Dnevnik nerodjene djevojcice

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:06, Naslov: Dnevnik nerodjene djevojcice
Iz ljubavi su mi roditelji dali zivot. Tako ja mislim. Nastaju moje prve zile. Tijelo pocinje da se oblikuje. Vec imam usta... Srce je pocelo da mi kuca! Ko jos moze da posumnja da ja zivim!

Ne shvatam zasto je moja mati zabrinuta... Rucice i nozice su pocele da mi rastu. Na rukama su iznikli prstici. Uskoro cu njima poceti da hvatam. Kada izadjem iz stomaka dodirivacu obraze moje majke... Tek danas je majka saznala da me nosi u stomaku. Presrecna sam zbog toga. Jedva cekam da vidim lice svojih roditelja... Sad je vec sigurno da sam djevojcica. Imam sve organe, bolje osjecam
okolinu.

Kosa, obrve pocinju da mi rastu... To me krasi. Oci, usi, nos... Gledam, cujem, mirisem...

Cujem kako moji roditelji razgovaraju. Nekako su uznemireni. Otac kaze:"Kad ces vec jednom da abortiras?" Sta li to znaci? Mozda se spremaju da mi kupe kolevku... Mama, cujes li kako mi kuca srce? Majcice...u stomaku se osecam bezbedno i srecno... Majko !!! Majko !!! Gdje sam to? Sta je to? Sta to rade sa mnom? Majko pomozi mi !!! Neko hoce da me iscupa iz tebe...

To su nozevi... Majko, ne dozvoli da me ubiju !!! Boli !!! Boli me !!! Molim te majko, pomozi mi !!!


Gospodjo, izvolite, obavili smo operaciju... Zametak je odstranjen.

Sta kazete na ovu poslednju recenicu?
Koliko vas je ovaj tekst rastuzio?
Sta mislite o abortusu?
Da li je ovaj tekst imalo promijenio vase misljenje o abortusu?
Da li biste vi ikada abortirali?

Odgovorite na pitanja koja zelite!
Dodajte svoje misljenje ili komentar.
Hvala Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:21, Naslov:
Mislim da slicna tema vec postoji, ali nema veze...

Ne, moj se stav prema abortusu nije promenio nakon citanja teksta.

Da li bih abortirala? Imala sam tri (zeljene) trudnoce koje su se zavrsile uginucem ploda u trecem mesecu, to se moralo resiti abortusom. Znaci, to su bili abortusi iz mediciunskih razloga. Nadam se da slicnih vise nece biti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:26, Naslov:
Zelim ti puno srece baladi !

Ova prica se vrti po netu vec godinama i radjena je po knjizi Oriane Falaci Pismo nerodjenom detetu.

Mozda bi bilo bolje razmisliti sta napraviti da do toga ne bi dolazilo?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:44, Naslov:
Hvala Dark.

