Gde je mala Madeleine - pedofilija

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 30.05.2007, 00:43, Naslov: Pedofilija
Ovih je dana Englesku i Portugal pretresla vijest o nestanku tek cetverogodisnje Madeleine. Sredjena peteroclana porodica provodila je majske praznike u gradu Praia del Luz, u Portugalu. 3. maja, toj porodici zauvijek se je promjenio zivot. Madeleine i dvogodisnji blizanci spavali su u hotelskoj sobi dok su njihovi roditelji vecerali u obliznjem restoranu. Nakon sto je otac drugi put provjerio djecju sobu, usljedio je sok. Portugalska milicija izvela je opseznu potragu ali svaki trag za djevojcicom je nestao.Tek taj dogadjaj otkrio je da Portugal nema nikakve evidencije o pedofilima, a ni kontrole nad njima. U Americi brinu o tome i odmah obavjestavaju ako se u neki dio grada doseli pedofil, u nekim evropskim drzavama uvode registre spolnih prestupnika...

Koliko su nasa djeca bezbjedna pred takvim slucajevima ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 05:41, Naslov:
Mislim da je pedofilija mrak sadašnjeg čovečanstva...

Sve zavisi od zakona koji uspostavi država, tako da mi ne možemo mnogo toga učiniti.
Najbitnije je da se o ovoj pojavi NIKAKO ne ćuti...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 07.06.2007, 06:45, Naslov:
Strasno...
Zaprepastila sam se...
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 07.06.2007, 16:38, Naslov:
& Tara
Citat:
Koliko su nasa djeca bezbjedna pred takvim slucajevima ?


Nisu bezbedna u ni jednoj sredini. Na nama je da ih pravovremeno upoznavamo i sa losim i bolesnim u ljudskom rodu.
Dok su deca mala moramo ih cuvati, paziti i stalno znati gde i sa kim su. Pedofili se obicno krecu tamo gde je mnogo dece. Svoje najmilije moramo nauciti da ne uzimaju od stranih i nepoznatih osoba nikakve igracke, bombone i da ni pod kojim slucajem ne idu sa njima da bi im oni nesto pokazali...
Ako slucajno primetimo neobicno ponasanje neke odrasle osobe koja se voli kretati oko skole ili djecjeg obdanista, a u stvari nema tamo sta traziti, bolje je na to upozoriti miliciju, pa makar da ta osoba ima potpuno ciste misli. Uvek je bolja preventiva od bilo koje kurative i traumi do kojih moze doci zbog nase ne paznje.
Tesko ih je prepoznati, a desava se da ponekad sudjeluju u tome i zene pa se onda... Problem je u tome da su to najcesce ljudi za koje svi kasnije kazu: "Nikad ne bi pomislio/la..."
Najbolje je imati dete na ocima.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

