vegeterijanstvo- vase misljenje

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 03:42, Naslov:
@ Nervozni-Disident
al` je tebi kratak fitilj, Osmeh Ti da nećeš da polemišeš ne bi ni pisao taj zadnji post. Priznaj uživaš u tome 8)

Isto tako bi nas dvoje mogli da kažemo da ti širiš lažnu demagogiju (nisam znao da postoji i istinita demagogija).

Ne širimo mi nikakvu dogmu, svašta... Da sam dogmatičar ne bih se ni udostojio da vam bilo šta pišem, ja samo iznosim svoje mišljenje.

@ ostali:
daj ljudi šta se toliko palite na to što sam rekao da mi svi zvučite kao ludi. Ja nisam rekao ni za kog da je lud, nego da mi( to jest meni) "zvučite" KAO ludi.
A i napisao sam tako da bi svako mogao da shvati da ne mislim ništa loše.

Evo ako baš hoćete smatrajte da sam rekao: "Svi mi zvučite kao da ste u velikoj zabludi", eto, i daj da pustimo sad to ludilo da iskulira.

Što se tiče one darkove slike, mogu samo da kažem da mi je drago što smo prešli na novu stranicu pa ne moram više da je gledam.

Ne mogu da verujem da niko nije odgovorio na moje pisanje o tome zašto sam postao vegeterijanac, i šta ja osećam prema životinjama. Svi se zakače za ono što im najviše smeta a to je uglavnom najmanje bitno. To što sam napisao za navodno ludilo je bilo samo način da se nešto kaže ako ćemo ovde da raspravljamo šta je ko kako rekao onda totalno promašujemo celu poentu. Daj da probamo bolje da se razumemo a ne da tažimo dlaku u jajetu....

@ Woonitza
Ma daj više s tim receptom, pa to mi je ovde najmanje važno. Sokirana Ok mi je što se interesuješ i napisaću ti recept ali u delu gde je mesto za to dobičes kasnije link :grin:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 04:14, Naslov:
vinin muz, napravimo jedan intermezzo:

Kako razmisljas o tome: da li je fer da mora glista dati svoj zivot zato da bi ti ujutro uzivao u pjevackim sposobnostima crnoga kosa.
U vezi Darkove slike mozemo jos malo raspravljati. Kazes da si postao vegetarijanac zbog etickih razloga i zbog velike ljubavi do zivotinja. Po tim tvojim odlukama, mogu zakljuciti da si tolerantna i miroljubiva osoba. Zbog toga mi nekako nije logicno zasto si netolerantan do ljudi koji nemaju isto shvacanje kao ti u vezi prehrambenih navika.
I ja se jezim od pomisli da neki ljudi mogu jesti gusjenice, skakavce, zmije, pa cak i pse. Jezimo se od pomisli zbog toga sto pripadamo drugacijim svjetovima, pa stoga imamo i drugacije prehrambene navike. Ne smijemo ih zbog toga sto su drugaciji od nas osudjivati, mozemo se samo zgrazati i postivati njihovu razlicitost, kako na prehrambenom podrucju, tako i na svim ostalima. Ako krenemo dalje, ne vjerujemo svi ni u istoga Boga ali "svaki" od tih Bogova uci nas istome: ljubi bliznjega svoga.


Profil

Posaljite privatnu poruku

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 04:45, Naslov:
Meni je sve fer sto se tice prirodnog lanca ishrane. Zao mi je samo sto mi ljudi polako unistavamo svaki balans koji postoji u njemu.

Da naglasim : ok mi je sve sto se desava u prirodi, znam vrlo dobro kako priroda funkcionise i cak sam zaljubljen u sve te odnose i uzrocnosti i kako je sve to savrseno. Mada moram priznati da su mi stvarno mucni neki prizori koje sam video u prirodi. Sta cu kad sam emotivac Vrlo srecna

Izvini ali stvarno ne mislim da sam netolerantan evo vec ne znam koji put sam povukao ono sto sam rekao za to ludilo.

Ovo sto si rekla da se mozemo samo zgrazavati ne bih bas tako rekao. Mislim da je to grubo receno. Ma kako to mozda zvucalo nerealno, ja se stvarno ne zgrazavam sto drugi ljudi jedu stosta. Mogu da se zgrozim nad tim prizorima zivotinjskih delova, posebno kad znam koja im je svrha.

Sto se tice miroljubivosti veruj mi da ne poznajes osobu koja je miroljubivija od mene(osim ako si prijatelj dalaj lame Osmeh ). Znas sto se tice svega toga ja to oduzimanje zivota zivotinjama povezujem i sa opstom agresivnoscu kojoj su ljudi skloni. Mislim (naglasavam : mislim) da bi bilo manje agresivnosti medju ljudima kada bi imali vise samilosti prema zivotinjama. Nekako imam osecaj da nam se ta agresija koju mi cinimo zivotinjama vraca na neki nacin.

A sto se tice ove cele diskusije stvarno mi je jedini cilj da se razumemo.