Kad god se govori o abortusima, pominju se posledice a ne uzroci.
Bas je u toj temi neko pomenuo da u Srbiji ima puno abortusa medju tinejdzerima. Porazavajuce je sto mladi jos uvek jako malo znaju o kontracepciji i jako je malo koriste. Vec sam pomenula i opet cu - i porodica i drustvo tu moraju odigrati znacajnu ulogu, U skole bi bilo pozeljno uvesti nastavu seksualnog vaspitanja na kojima bi se pricalo o kontracepciji, abortusu, polnim bolestima...Natalitet nam opada a za to se uglavnom okrivljuju zene koje "jure karijeru pa nece da radajaju". Kao da se taj problem moze tako jednostrano tretirati. A po meni je jadno kada drustvo taj problem resava tako sto daje prostor u medijima patrijarhu Pavlu da nam prica o svetosti radjanja...Mislim, svaka njemu cast, ali...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 22:05, Naslov:
Baladi, moram priznati jako pametno ste napisali ovaj poslednji post.
Ja licno mislim da su uzroci abortusa obicno glupi (sem u tvom i drugim slicnim slucajevima, Baladi).
Nadam se da ne grijesim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 03.09.2007, 00:13, Naslov:
MilijanaB, sudeci po tvojim postovima imam osjecaj da si vrlo mlada osoba. Kazes da su abortusi bezvezni, moze biti da su u nekim slucajevima prebrza odluka. Da li sebe mozes zamisliti u ulozi majke, prije nego obavis neke planove, koje sigurno imas. Ja licno mislim da je steta svake mlade djevojke koja sticajem okolnosti prerano postane majka. Ne kazem da te djevojke nisu u stanju biti dobre i pozrtvovalne majke ali zasto ne bi uzivale u svim radostima mladosti, studija ili jednostavno ispunile svoje mladalacke snove.
Ne smije se mladu djevojku koja je zanijela zbog svoje nepaznje kazniti za citav zivot. Ostavimo joj neka to ostane njena odluka, a na greskama se najbolje uci. Sigurna sam da sljedeci puta nece zaboraviti na kontracepciju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 03:44, Naslov:
,,Ko ubije jednog nedužnog čovjeka kao da je ubio cjelo čovječanstvo.'' Od samog začeća ploda to je već jedan život, i ubistvo je ako ga uništiš ( abortiraš ). Mislim da svaka djevojka ili žena treba da pazi da nedođe do trudnoće ako je neželi, a ako dođe do trudnoće netreba da uništava taj nedužni život.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 16:45, Naslov:
Ja se slazem sa vama, suada!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bg
Broj postova: 21
Reg. datum: 21.06.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 19:06, Naslov:
Ja sam za to da zene trebaju da imaju izbor, da treba same da odluce da li abortirati ili ne. Postoje zene koje nemaju izbora iz medecinskih ili nekih drugih razloga, ali na zalost jako je puno abortusa medju mladima koji su dotle dosli nepaznjom ili jednostavno igrajuci se sa zdravljem. Ono kao ajde nema veze nece meni to da se desi valjda nema veze. Slazem se sa Baladi treba uvesti seksualno vaspitanje i treba mladim devojkama dati do znanja koje posledice mogu biti posle abortusa po njihovo zdravlje. U velikoj meri medju mladjima je to nepaznja i ne razmisljanje. Bar ja imam takvo misljenje gledajuci svoju okolinu. Dok nisam odlucila da imam dete nisam dozvolila da se nadjem u situaciji da moram da abortiram, ne iz nekih verskih razloga ili da mislim da je to ubistvo ili nesto slicno, nego jednostavno nisam zelela da se nadjem u situaciji da kada pozelim da imam decu ne mogu da ih imam zbog nekih gresaka iz proslosti.
____________________
Sto pozelis pažljivo biraj, to se može i dogoditi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 22:13, Naslov:
Na ovu temu mozemo polemizirati veoma dugo i opet ne bi usoglasili stavove jer je tema veoma delikatna. Svako daje misljenje na osnovu svog iskustva, tacnije neiskustva. Da tacno, svaki abortus se moze poistovetiti sa ubojstvom jer, se smatra da cim se oseti detetovo srce smatra se plod,zivim bicem. Tako karikirano gledano zena koja abortira je ubojica svoga deteta. Ali ja bih tu stala i razmislila malo drugacije. Nekako mi sve vi curice razmisljate previse ruzicasto, bez uvrede. Prvo beba u stomaku sa toliko dana nema razvijeno razmisljanje, jer i po rodenju bebe uce na osnov iskustva, i tek ponavljanjem lika majke u kasnijem periodu kroz mesec dva starosti, prepoznaju majku.Prvo ni majcin lik im nije jasan pa tekda znaju da je to tata ili mama? To sto bebe slusaju u stomaku, ne znaci i da razumeju, zato ne komentarisite nesto sto je jako suptilno, nedokazano i nejasno. Iako je mozda filozofski prihvatljivo.
Drugo, uzmite primer koji je negde Tara pomenula. Radanjem bebe, majci se zdravlje pogorsalo. Recicete da je to u redu? A majka je gotovo nesposobna da se brine o bebi. Kome ce to dete ostaviti, ako i sama o sebi nemoze brinuti. Zasto mislite da je svim zenama-majkama lak zivot, da su svuda majke povlascene. Koliko majki ostane bez posla na ulici, mozda i sa bolesnim detetom i uopste ko smo mi da odlucujemo o tudjem izboru. Mozemo samo edukacijom otvoriti oci omladini da ako nemaju druga zanimanja osim sexsa, da to bar rade sa zastitom.
U principu sam protiv abortusa, ali protiv cestih abortusa kao nacina prekida svake naredne nezeljene trudnoce (sto je cest slucaj kod mladih promiskuitetnih osoba) umesto upotrebe zastite ili UPOTREBE PAMETI.
Ne mogu osudjivati silovanu devojku sto ce ubiti plod, zacet u momentu silovanja.
I bog da me sacuva sto cu odobriti nekoj romkinji sa pet-sest dece na raskrsnici (koja zivi od sitne socijalne pomoci u nekoj kartonskoj kolibi bez osnovnih higijenskih uslova) i sto prosi svaki dan i zloupotrebljava svoju decu, ne za egzistenciju, vec za flasu pica, kocku, drogu i cigare, sa stomakom do zuba, sa bebom od nekoliko meseci u rukama i na -15 i na +35 stepeni. Da, znate sta ona kaze na pitanje sto radja toliko dece kad nema cime i kako da ih izdrzava,njoj bog poklanja decu Sokirana
Molim vas ne otvarajte teme ako niste osetili i razumeli obe strane. Sokirana
Na ovu sam temu jako osetljiva, iako nemam poseban licni razlog. Nikad nisam abortirala, imam dvoje dece, ali uvek kazem svakotreba biti gospodar svoga tela, ali i snositi posledice svega sto kaze ili uradi u zivotu.
Bolje i abortus, nego armija odbacenih sirocica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 22:56, Naslov:
Bravo Kalina!!
Potpisujem svaku tvoju rec...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 13
Reg. datum: 27.08.2007
Datum unosa: Utorak 04.09.2007, 23:18, Naslov:
i ja smatram da je abortus ubistvo :-(
osim u slučajevima kada je devojka silovana ili je dete ozbiljno bolesno dopustila bi tako nešto...naravno i ako je majčin život ugrožen...mada...pre nekoliko meseci uradila sam test na trudnoću i bio je pozitivan i moje sreće nikad kraja, što kaže naš narod
ni na kraj pameti mi nije bilo da pomislim na ubistvo rodjenog deteta iako nisam bila u situaciji da ga izdržavam
nažalost, prokrvarila sam :-( i u tim trenucima nisam ni mislila na sebe i na svoje zdravlje...da sam mogla da žrtvujem svoj život zarad života tog deteta ni sekunde ne bih čekala
i eto...malopre prolazim pored obdništa i gledam kako roditelji sa dečicom idu kući :-( i ne mogu da shvatim da neko može da ubije bebu...to mi je najveći zločin od svih...ubiti nekog ko nije u stanju da se brani i kom nisi ni dao šansu da živi :-( :-( :-( :-(

