Razlika u godinama!

Broj postova: 27
Reg. datum: 28.08.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 07:14, Naslov: Razlika u godinama!
Kolika je razlika izmedju vas i vaseg partnera u godinama?
Moj muz je mladji od mene, 3 godineiako velika vecina ima predrasude o takvoj vezi,mi se zaista lepo slazemo i potpuno razumemo.
Kakva su vasa iskustva ili stavovi?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 16:48, Naslov:
Nije u pitanju velika razlika pa ne razumem takve predrasude. Poznajem zene koje su jos starije od svojih partnera. I sama kazes da se lepo slazete i razumete, to je najvaznije i time si sve rekla...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 30.08.2007, 20:48, Naslov:
Preveliku razliku u godinama, u bilo kojoj kombinaciji ne odobravam, meni nije normalna starosna razlika supruznika, izrazeno u brojkama sve sto je vece od 10 godina. Cast izuzetcima, ali ne odobravam ni znatno starijeg supruga, ni znatno stariju suprugu. Mozda u nekom razdoblju zivota starosna se razlika ne primecuje, ali dode vreme kad se oseti, vrlo neprijatno. Mozda sam i prosta i glupa i zaostala ali nemoze mi supruznik biti istih godina kao i roditelj. U tom slucaju nema ni LJ od ljubavi, vec su neki iskrivljeni/deformisani porivi, razlog braka.
-A tri godine se i ne primete.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 30.08.2007, 21:17, Naslov:
Pa sa ovim se bas ne slazem. Znam da postoje te neka pravila koju drustvo namece, ali zivot cesto demantuje ispravnost tih pravila.

Moja ujna je bila petnaest godina starija od svog supruga a mog ujaka. Bez obzira na razliku u godunama, oni su ziveli najlepsu ljubavnu pricu, ma kako to pateticno zvucalo. Voleli su se i postovali. Ujna je mom ujaku rodila dvoje divne dece. Ziveli su u malom mestu i bili naravno na meti ogovaranja, Moj ujak je imao epitet "onog sto je ozenjen starijom zenom".
Pri tome su, ti isti ljudi koji su ih ogovarali, ziveli u nesrecnim vezama, razvodili se i varali. Ujak i ujna se nisu obazirali na price, vec zu ziveli svoj zivot. E sad, da je ujak bio taj koji je bio stariji, ogovaranja ne bi ni bilo...Mozda ce neko reci da su oni izuzetak. Ja znam vise takvih izuzetaka i bas zato ne volim da generalizujem.

Doduse, ovde ne mislim na ekstremnu razliku od 20 - 25 godina pa i vise, ali opet ako i to nekome odgovara, necu da im sudim.



Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 30.08.2007, 22:31, Naslov:
Muz i ja smo vrsnjaci.On je stariji samo 2 meseca-srednjoskolska ljubav koja se posle vise od 4 god. pretvorila u brak.
Nikad nisam birala puno starije od sebe.To mi nije nikad odgovaralo.
Ako se ljudi vole i lepo slazu-sve kombinacije su normalne i dozvoljene.

Nije mi samo lepo da vidim sedog dedicu kako se ljubi sa osamnaestogodisnjakinjom a da mu nije unuka.Ona je ta koja moze da bira.Finansije starca kao razlog za brak-fujjj!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 30.08.2007, 22:33, Naslov:
Jos mi je odvratnije videti babu s mladicem kome su tek poceli rasti brkovi i brada-to mi lici na neko pomodarstvo u stilu "gle ,uhvatila sam mladog tipa i ja sam jos riba".Zapitam se da li ona ima nekih problema u psihickoj sferi .Malo je primera prave ljubavi u takvim primerima.A ako je i ima -svaka cast!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 16:15, Naslov:
Ja sam starija od mog decka 2 godine ali mi se ponekad ta razlika cini 10 puta vecom.
Ljubav ne poznaje granice... Moja strina je bila starija od strica nekih 10, mozda i vise godina, i uvek su bili meta ogovaranja. On mlad, ona em starija, em razvedena, em sa decom... A opet su imali divan brak i ziveli skladno.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 20:35, Naslov:
Da ne ispadne da kontriram, ali uglavnom kako god da je, prevelika razlika u godinama na kraju(Stariji supruznik ce pre oboleti ili ostariti, pa i preminuti), nije lepa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 22:20, Naslov:
Moj ujak, o kome pricam, je umro pre ujne iako je bio petnaest godina mladji. Opaka bolest ga je odnela. Na zalost.
Nikad se ne zna ko ce prvi napustiti ovaj svet. Zivot nema pravila...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 22:30, Naslov:
Mene te razlike ne smetaju i ne vidim nista lose u tome da se mlada devojka ljubi sa, hmmm kako da kazem, dedicom. Moze jedino puno nauciti Wink
Hehehehe, salu na stranu. Dok sam bio klinac, 17 godina imao sam skoro deset godina stariju devojku i bash mi je bilo fino.
Danas biram medju mladjima i opet mi je fino Osmeh
E, sad, da li to nekome smeta, sta da kazem, fucka mi se i ravno mi je od Triglava pa do Djevdjelije Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:45, Naslov:
ne smeta mi razlika u godinama, moj muz je 7 stariji od mene i to je ok

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 13.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 21:18, Naslov:
DA LI JE VELIKA RAZLIKA AKO JE MUSKARAC STARIJI 16 GODINA

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 22:19, Naslov:
Citat:
DA LI JE VELIKA RAZLIKA AKO JE MUSKARAC STARIJI 16 GODINA


