Cokolada

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 16:20, Naslov: COKOLADA
Da li volite cokoladu?
Koju najvise volite (mlecnu ,s lesnicima ,sa suvim grozdjem...),od kog proizvodjaca...?
Da li znate da ona gorka ,za kuvanje moze da ubrza proces mrsavljenja i da je veoma bogata mineralima a narocito gvozdjem?
Da li konzumirate cokoladu kad ste depresivni?Istrazivanja su pokazala da ona utice na lucenje seratonina.hormona koji nas cini srecnim...
Da li ste citali "Kao voda za cokoladu" ili gledali film?
A film "Cokolada" s Dzonijem Depom?
Cokolada je hrana ,poslastica koja izaziva neverovatan osecaj zadovoljstva na nepcu i inspirisala je i mnoge umetnike a i nama, obicnim smrtnicima pricinjava veliki uzitak.
Topla cokolada....mmmm.....
Da li volite belu cokoladu?

Zavalite se udobno u fotelju ,pustite laganu muziku i otvorite tablu omiljene cokolade.Uzivajte! Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 16:36, Naslov:
U Svajcarskoj se organizuju turisticka putovanja u fabrike cokolade.Tamo mozete neograniceno degustirati omiljenu poslasticu.Ako zanemarimo da je cena takve ture "samo" 1200 funti ,mogli bi na brzinu da se spakujemo ,pa na put do Svajcarske!
Ponesite vlazne maramice-musavim zabranjen ulaz u bus!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 16:46, Naslov:
U bre maculi... citam ovo sad i otrcim po cokoladu! I Evo sad jedem Milku Vrlo srecna

Obozavam je! Volim MIlku naravno i nase Najlepse zelje... Najvise sa keksom, belu, i one ledene sto ih drzis u frizideru pa te hlade kad ih jedes Osmeh

Film sam gledala.. jaoo ne podsecaj me... dobijam zelju da uronim u onu silnu cokoladu...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 18:46, Naslov:
Maculi, zaboravila si da pomenes jos jedan cokoladni film: "Jeste li za cokoladu" sa sjajnom Izabel Iper.
Da, volim cokoladu, posebno Toblerone, a od nasih Najlepse zelje.-Osmeh.
Ne mogu da odolim ni Starkovim cokoladnim bonbonama punjenim visnjom-Osmeh.
Volim i onu "gorku" cokoladu za kuvanje sa vecim procentom kakao praha, jer je bogata magnezijumom...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 21:02, Naslov:
Cokoladu sa CELIM LESNJACIMA, po mogucstvu 200-300gr pakovanje, dolaze u obzir i milke i nestle i dorine i kandit i gorenjke i lindt i stark i daj sta das, samo da je sa Lesnjacima. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 21:09, Naslov:
Volim čokoladu,ali nemam običaj da je kupujem u posljednje vrijeme.... otprilike,volim da jedem bijelu čokoladu...ona Milkina sa mjehurićima je mmmmh... meni je najjača čokolada Snickers :-D odlično za podizanje šećera...i kuhinjska mmmh ima mi tako special taste to je nevjerovatno...znam da mama uvijek kupuje za torte dodatne zalihe...jer ja ih nanjušim i popapam :-D
Ne volim čisto mliječne čokolade,ne volim čokolade sa kafom... punjene voćnim sokom da...Milkine izmišljotine sve,ona zimska sa cimetom je extra ... joj,one prijašnje,njemačke,sjećam se crveni omot sa prozorčetom...i ciiijelim lješnjacima :-D dobro,to je garant švicarska čokolada ali je meni dolazila iz Njemačke...hehe