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 06:07, Naslov:
Odlican post, Kailna.

Ne slazem se da je abortus "najveci zlocin od svih." U svakom slucaju je on bolje resenje od nezeljene trudnoce (ako je vec do nje doslo) i nezadovoljne i frustrirane majke, ili nesrecnog deteta. I nisu tacne price da je najvaznije dete roditi, a "posle je lako."

Jednom je autorka emisjie koja se zvala "Kad andjeli spavaju" dovela u studio Beogradjanku koja ima sedmoro dece, sve sedmoro je rodila vanbracno (da li sa istim partnerom ne secam se, nebitno je). Sama ih podize od socijalne pomoci i raznoraznih donacija. Posto se potpuno posvetila deci, resila je da ne radi, ali joj se radni dan sastoji od telefonskih poziva, pisanja molbi, obilazaka opstinskih i inih kancelarija, a sve u svrhu trazenja pomoci. Naravno, sve vreme je izjavljivala da ima prava da trazi pomoc jer je rodila decu drustvu, ne samo sebi. A point je u tome sto je ta zena zaista predstavljena kao borac, pozitivac, majka hrabrost...
Hrabrost ili neodgovornost - pitanje je sad!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 15:48, Naslov:
Ma kako moze biti hrabrost radjati decu na teret drzave?! Nikad necu shvatiti takve slucajeve... Jednom sam citala clanak o slicnom slucaju gde su pitali jednu zenu (nakon radjanja 10. dece) sto nije abortirala ili sto ne koristi neku kontracepciju. A ona odgovara "Paaaa.... nemamo para za abortus... a muz mi ne da da koristimo nesto..."
Nemaju para za abortus a imaju para to dete da izdrzavaju?! I kakva je to zena kojoj muz ne da da uzme pilule? I kakav je to muz koji nece da stavi kondom ili makar da pripazi?

