muske sponzoruse, nesposobnjakovici ili nesto trece?

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.03.2010, 13:34, Naslov:
Pa za njih!
Kako kaze onaj u filmu "treba sve uza zid pa metak u celo"
Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.03.2010, 13:38, Naslov:
Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

slazem se!!!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 08.03.2011
Datum unosa: Utorak 08.03.2011, 13:09, Naslov:
Pozdrav svima!

Sličan problem imam i ja. U ozbiljnoj vezi smo, već godinu ipo dana. Volim ga i sve bih učinila za Njega. On studira, ne radi. Ja radim, planiram da nastavim studije. Do sada mi nije uzeo nijedan poklon, nikakvu sitnicu, ni za rodjendan, ni za godišnjicu, ni za Novu godinu, ništa. Nikada tome nisam pridavala značaj, nikada mi te materijalne stvari nisu bile bitne, ali bitan je znak pažnje. A u ovoj vezi toga nema.

Njemu sam kupovala poklone i poklone, iako je moja plata mala, trudila sam se da uštedim neku paricu, kako bih njemu uzela neki poklon. Toliko puta nisam sebi kupila nešto što mi je potrebno, samo da bih njemu dala.I to činim već više od godinu dana. Trudim se da izadjemo iz "četiri zida" u bioskop, kafić, i uglavnom Ja to finansiram. On ne radi, i kako stvari stoje ne trudi se ni da nadje posao. Do sada je mogao da nadje bilo kakav posao, makar preko Omladinske zadruge, nešto honorarno, ali nije. Pa kako ne radi, nema pare, tako nema pare ni da me izvede.
Njegovi se bune. Smatraju da ne bi trebao da radi, već da završava fakultet. Pritom, mu ne daju ni ono minimalno koliko mu je potrebno za fakultet (da jede, da popije neku kafu sa kolegama, za cigarete, za dopunu). Kapiram da razmišljaju " Ona mu je Verenica, radi- zaradjuje, neka mu ona daje pare" Probala sam u par navrata na lep način da mu kažem, da bi bilo pametno da nadje neki poslić, nije bitno kakav, makar i honorarno, (jer bi mene rasteretio), ali on mlati praznu slamu. Prioritet mu je fakultet. A do kraja fakulteta još 2 godine. Još 2 godine ću ja sve finansirati, svaki naš izlazak iz kuće.

Njegovi roditelji se prave mutavi. Znaju da njihov sin me nigde ne izvodi, znaju da mi nije uzeo nikakav poklon za sve ovo vreme, znaju sve to ali ih je baš briga. Nagovaraju ga da mi napravi dete, pa da se ja preselim kod njih, verovatno da nastavim da finansiram njihovog sina koji po celi dan bleji u prazne zidove, tv, i kompjuter. Sve sam to pročitala između redova. Mojim roditeljima sve to jako smeta. I totalno sam rastrzana.