@ moderatori:
ne bih da pametujem, ali mislim da biste mogli ukloniti tu "cuvenu" sliku, jer biste trebali brisati uvredljive sadrzaje, i nemojte gledati samo da li je vama to uvredljivo. evo lepo vas molim (MOLIM VAS) da tu sliku uklonite cisto zbog nas kojima je tako nesto stvarno mucan prizor. O_O,

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 06:33, Naslov:
Da!Imam kratak fitilj i da hoću da polemišem.
Ja sam daleko od savršenstva.
I ne kažem da sam najbolji primer za život, ali nikada ne bih tako čvrsto branio svoje principe ishrane, jer se ljudi razlikuju i imaju pravo na to.
Ali mislim da previse branite svoj stav.
Nepremireno previse.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 06:58, Naslov:
Vinin muž, ja te molim da moja pitanja koja slede ne shvatiš kao provokaciju, nego kao pokušaj da shvatim tvoj način života i ishrane, samo da bih bolje mogla razumeti, jer neke stvari su mi nejasne. A zaista želim da razumem.
Povezala bih ovde tvoj odgovor u temi koja se bavi odnosom prema knjizi i računaru, gde si dao veliki doprinos u tezi da su knjige ekološki pogubne, i da se upotrebom drveta za hartiju čini zlo nad drvećem.
Razumem da iz tog razloga ne kupuješ novine i ne čitaš knjige, ali da li te to sprečava da kupiš u hartiju upakovane namirnice, kad se najveći broj proizvoda u radnjama upravo tako pakuje. Od papirnatih vrećica za hleb, ili bar papirića koji nam služe da hleb ne dodirujemo rukama, preko čokolada, kekseva, i svega ostalog, da sad ne nabrajam. Alternativa su najlonske vreće ili plastična ambalaža, a najlonske vrećice se upravo masovno izbacuju iz upotrebe upravo iz ekoloških razloga.
Vidim da se tvoja emotivnost naročito ogleda u ljubavi prema drveću, ali zar se to isto osećanje ne javlja dok konzumiraš neke druge biljke? Isto tako stradaju razne biljke da bi se ti zasitio. Tu vidim malu nelogičnost...
I verovatno si prevideo pitanje koje ti je (mislim) postavila Woonitza, a to je čime hranite pse? Da li su i oni vegeterijanci? Kupujete li granule za sva četiri psa (upakovane u papirnu ambalažu)?
Iz koje bih literature, tj. linkova, mogla saznati nešto više o tome, tj. da li je to sve samo tvoj lični stav, ili nalaziš motivaciju i u nekoj već postojećoj teoriji ishrane i odnosu prema prirodi?


Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 09:21, Naslov:

Ova fotografija je iz jedne kineske trgovine...

Ovu fotografiju su dali na net pravi ljubitelji psa. I ta fotografija je zapravo protest svih keroljubaca sveta protiv takve politike R Kine i svih ostalih drzava, koje psece meso propagiraju kao ishranu.

Mislim da ce vina i vinin muz biti od svih pravih i prosvetljenih Vegana i Keroljubaca medju prvima koji ce objaviti rat R Kini i ostalim kerozderavim drzavama koje zajedno imaju vise od 3 milijardi ljudi.
To ce biti rat koji ce se u Novu vegansku povjest upisati kao I. svetski rat Vegana sa Kerozderima u osvajanju Wikipedije.

Meni se slatko fucka za taj njihov rat, a biljke sam spreman braniti atomskom bombom Zlocica
Koliko ih samo ti Vegani i Kerozderi ubiju svake godine za 8. mart?
I to je pitanje humanosti!

Bljak
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 16:26, Naslov:
OFF TOPIC: Zakon jaceg, vlada u nasem svetu. Jaci jede slabijeg u svakom segmentu zivota. Mi jedemo i biljke i zivotinje jer smo jaci, superiorniji od njih. Ali nismo bogoviOsmeh, nas JEDU bakterije, virusi, koji su superiorniji od coveka. Mi smo samo jedna alka u lancu opstanka.

Pravo izbora je pravo pojedinca. E dobro bi bilo kad bi tacno znali sta je dobro, a sta ne. Ali mi to neznamo.Jos nije naucno dokazano, da vegetarijanski nacin ishrane, ne prouzrokuje neke genetske promene. A da se stare navike promene, mora proci jos puno godina, generacije i generacije vegetarijanaca da bi utvrdili da li je to stvarno bio pravilan nacin ishrane.
Kad smo vec kod zivotinja, nemojte nositi ni cipele ni cizme jer su od necije koze, za krzno smo se vec dogovorili.
Ne ne ismevam nicija shvatanja i ubedenja i dobro je da postoje razlike u razmisljanju, ali ponekad zaboravimo na sustinska pitanja iz nase okoline.
Interesuje me kako @vina i @vinin muz hrane svoje ljubimce, tacnije cime ih hrane?
Nisam bog zna kakav ljubitelj mesa, i meni Darkova fotografija nije prijatna za gledanje, ali jos je gore videti obeseno jagnece meso saglavom i nogama u mesari. A sa druge strane toplo mi je zimi u jakni od Guscijeg perja i Dzemperu od ciste runske vune. Znaci ovako ili onako ja sam kao COVEK, kriva za mucenje zivotinja, bez razlike sto ne jedem psece meso.
Dok sam pocinjala post o vegetarijanstvu otvorilo mi se nekoliko etickih,moralnih, egzistencijalnih pitanja, ali toliko su isprepleteni, da nema shanse da ih odvojim. Ko uspe od moderatora neka pomogne.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 16:53, Naslov:
Citat:
DaRkDuDe: ...a biljke sam spreman braniti atomskom bombom Zlocica


