Odredjivanje pola deteta

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 25.06.2009, 18:12, Naslov:
Ono sto je Bog dao neka bude tako
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Cetvrtak 25.06.2009, 18:19, Naslov:
Neka se rodi živo, zdravo i ispravno, a da lli je dječak ili djevojčica to je nebitno.
Sećne ste jer će te imati SVOJE dijete!
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 26.08.2008
Datum unosa: Cetvrtak 02.07.2009, 15:07, Naslov:
Postovane dame,
i pre ovog naseg nakaradnog obrazovanja i trulog znanja, koje su nam servirali svih ovih godina, su ziveli i postojali ljudi tako da razjasnimo jednom za uvek da svet ne pocinje sa nama.
Nadam ste da ste dovoljno obrazovane da razumete sta hocu da kazem, a pogotovo Vi koje se na to obrazovanje pozivate.
Metoda je prosto jedna vrsta znanja i nije nikakvo gatanje, a sto se tice tajne bar 30 osoba na prostorima bivse Jugoslavije(samo koliko ja znam) znaju za nju, i ne znam sto Vam toliko smeta i kritikujete samo nju, a ne kritikujete tamo neke podele sa 7 godina ili na primer kinesku metodu koja cak i za ovo nase, kako ja kazem, nakaradno obrazovanje nema veze s realnoscu jer totalno iskljucuje muski deo populacije.
'Ajde da razumemo da je metoda za odredjivanja pola deteta pre zaceca radi planiranja porodice retko znanje , ali metodu za odredjivanje moguce visine deteta ne mozete osporiti jer je primenjivaju svi svetski doktori sportske medicine i naravno ne stavljuaju je na sajt i ne dele savete besplatno sakom i kapom nego to debelo naplacuju kao vrhunski strucnjaci, a ja kada znajuci za nju besplatno izracunavam genetsku predodredjenost, naravno, zdrave dece vi to smatrate gluposcu.
Razmislite malo i zapitajte se da li je to apsurdno s vase strane.

Srdacan pozdrav svima i bilo bi dobro, ne samo u ovom slucaju, nego i u drugim oblastima, da svako svoju glavu dopuni malo i tudjim znanjima, a ne da kao klasicni pametnjakovici samo sa subjektivne tacke gledista demantujemo sve zivo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Cetvrtak 02.07.2009, 15:33, Naslov:
Jedna od Pametnjakovicki, koja je u svom obrazovanju visoko dogurala i nema nameru da se zaustavi, duboko je dirnuta "humanoscu" onih koji svoja "znanja" ne naplacuju debelo nego ih, za dobro svih nas, besplatno dele.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Cetvrtak 02.07.2009, 17:45, Naslov:
Zlatna roda:
Citat:
Postovane dame,
i pre ovog naseg nakaradnog obrazovanja i trulog znanja, koje su nam servirali svih ovih godina, su ziveli i postojali ljudi tako da razjasnimo jednom za uvek da svet ne pocinje sa nama.

Nadam ste da ste dovoljno obrazovane da razumete sta hocu da kazem, a pogotovo Vi koje se na to obrazovanje pozivate.
Metoda je prosto jedna vrsta znanja i nije nikakvo gatanje, a sto se tice tajne bar 30 osoba na prostorima bivse Jugoslavije(samo koliko ja znam) znaju za nju, i ne znam sto Vam toliko smeta i kritikujete samo nju, a ne kritikujete tamo neke podele sa 7 godina ili na primer kinesku metodu koja cak i za ovo nase, kako ja kazem, nakaradno obrazovanje nema veze s realnoscu jer totalno iskljucuje muski deo populacije.
'Ajde da razumemo da je metoda za odredjivanja pola deteta pre zaceca radi planiranja porodice retko znanje , ali metodu za odredjivanje moguce visine deteta ne mozete osporiti jer je primenjivaju svi svetski doktori sportske medicine i naravno ne stavljuaju je na sajt i ne dele savete besplatno sakom i kapom nego to debelo naplacuju kao vrhunski strucnjaci, a ja kada znajuci za nju besplatno izracunavam genetsku predodredjenost, naravno, zdrave dece vi to smatrate gluposcu.
Razmislite malo i zapitajte se da li je to apsurdno s vase strane.


