vegeterijanstvo- vase misljenje

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:36, Naslov:
Nikada ne bih mogla biti vegeterijanac i slazem se da nije zdravo,ali svi mi imamo pravo na izbor.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:44, Naslov:
proteini koji se nalaze u mesu se ne mogu nadoknaditi nikakvim drugim proteinima.Moja drugarica je bila vegetarijanka par godina i počela joj je opadati kosa.Svi profesori su joj govorili da je to zato što ne jede meso(završila sma zdravstvenu školu) pa se ona natjerala i počela jesti radi zdravlja.I meni je žao životinja ali da li se isplati riskirati svoje zdravlje radi njih?
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:59, Naslov:
Daj ribu,ribu
daj ribu,ribu,ribu,ribu daj....
Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 08.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 10:04, Naslov:
Ne bih mogla biti vegetarijanac. Pa kako... Teletina, srednje pečena iz nje curi sok crveni... Oprostite mi vegetarijanci!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 10:06, Naslov:
Meni je ipak zao zivotinja ali moramo nesto da jedemoo....bez mesa i mlecnih proizvoda ne mozemo biti zdravi...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 10:10, Naslov:
nisam sto postotni vegeterijanac ali ne jedem meso ali mlecne proizvode jedem.....Bez mesa se moze ziveti ako dovoljno unosite povrca i voca i treba uzimati neke vitamine i minerale kao dodatke ishrani jer covek nije ni stvoren da jede meso jeo je u pocetku voce i povrce......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 10:14, Naslov:
Samo u kamenom dobu nije jeo meso,u ostalim jeste.Volim ja i zelenis,al` me carobnica izaziva,moracu danas da napunim sarana!
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 10:15, Naslov:
Svako meso za mene je les i nista drugo
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 11:07, Naslov:
Tini,kakav les :mrtav,pecen,.. Pitanje? Pitanje? Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna HaHahahaha HaHahahaha HaHahahaha
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 11:14, Naslov:
CITALA SAM DOSTA O TOME DA PRILIKOM UBIJANJA ZIVOTINJE SE OD STRAHA KOD ZIVOTINJE STVARA ODREDJEN HORMON ILI TVAR KOJA NIJE DOBRA KADA JE COVEK POJEDE U MESU......A I PROTIVNIK SAM UBIJANJA ZIVIH BICA.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 11:16, Naslov:
Malo sam se nasalila,znas ti da ja ne mogu bez sale.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 16:53, Naslov:
Vegetarijanac sam vec 2 godine, i super mi je. Nikada se vise ne bih vratila ishrani koja je ukljucivala meso. Sva sreca i decko mi je vegetarijanac...tako da je sve puno lakse...
Bravo za vegetarijanstvo! Ole
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 255
Reg. datum: 01.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 18:19, Naslov:
ja jedem meso ali jako retko i u jako malim kolicinama, takodje izbegavam i beli secer... Nije to vegeterijanstvo, nego se prosto tako hranim, kuvam integralni pirinac sa povrcem (kad me ne mrzi) u raznoraznim kombinacijama i sa tunjevinom koju obavezno uvek iscedim iz ulja...
Ma nek jede svako ono sto mu prija, sta sad Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 255
Reg. datum: 01.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 16.03.2009, 11:09, Naslov:
Nabasah na nekom sajtu...

MESO


Prema Dr. t. Colin Campbell istraživaču nutricionisti na Univerzitetu Cornell i direktoru najveće epidemiološke studije u istoriji:
"Većina svih kancera, kardiovaskularnih oboljenja i ostalih formi degenerativnih bolesti može biti izbegnuto usvajanjem biljne ishrane. Bolesti srca, rak, udari, diabetes, osteoporoza i druge su povezane sa jedenjem mesa."

William Castelli, MD, direktor, Framingham Studije o srcu, najdugotrajnije epidemiološke studije kaže da vegetarijanci imaju najmanju stopu srčanih oboljenja od svih.

"Ništa toliko neće toliko povećati čovekovo zdravlje i povećati šanse za preživljavanje na Zemlji kao evolucija ka vegetarijanstvu."
ALBERT ANŠTAJN

Kako da nadoknadim proteine?

