vegeterijanstvo- vase misljenje

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 21.07.2007, 16:18, Naslov:
Normalno Vunice. Mi to mozemo razumeti. Na vrhu tog lanca prehrane smo :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Subota 21.07.2007, 17:28, Naslov:



Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Subota 21.07.2007, 19:38, Naslov:
Da se odreknem mesa? Sokirana Sokirana Ne želim tu traumu niti da zamišljam...meni je meso pokretačka snaga Bljak jedan dan bez mesa...i ja sam mrzovoljna...ne foliram se....fakat je tako...ja sam mesožder :cool: ... na dvije noge,na četiri da hoda...ma može i na tri...meni je svejedno...

To što jedem meso ne umanjuje moju ljubav prema životinjama... štaviše..ja ih obožavam (ne samo da jedem)...uostalom,ne jedem mačke,pse...žabe....a činjenicu što ne mogu pilićima i kravama u oči da pogledam..ahhh...ne bih sada o tome Bljak Bljak Bljak
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 21.07.2007, 20:01, Naslov:
Pasje meso svakako ima i u kulinaricnoj kulturi svoje mesto, mada je to nama neprihvatljivo. 65% Evropejaca ne bi ga nikad probalo. Ali to ne vazi za druge narode, narocito na Dalekom Istoku.
Svejedno, krenimo iz Evrope:
Danski princ Henrik sokirao je svojom izjavom da je ljubitelj pasjeg mesa. Otkrio je i svoj najdrazi recept. Najvise voli peceno ili przeno meso narezano na tanke ploske. Posto je princ kao dete ziveo u Vijetnamu, tamo je sasvim normalno da jedu pasje meso isto kao pilece. Kaze da "Pasje meso ima isti okus kao zecje ili kao suho kozje meso ili - vec znam!, kao teletina. Kao meso mladog teleta, samo malo manje masno."
Za vreme muslimanskog posta pasje meso prodaje se i u Egiptu, narezano kao odresci. Mada je to zabranjeno.
U nekim delovima Kine mozemo sresti posebne pasjeljubce. Najboljeg covekovog prijatelja obozavaju, narocito pecenog na zaru. Pasje meso je u Kini vrlo cenjeno. Moze se kupiti na trznicama, u trgovinama, cak i na aerodromima. Na farmama pasa godisnje se uzgoji oko 100 hiljada psa. Po kineskom verovanju pasje meso je skup specijalitet i hrana za bogate.
Za vreme SP 2002 FIFA je zahtevala od Korejaca zabranu prodaje pasjeg mesa ali im nije uspelo. Koreja se je odlucila za promociju pasjeg mesa razlicitih pasama. Pasje meso je specijalitet u kulinarickom svetu i tradicija korejske kulinaricke kulture. Poznaju vise od 300 recepata.
Pasje meso na zaru je i u Bangkoku omiljena hrana, narocito u hladnijim mesecima jer ljudi veruju da je pasje meso vrlo hranljivo i da ih grije.
U glavnom gradu Kambodze, Pnom Penhu tvrde da je pas skakutajuca krava, cak apeliraju na ljude da cim vise jedu tu vrstu mesa. Iako su psi, uz pauke i ostale insekte svakodnevno na jelovniku siromasnih predela Kambodze, u Pnom Penhu ih narucuju pod imenom specijalitet ili skakutajuca krava.


Iz jedne kineske trgovine sa pasjim specijalitetama...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:14, Naslov:
darkdude je nekad negde napisao, a mozda mu se omaklo:
Citat:
Kada sam se kao klinac suocio sa internetom cesto sam naletio na neka temeljna pravila ponasanja koje ovaj nacin komuniciranja trazi. Posto je sa vise strana spominjan pravilnik evo univerzalnog. Surfanjem po netu suocavamo se sa razlicitim kulturama i "ulazimo" u stanove mnogih ljudi. Nasi postovi citaju se po celom svetu pa ako ispostujemo ovih 10 zlatnih pravila Netikete ne mozemo pogresiti u medjusobnoj komunikaciji.



........Rule 1: Remember the human

The golden rule your parents and your kindergarten teacher taught you was pretty simple: Do unto others as you'd have others do unto you. Imagine how you'd feel if you were in the other person's shoes. Stand up for yourself, but try not to hurt people's feelings.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:36, Naslov:
Jedno od pravila koje net komunikacija trazi je i to da se u diskusijama ucestvuje, izrazi svoje misljenje o bilo kojoj temi. Jedno od temeljinih pravila je i to: da se naknadno ne brisu postovi kako bi diskutant ispao smijesan, cak kontradiktoran.
Zbog toga te molim vinin muz, da vratis post na kojeg se je diskutant DaRkDuDe samo nadovezao !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:48, Naslov:
ok neka dark prvo vrati svoj....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:53, Naslov:
Koliko sam mogla primjetiti vinin muz, njegovi su svi na broju. Fali samo jedan od tvojih, u kome si naveo okus pseceg mesa.
Smatram da je diskusija na vrlo kulturnom nivou, zato bi mi bilo zao da se tek tako prekine.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:56, Naslov:
pa znas posto nisi 24h na netu nisi videla jedan darkov odgovor koji nije na nivou ali ga je izbrisao posle dva tri minuta

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 19:58, Naslov:
btw ne mogu da verujem da ti je ova slika na nivou


mislim na ove darkove specijalitete

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:06, Naslov:
Slika je grozna, slazem se ali istu takvu sliku mozemo vidjeti u bilo kom supermarketu gdje se ta vrsta mesa prodaje. Kao sto si sam rekao, o tudjim ukusima i prehrambenim navikama ne mozemo suditi, a cinjenica je da je psece meso za neke narode veliki specijalitet.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:11, Naslov:
da ali ne moram da je gledam svaki put kad dodjem da vidim kako se razvija tema.