Nije, ako ona ima više od 16 godina Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 22:21, Naslov:
Evo i mog iskustva. Moj muž je stariji od mene 24 godine. Udala sam se sa 28 a on je tada imao (znate valjda da računate)... 52. Sjajno. Sjajna veza i sve funkcionisalo kako treba. Razlika u godinama nije bila bitna dok je on bio mlad duhom. Neko to uspe da ostane čitavog života. Ja nisam, nažalost, te sreće... Dođu valjda godine kad to više ne ide... Sada je situacija poprilično drugačija...Ja puna života, živela bih 300 na sat, a imam pored sebe čoveka kome nije nidočega. On mene više ne može da prati, a ja njega ne želim da pratim... Suština je, da razlika nije bitna kad je i jedno i drugo mlado, bez obzira koliko godina imali... ali dođe starost, sa starošću drugačiji pogledi na život... e tada razlika u godinama postaje problem. Kad sam se udavala, borila sam se za svoju ljubav lavovski... objašnjavala tetkama, strinama i ostalim dušebrižnicima, kako je samo ljubav važna. I to je tačno. Ali je tačno i to, sad shvatam, da su svi oni bili u pravu... Ako me moja ćerka ikada bude pitala za savet.... znam šta ću joj reći.... NEEEE, SAMO TO NE....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 14.09.2007, 02:24, Naslov:
Anadja, uz duzno postovanje i ako mi dozvolis nesto bih primetila: velika razlika u godinama se moze u odredjenom periodu osetiti ali ne znaci da se ne moze prevazici. I sama kazes da si se za svoju ljubav lavovski borila, znaci volela si i prozivela svoju ljubavnu pricu, zar to nije najvaznije? Ako si slusala sebe i svoje srce, nemoj se kajati. Niko ti ne moze garantovati da bi sa svojim vrsnjakom bila srecnija. Razumljivo je sto ces svojoj cerki predociti svoje iskustvo, ali ako i ona na kraju odluci da podje sa onim koga voli (bez obzira na razliku u godinama), isto kao sto si i ti uradila - to je ok...Pozdrav

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Petak 14.09.2007, 17:35, Naslov:
Baladi, upravo je sve onako kako si napisala. Možda sam delovala tako, ali se stvarno nijednog jedinog trenutka nisam pokajala. Konačno, i kad sam se upustila u tu vezu, razmišljala sam na način: "nek traje i godinu dana, ali će to biti kvalitetna godina, onakva kakvu neki nikad ne dožive". Na sreću, trajalo je mnogo mnogo duže i to je razlog zbog koga se ne kajem. Moje pisanje je bilo samo još jedno gledište na temu "razlike u godinama". U mladosti je sve dozvoljeno, sve lepo, sve se prevaziđe, ali... u starijim godinama, razlika u godinama naplati svoj danak, bez obzira da li je muško ili žensko starije odnosno mlađe .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 15.09.2007, 02:01, Naslov:
Bolje ziveti jedan dan ko da citav zivot tahiniras Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.09.2007, 21:32, Naslov:
Ja tolerišem do nekih 10 god razlike..naravno,da je on stariji od meneOsmeh
Imala sam takvo iskustvo..on je imao 29,ja sam imala 20...i bilo nam je super...više volim iskusnije muškarce...jer sa njima imam više materijala za razgovor...
Ali dešava se da nabasam i na neke 36-ogodišnjake...koji su luđi od mene...pa ostanem zbunjena:-D i u neobranom grožđu:-D
Za sada se najbolje pokazala berba '81 u mome slučaju...

Ne znam...velike razlike u godinama su upravo po meni loše kada dođe starost...evo npr. sada...moj tetak je stariji od tetke 15 god...sve je bilo super dok nije ona prevalila 50...a on dakle 65...onda su počele te razlike da se ispoljavaju...odjednom imaš starca pored sebe koji je čangrizav,koji neće da ide nigdje...koji boluje nešto svako malo...
Ona sada ima 59 godina...otišla je u penziju..ima para...želi da putuje...ćerka ima svoj život,tetka ima živog muža a kao da nema:-(
Zar nije poenta da živim pored nekoga...da izvedemo djecu na pravi put...da zaradimo neke parice da uživamo u starosti...ali da uživamo zajedno:-(
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.09.2007, 21:56, Naslov:
Sun-rekla si ono sta ja mislim,iako zivot cini svakakve ludosti s nama.Pa ,iako ste istih godina -jedan moze da ostane mlad duhom i kad napuni 60 god, vitalan, uvek u pokretu, raspolozen, dok onaj drugi vec u tridesetim postaje gundjalo ,dosadnjakovic i element urastao u fotelju s novinama u ruci!
Kad se udajes, nikad ne znas kakav ce ti biti brak posle 20-30 godina bez obzira koliko ga negovali oboje.Genetika, vaspitanje i karakter odrade svoje bez obzira na godine koje prolaze , i na razliku u godinama!
Pa nek izvoli, ko sta voli , neka proba ako sme(ko vec nije)!
Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 01:42, Naslov:
Jednom sam na chatu slusao kako neki nick za sebe mirno kaze da ima 54 godine i da mu ni na kraj pameti ne padne da bi razgovarao o seksu sa decom ispod 40! Ha! Pa vi sad vidite.
Moram priznati da je nesto istine u tome. Ni meni ne pade na kraj pameti, da bi osvajao decu ispod 30 godina Wink

Kao sto neko rece, mlad si koliko hoces biti, a lud isto tako. Za nestanak zdravog zivota u zrelim godinama muskarca i zene je krivo nesto drugo.
Hehehehe, bolje bi bilo da bi vise uzimali od zivota nego razmisljali o starosti i razlikama u godinama Wink Tralalalala Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 195
Koliko clanova ima idealna porodica?