Srdacan pozdrav svima i bilo bi dobro, ne samo u ovom slucaju, nego i u drugim oblastima, da svako svoju glavu dopuni malo i tudjim znanjima, a ne da kao klasicni pametnjakovici samo sa subjektivne tacke gledista demantujemo sve zivo.




Tačno Zlatna rodo , baš tako kao što si sama rekla, "nakaradog obrazovanja i trulog znanja" i "svoju glavu dopuni malo i tuđim znanjima"!


Nijedna teorija nije idealna, svaka ima i dobre i loše strane, pa šta prevagne. Kritika i postoji da bi se teorije usavršavale. Neki svjetski naučnici su se svojih teorija i odrekli.

Uostalom, ovdje se ni ne radi o tome kakva je teorija, nego da li uopšte treba računati .

Moje je mišljenje da nema šta da se računa, jedino šta je zaista važno je da roditelji dobiju zdravo i živo dijete , a kojeg će pola biti , za to se pobrinula priroda !



____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 02.07.2009, 21:35, Naslov:
Sto smo sejali to ce mo i znjati,bar meni pol nije bitan,samo da su nam deca zdrava
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 879
Reg. datum: 02.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 02.07.2009, 21:46, Naslov:
sva se deca isto vole. to je deo mene uopste nije bitno dal je to devojcica ili decak. kao sto je vec receno bitno je da su ziva i zdrava.
____________________
Želiš li biti u skladu s drugima, najpre moraš biti u skladu sa samim sobom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 26.08.2008
Datum unosa: Petak 17.07.2009, 16:27, Naslov: Uverite se sami
"Lepota trudnoće je u očekivanju. U obe trudnoće niti sam znala niti poželela jedno ili drugo. Kao mlada majka želela sam samo zdravo, lepo, pametno dete. Podjednako smo se radovali dolasku sina, kasnije i ćerke.
Ja sam jedinica, a od prijatelja i rodbine sam slušala koliko se moj otac radovao mome rodjenju, želeo je baš devojčicu.
Kada sam se drugi put porodila, bila sam u sobi sa mladom Crnogorkom, koja je rodila devojčicu. Nervozno je šetala po sobi, ponavljajući: "Blago tebi, mene ponovo čeka ovo, sve do sina!" Ne znam kako se završila njena priča, jer veliki tata nije došao da je izvede iz bolnice do mog izlaska. "


