Knjiga naseg detinjstva

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 18:04, Naslov: Knjiga naseg detinjstva
Sigurno se jos sada sjecate knjiga koje su vam roditelji citali prije spavanja. Knjige, koja vas je svojim sadrzajem slatko uljuljala u slatke snove. Nekada smo se i poistovjecivali sa likovima iz tih knjiga, danima cekali zavrsetak price. Da li se sjecate tih bezbriznih vremena, Alice, patuljaka, groznog vuka, jadnih prascica... ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 11:07, Naslov:
Ja sam uživala čitajući bajke i slušajući tatu kako imitira zlog vuka i uplašene prasiće!!!

U detinjstvu sam se najviše poistovetila sa Anom Frank, a "Dnevnik Ane Frank" sam pročitala bezbroj puta.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 06:07, Naslov:
Moja omiljena kjniga iz detinjstva je "Put u Akru" Eme Somerfelt, divna, topla knjiga...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 08.06.2007, 21:01, Naslov:
Prva "velika" knjiga koju sam pročitala bila je "Heidi" i nije me se dojmila,ili je bilo obratno Osmeh

A fascinirala me je knjiga "20 000 milja pod morem" Žila Verna ...ne znam....uvijek su me privlačile dubine....bilo da su morske,bilo dubine uma ;-)
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 08.06.2007, 21:36, Naslov:
Moja omiljena knjiga bila je Winetu, pa kasnije Gricka vjestica i Grof Monte kristo, Vestalinka ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 08.06.2007, 23:23, Naslov:
Moja knjiga je takodje 'Grof Monte Kristo' Osmeh
A tu su i 5 prijatelja, najvise sam uzivala citajuci njih Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 09.06.2007, 01:02, Naslov:
Da ne zaboravim nabrojiti jos dvije prekrasne djecje knjige, koje sam citala par puta. To su: Druzba Pere Kvrzice i Vlak u snijegu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 41
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Subota 09.06.2007, 03:15, Naslov:
Prvu "ozbiljnu" knjigu koju sam čitala ja Alisa u zemlji čuda. Mislim da sam više bila oduševljena što sam uspela da pročitam tu "debelu" knjigu nego što mi se dopala.
Knjige koje su mi ostale u sećanju iz detinjstva koje sam ja čitala su: Koko u Parizu, Cvetkovci, Zvižduk s Bukovca, Emil i detektivi, Čarobnjak iz zemlje Oz ( i ostali delovi čudesne zemlje Oz), Vini Pu, Pipi duga čarapa Vrlo srecna :-D :grin: , Pinokio ....
Ne mogu više da se setim.
____________________
Pippilotta Viktualia Rollgardina Pfefferminz Efraims Tochter Langstrumpf !!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Utorak 03.07.2007, 22:38, Naslov:
Najvise sam voljela BABICKU od Bozene Nemcove.To je bila moja prva knjiga koju sam pocela citati. Onda su to bile knjige Avanture kriteke...na ceskom pribeh krta...Pinokio,Ledena princeza,wauuuuuuuuuuuu puno sam citala.A i Pippi jako zanimljivo i puno dobroduzstva.

Jaoj bila sam u Stockholmu na mestu,gde je Astrid Lingerova pisala svoje knjige,na tome mestu je i njen spomenik.Prelijepo mesto pored mora,a preko puta je zemlja bajki koja se zove PIPPI.Bila sam zaista odusevljena.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 03.07.2007, 23:27, Naslov:
Na prvom mestu "Ubiti pticu rugalicu", koja je ne samo obelezila moje detinjstvo nego i pubertet a i sada je citam! Zaista knjiga za ceo zivot!

"Saga o Nilsu Holgersonu" - tu sam knjigu dobila kao nagradu, skupljala sam kescice od slicica iz albuma Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 04.07.2007, 00:49, Naslov:
"Bela griva"-Rene Gijo
"Veliki talas"- Perl Bak
" Dvojna Lota"- Erih Kestner
ali najvise sam volela da citam bajke i to: Bajke Maja i Asteka, Korzikanske bajke, Cileanske bajke - od izdavacke kuce Narodna Knjiga- to je bila cela edicija narodnih bajki.
Volela sam i knjigu Vinetu sa Apalackih planina, u toj fazi sam jako zalila sto nisam Indijanka- a bas sam se trudila (nosila pletenice i tunike i pravila mokasine od papuca).