I nadam se da nece niko to shvatiti bukvalno! :grin:


____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 17:21, Naslov:
Off topik: dark posle onog djavola, pitam se jesi li bio ozbiljan ili neWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 18:55, Naslov:
Hehehehe...

Citat:
Kalina: dark posle onog djavola


Vegetarijanci (ne Vegani!) su bili i neki od vrlo pametnih i odgovornih ljudi ovog sveta, ipak oni nisu silovali ostale i nisu tvrdili da je to dobro. Izneli su samo cinjenice...
Dobro su znali i to, da sve sto je dobro ima i svoju tamnu stranu. Moderna medicina je dosla do saznanja da je Vegetarijanstvo moguce, a veganstvo stetno za buduce generacije.
Vegetarijanstvo ce ipak ostati samo jedna od mnogih varijanti ishrane na nasoj planeti.

-----------
Zloca
Neki od Vegana su u svom otporu do mesa isli cak u takve krajnosti kao sto je odbijanje sexa, jer imaju otpor do svakog mesa, dodira sa mesom, pa cak i do samog mirisa na meso.

Za njih arapska izreka:
"Najveci uzitak na svetu je jesti meso, jahati meso i spojiti meso sa mesom" vise ne vazi. Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 19:27, Naslov:
Kao što sam rekao šire demagogiju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

novi sad
Broj postova: 20
Reg. datum: 19.07.2007
Datum unosa: Petak 03.08.2007, 05:53, Naslov:
I to je tvoje najveće dostignuće u raspravi?!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 20.08.2007, 18:41, Naslov:
Citat:
Kalina: Zakon jaceg, vlada u nasem svetu. Jaci jede slabijeg u svakom segmentu zivota. Mi jedemo i biljke i zivotinje jer smo jaci, superiorniji od njih. Ali nismo bogovi, nas JEDU bakterije, virusi, koji su superiorniji od coveka. Mi smo samo jedna alka u lancu opstanka.


Sto znaci vegetarijanac na indijanskom?
Los lovac Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 06:36, Naslov:
Dajem svoj glas vegetarijanskoj ishrani , cak veganskoj a pogotovo kada je u pitanju sirova hrana !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.09.2007, 01:00, Naslov:
Normalna ishrana sa sto manje svinjskog mesa a vise piletine i ribe!
Povrce i voce u ogromnim kolicinama!
Nikako cips, preslane grickalice i proizvodi s puno hemije i konzervansa!
Vegetarijanski nacin ishrane podrzavam ali nisam dosledna.Bez mesa bih i moglla ali ne mogu bez mleka i mlecnih proizvoda! Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 02:04, Naslov:
Nema snage bez mesa. Pa nisam meduza... :-D
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 03:42, Naslov:
Uh bre narode - pa proteina ima svuda oko nas - ne samo u mesu .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 12
Reg. datum: 13.01.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 04:22, Naslov:
i za meduze i za one koji to nisu mali prilog na domacica.blog.co.yu potrazite članak BITI ILI NE BITI.
Prijatno!
____________________
neda, uzeli su mi metlu, ali su ostavili varjaèu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 17
Reg. datum: 03.07.2008
Datum unosa: Petak 04.07.2008, 00:47, Naslov:
Super tema!Ja i decko smo vegetarijanci.On vec 7,8 godina,a ja evo vec godinu dana.I odlicno mi je,bas sam odusevljena vegetarijanstvom i nema sanse da bih se opet vratila ishrani koja ukljucuje meso.Samo steta sto je kod nas to jos uvek nedovoljno razvijeno,da se tako izrazim.Kad sam u gradu retko,ali bas retko mogu da naletim na objekat sa hranom koji zastupa i vegetarijanske proizvode,a to je bas steta Place
____________________
Iskoristi sve u zivotu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:30, Naslov:
Znam nekoliko ljudi koji su vegetarjanci i moram ti reci da kod nas to nikako nije preporucljivo s obzirom na to da u Srbiji u prodavnicama nema apsolutno nista namenjeno vegetarijancima.Ja mislim da nikako ne moze biti zdravo da budete vegeterijanac uz sve dopune ishrani i zamene za meso....
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 178
Koliko clanova ima idealna porodica?