ne odgovaras mi oko ove etike brisanja postova ^_^

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:15, Naslov:
Da prekinemo taj nas dijalog i ne narusavamo temu, vrati svoj post u kome spominjes da si jeo psece meso i da je ubijanje psa na pocetku vrlo tesko ali kasnije se covijek privikne... To je zapravo bio poticaj za daljnji nastavak teme i sliku koja te sada tako smeta.
Bez obzira na tvoje i moje misljenje vinin muz, na svijetu ce uvijek postojati ljudi koji nece biti sasvim po nasim ukusima. To jos uvijek nije razlog da ne prihvatamo njihovo misljenje i da se zgrazamo nad njihovim navikama. Cinjenica je da dio tradicije ne mozemo tek tako, gumicom obrisati, ni delitirati X, kao sto si ti napravio sa tvojim postom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:19, Naslov:
a i dalje mi ne govoris sta ce biti sa darkovim postom o_-

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:20, Naslov:
Kojim ? Citiraj ga, jer mi je ocito promakao

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:25, Naslov:
kada je vina napisala :da li znas da na nekim delovima sveta jos uvek jedu ljude....

dark je odgovorio : da znam(pa neki smajli) vidim

mislim da nije lepo nazvati nekog ljudizderom, a i sto se toliko uvredio na njen post o veganstvu.... cemu ona pisanija o biljkama....

pa posle zamenio sa : posle voca i pov......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:29, Naslov:
Sva sreca da i mi ne zivimo tamo, vas dvojica bi se vec pojeli Osmeh
Ajmo se ipak vratiti na pocetak teme. Uvjerena sam da medju nama ima mnogo clanova koji bi voljeli promjeniti svoje prehrambene navike ali jednostavno nemaju animatora koji bi im dali pravi poticaj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 20:47, Naslov:
Mislim da je ovde najveci problem propust ovog foruma u pogledu ispravljanja posta. Trebalo bi poraditi na tehnickom delu pa dozvoliti brisanje u odredjenom roku, 2-3-5 minuta, radi ispravljanja pravopisnih gresaka, a ne koristiti tu mogucnost u svrhu kompletnog brisanja ili menjanja smisla poruke. Time se narusava kompletna rasprava, koja sada dobija totalno drugaciji smisao.

Molila bih vas da se vratite na temu. Ako ste vegeterijanac napisite svoje razloge ZA tu odluku, neke recepte, preporuke i slicno kako biste zainteresovali neke druge koji to nisu. Uostalom ne moramo se potpuno odreci mesa da bismo uzivali u biljnim specijalitetima. Evo ja bih bas volela da ovde nadjem neki recept za jelo koje nece imati mesa ali ce biti vrlo ukusno Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 21:01, Naslov:
ne bi se pojeli posto sam ja vegan ne jedem meso o_o

gledaj ja mislim da su ovde iznesene neke zesce neistine i prosto ne mogu da verujem da ljudi to stvarno misle.

sto se tice tvrdnje da zivotinje bezbolno umiru elektrifikacijom to je takva teorija da prosto ne mogu da verujem da neko to ozbiljno napise kao cinjenicu....
takkodje tvrdnja da smo mi na vrhu lanca ishrane je tacno koliko da je tanker prirodni deo okeana....
a tek ona paralela sa tim da ako ti ne jedes meso kao nece ni lav antilopu... pa lav nije svesno bice, a mi jesmo i mozemo da shvatimo bol te antilope i necemo je ubiti zbog njenog mesa. ajde recite mi da li bi se bolje osecaji da uhvatite kravu,svinju ili sta vec i da je ubijete i onda opusteno sednete napravite rucak itd ili vam je bolji osecaj da pojedete neku vocnu salatu...

ono sto je vina napisala je potpuno tacno, da sam moras da ucestvujes u ubijanju zivotinja ne bi jeo meso. mislim da je u danansnje vreme ubijati zivotinje zbog mesa jednako besmisleno kao i ubijanje zbog krzna.

ne znam da li si ti tara nekad gledala kako se uzgajaju pilici za kentaki frajd ciken, to nije eticki.
a nisu ni nasi uzgajivaci daleko od toga.
covece posmatrati zivotinje kao robu i hranu pa to je ludilo. misllis da odgajivaci brinu o tim zivotinjama pa njima je samo stalo do profita, sluze se svim mogucim prevarama samo da bi povecali zaradu....

i ono sto je sustina svega ovoga biti vegan je odluka koja se donosi srcem a ne umom.

zato predlazem sledecu vezbu: uzmite svog kucnog ljubimca psa macku sta ko vec ima. pogledajte ga dobro ima noge glavu rebra stomak ledja.... e sad pokusajte da shvatite da i svinje i krave (a da nespominjem prasice i telad ulhhhhh) isto imaju noge glavu rebra stomak ledja.... i shvatite da razlika izmedju psece noge i svinjske kolenice postoji samo u vasoj glavi!!!!
na kraju pogledajte svom ljubimcu u oci i zamislite da su to oci svih zivotinja koje ste pojeli i koje cete pojest ---- sta vam one kazu?

poz

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 22.07.2007, 21:32, Naslov:
Ne znam odakle tvrdnja da je lav nesvesno bice? On je stvoren od Boga, a to sto ne ume da prica ne cini ga nesvesnim. Da je greh ubiti antilopu lav bi jeo travu Osmeh
A kad smo vec kod Boga sta je Isus jeo? Da li je jeo ribu?

Muze od Vine, mozes li nam napisati neki recept? U cemu se sastoji vasa ishrana i kako nadomestite meso?

____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 209
Koliko clanova ima idealna porodica?