Čokolada je zakon! :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 21:23, Naslov:
Bozen pravi fantastican sapun od cokolade.
Cesto ga koristim umesto pene za tusiranje.Kad se nasapunjas njim budes onako braon-cololadan.A sto mirise...erotski...
Kazu da hrani kozu i podmladjuje.
A posle tusiranja mljac Milku s jogurtom!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 31.08.2007, 21:25, Naslov:
Bozen pravi fantastican sapun od cokolade.
Cesto ga koristim umesto pene za tusiranje.Kad se nasapunjas njim budes onako braon-cololadan.A sto mirise...erotski...
Kazu da hrani kozu i podmladjuje.
A posle tusiranja mljac Milku s jogurtom!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 04:43, Naslov:
Sto si dva puta napisala ove posljednje postove?
No dobro, da se vratimo cokoladi. Volim cokolade. Ah, pa ko ih ne voli!
Zasitim se samo od dvije kockice na dan. Omiljena cokolada mi je Milka-jagoda, ali mogu jesti i druge.Uglavnom, sve cokolade volim sem onih od ljesnika i samog mlijeka.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 06:17, Naslov:
Ne jedem cokoladu ona goji.A ja vodim racuna o liniji.Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 06:23, Naslov:
Ok, hajde da se malo zasladimo...Osmeh
Izdvojila bih dve moje posebne čokoladne slabosti... Krašove Bajadere i After Eight (čokoladne mint listiće).
E sad kad već pominjete i filmove, u tom smislu je zanimljiv i onaj meksički "Kao voda za čokoladu".

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 06:28, Naslov:
Ej, ja kad uđem u one radnjice što mere keks i čokolade i rinfuzi, pa ja se bre pogubim ( mene niko ne može da izgubi, obično zauzmem pola radnje ), mogao bih bogatstvo da ostavim tamo.Da imam milonče, skrcao bih tu.
Ali ''najlepse zelje''

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 06:30, Naslov:
Najlepse zelje za sada vode Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 20:04, Naslov:
Citat:
Krašove Bajadere i After Eight (čokoladne mint listiće).


Darst,imam osjećaj da ih ti jedeš i prije 20h 8-) 8-) hehe...zezam se,odlične čokoladice,ja inače ne volim mentol ali u ovim čokoladicama ide savršeno niz grlo. :razz: :razz:

A Bajadere su i dalje jedne od skupljih čokoladi,ali imaju nešto jedinstveno..mmmh

Ne znam jeste li se nekada okuražili i kupili one metarske čokolade? Ja ih sve nekako zaobilazim...bojim se da joj ne bih mogla odoljeti..da bih je smazala cent po cent :-P :-P
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 20:33, Naslov:
Hehe, Sun, reklo bi se da ti imaš iskustva sa svim "after eighteen" poslasticama Osmeh, pa šta fali ako ja malo uživam u "Ater Eight", ono važno da je after...Osmeh
E, sad što se tiče ovih od metra, pa ni to nije strašno ako konzumiranje lepo rasporediš. Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 01.09.2007, 20:48, Naslov:
After eight je super, narocito posle after eleven Wink
Ne znam koje pakovanju kupujete, sam obicno veliko... Nema sta, mesto im je i u spavacoj sobi Osmeh a fino idu i uz Carollans cokoladni liker, pa ne samo uz njega :grin:

Posto sam malo pokvaren, after eight je i dobra zamena za zobnu cetku, narocito ako imas after 7am domacu zadacu...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 02:43, Naslov:
Nekad smo mislili da je cokolada kriva nastajanju pristica i ostalih bubuljica na kozi, danas znamo da joj je bila napravljena krivica. Ja nikad nisam imala tih problema, a za one koji ih imaju, da ih utjesim - znanstvenici su izradili cokoladu koja lijeci nepravilnosti koze, cak ih sprecava. Zato bez slabe savjesti navalite na cokoladu :-P

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:24, Naslov:
Ču metar?!
Ja to jeo na kilometre.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:56, Naslov:
obozavam cokolade, od najlepsihzelja preko galeba od milke nestle i onih vrlo skupih
nije da je sve to isto ali vlaja i zadovoljava

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 07.09.2007, 00:04, Naslov:
Znanstvenici su ustanovili da uzivanje cokolade prouzrokuje vise uzbudjenja od strasnog poljubca. Kad je tako, eto recepta za jednu vrucu strast:

Cokoladno vocni fondi

manji ananas ili drugo voce,
150 do 200 g crne cokolade, nalomljene na komadice,
2 zlice slatkog vrhnja
2 zlice ruma
2 do 3 zlice obranog mlijeka

Ananas ogulimo, narezemo na komadice i stavimo u frizider.
U vrelu vodu postavimo manju posudu i u nju sve ostale sastojke. Mjesavinu polako grijemo i lagano mijesamo da nastane glatka cokoladna masa.
Ulijemo je u dekorativnu zdjelicu u koju umacemo komadice voca.
Uzivati mozemo u dvoje ili kad nam dodju gosti.



Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 185
Koliko clanova ima idealna porodica?