Ne znam kako da mu što bezbolnije objasnim da sam sita svega. Jer znam, da ako se ovako nastavi, veza će sigurno pući. U svemu ostalom, on je divan prema meni, ali ove stvari su krajnje razočaravajuće. Tuzna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 08.03.2011, 13:36, Naslov:
Sta god da odlucis, moj ti je savet da nikako ne zaboravis na anti baby pilule!U svemu tome i sa takvim covekom se ne pravi dete. To je prevelika moralna, psihicka, pa i finansijska odgovornost. Delujes puno zrelije i odgovornije od njega, reci mu iskreno da ti je dosta svega. Ti nemas nista da izgubis.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Sanjakis - Zenski forum
Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 09.03.2011, 13:39, Naslov:
Mistichna....malo da bolje shvatim...vi ste vereni ili ne?!
Bez obzira na to mislim da je on jedan nezreo momak..koliko god ga forsirali roditelji da zavrsi fakultet i on bi trebao malo da razmisli i da pored fakulteta nesto radi.Bilo sta...ne znam kako mu ne smeta da mu stalno devojka placa sve.Izvini sto sam ja ovako direktna....
Pre svega mislim da su njegovi roditelji sebicni,bar iz ovoga sto si napisala da ga nagovaraju da ti napravi dete....najlakse je napraviti dete.Slazem se sa Teacher da je to ogromna odgovornost.Daklem oni zele da se "zanimaju" sa unucetom i da ga oni gaje...posto svog sina ne podsticu da odraste i prihvata odgovornosti u zivotu.Lepo je zavrsiti prvo fakultet pa se zaposliti,ali ako on nema zelju sada da radi nesto ne verujem ni da ce je imati i kad zavrsi fakultet.Ostace na nivou momka "na kompjuteru,tv-u...." ali sa diplomom u dzepu.
Dobro razmisli o svemu.Ne znam koliko imas godina,ali mislim da si vrlo pametna i odgovorna devojka i ne zasluzujes da "upadnes" u takvu "lenju" porodicu....dzabe sto je on fin prema tebi ako nicim ne pokazuje da mu je bar malo stalo do vas i vase buducnosti.Ja bi i njegovim roditeljima rekla da on treba malo da se promeni,pa da vidis njihoovu reakciju.Ali to bi ja uradila...na tebi je da odlucis da li ces nesto promeniti ili ces nastaviti da izigravas njemu mamu....(izvini opet sto ja ovako direktno,ali eto takva sam).Ljubim te i svako dobro!!!! Poljubac
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 09.03.2011, 13:50, Naslov:
ja samo nisam shvatila u cemu je on to sve divan....ja bih mu cak dala i nadimak -parazit...sto da radi bilo sta, kad sve ima na gotovo....a mozda bi i njegovi roditelji hteli da i njih neko malo potpomogne....e, takvi su mi muskarci najgori....ne da ih ne bih pogledala, mislila bih da su vazduh .....oko tebe neko treba da se trudi i da te obasipa paznjom, uvek, na PRVOM MESTU....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 10.03.2011, 10:11, Naslov:
Mislim da je apsurdno razmisljati o nekoj buducnosti sa takvim covekom....kako da on bude odgovoran za porodicu ili decu kada dodju ako vec sada ne pokazuje odgovornost i barem neku zrelost za zivot.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 08.03.2011
Datum unosa: Cetvrtak 10.03.2011, 10:42, Naslov:
Pre svega hvala svima na odgovorima!
Imam 29 godina i on isto.
Da, mi smo vereni.
Razmišljala sam o opciji da razgovaram s njegovim roditeljima, pre svega s njegovom majkom, jer mislim da bi razumela o čemu pričam, pošto ga otac podstiče da bude takav (to je neki moj zaključak po sistemu "idi linijom manjeg otpora" " na jedno uvo udje, na drugo izadje" "ako joj se ne svidja, neka ide dalje"Wink što dovodi do mog neuspeha da utičem na njega razgovorom. Ne znam ni sama da li je pametno pričati s njima, jer počinje da me hvata paranoja da su svi oni uigrani tim. Prilikom jedne posete, moj otac je rekao kako je nemoguće živeti samo od moje plate ako se odlučimo na zajednički život, i da je potrebno da oboje radimo i završavamo fakultete (mislivši naravno i da njihov sin nadje posao pre svega) a na to je njegov otac rekao " pa tu su mama i tata da pomognu" verovatno je mislio na moje roditelje, a ne na sebe i svoju ženu, jer bi, tada, rečenica glasila " tu smo MI da pomognemo". U prilog svemu tome ide i to da kada smo bili na moru, zbog rominga jedna poruka nam je bila 40 dinara, i moji roditelji su stalno uplaćivali kredit (pošto sam ponela samo svoj mob) kako bismo se njima i njegovim roditeljima javljali redovno. Jednom je on poslao poruku svom ocu da uplati kredit, i ovaj se nije javljao naredna dva dana niti nas je dopunio makar sa 100 dinara. Kada smo se vratili, nijednom nije našao za shodno da opravda to barem nekim izgovorom "nisam imao para", već je rekao kako je njemu skidalo 7 dinara s kredita, MNOGO! I na to sve sam mu ja rekla da je nama zato skidalo 40 dinara po poruci. I sve je to tako prošlo kao da se nije ni desilo. Tako da ne znam koliko je pametno njima reći nešto, jer izgleda da su oni takvi. Ne znam kako njega da promenim....i da li je to ikako moguće.

U jednoj svadji sam mu prebacila da je počeo da se ponaša kao parazit, na šta je on burno reagovao kako sam ga pljunula u lice, razočarala i slično. Probala sam da mu objasnim na šta mislim, ali ne znam koliko je to on shvatio. Rekao mi je " kada bi moji roditelji znali šta si mi rekla, razočarali bi se u tebe" Heheheh ... I tako uvek ja ispadnem loša osoba. Place Zid

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 10.03.2011, 13:46, Naslov:
Verujem da ga jako volis cim mozes da podnosis sve to....ali pomisli bez obzira na sve kolika je i kakva njegova ljubav kada se tako ponasa i kakva te buducnost ceka sa njim i sta ce biti kada dodju deca....da li ces ti moci sve to podneti i izneti na svojim ledjma kao zena i majka......pogotovo sto i roditelji njegovi sve to podrzavaju pa od koga da on nauci bolje......tvoja buducnost i zivot su najvredniji....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 269
Koliko clanova ima idealna porodica?