-Evo procitajte jedan od mnogih tudjih komentara, zbog kojih sam i pokrenula ovu temu, cime, naravno, ne pobijam Vase pravo na iznosenje Vasih stavova, ali budite uvereni da je ovakvih i slicnih komentara mnogo vise nego sto vi mislite jer mi smo i dalje ono sto smo bili.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 15.08.2009, 21:02, Naslov:
Citam ja ovo i cudim se. Imam tri kceri od kojih su dve bliznakinje starije. Verujte mi na rec za bebicu se nismo odlucili da bi mozda bila decak vec cisto iz ljubavi prema deci. Iako sam u pocetku ja mislila da je decak dva puta sanjam devojcicu sto nam je doktorka u sestom mesecu potvrdila. Moj muz, svekar i svekrva su to prihvatili sasvim normalno(moram priznati da sam bila uznenadjena) i vole sve tri kao svoje oci u glavi. Neko me je posle pitao zasto nismo nesto probali, na sta sam se ja zgranula. Iako sam cula za neke metode jednostavno zdrav razum mi nije dozvolio da nesto pokusam. Rekla sam neka bude sta Bog da najvaznije da je iz velike ciste ljubavi, da bude naposleno. Ponekad se pitam kako bi izgledalo da imam i sina jos, ali u svakom slucaju jako smo srecni sa nasim curicama. Jako sam srecna, jer moj muz uopste ne cezne za sinom i nase lepotice malo je reci prosto obozava. I jos nesto, nije tacno ono kceri -ocevi sinovi - majke, imam jos dve sestre i nikad nismo mogle biti bliske sa tatom.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 12:03, Naslov:
Mislim da Zlatna Roda samo preko neta pokusava da zaradi novac (i to na muci zena slicnih gorepomenutoj Crnogorki iz njenog posta).
Deca daju nasem zivotu poseban, divan smisao, ALI ne MUSKA, ili ZENSKA, vec ZDRAVA i ZELJENA!
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 12:36, Naslov:
potpuno se slazem s tobom Diadema,najveca sreca je zdravo i normalno dete ostalo je potpuno nebitna stvar
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 13:12, Naslov:
ako ti je vec stalo da nam pomognes oko toga, mogla bi da nam posaljes kako se odredjeje pol deteta,a ne da i ti zaradjujes debele pare za to.A za visnu deteta ako je nesto dokazeno bilo bi i objavljeno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 13:12, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 14:56, Naslov:
Čitam ove postove i ne mogu da verujem oko čega se žene prepiru....kao prvo san i želja svake majke je da rodi živo i zdravo dete, da ga lepo vaspita i othrani i izvede na pravi put...a da li će to biti sin ili ćerka, mislim da je sasvim svejedno...ko ima imalo zdravog razuma, kad dobro razmisli ,shvatiće da je najbitnije da mu dete bude živo i zdravo....ima toliko drugih lepih tema o trudnoći i bebama i ne znam zašto se zamajavati oko toga. A Zl.Roda neka se drži svog sajta i neka tamo naplaćuje svoje usluge...bez uvrede, ali ovaj sajt je stvoren za lepo druženje i razmenu informacija i ne služi za reklamiranje....
Ja imma mdva sina i kad se ožene dobiću dve snajke...znači dva ženska deteta koje je isto tako rodila neka majka i brinula o njima..a i mm iz prvog braka jednog sina...znači tri muška....ne smeta mi...
U toku prve trudnoće pitali su me šta bi volela batu ili seku...odgovorila sam pitanjem...koje oko da ti izvadim levo ili desno.?...i tako mnogima zapušila usta...
eto malo se ja raspričah ali drage moje žene....da smo mi žive i zdrave sa svim našim sinovima i kcerima...pa i našim muževima...jer vidite kakvo nam je vreme stiglo...život je jedan i provedite ga u ljubavi i veselju.....
pozzz svima
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 15:02, Naslov:
Lepo receno Kiki...
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 15:06, Naslov:
Hvala...ali zaista tako i mislim....a zašto? Sin moje sestre od ujaka se razboleo sa 9 godina i sa 10 umro od tumora na mozgu....pa sad vi razmislite koliko je bitan pol deteta!!!!!
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 16:57, Naslov:
Kiki potpuno si u pravu.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 19:58, Naslov:
ne zelim da se raspravljam samo mrzim licemerne ljude.A volela bih da pricamo o hiperaktivnoj deci i kako se mogu izleciti putem ishrane.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 03.09.2009, 19:58, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 4
Reg. datum: 16.03.2010
Datum unosa: Utorak 16.03.2010, 17:36, Naslov:
Ćao, ja sam nova i ceo dan se šunjam po stranicama pa dođoh i dovde! Sve ste u pravu za to da li je to dobro ili nije, ali ja slučajno imam iskustva sa određivanjem pola deteta. Znam ženu koja hromozomski izračunava pol, još nerođenog, pa čak može i za nekoliko godina unapred! Moram da priznam da sam bila veeeliki skeptik što se tiče toga, ali na gomili trudnica kojima je izračunala a ja ih znam, ja sam ostala sa ''spuštenom'' vilicom. Znači, ipak radi...
Pozz.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 252
Koliko clanova ima idealna porodica?