sabac
Broj postova: 7
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Subota 09.06.2007, 07:59, Naslov:
Najbolje je imati dete na ocima.
Slazem se,ali nismo u mogucnosti ovo da ispunimo,mozda jedino dok su mali i nemaju obaveza.Ali,mislim da je kljucno vaspitati decu da cak i ne pricaju sa nepoznatima,da uvek imaju mobilni telefon pored sebe.I svaki slucaj,koji nam se cini barem malo sumnjiv treba detaljno ispitati!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 09.06.2007, 16:58, Naslov:
Coki, slazem se sa tvojim misljenjem. Zaista je danas tesko imati djecu pod nadzorom. Istina je da su svi opremljeni mobilnim telefonima, sto je veliko olaksanje za roditelje, jer barem znaju gdje im se djeca nalaze. Veci je problem u tome sto se ljudi vise medjusobno ne poznaju, tako da roditelj na kraju ne zna cija su ta djeca sa kojom se druze. U manjima gradovima tocno se zna, ovaj kvart grada je opasan, a ovaj drugi je kao siguran. Dok su djeca manja, roditelji preuzimaju odgovornost oko prevoza u skolu i na razlicite aktivnosti, a kasnije su stvarno prepusteni sami sebi i uputstvima koje smo im godinama zeljeli ucjepiti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 10.06.2007, 01:02, Naslov:
Da, problem je u tome da dete stvarno ne mozemo imati uvek na ocima. Ali svejedno mozemo puno toga primetiti, recimo dobro bi bilo da na ovoj temi obratimo paznju i obradimo jos nesto, to je ponasanje deteta. I ono nam puno govori. Ako je obicno razdragano i veselo pa odjednom drasticno promeni svoje ponasanje i postane povuceno, sutljivo, ili ako nam zeli nesto reci pa se predomisli i usuti, ako odjednom trazi da smo sa njim dok se igra vani, ili da ga moramo voditi u skolu i sacekati kad zavrsi sa nastavom, da se cak plasi otici u najblizu trgovinu po hleb, a pri tome znate da voli ici jer mu uvek date dovoljno novca da si kupi jos sladoled ili zvakacu ... (ne znaci to uvek da je u sukobu sa vrsnjacima i da se plasi njih) ... i da nam ne obrazlozi zasto, onda je to vec alarm da je u nekoj velikoj dilemi, krizi i da se plasi cak razgovora o tome.
Svaki roditelj morao bi takve promene brzo primetiti i u tom slucaju mora svoje dete sa puno strpljenja i takta napeljati da progovori i saslusati ga do kraja, bez prekidanja. Brzi zakljucci u smislu pa nije to tako ili cak prekidanju deteta kada nam nesto zeli ispricati sa recima ne sada, nemam vremena, stavljaju ga u jos tezi polozaj.

Nestanak male Madeleine je nezamisliva tragedija za roditelje, mi smo ga pripisali pedofiliji, a sta ako je posredi međunarodna trgovina organima? I to se desava. Posle toliko vremena od njezinog nestanka postoji jedino nada da je to dete samo ukradeno i prisilno usvojeno...

Na sta moramo jos paziti?

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Nedelja 10.06.2007, 01:20, Naslov:
To nije normalno, ali šta pojedinac tu može da uradi, kada je nama pedofilija, osnovni na žalost brend u sastavljanju kreativnog i političkog duha većine japi goveda na planeti.
Kod koga je lova, taj diriguje.
Još ako je bolesnik...
I neka mi onda neko kaže, da ga treba poštedeti, da treba pričati sa pedofilom, braniti magistraturu iz psihologije na njegovom umu i ostale gluposti.
Ne bih se zategao da takvim ljudima, odrežem smrtnu kaznu i da istu sprovedem u delu, najmanje kao u Iraku.
Nemam razumevanja za to i veoma sam radikalan po tim principima.
Užasavam se.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 10.06.2007, 01:27, Naslov:
Teska tema! Nemam odgovor na mnoga pitanja, nemocna sam...
Ali slazem se sa Darkom da roditelji moraju obratiti paznju na ponasanje deteta. I da, treba pricati o svemu, otvoreno, jasno...

Neke su tema na zalost jos uvek tabu. Na jednom sam forumu svojevremeno postavila topic o autizmu kod dece, odgovora skoro da nije bilo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 21:44, Naslov:
@ baladi
Citat:
Neke su tema na zalost jos uvek tabu.

Ovako za intermezzo da ti odgovorim, baladi. :grin:

Mozda i nisu tabu, samo je neprijatno pricati o njima. Zbog toga postoji na forumima takozvana VIP soba u kojoj se takve teme mogu dati na raspravljanje. Autor takve teme sam odabere manju ili vecu grupu clanova koji u temi aktivno i sa argumentima sudjeluju. Kada su takve teme obradjene, admin ili od njih ovlastena osoba odluci da li ce temu objaviti javno (i staviti je na daljnje razmatranje), ili ne. Teme za koje admin smatra da nisu za javnu objavu i raspravu, idu u arhiv foruma. Clanstvo u VIP sobama nije trajno i pravo ucestvovanja u njoj gubi se posle svake obradjene teme.
Greska, i tu gresku rade mnogi forumi je u tome da davaju clanstvo u VIP sobama trajno ili samo zbog toga jer je neko napisao 100+ postova. To nije to! Smisao VIP soba je upravo u tome da ne kvarimo decu, koja je isto tako prisutna po forumima, a mi znamo da oni nekih tema nikako nece pravilno shvatiti, mogu samo stetiti.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 22:07, Naslov:
Izvini, da dopunim smisao VIP sobe.
Moze to biti bilo kakva tema, moze o muzici ili o nekom muzicaru recimo. Svrha joj je da autor teme prvo dobije odgovor od clanova koje sam odabere, bez upadica. Kasnije takva tema ide u dalju raspravu.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wiena(Bec)
Broj postova: 65
Reg. datum: 05.06.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 05:43, Naslov:
U novinama sam danas procitala,da je stiglo anonimno pismo gde pise gde je mala Madeleine pokopana...Pise da je ubijena u tom pismu,a nalazi se i mapa gde je prikazano mesto gde je mala devojcica pokopana...
Strasno...
____________________
MY LIFE IS VERY INTERSTING AND NICE...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 16:15, Naslov:
I mene je razalostila ta vijest Dalida. Njeni roditelji su cak otisli u Maroko, u nadi da je pronadju zivu.
Cak sam procitala da ovaj slucaj podsjeca na lanjskog, koji je pretresao belgijsku javnost. I u tom slucaju je nepozata osoba poslala pismo u kome je miliciji dala uputstva gdje da traze leseve dviju djevojcica. Na kraju su lesevi bili nadjeni. Stacy i Natalie nestale su na sajmu u Liegu 2006 godine. Vec osudjeni pedofil bio je optuzen i tog zlocina. Sada ceka na ponovno sudjenje.
Ne znam kako je moguce da tako opasne osobe, nakon odsluzenog zatvora, mogu slobodno setati, bez bilo kakve kontrole nadleznih organa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 15.08.2007, 18:06, Naslov:
Sto dana nakon nestanka djevojcica jos uvijek nije nadjena. Roditelji male Madeleine jos uvijek ne odustaju od potrage, iako ih portugalska milicija na neki nacin smatra krivcima za njen nestanak, mozda i smrt. Naime, naknadno su pronadjeni ostaci krvi u hotelskoj sobi iz koje je djevojcica odvedena.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 15.08.2007, 19:17, Naslov:
Bas su sinoc dali na tv, jednu Rusku emisiju o kriminalu, i to bas slucaj pedofilije iz 1996-1998 godine, znaci ne tako davno. Jedan od trojce brace izvrsava grozomorni cin, pokusaj seksualnog zlostavljanja 5-godisnjeg decaka, davljenje i ubadanje igle u oci. Posle nekoliko slicnih dela uhvacen je, priznao krivicu i lezi u zatvoru. Jos grozomornije i jos neshvatljivija je ljudska priroda-um, sto njegov brat zeleci da odvuce sumnju od svog brata, izvrsava isto takvo delo na istom, mestu na isti nacin. Bratska ljubav, najiskrenija ljubav, naj humaniji motiv spasiti brata....Gluposti... Sve su to poremeceni umovi, nema se sta vise raspravljati o tome, osim da maksimalno treba objasnjavati i stititi decu.
Decak se spasao, hirurskom intervencijom povratili su mu vid, jedna je devojcica mrtva, a jedna devojcica i nakom bezbroj operacija slepa.
Sta reci, sta im uraditi, a da se ne pretvorimo u zivotinje kao sto su pocinioci ovakvih zlocina?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 01:56, Naslov:
Ne znam Kalina u kakvom to svijetu zivimo ali vjerujem da su djeca za to najmanje kriva.
Upravo citam da je nakon nestanka Madelaine prijavljen jos jedan nestanak djevojcice u svicarskom gradu Appanezll. Nestanak petogodisnje djevojcice po mnogim pojedinostima podsjeca na otmicu male Maddy. Smatra se da se ne radi samo o slicnosti, vec cak o povezanosti tih dogadjaja.
Djevojcica Ylenia uputila se je na kupaliste koje je samo 10 minuta udaljeno od njenog doma ali do njega nikada nije stigla. Stanovnici ulice u kojoj Ylenia zivi potvrdili su da su u blizini njene kuce cesto vidjeli bijeli kombi. Osumnjiceni Svicarac Urs Hans je za vrijeme otmice Madelaine isto bio u Portugalu.
Po slicnosti otetih djevojcica i nacinu na koji je otmica izvedena, milicija zakljucuje da se radi o pedofilu koji je dobro razradio svoj plan.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 23:31, Naslov:
Strasno!!!
U mom gradu je pre par godina instruktor plivanja "dirao" jednog decaka na bazenu.Koliko znam ,ostao je bez posla ali ga i dalje vidjam kako nonsalantno seta po gradu.Nije mi poznato da li su ga roditrlji tuzili ali cini mi se da nisu da se detetovo ime ne bi povlacilo po novinama.Odustali su da bi se stvar zataskala...Da li je ON odustao od svojih prljavih namera ,pitam se...
Sta je sa decakom?Sta je sa njegovim osecanjima?Kako da izraste u normalnu osobu i da ima poverenje u ljude kad je doziveo da se jedan pedofil izivljava na njemu?
Stalno slusamo o popovima-pedofilima ,nastavnicima koji traze nesto vise od svojih maloletnih ucenica....
To je izgleda tabu tema od koje i vlast i drustvo , pa cak i roditelji okrecu glavu.....dok se nesto strasno ne desi!
Zar nije onaj psihopata iz cistog mira ubio devetoro nesrecnih ljudi a onda se shvatilo da se vec odavno znalo da je psihijatrijski slucaj .I niko nista nije preduzeo da ga strpa tamo gde mu je mesto i spreci tragediju!!!
Zasto samo sapucemo iza necijih ledja da se ON MALO CUDNO PONASA?
Te stvari treba indentifikovati od strane strucnih sluzbi i spreciti da se iz caure sumnjivog ponasanja izleze stvarni pedofil i ubica!
U pitanju su deca ,nasa deca ,nezna i krhka....i sama ne znam sta bih bila u stanju da uradim da mi dopadne saka monstrum koji je povredio dete!!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 08.09.2007, 03:10, Naslov:

Citat:
maculi U pitanju su deca ,nasa deca ,nezna i krhka....i sama ne znam sta bih bila u stanju da uradim da mi dopadne saka monstrum koji je povredio dete!!!!


Imas pravo maculi, kad su djeca u pitanju svi smo osjetljivi, jer to je najveci zlocin i izivljavanje na neduznoj zrtvi koja se ne moze braniti. Zato me jos vise cudi najnovija vijest o nestanku Madeleine. Portugalska milicija tvrdi da su forenzicari u automobilu kojeg je bracni par nakon nestanka iznajmio, pronasli krv djevojcice. Zbog toga se sumnja da je upravo njena majka krivac za nestanak, odnosno smrt djevojcice. Poznanici bracnog para tvrde da su roditelji djeci ubrizgavali sredstva za smirenje kako bi djeca brze zaspala. U javnost je doprla vijest da je par uzivao u swingerskim susretima.
Sad me samo zanima da li su ti rodelji teski bleferi ili samo zrtve jos jedne neuspjele akcije milicije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Subota 08.09.2007, 04:26, Naslov:
Najnovija vest je da je majka osumnjicena, a to me ne bi ni zacudilo Tuzna
Sto se tice krvi koju su nasli procitala sam na netu da ne pripada devojcici.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 15.09.2007, 03:49, Naslov:
Uzorkom krvi dokazano je da se je djevojcica nakon objavljenog nestanka nalazila u iznajmljenom automobilu. Portugalska milicija tvrdi da vec sada ima dovoljno dokaza za optuzbu njenih roditelja. Uvjereni su da je tijelo djevojcice zakopano na podrucju crkve, u gradicu gdje je porodica bila na odmoru. Ljubazni domacini dali su im kljuc od crkve koja je tada bila u rekonstrukciji.
Engleska javnost je ogorcena i upravo kao i mi, podjeljena na dvije strane.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 180
Koliko clanova ima idealna porodica?