Dnevnik nerodjene djevojcice

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 30.04.2008, 03:34, Naslov:
Danas je stvarno sasvim lako doci do sredstava kontracepcije i to ne bi trebalo da bude problem. Kad ste u braku imate pravo na planiranje porodice, ali ja pod planiranjem porodice podrazumevam upotrebu kontraceptivnih sredstava. Ako se ipak desi da zena ostane u drugom stanju (ipak nijedno sredstvo ne garantuje 100% uspeh), nisam za abourtus osim ako se radi o medicinski opravdanom abortusu (opasnost po majku ili velika verovatnoca da ce se dete roditi sa nekom manom ili deformitetom). Po mom misljenju, dete nikad ne moze da bude suvisno ili da bude smetnja nekom u zivotu. Opet, ne osudjujem nikog ko to uradi, sigurna sam da svako ima svoje jake razloge za to. Ako nisu opravdani, zena koja se odluci na to ce ipak morati da zivi sa tim.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 127
Reg. datum: 27.05.2008
Datum unosa: Sreda 17.09.2008, 15:41, Naslov:
Tara i Kalina, svaka cast na postovima!

Samo to cu reci. Osmeh
U potpunosti se slazem s vama.
____________________
I'm waiting for the night to fall, I know that it will save us all. When everything's dark, keeps us from the stark reality...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 18:41, Naslov:
Barem danas ima toliko kontraceptivnih sredstava i o posledici treba razmisljati na vreme jer za mene je abortus ravan ubistvu jer si unistio jedan zivot
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 18:55, Naslov:
Abortus to vam je isto kao da ste ubili.
Makar danas ima sirok izbor kontraceptivnih sredstava,zar je to tesko uzeti.
Zar nije toj nazovimo "Majci" nije tesko kad joj rade to.
Bas me rastuzio tekst Place Place Place Place Place
Uvijek sam bila da se abortusi ne rade i ostajem pri tome.
Nikada nisam abortirala i mislim da necu.
Voljela bih da ti abortusi dobro bole.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 19:57, Naslov:
Kada bih morala da biram izmedju toga da rodim 10 dece i 1 abortusa,izabrala bi radjanje,jer svako bice koje se rodi ima srecnu zvezdu koja ga kroz zivot vodi i zato objavimo rat abortusima.Najjace oruzje za to je radjanje, Bebica Bebica Bebica Bebica Bebica i bezbroj Bebica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 06:43, Naslov:
Priznajem da nisam procitale sve odgovore.
Ovaj tekst znam, i nije promjenio misljenje o abortusu.

Donekle razumijem one cure koje abortiraju. U mom kraju, u mojoj tradiciji, to je neprihvatljivo da cura, neudata, ostaje trudna. ako ne abortira bit ce - pa moze se reci - unistena sa strane roditelja i familije. tu je strah veoma bitna stvar. ali ipak i njih donekle nerazumijem. jer kako su mogli uzivati u seksu bez zastite? kad vec radis to, radi to s planom. isto i svatam da nisu ta djeca kriva. kriv je narod, svima je blam govorit o seksualnosti i zastiti. niko nece da posavjetuje djecu. svima je samo - kod nas, u islamu- "nesmijes to radit i tacka". tu nece mama nit tata rec djetetu"izvoli,ovu su kondomi, ovo su anti-baby-pilule, nemoj radit tu glupost, ali da znas da te stvari postoje". ok mozda nisam dobro ovo napisala,jer da to i jedan roditelj uradi je haman nezamislivo, ali skola, tv, prijatelji, okolis to treba uradit.

nesvatam one osobe ovdje u njemackoj. imaju i vise od 20 godina, zatrudne i abortiraju. zasto? nemaju niti jedan dobar razlog, osim "dijete ce mi pokvarit buducnost". neznam kako mogu mirno spavat.

jesam muslimanka. i unistili bi me roditelji da sam zatrudnela prije braka. ipak nebi abortirala. mozda bi u tom slucaju spakovala kofere i uzela pasos i otisla u juznuameriku, tamo me niko nebi trazio. mozda bi i molila tog decka koji je otac da me zeni i da ide sa mnom. uglavnom nebi mogla da abortiram.

i nekazem to jer sam sad udata i sad mi je lako govorit. imala sam odnos prije braka s muzem, i tad bi isto uradila.

po meni ne postoji razlog zasto abortirat zdravo dijete. mogu svatit onaj slucaj gore, ali to ipak nije rjesenje.

moju djecu cu naucit da nije fino seksat se uokolo itd, ali da znaju da ima sredstva koja sprecavaju trudnocu. tako i moja sestra odgaja njenu djecu, u danasnje vrijeme treba s djecom sasvim otvoreno razgovarati o tome, jer je sve to sasvim normalno postalo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 11:13, Naslov:
100% sam protiv abortusa iako ne osudjujem djevojke koje abortiraju i misle da nemaju drugog izlaza. Ko smo mi da sudimo bilo kome. Ne znamo sta se tu desava. Ne smatram se kompetentnom da oduzmem zivot koji je Bog stvorio a i kako bih mogla? Pa to je zivo bice. Zgrozavam se na to ali ponavljam ne osudjujem. Mislim da je to grijeh u svim religijama (monoteistickim). Ako se vec upustas u odnose onda treba da preuzmes i odgovornost. To nije stari komad odjece koji jednostavno vise ne zelis.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BGD
Broj postova: 1
Reg. datum: 28.06.2013
Datum unosa: Petak 28.06.2013, 14:36, Naslov:
Svako ima prabo da bira dali želi da rodi ili ne,mi nemamo pravo nikoga osuđivati Wink ,ali svakako sam za trudnoću.
____________________
Ne dozvoli nikome da te promeni jer doæi æe neko ko æe ceniti i poštovati pravu TEBE :)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 30.06.2013, 17:34, Naslov:
Citat:
Svako ima prabo da bira dali želi da rodi ili ne,mi nemamo pravo nikoga osuđivati


Ja bih pre rekla "...svako ima pravo da bira da li zeli da radi na bebi ili ne..."
Ipak danas postoji kontracepcija....a za slucajeve gde je neophodan abortus je totalno druga prica. Place
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 288
Koliko clanova ima idealna porodica?