Grčevi

  • 1
Skopje
Broj postova: 5
Reg. datum: 18.09.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 05:42, Naslov: GRCEVI
!!! imamo problem !!!
Pomagajte, imamo grcevi a tako smo mali......samo 19 dana smo stari...sta da radimo, probala sam caj od anason, ali ne valja......ne pomaze....hitnoooo upomoc. Place
____________________
milena

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 01:03, Naslov:
Pozdrav Emilija Osmeh

Grcevi kod male djece mogu se pojaviti jer je dijete medju obrokom "pojelo" previse zraka. Zbog toga ga moramo nakon hranjenja podignuti kako bi suvisan zrak izasao. Moze se dogoditi i da beba ima vjetrove, pa joj to prouzrokuje dodatne probleme. Kod grceva pomaze caj od anisa kojeg kazes da si vec probala. Probaj dodati malo kima (comino) i komarcica. U slobodnoj prodaji moze se naci i kimov sirup kojeg bebi mozes dati izmedju obroka.
Nekada se je vjerovalo da grceve prouzrokuje suvisno nosenje bebe, a danas preporucuju da dijete cim vise nosimo, vozimo u kolicima ili ljuljamo. Mozes probati i njeznom masazom po donjem dijelu stomaka. Vrhovima prstiju i dlanom kruzimo u smjeru kazaljke na satu.
Postoji jos jedno sredstvo, to je Sab simplex na bazi dimetikonoma. Dodaje se 15 kapljica koje dajemo pred dojenjem pomjesano u vodi ili mlijeku.




Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 05:01, Naslov:
Toliko bih ti i ja mogla reći... Bebu posle podoja neka tata nosi dok ne podrigne, masiraj joj stomačić, daj čaj, a možeš i zagrejati malo pelenu, pa joj utopliti stomak.
Taj period je neminovan, i sve ovo će samo za nijansu ublažiti tegobe. Srećom, to ne traje dugo, najčešće dotle dok ne krenu zubići. Osmeh To je sledeća igranka bez prestanka. Osmeh
Naoružaj se strpljenjem i uživaj! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 05:09, Naslov:
Negde sam procitao da su grcevi kod bebe cesci ako su im majke u trudnoci pusile.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 07:23, Naslov:
Moje drugo dete je imalo vrlo jake grceve u prvim nedeljama zivota.Sve ono sto si vec ula uradi.Beba najbolje izbaci vazduh ako je prebacis preko ramena, da joj stomacic bude naslonjen na tvoje rame ili jos bolje ,stavi je potrbuske preko tvojih kolena dok sedis i blao je lupkaj po ledjima.Nama je pomagao caj"ZA LAKU NOC" kojeg verovatno mozes nabaviti u apoteci ili neki slican, blaga masaza stomaka u smeru kazaljke na satuali najvise je umirivao dodir mog tela(i toplota) kad je polozim preko grud da ona bude potrbuske i utoplim je odozgo cebetom.
Pazi-ljuljaj je i mazi ali ne preteruj jer posle neces moci da je odviknes od drzanja po rukama.Probaj da je uspavljujes tako sto ces leci pored nje i nezno je maziti po licu i vratu a kad zaspi odmah je stavi u njen krevetic.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Subota 22.09.2007, 06:05, Naslov:
Ja sam citala da je delotvorno masirati stopalca bebi kada je muce grcevi! Probaj i to ne moze sigurno da skodi!