Zapadni svet nema probleme sa manjkom proteina, već sa viškom, a posebno sa opasnim životinjskim proteinima.
Mahunarke, povrće, semenke koštunjavo voće i dr. sadrže sve esencijalne aminokiseline.
Autor ovih redova je nekada bio ostrašćeni mesožder, koji bi za jedan obrok pojeo oko
1 kilogram mesa ili 5 do 10 jaja uz dodatke, dok nije oboleo od viška proteina i ostao skoro nepokretan zbog problema sa zglobovima.
"Prelazak sa mesa na ribu bio je otkrovenje, jer sam se osećao lakim, pokretnim.
Međutim ono što nisam čuo da drugi spominju, je da sam imao zavisnost od mesa. Zavisnost poput one koju osećaju pušači. Ta činjenica me je toliko zabrinula da sam pomislio da organizam ne može bez mesa. Naravno da to nije tačno.
Ovo je moja 7 godina bez mesa i savršeno sam zdrav.
Prve godine prestao sam da pijem mleko, a posle 3 godine prestao sam da jedem ribu. Danas ne jedem ništa životinjskog porekla.
Od prelaska na vegetarijansku ishranu nisam niti jedanput posetio lekara ili zubara!

Osim ovih argumenata pomislite samo koje sve hemikalije na farmama daju životinjama, koje lekove, hormone i dr. unosite sa mesom, kao i na mogućnosti od stotine bolesti koje se mogu preneti mesom.

JAJA

Jedenje samo jednog jajeta svako jutro, može podići tvoj nivo holesterola za 10 jedinica. Žene koje dnevno jedu jaja, utrostručuju mogućnost od raka dojke.
Jaja su primarni izvor salmonele, od koje je u 1991.g. obolelo 300 000 ljudi, a u
V. Britaniji umrlo 300 ljudi.

1jaje sadrži:

213 mg holesterola
75 kalorija
5 g masti
1.6 g saturisane masti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 16.03.2009, 12:00, Naslov:
Nisam vegetarijanac,ali gledam da na jelovniku bude sto manje mesa,uglavnom tri puta nedeljno od cega je jednom u nedelju.I to je zastupljena piletina,riba,junetina,zecetina i jagnjetina.Vise tu bude testenine,povrca i voca,pirinca...
Moje misljenje je da sve treba da se jede samo u umerenim kolicinama jer sve sto je jestivo ima svoju namenu i potrebno je nasem organizmu.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 16.03.2009, 12:17, Naslov:
Bez mesa ne bih mogla (sto ne znaci da sam nevidjeni mesozder). Neka je i jednom nedeljno na stolu.
Kako dolazi toplije vreme, tako moja porodica prelazi na "laksi" nacin ishrane, sa mnogo vise voca i povrca u jelovniku. Ja sam primetila da mi na onim zestokim vrucinama ne prija meso (hm... da li umisljam ili ne, ali vise se znojim, i znoj ima malo cudniji miris, i malo mi je tesko za stomak).
Svakako mislim da proteine namirnica zivotinjskog porekla ne mozemo nicim nadoknaditi.
Ali, svako ima pravo na izbor- ako mu godi vegeterijanstvo, i pritom ne ugrozava tim svoje zdravlje (ima raznovrsnu ishranu, pazi na kombinovanje), zasto da ne?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

krusevac
Broj postova: 440
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 16.03.2009, 12:56, Naslov:
Nisam vegetarijanac,mogla bih da budem ali mislim da taj nacin ishrane mora da bude dobro izbalansiran kako bi se unelo sve sto je potebno.Povrce obozavam ali ne bih mogla bez ribe i piletine.Ostalo meso mi cak i smeta.Svako ima pravo na svoj izbor.
____________________
Srecu cine male stvari

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 16.08.2009, 17:37, Naslov:
upravo sam u fazi odlucivanja da probam ishranu bez mesa, jaja i mlecnih proizvoda...na neko vreme, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Nedelja 16.08.2009, 18:44, Naslov:
Ne bih iskreno nikad probala da budem vegeterijanac...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.08.2009, 00:29, Naslov:
Bez obzira da li ste vegetarijanac ili ne sada je prilika da se malo prečisti organizam od toksina pa će vegetarijanski način ishrane to odraditi za vas.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 53
Koliko clanova ima idealna porodica?