Cokolada

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 07.09.2007, 16:57, Naslov:
Ajao, Tara, onda poljubac dođe kao neka polovična zamena za čokoladu?
Što bi rekla Sunshi, netjem tako da mislim...Osmeh
Ipak se više sećam strasti izazvanih poljupcima, nego nekih pojedenih čokoladica...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 07.09.2007, 18:54, Naslov:
Jos jednom se dokazuje da je teorija daleko od prakse Darst Osmeh

Uvjeravam te da je nakon ovih Baci poslastica svaki poljubac puno sladji Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 30
Reg. datum: 19.08.2007
Datum unosa: Subota 15.09.2007, 04:10, Naslov:
Volim crnu cokoladu, belu sa malinom, punjene.......ma ne biram samo da nisu sa jagodama, bademom i grozdjicama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 05.10.2007, 16:25, Naslov:
ja najvise volim milku cokoladu....
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Subota 06.10.2007, 00:30, Naslov:
Obozavam cokoladu, mislim da ne postoji osoba na svetu koja je ne voli... Danas sam bas probala Kit-Kat sa Cappuccino ukusom. Strava je! Probajte, necete se prevariti... :grin:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 07.10.2007, 17:49, Naslov:
E sinoc sam gledala film Cokolada. Stvarno je romantican i sve one cokoladice djeluju tako primamljivo, bas gresno. Vlasnica trgovine kaze da je tamna gvatemelska cokolada najbolja za muskarce, dize im elan. Dobro je nekad uciti i iz romanticnih filmova. Ovaj je za sva cula, narocito sa Deepom u jednoj od sporednih uloga. Ukusno Heheheh
Nemojte misliti da pricam napamet Osmeh Direktorica nigerijskog saveza za ljekove i prehranu, kaze da preporucuje cokoladu svima koji zele povecati svoj libido. Umjesto slavne tablete Viagre, dovoljna ce biti salica tople cokolade.
Toj tvrdnji pridruzuju se i nigerijski nacionalni odbor za razvoj kakava, koji tvrdi da cokolada dobro utjece na seksualno pozeljenje.
Tim povodom britanska prehrambena industrija Feeling your imagination, lansirat ce na trziste energetske plocice oblivene cokoladom. Te plocice sadrze ulja koja dizu raspolozenje kod seksa.
Jedva cekam te plocice, jer u uputstvima pise da pozitivno utjecu na srce i usporavaju proces staranja. Pa, izgleda da je cokolada prirodni lijek za sve nase tegobe Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 07.10.2007, 21:04, Naslov:
Iz svega što si rekla, Tara, čini mi se da je čokolada samo put do onog drugog prirodnog leka za sve naše tegobe...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 18:46, Naslov:
U Becu je upravo odrzan festival cokolade, takozvani Cokofest, praznik za oci i culo ukusa-Osmeh.

Kazu da od deset osoba, njih devet voli cokoladu, a ona jedna koja kaze da je ne voli, u stvari laze. HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 18:49, Naslov:
Nestle je izbacio na trziste nove vrste cokolada. Osim sto sam verna lesnjacima u cokoladi, sad sam se navukla na tamnu cokoladu sa parcicima pomarandzine kore. Probajte ima tesko sladko-gorak ukus pomalo ublazen aromom pomorandze.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 18:58, Naslov:
Mmmm...Ja sam se navukla na cokoladu sa djumbirom, pa takodje preporucujem...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 19:16, Naslov:
Dobila sam iz Amerike njihove najpoznatije čokolade Hershey´s , i to razne s bademima , mlečne ...Lepe su ali ništa kao Milka...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 19:24, Naslov:
Jedino što mi je lepše od Milke su Sea shell shapes -čokoladne praline od bele i crne mlečne čokolade u obliku školjki i pužića.Proizvodi ih Lidl Stiftung &Co.KG , Neckarsulm.U prodavnicama ima plagijata ovih pralina ali ni ne liče po ukusu na original...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:07, Naslov:
Evo jednog viđenja kako horoskopski znaci gustiraju ovu poslasticu:

OVAN: celu čokoladu smaže bez pauze i razmišljanja

BIK: kupi dve čokolade, jednu za sebe, jednu za onog koga voli

BLIZANCI: uživaju u svakoj kockici, ali nije loše ako nekom pri tom prave zazubice