Kao sto sam vec pisala na slicnoj temi (e stvarno nam fali opcija spajanja!!) abortus je pravo zene. Sa svojim telom mogu da radim sta hocu i niko nema pravo da mi prigovori ili zabrani! Ja hocu dete kad budem ZELELA a ne kad budem MORALA.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 21:57, Naslov:
Svaka žena treba sam da proceni dali je sposobna za dijete i dali je sposobna da ga izdržava i vaspitava. Skoro svaka žena ojseti kad je spremna za dijete, javi joj se želja i ljubav prema detjetu. Ako nije spremna za dijete onda treba da se zaštiti prije nego dođe do nezeljene trudnoće. Živimo u modernom dobu gde postoje razna sredstva sa kojim se mogu zene zaštit od neželjene trudnoće ili uz dogovor sa svojim partnerom da se čuvaju na prirodan način. Svako ima pravo da planira svoju porodicu koliko i kad će da ima djece. Lako je roditi dijete ali ga nije lako odgojit i pružit mu lijep i ugodan život na koji imaju pravo. Svaki abortus je poguban po zdravlje žene. Moge djevojke i žene nisu svjesne koliko trajne posledice zdrastvene a i psihičke mogu da imaju od abortusa naročito pri prvoj trudnoći.Čovjek treba da je gospodar svom tijelu i svojim strastima, ali to malo tijelo koje raste u tijelu majke koje ima pravo na život, ono je svoj vlasnik i nemamo pravo uništit ga , (osim ako je život majke ugrožen).Nemamo pravo nad tuđim životom i određivat dali će da živi ili ne, jer samo Bog određuje ko ća da živi i ko će da umre, ali imamo pravo na svoj život i svoje tijeo i imamo pravo određivat kad ćamo ostat u drgom stanju a pomoću raznih sredstava to možemo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 23:49, Naslov:
Sve je to istina Suada, prije svega je vazna zastita ali mi pricamo o onom djelu kad zastita ili zakaze ili uopce nije koristena. Vjerujem da djevojke koje zele postati majke ne koriste zastitu i kad zanesu ne pada im ni na kraj pameti da bi abortirale ali postoje i one koje su bile nepazljive, njima treba dati mogucnost izbora. Kazes da je sve u Bozjim rukama ali zar nije upravo covijek tak koji zeli na svaki nacin produziti zivot bolesnim i nemocnim ljudima iako ih Bog zeli uzeti k sebi, da li je onda i to nehuman potez.
Pricamo o bicu koje nije zazeljeno, u stvari o bicu kojemu potencionalna majka ne bi mogla pruziti sve ono sto bi mu u drugim uslovima bila sposobna pruziti. Pricamo samo o pretpostavci, a jos uvijek svi tvrdimo da prije svega treba paziti na zastitu da do nezeljene trudnoce ne bi doslo, a mogucnost za abortus mora postojati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 03:12, Naslov:
Svaka osoba treba da je svesna i odgovorna svojih postupaka i posledica učinjenog djela. trebamo puno govorit o tome jer je puno mladih djevojaka koje to neshvataju, nisu svjesne posledica, nisu svjesne odgovornosti za svoja djela. Što se tiče bolesnih ljudi mislim da je to posebna tema , ali nisam čula da je neko pokušao ubit bolesnu i nemoćnu osobu iako je ona možda teret za porodicu, i nemogu da se staraju i brinu o njoj. Ako je neko bolestan neznači da će i umrijeti i da ga Bog želi uzeti k'sebi.Jedna od obaveza ljudi prema sebi jeste da brinu o svom zdravlju i u slučaju bolesti da se liječe i traže lijek, a mudrost kaže ,,ako ima vijeka naći će se i lijeka'' što znači da ako mu Bog bude dao duži život naći će se i lijek đžaba svi pokušaji , lijekovi i ljekari ako mu nije suđeno da živi i ozdravi. To je moje mišljenje i ubeđenje. Nehuman potez bi bio da pustimo bolesnika da umre a mogli smo da mu pomognemo i da ubijemo nekog a mogao je da živi. Sve je stvar odgoja ako mlada djevojka nije upućena i ako joj roditelji nisu ukazali kakve su posledice za neka djela onda ona mora sama da uči na svojim greškama. Roditelji mogu puno da utiču na svoju djecu da vode ispravan život da ne srljaju puno. Mogućnost za abortus treba da postoji za izvesne slučajeve tj. ako je život majke u pitanju, ako bi joj dalja trudnoća ugrozila život. Pažnja i opreznost svim djevojkama i ženama da nebi bile loše posledice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.04.2008, 10:07, Naslov:
ja mislim da mlade treba uputiti na zastitu od polnih bolesti i nezeljene trudnoce dok udate zene imaju prava same da biraju sta je za njih bolje a ne da se osudjuju i namece im se griznja savest jer svako zna svoje mogucnosti i svoje probleme mozda zdravstvene mozda zivotne jer nezive sve zene idealno u svom braku i ja kao neki stranac nemam prava da ih osudjujem za njihove postupke.dok mlade devojke se cesto puste u odnose nerazmisljajuci na sutra i na svoje ponasanje danas imaju lako razmisljanje ili ga nemaju uopste.sa 15 godina abortirati je meni neshvatljivo i tu osudjujem roditelje koji su trebali reagovati na vreme.i ja imam zensko dete ali mislim da cu bas iz tih razloga otvoreno pricati sa svojom cerkom.nisam staromodna da ocekujem kao sto se od mene ocekivalo nema sex pre braka ali ako imas savremenu mamu nije problem traziti savet od nje,a ja zelim biti bas ta mama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 45
Reg. datum: 13.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.04.2008, 11:14, Naslov:
Nazalost abortus je danas jako prisutan svejedno da li ste udati ili ne...treba voditi računa o kontracepciji,što zbog bolesti,što zbog nezeljene trudnoće.Neću nikome da namećem mišljenje jer i ja sam sama imala istih grešaka,i sada kada imam dvoje dece jako vodim računa o zaštiti.Danas bar mozete nabaviti sredstva za kontracepciju u bilo kojoj apoteci.
____________________
FLORA

