Cveće u vašem stanu - bašti

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Petak 14.03.2008, 13:05, Naslov:
ja svake godine sadim petonije i ledene muskatle(to su oni sa glatkim listovima)jako lepo izgleda i prilicno dugo cvetaju,nevole bas direktno sunce da sija u njih preko celog dana ali laki su za odrzavanje.ja sam zadovoljna i uglavnom drugi hvale moje cvece i ja se svake godine uvek za njih opredelim. Cvijece Cvijece

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 14.03.2008, 21:18, Naslov:
Hvala vam na predlozima i sugestijama Osmeh jedva cekam da malo ulepsam terasu...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Petak 14.03.2008, 21:39, Naslov:
uzivam u tome takoder...i to volim raznovrsno cvijece

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 14.11.2009, 20:10, Naslov:


ja volim kada je basta puna cveca i zelenila,kada se cvece prosto gura jedno uz drugo, kada ima i zbunja i cveca i kamencica , tj. kad je jedna ''vesela guzva'' Osmeh meni trenutno u basti cveta zuta ruza, zimske ruze, dan i noc raznih boja, bordo zevalice....Osmeh dan i noc cvetaju cele zime..sad sam prvi put kupila tamno bordo sa zutom tackom u sredini i narandzaste, predivni su...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 25.12.2009, 14:03, Naslov:
Obozavam cvece,posebno te sobne biljke,ali,ne umem da ih gajim,U stanu imam samo biljke kojima nije potrebna preterana nega...Bndzamin,kaktus i tako to... Osmeh
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 06.01.2010, 22:10, Naslov:
eno mi cvetaju dan i noc u basti, i ispod snega izviruju, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Nedelja 07.03.2010, 00:40, Naslov:
Meni je pocelo moje cvece da se sushi Place
Ne sve,ali...prvo mi se osushilo drvo zivota Place Kad sam ga bacala Place primetila sam da mu se stablo skroz omeksalo,i bilo je puno vode,iako ne polivam puno...A sad evo takve znake mi salje i Dracena...jedno stablo je propalo,drugo se jos drzi...ne znam sta im je... Place Utehu mi pruza drugo cvece,koje lepo raste Wub ,ali ...
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Nedelja 07.03.2010, 00:45, Naslov:
i meni se susi cvece u stanu,to je najverovatnije zbog zime a i nisam mogla ove jeseni da im promenim zemju ,posto su mi veliki saksije,ali kad se stopli vreme idu na terasi ...
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 7
Reg. datum: 10.03.2010
Datum unosa: Sreda 10.03.2010, 23:33, Naslov: Bašte i terase
Ovaj sneg je već dosadan i jedva čekam prolećno sunce pa kad već spomenuste terase znači vreme je za baštice i sadnju ,presadnju jedva čekam da uredim svoj mali kutak .Trebala bih nešto presaditi htela sam da kupim jednu saksiju cigla boje ali sa nekim detaljima ,videla sam kod nekih u Novom Sadu kad sam bila u nekoj poseti pa na terasi saksiju sa detaljima mozaik zvezda i mesec .Volela bih da nađem gde su kupili da li je neko video nešto slično.Pošto imam stazu od mozaik ciglica volela bih da kombinujem ovakve saksije za lavandu i još neke biljčice .Uređenje bašte pomalo smiruje pošto smo zimi stalno u kući bez svežeg vazduha i živci igraju tako da me ova zima izluđuje volim je samo zbog mog rođendana i radosti nove godine ali ostalo me upšte kod nje ne oduševljava.Zumbuli i lale su taman krenuli i prošle godin sam već imala sa pupoljcima i po kojim cvetom zumbula pa sam ga vadila u ukrasne saksije i poklanjala prijateljicama za 8 mart ove godine nisu se ni formirali pupoljci.
Pričajmo malo o biljkama u baštama i terasama da li kupujete neke specijalne zemlje za njih ili kupite bilo kakvu i kakva su iskustva...? Mete

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 12.03.2010, 19:50, Naslov:



malo cveca, da oteram ovu zimu, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Petak 12.03.2010, 19:50, Naslov:
Vala stvarno,dobro si se setila!!! Poljubac
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 17:44, Naslov:
Pozz swima

Danas sam na poklon dobila bambus, dva struka, ili kako se to vec kaze. Nisam ranije imala dodira sa ovom biljkom i uopste ne znam kako da je uzgajam.
Jedino, vidjala sam da stoji u vodi, u vazi, bez zemlje.

Dajte mi neki savet, molim vaass Osmeh
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 21:37, Naslov:
Posto sam u beogradu u stanu, nemam neku posebnu bastu ali zato imam ludu komsinicu koja je od hodnika napravila botanicku bastu.
Trenutno u vazi(vise improvizovanoj vazi) imam lale sto sam dobila od dragog a u sobi imam suvo neko sareno cvece koje sam dobila od drugarice.
Naravno volela bih kod kuce da zasadim verovali ili ne passifloru Osmeh ali seme se jako tesko nalazi a i pored toga jako tesko uspeva na severu posto je primorsko cvece.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 22:49, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 22:50, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 22:52, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 18.04.2010, 22:54, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 00:09, Naslov:
Draga Holly,ja bambus obozavam!
Trenutno imam jedan...ja svom bambusu ne menjam vodu,samo dosipam jednom nedeljno vrlo malo.Vrlo vrlo malo.I lep je i vojim ga Wub
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 11:48, Naslov:
Jao,i ja!!!!On mi je omiljen!!! Kupial sam pre neki dan neku specijalnu vazu za banbus i konacno mi lepo napreduje Sreca
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 14.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 26.04.2010, 13:52, Naslov:
Ja bambuse u stanu imam preko sedam godina, od tri samo se jadan osušio, a dodajem im vodu svakih 3-4 meseca, jer su u ukrasnim flašama sa malim otvorom pri vrhu i voda sporo isparava...držim ih u polusenci i zato imaju onu tamnu, lepu boju listova...baš sam ponosna na njih, jer su preko 1m visoki i dominiraju prostorijom...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 151
Koliko clanova ima idealna porodica?