvu. Vjerujem da bi mnoge zene radije ostale kod kuce kad bi im muzevi imali vece prihode, mozda bi se cak odrekle vlastitoj karijeri i uzivale u blagostanju i podupiranju karijere svog muskarca. Djeca bi opet imala nekoga ko bi ih docekao nakon povratka kuci, a time i mnogo toplije odnose. Ne bi vise bili prepusteni ulici, kao sto je sad slucaj.
Sta bi sve bilo, kad bi bilo Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 06.10.2007, 19:51, Naslov:
Ako sam dobro razumela Tara, hoces reci da je nasa moderna, mlada zena jos uvek pod uticajem vaspitanja da muskarac treba da bude glava porodice? Da li u tome lezi odgovor na pitanje?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 06.10.2007, 23:16, Naslov:
Ne baladi, nisam tog misljenja. Danasnja mlada zena, uz svu samostalnost i potrebno obrazovanje mogla bi komotno zivjeti sama. Vjerovatno bi uz to imala i uredan ljubavni zivot, dobro bi brinula za svoje potomstvo i pri tome odlicno funkcionirala na svim podrucjima svog zivota. Cini mi se da su sve navedene cinjenice najcesci uzrok da imamo sve vise samohranih majki i mnogo razvoda.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 07.10.2007, 04:26, Naslov:
Da, ali ja sam htela da kazem nesto drugo, naime pitala sam zasto u proseku moderne, mlade zene za naseg tla, jos uvek ocekuju od muskarca da on bude glava porodice. I zasto jos uvek, manje vise, prihvataju mnoge stereotipe kad su u pitanju musko-zenski odnosi.? Po meni je to zaista kontradiktorno. Zelimo ravnopravnost, a jos uvek mnogo toga ocekujemo od muskarca, dajemo im epitet "jaci pol" a stalno isticemo kako smo takodje jake, mozda cak i jace od njih...Primera ima puno... Mozda je to posledica naglih drustvenih promena i situacije u kojoj tradicionalni moral polako ustupa mesto novom i nedefinisanom skupu vrednosti...Mozda smo svi po malo zateceni, ne znam...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 07.10.2007, 21:26, Naslov:
Menjaju se stvari, što zbog efekata emancipacije, što silom prilika. Mnogi su muškarci osetili grube posledice tranzicije i ostali bez posla, pa su prinuđeni ostajati kod kuće i voditi brigu o deci i domaćinstvu dok im žene rade. Ali, hajde da razmislimo šta ukoliko i to postane normalna stvar? Zašto muškarac ne bi upravo poželeo to, da bude izdržavano lice koje vodi brigu o domaćinstvu i nema posao? Ako želimo ravnopravnost, i to je zamka koja može biti moguća. To bi mogao biti sasvim prirodan izbor jedne osobe, bez obzira na pol, ali da li smo spremne za baš tolike preokrete? Ili bi sve odgovorile, ok, ali samo da to nije ovaj moj...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 08.10.2007, 00:54, Naslov:
Ja sam za to da svako ulozi u vezu ono sto najbolje moze i ume. Ako je zena u mogucnosti da dobije bolje placen posao od svog muza, i ako je u mogucnosti da gradi karijeru, zasto onda njen muz ne bi preuzeo veci deo brige o domacinstvu ili o deci. Ne verujem da bi time izgubio na muskosti. Naravno to ne znaci automatski da on bas nista ne bi privredjujivao, jer se tradicioanalan obrazac domacice takodje polako menja-Osmeh. Znam neke brakove koji dobro funkcionisu a u kojima su, sticajem razlicith okolnosti, muzevi na sebe preuzeli obaveze oko domacinstva. Sve je ipak na kraju stvar dogovora. I kao sto kaze Darst, to i jeste cena ravnopravnosti, pa ako je vec toliko prizivamo, moramo biti spremni i da je docekamo.-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 08.10.2007, 18:05, Naslov:
Da ne zvucim grubo, verovatno ovaj moj post ima veze sa mojim momentalnim emocionalnom padom. Verovatno u lepsem raspolozenju, necu se sloziti sama sa sobom, ali ovog momenta mislim: - sve dok smo optereceni isticanjem svog seksipila, naglasavajuci svoju spoljasnost - da mi zivimo u muskom svetu. A sto je najgore, svesne smo, ali precutno se slazemo i prihvatamo takvu situaciju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 05:53, Naslov:
Citat:
sve dok smo optereceni isticanjem svog seksipila, naglasavajuci svoju spoljasnost - da mi zivimo u muskom svetu

Šta znam, ako ne govorimo o ekstremima, mislim da to i nije neki problem. Misliš da žene rade na svojoj spoljašnjosti samo zbog utiska koji ostavljaju na muškarce? Naravno da je to jednim delom tako, ali čak i da zamislimo svet koji bi naseljavale samo žene, misliš li da bi se manje šminkale, doterivale, isticale sve što imaju?
E sad, pitanje je kako bi izgledao svet naseljen samo muškarcima...
Ipak se i oni trude da izgledaju bolje zbog nas žena, i da budu uredni, privlačni, pa čak i mišićaviji nego što je potrebno za "opstanak". Osmeh
Dobro je dok se trudimo jedni zbog drugih, bolji smo svi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 158
Koliko clanova ima idealna porodica?