Koju vrstu zastite koristite?!

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 13:29, Naslov:
Mercilon pilule. Inache, pilula je jedna od pametnijih stvari izmishljenih u poslednjih 70ak godina.

Hahaha, shta to, pobogu, znachi "shtitimo se prirodno"?? Pa to nije zashtita, ljudiVrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:24, Naslov:
Imam spiralu i zadovoljna sam.....na savke 4 godine menjam drugu,nemam nikakve nezeljene efekte i lekar mi je to odmah preporucio i rekao da je mnogo bolje od uzimanja pilula
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:38, Naslov:
posto sam radjala,mislim da je spirala za mene ok ali konsultovacu se sa mojim ginekologom,sto se pilula tice nisam bas za,ali misljenja su podeljena
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:57, Naslov:
Ne koristim zashtitu,jer sam u stabilnoj vezi,pa ako zabebim,super,nece da shkodi Osmeh))
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 15:21, Naslov:
ja imam dvoje dece i ne planiram za sada jos pa mi je spirala super jer bolje je i to nego raditi abortuse sto mi je strasno
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 17:00, Naslov:
Citat:
Hahaha, shta to, pobogu, znachi "shtitimo se prirodno"?? Pa to nije zashtita, ljudi

U potpunosti se slazem...
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 20:06, Naslov:
Koristimo prezervative tj. on, tablete nisam nikad pila.
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.02.2010, 21:07, Naslov:
Nikad nisam koristila te pilule niti mi je palo na pamet...Ako zelim da se shtitim,radije cu izabrati kondom...Ali,kao shto vec rekoh,prekinut snoshaj mi sasvim odgovara jer ne menjam partnere..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.02.2010, 21:09, Naslov:
Pritom zavisi na koju zashtitu mislite...Ako se shtitimo od zacheca,pilule su dovoljne,ako se shtitimo od polnih bolesti i zacheca,kondom i to je to,nema priche...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 187
Reg. datum: 28.02.2010
Datum unosa: Nedelja 28.02.2010, 16:17, Naslov:
Imam stalnog partnera tako da koristim prekinut snosaj. Privlace me pilulice jer kazu da resavaju pobleme na kozi poput bubuljica ali smatram da sam jos uvek mlada za pilule. Mozda za koju godinu
____________________
Samo jednom se voli svi drugi su sledeci !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 28.02.2010, 19:59, Naslov:
Chikita,pre nego shto se odluchish za pilule,prochitaj ove razloge za i protiv pilula i naravno konsultuj se sa ginekologom... Poljubac

Pilule za kontracepciju su pouzdan i efikasan nacin zaštite od neželjene trudnoce. Sadrže dva tipa ženskih hormona, estrogen i progesteron, koji se nalaze pojedinacno ili kombinovano u razlicitim odnosima u raznim brendovima pilula za kontracepciju.

Funkcionišu tako što sprecavaju ovulaciju bez koje nema zaceca, sprecavaju sekreciju oko cerviksa što otežava da spermatozoidi produ kroz njega a tkiva materice postaju tanja pa su manje spremna da prihvate jajašce.

Smatraju se stopostotnom zaštitom ali razlog što prema statistikama 3% žena ostane trudno posle prva godine uzimanja kontraceprivnih pilula je što zahtevaju svakodnevnu upotrebu a svaka zaboravnost može da ima za posledicu trudnocu.

Dobre strane su takode što nestaje bol koji se kod mnogih žena javlja sredinom menstrualnog perioda, menstroacije su sa slabijim krvavljenjem i krace traju. Dokazano je da imaju zaštitno dejstvo protiv raka jajnika i materice ( endometrijuma ).

Razlozi koji obeshrabruju žene da ih koriste su:

Pratece nus pojave za koje se tvrdi da su privremene i nestaju posle prvog ciklusa uzimanja mogu da budu: glavobolja, mucnina, uvecane i bolne grudi, umereno dobijanje na telesnoj težini,pojava tragova krvi na sredini ciklusa, retencija tecnosti, sniženje LDL (dobrog ) i povecanja HDL ( lošeg ) holesterolOMEGOL


Ozbiljne komplikacije potstaknute pilulama mogu da budu: dubinska venska tromboza, srcani ili moždani udar. Ovakve ozbiljne posledice se veoma retko dešavaju i to kod žena koje pripadaju nekoj od rizicnih grupa a one su: pušaci, porodicna sklonost ka ovim oboljenjima, prekomerna telesna težina, dijabeticari, visok krvni pritisak i visok nivo holesterolOMEGOL

Povecavaju rizik od raka dojke, cervikalnog kancera i veoma retko raka jetre. Rizik za oboljevanje od raka dojke se tokom uzimanja pilula za kontracepciju povecava za 25% ali se bitno smanjuje sa prestankom uzimanja pilula, 10 godina po prestanku korišcenja rizik je isti kao kod onih koji nikada nisu koristili pilule za kontracepciju.

Apsurd je da pilule za kontracepciju, slavljene jer su oslobodile žensku seksualnost, mogu da izazovu sasvim suprotan efekat. Najnovije istraživanje americkih naucnika upozorava da kod žena koje uzimaju pilule za kontracepciju može trajno da bude smanjena seksualna želja.

Gubitak libida je dobro poznat sporedan efekat pilula za kontracepciju ali prema novim saznanjima ovaj efekat bi mogao da bude trajan. Pilule izmedu ostalog deluju tako što smanjuju stvaranje testosterona koji pokrece seksualnu želju i kod žena i kod muškaraca. Mehanizam delovanja je da povecavaju nivo supstance nazvane seks hormon vezujuci globulin (SHBG), cija je uloga da vezuje testosteron i blokira njegov efekat.