A jedna moja poznanica je ugrejanu pelenu stavljala bebi na stomacic! Jednostavno, peglom ugreje pelenu i umota bebu, pa kad se pelene "ohladi" ponovo, sve dok mrvica se ne smiri...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 18:00, Naslov:
Postoji jedan preparat, koji su koristile moje mladje koleginice, ali kazu da je delotvoran-Harvey nurse.
Prodaje se u apotekama u Skoplju.
Uz sve prethodne preporuke clanica,sa kojima se slazem, moze vam koristiti i moje oprobano resenje. Ukoliko je moguce utvrdite vreme kad nastaju grcevi (u koje doba dana, zato sto se najcesce javljaju negde posle 15:00 do 19:00), promatrajte bebine reakcije kad nastaju grcevi i koliko traju, kako se ponavljaju. Zatim sledeceg dana pomenuti caj od komoraca ili prokuvan kim, ili bilo koji caj za grceve za bebe, dajte bebi neposredno pre nego pocnu grcevi, a ne kad su vec uhvatili zamah.
Nesto kao preventiva.
Da i detetu je lakse ako vam lezi na ruci, drzite ga okrenuto prema nadole i lako ga lupkajci po guzi u ritmu uz ljuljuskanje.Vezbice pritiskanja nozicama-kolencima za stomacic (kao cucanje) koristi i kod grceva.
I zelim vam lako prolazenje kroz ovu fazuOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Skopje
Broj postova: 5
Reg. datum: 18.09.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 23:34, Naslov:
Dajem joj neke kapkice Espimusan L ali ne pomazu bas mnogo, a grceve su najintezivni izmedju 17:00 i 21:00.........hvala bogu sto ne traju dugo.
____________________
milena

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

podgorica
Broj postova: 3
Reg. datum: 11.12.2007
Datum unosa: Utorak 11.12.2007, 23:07, Naslov:
Ja mojoj djevojcici Mashi (koja ima 47 dana) prije svakog obroka dam da popije po 25 ESPUMISAN KAPI (radi lakseg oslobadjanja nagomilanih gasova u stomaku) i mnogo joj pomazu. Vjetri jako,jako cesto sto joj ublazava i grcice, tako da mogu reci da ih gotovo i nema. Izmedju obroka pije BIBILIBI CAJ za bebe koji u sebi ima komoraca i kima. Mashi se ova kombinacija pokazala kao idealna - mada je sve to individualno od bebe do bebe. Ali eto,mozete probati i ovako pa mozda ublazi grcice i jos nekoj bebi Tralalalala
____________________
frida kalo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Sreda 12.12.2007, 09:49, Naslov:
DaRkDuDe Citat:
Negde sam procitao da su grcevi kod bebe cesci ako su im majke u trudnoci pusile.

Nisam nikad bila pusac, a obadva deteta su imala bolne grceve.Bolne i za dete i za mamu.Kad se setim tog perioda digne mi se kosa na glavi. Cerkica je vristala kao da je neko kolje, uz sve moje pokusaje da je umirim i da joj olaksam. Kad su prestali grcevi, poceli su zubici da je muce, tako da odmora nije bilo. Kad bi se pozalila doktorki, ona bi je ustinula za butine i rekla bi mi- vidis kako je napredna, a ti se nepotrebno zalis. Negde oko desetog meseca ta faza placa i dranja je zavrsila, a od tog silnog plakanja, danas u shali kazem da je razvila pluca pa ume lepo da peva :? Vrlo srecna Vrlo srecna
Sa drugim detetom sam malo lakse prosla, preventivno sam davala cajeve protiv grceva, a bila sam i psihicki spremnija da se i to mora proci, i da nemogu puno pomoci.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 01.10.2008, 11:10, Naslov:
Pozdrav svima,ja sam nova ovde,zanima me da li je neko bebama davao Espumisan kapi,meni se čini da pomažu?
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 01.10.2008, 23:57, Naslov:
Ja sam koristila te kapi mada nisam nesto primetila da mu potpuno prodju grcevi od njih. Mojoj bebi je najvise prijalo i sad mu prija kad ima grceve kad mu savijam nozice ka stomaku i kad ga drzim stomacicem na kolenu i lupkam po ledjima. To se pokazalo kao najbolje resenje za njega...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 02.10.2008, 08:33, Naslov:
Uzmite bebine nozice,podignite ih malo u vis,savijajte prema stomacicu kao kad vi radite onu vezbu-voznju biciklom.To dosta pomaze bebi,ja sam to radila pre 19 i 13god.Beba ce posle toga pustati vetrice(malo je glupo,ali za bebu korisno) i pazite da ne jedete tesku hranu.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 86
Koliko clanova ima idealna porodica?