RAK: voli čokoladu, ali uvek sačuva deo za posle, za mamu verovatno

LAV: ubediće sve oko sebe da čokolada goji, i sve pojesti sam

DEVICA: rasporedi čokoladu na ceo mesec, a svako parče pojede viljuškom i nožem

VAGA: bira najlepši omot, svaku kockicu deli sa partnerom zarad harmonije i pravde

ŠKORPIJA: najviše voli toplu čokoladu razlivenu po partneru

STRELAC: jede samo stranu čokoladu, najskuplju

JARAC: proba sve i onda, na osnovu iskustva, hvali samo jednu

VODOLIJA: jede, ali uz grižu savesti, i svaki put nabaraja u sebi zašto je sve čokolada zdrava

RIBE: razdele svu čokoladu, a posle kukaju što njima nije ništa ostalo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:38, Naslov:
Za jarčeve je tačno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 10.10.2007, 01:00, Naslov:
A djevice su pedantne. Nista ne rade bez mjerenja i pribora za jelo, da ne prljaju ruke Osmeh

Da li ste znali da su Inke grickali plodove kakava i zbog toga nisu imali problema sa manjkom magnezija u organizmu. Iz tog razloga nam strucnjaci preporucuju tamnu cokoladu koja sadrzi veci dio kakava od mlijecne i mnogo vise magnezija. U mlijecnoj cokoladi je dio kakava mnogo manji, a najveci dio zauzima secer, mlijeko i lecitin koji moze biti, kao derivat soje, vrlo sumnjivog porijekla. Jedino cokolada sa certifikatom ne sadrzi teske kovine Heheheh
Posto se cokolada svrstava u neku vrstu stimulansa, nije dobro ni s njom pretjerati. Moze nas dovesti do kronicnog manjka energije, hladnih ruku i nogu, cestih prehlada, smanjenja libida i slicnih problema.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 18.10.2007, 03:53, Naslov:
Crna čokolada sadrži biljne proteine, kako buter lipide, mleko u prahu, kalcijum, kakao masu, potasium, magnezijum i fosfor.
Takođe, poznato je da čokolada izaziva lučenje tzv. "hormona sreće", odnosno serotonina, u mozgu. Kakao zrno ima veliku energetsku vrednost, pa se čokolada uvek preporučuje sportistima i osobama koje su izložene većim fizičkim naporima. Sadrži suspstance pod imenom alkaloidi - gorke supstance sa jakim delovanjem na organizam. To su teobromin i kofein. Teobromin stimuliše bubrege, a kofein mozak.
Čokolada sadrži oko 1/4 količine kofeina koja se nalazi u jednoj šolji kafe. Crna čokolada, odnosno kakao zrno, sadrži tzv. "pozitivan" holesterol, kao i maslinovo ulje, pa se preporučuje osobama koje imaju povećani novo holesterola.



Čokolada i alkohol se takodje lepo kombinuju .Čokoladne praline punjene višnjevačom....mmmm....





Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 22:56, Naslov:
Otkako sam procitala da strasni ljubitelji cokolade mogu biti ugrozeni bakterijom, prosla me je zelja za pralinama i ostalim slatkim poslasticama Osmeh Opet su nekim istrazivanjem dosli do zakljucka, da ljudi koji previse uzivaju u cokoladi imaju sasvim drugacije bakterije u probavnom traku, od onih koji su umjereni. Upravo ta nesretna bakterija utice na sklonost k odredjenoj vrsti hrane. To otkrice moglo bi pomoci svima koji pate od suvisne tezine, jer bi im se promjenom sastava kolonije bakterija lakse oslobodili suvisnih kilograma.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 06.11.2007, 03:19, Naslov:
Ja sam sve svoje bakterije dobro nahranila čokoladom !Hihihi....Šalu na stranu -mislim da me samo genetika spasava od viška kilograma ! Tako da sam uz čokoladu -taman!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 00:44, Naslov:
Ljubitelji cokolade konacno mogu izabrati cestitku koja im je pisana na dusu - cokoladnu cestitku De Novo. Praline koje su u cestitci poslozene posebnim redosljedom, odvest ce nas na putovanje nazvano Epilog strasti. Na omotnici je prostor za licnu cestitku. Autor cokoladnih cestitka je Slovenka, a izradjuju ih po belgijskoj recepturi.
Okusi De Novo imaju slastan sadrzaj narandze s bademima, karamele i crnog secera. Mozda vam ovaj neobicna poklon posluzi kao ideja za unikatan dar nekome koji je stvarno unikat za vas Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 01:13, Naslov:
Mmmmm....Prelepo!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 213
Koliko clanova ima idealna porodica?