Do sada se smatralo da je sniženi libido, bolan seksualni odnos sa slabim ili bez orgazma revirzibilan proces i da ovi sporedni efekti prolaze cim prestane upotreba kontraceptivnih pilula.

Ispitivanje je vršeno tako što je ženama koje su podeljene u tri grupe: one koje uyimaju kontraceptivne pilule, koje su u pro[losti uyimale i grupa žena koja ih nikada nije koristila, na svakih tri meseca tokom godinu dana meren nivo SHBG supstanci. Utvrdeno je da žene koje uzimaju pilule imaju 7 puta viši nivo ovih supstanci u krvi u odnosu na one koje ih nikada nisu koristile a da kod žena koje su prestale da ih koriste nivo ovih supstanci ostaje 3 do 4 puta viši u odnosu na žene koje nikada nisu koristile pilule. Ovo najnovije saznanje je saopšteno na kongresu americke Asocijacije endokrinologa u Vašingtonu prošlog meseca i pobudilo je kontra argumente. Zagovornici pilula za kontracepciju su tvrdili da je potreban oprez prilikom davanja ovakvih zakljucaka jer je teško odrediti od cega zavisi covekova seksualna želja. Razlicita je kod muškaraca i kod žena i na nju deluju raznorazni faktori npr. da li ste jeli, koliko ste popili, da li imate decu i kog su uzrasta. Ni jedan od ovih faktora koji bitno uticu na seksualnu želju nije uzet u obzir.

Prema tome, uzimajuci u obzir razloge za i protiv, prilikom opredeljivanja za nacin kontracepcije uvek trba dobro razmisliti i o pilulama za kontracepciju s obzirom da su najpouzdaniji nacin zaštite od neželjene trudnoce.



Zdravo
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 28.02.2010, 21:40, Naslov:
mi smo vec reshili da sledece godine pravimo bebu Wub
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 85
Reg. datum: 21.02.2010
Datum unosa: Nedelja 28.02.2010, 22:41, Naslov:
6 godina vec ''prekinut snosaj'',mada sam jedno vreme ozbiljno razmisljala o tabletama posebno zbog bolnih menstruacija a moj ginekolog je stalno govorio kako sam mlada...
sada je vec kasno

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 08:46, Naslov:
ne koristim zastitu,se prirodno Lud
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 187
Reg. datum: 28.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 09:42, Naslov:
Jekalina hvala na informacijama. Nisam znala da se od pilula dobija na tezini . Samo mi jos to fali.
Passiflora i ja imam stalnog partnera ,ne bih volela da zatrudnim ali ako se desi moj muskarac je uz mene . Jos uvek nisam nikada bila kod ginekologa , kada budem otisla konsultovacu se o pilulama. Nikako ne bi uzela na svoju ruku, nije to za salu.
____________________
Samo jednom se voli svi drugi su sledeci !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 09:51, Naslov:
Chikita,pa shta chekash? Iako imash stalnog partnera,poseta ginekologu je obavezna.Chim devojka izgubi nevinost,tebalo bi da ide na svakih 6 meseci,ili bar na godinu dana.Obavezno uradi PAP test,kolposkopiju i grupu sekreta.Chak i kada nemamo simptome,moze se desiti da imamo neki ginekoloshki problem..Ja sam eto npr,imala cistu i da nisam otishla na redovnu kontrolu ne bih ni znala da je imam...
Nemoj me pogreshno shvatiti,ne zelim da te plashim,ali kod ginekologa idemo radi sebe i svog zdravlja i za nashe buduce potomstvo.. Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 187
Reg. datum: 28.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 09:58, Naslov:
Znam, znam cak imam neke simptome koji nisu dobri. Problem je sto nema 18 godina, ove godine punim i cim napunim pravac kod ginekologa. Malo mi je glupo zbog mame jer ona ne zna da nisam nevina Tuzna
____________________
Samo jednom se voli svi drugi su sledeci !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 10:18, Naslov:
JEste li gedale nekad emisiju I didn't know I was pregnant? Ima na discovery travel and living, fenomenalna emisija gde se govori o zenama koje na porodjaju saznaju da su uopste trudne i koliko razne vrste zastite mogu da zakazu i koliko neki simptomi mogu da se pogresno protumace. Ne znam, koliko sam ja razumela nijedna kontracepcija ne garantuje tih100 % i svako moze da bude onaj 1 % koji dobije bebu. Ko zaista ne zeli bebu mozda je najbolje da kombinuje 2 vrste kontracepcije, to je po mom misljenju najbolje. A ako se bas desi...eh pa mozda je to neki znak da i treba da se desi? Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 10:40, Naslov:
Ja jedva chekam da se desi!!!! Ovaj moj cheka sledecu godinu,a ja se nadam da cu ja biti taj 1% ! Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.03.2010, 11:04, Naslov:
Ja sam poznavala jednu devojku koja nije znala da je u drugom stanju do 6 meseca...redovno je isla u teretanu,nije imala redovne menstruacije nikada pa nije ni posumnjala na trudnocu,nije imala nikakve simptome trudnoce....mislila je da je pocela da se goji pa je pojacala vezbe u teretani.Koristila je pilule za kontracepciju...i eto kad je otisla kod lekara zbog sasvim sestog razloga i kada je izvadila krv saznala je da je u drugom stanju i naravno zgranula se.Rodila je bebu...hvala Bogu zivu i zdravu.
Ja sam pre koristila kondom...to mi je nekako najsigurniji vid zastite.Sada ne koristimo nista,oboje idemo na preglede i znamo da je sve u redu(sto se tice polnih bolesti i ostalih komplikacija)...kada se porodim sigurno cu nastaviti sa zastitom dok ne resimo sledecu prinovu.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 153
Koliko clanova ima idealna porodica?