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 04.07.2007, 01:20, Naslov:
Setila sam se jos jedne a to je "Brezuljak Votersip" Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Sreda 04.07.2007, 06:37, Naslov:
Zalepio sam se za Nusica jos kada sam bio klinac.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 05.07.2007, 00:01, Naslov:
Uuuu ja sam uzivao u Kekecu, pa Mayevom Winetuju, Zane Greyu, Grofu Monte Cristu, Zil Vernu - narocito 20.000 milja pod morem. Lud sam bio na fantastiku i putopise. Po putevima Aleksandra Velikog mi je bilo dugo najomiljenije ctivo. Kasnije sam citao serijsko, od a do z sva dela pojedinog autora, narocito ako me je odusevio. Onda sam se bacio na ratnu literaturu pa procitao sve sto se je dalo o historiji ratova, napravio sam si kutak u svojoj sobi i analizirao borbe Aleksandra velikog sa figuricama likova koje sam sam napravio, onda su dosli na red pozoriste, pa filmovi i jos danas ludo uzivam u svemu u vezi literature. Ludo dete, sta ces Wink a sta dete zna
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 08:15, Naslov:
Prva ljubav

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 105
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 23.08.2007, 23:27, Naslov:
Mnogo sam voljela :
"Orlovi rano lete"
Druzba Pere Kvrzice"
"Druzba Sinji Galeb"
"Kekec"
"Dozivljaji Hakliberifina"
"Cudnovate zgode i nezgode segrta Hlapica"
"Dozivljaji Toma Sojera"
"Vlak u snijegu"
"Oliver Tvist"
"Hajdi"
"Kako se kalio celik"
"Hajduk Stanko"
"20 000 milja pod morem"
"Kroz pustinju i prasumu"
____________________
kjara

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 24.08.2007, 23:18, Naslov:
Evo ,baladi ,imamo isti ukus.Moja prva knjiga je bila takodje Put u Agru" Eme Somerfelt.Drzim je u ruci ,pozutelih korica...Pise na njoj "Gradska biblioteka nagradjuje..........(gle moje devojacko prezime)...za najboljeg recitatora;Drugi osnovne...Da ne poverujes...

Uzivala sam citajuci Moji vaspitanici" od Vere Capljine-o zeni koja je radila u zooloskom vrtu i donela kuci malo lavce Kinuli jer ga je majka lavica odbacila.Kako sam uzivala citajuci o njegovom odrastanju a plakala kad su se rastajali...Divna knjiga!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 24.08.2007, 23:27, Naslov:
Najtuznija knjiga koju sam procitala u detinjstvu je "Sadako hoce zivjeti" a ne secam se imena pisca...O japanskoj devojcici cije je detinjstvo prekinuto atomskom bombom u Hirosimi.
Po njihovom verovanju covek ce ozdraviti ako napravi sto papirnih zdralova!Nije uspela...
Cini mi se da covek razvija svoju empatiju najvise u detinjstvu i ponekad razloge svoje osetljivosti nalazim u knjigama koje sam citala kao dete...
"Bjeli jelen" V. Nazor

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 25.08.2007, 06:27, Naslov:
Maculi, citala sam knjigu "Moji vaspitanici", secam se naslova i glavne junakinje, i njene ljubavi prema zivotinjama, ali sam bila zaboravila ime autorke i njenog mezimca lavica. Da, da mali Kinuli-Osmeh...Divna knjiga.-Osmeh.
Preporucujem je i odraslima-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 25.08.2007, 22:10, Naslov:
Koliko puta uzmem neku decju knjigu i procitam je u jednom dahu .Momentalno osetim prosvetljenje i toplinu.

Za odrasle ,koji nose onu mrvu detinjstva u srcu, preporucujem i
"Malog princa" Antoana de Sent Egziperija.
S tom knjigom treba poceti svaki novi dan....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 177
Koliko clanova ima idealna porodica?