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.04.2008, 21:43, Naslov:
Ja imam nesto slicno :

" Kad sam bila manja od jajeta, nisam znala ništa.
Nakon nekoliko dana sam bila manja od jabuke
u stomaku svoje majke.
Počela sam da se razvijam.
Malo kasnije sam bila sve viša i viša.
Slušala sam otkucaje srca moje majke.
Bila sam radosna djevojčica,
jer ću moći da živim i da vidim ljepote
ovog svijeta. Dani su prolazili, sve sam se više razvijala.
Jesi li srećna, mamice?!
Za neko vrijeme porasle su mi ruke i noge i počeli su
i prsti da mi rastu.Jesi li srećna, mamice?!
Željela sam da imam oči kao moja majka
i da njima gledam drugu djecu kako se igraju.
Ali, jednog dana moja draga mama ode doktoru
i kad joj on reče da je trudna, ona zajedno
sa mojim ocem odluči da abortira.
Tada se ja rastuži govoreći joj:" Ne čini to, draga mamice!
Ne uskraćuj mi život! Ja toliko čeznem da vidim ljepote ovog svijeta!"
Ali, ona mi život uskrati...
"Ali majko..."- govorah joj, ali uzalud bješe. Ona me ne ču.
I tako mi život oduze moja draga majka..."
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 179
Koliko clanova ima idealna porodica?