Knjiga za sva vremena

Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 06.12.2006, 04:59, Naslov: Knjiga za sva vremena
Koja je knjiga koja je ostavila najveci utiska na vas i zasto? Koju biste knjigu nazvali vasom knjigom za sva vremena i zasto? Mislim na tzv. 'lepu knjizevnost' - romane, pripovetke i poeziju.
Sto se mene tice, to je 'Zlocin i kazna' Fjodora Dostojevskog. Ako ima jos neko kome se svidja knjiga, otvoricemo posebnu temu za njuOsmeh))))
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

SA
Broj postova: 2
Reg. datum: 08.12.2006
Datum unosa: Subota 09.12.2006, 00:20, Naslov:
iako je bilo i drugih knjiga koje su ostavile snazan utisak-ja sam za!
____________________
seada

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 24
Reg. datum: 29.01.2007
Datum unosa: Nedelja 11.02.2007, 22:12, Naslov:
Definitivno je to Kafkin "Proces" . Iako sam ljubitelj i "teskog" i "lakog" stiva i znam da je ova knjiga bila deo lektire, secam se da sam posle citanja morala svaki put da odvojim po 2 sata da se odmorim, koliko mi je u glavi bila teska situacija, kao i glavnom junaku. Roman me je odusevio svojom "tezinom".
S druge strane, svim zenama iole sklonim depresiji ne preporucujem da ikada pocnu da citaju Edgar Alan Poa. Tesko da iko moze ostati ravnodusan posle citanja njegovih pripovetki.
Fasciniraju me razmisljanja savremenih domacih autorki: Mire Bobic-Mojsilovic, Vesne Radusinovic...
Predlozite neki lep roman za zensku dusu...
____________________
sherie

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 12.02.2007, 16:47, Naslov:
Edgar Alan Po...nisam puno citala njegove pripovetke, ali me njegova poezija sasvim odusevljava! Gavrana bih mogla da citam i po 500 puta i da se svaki put odusevim kad procitam...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 28.05.2007, 17:19, Naslov:
Ja bih izdvojila besmrtni roman u romanu "Majstor i Margarita" Bulgakova i "Sto godina samoce" Markesa, inace mi lezi magicni realizam.
Isto tako uvek mogu da citam Borhesove parabole-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 01:26, Naslov:
Procitala sam knjigu Zlocin i kazna koja je na mene ostavila snazan dojam i razlicite emocije. Na kraju nam je zao krivca koji je u zlocin upao zbog kontradiktornog sistema. Stvarno bi bilo zanimljivo otvoriti diskusiju na tu temu.
Vrlo mjesovite utiske dozivjela sam citajuci knjige Kad jaganjci utihnu i Hanibal. Cini mi se da je veci dojam na mene ostavila knjiga, nego film. Nakon svega imala sam samo jednu misao: kakav um je mogao smisliti takvu pricu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 03:08, Naslov:
Slažem se za to da je Kafkin roman zaista nešto posebno.. Mada ja više volim poeziju i kratke priče.
Ne bih izdvajala posebna dela, jer ne bih znala za koje da se odlučim..
Moji "favoriti" su Branko Miljković, a od pisaca, recimo, Danilo Kiš...Najneobičniji pisac srpske književnosti 20. veka, po mom skromnom mišljenju... ;-)
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 03:18, Naslov:
Zaboravila sam da dodam "Proljece Ivana Galeba" Vladana Desnice, sjajna knjiga!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Beograd
Broj postova: 7
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 10:58, Naslov:
"Kao voda za cokoladu" Laure Eskivel.
a posle toga vise nego ijedna knjiga, "Senka vetra", Karlos Ruiz Safon. Topla preporuka knjige koja se ne cita samo jednom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 23:00, Naslov:
Sigurno ću se, dok sa vama budem pričala o književnosti, dotaći i drugih knjiga, ali iz vrlo sentimentalnih razloga i konkretnog povoda za razvoj mog književnog ukusa, izdvajam Markesov roman "Ljubav u doba kolere".

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 20:17, Naslov:
"Na Drini ćuprija" i celokupno Andrićevo stvaralaštvo.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Niš
Broj postova: 21
Reg. datum: 11.07.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 02:56, Naslov:

"Braca Karamazovi", mislim da je neprevazidjena...
____________________
passenger

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 17:37, Naslov:
"Don Kihot" i "Galeb Jonathan Livingston", te knjige mora imati svaka mlada osoba uz naravno pomenutih kniga.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 19:40, Naslov:
@ Kalina
Citat:
te knjige mora imati svaka mlada osoba uz naravno pomenutih kniga.


+ devojku ili decka, da ne bi bilo zabune Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 19.07.2007, 01:19, Naslov:
Za mene ne dolaze u obzir dramaticne price sa tuznim krajem ...Ma ne sme niko cak ni 'usput' da pogine,jer se toliko verno poistovetim sa delom koje citam da mi posle nekog tragicnog zavrsetka treba barem dvodnevno oporavljanje uz pozitivnu emotivnu terapiju da bih dosla sebi!Ne volim cak ni onaj melanholicko dramaticni nacin pisanja koji mi ostavlja sve 'crno' i totalno me uspori i smori.Volim da mi knjiga ostavi neki pozitivni polet i da me inspirise da uradim nesto kreativno u zivotu ,a ne da razmisljam jesam li jos uvek ziva i ima li smisla uopste disati....to mi je dosadno.Zato bih ja definitivno rekla Paulo Koeljo i ''Zahir'', ili ''prirucnik za ratnika svetlosti'' ili npr. Den Braun ''andjeli i demoni''....Neka veselica...
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 20:39, Naslov:
Kao prvo, svaka knjiga ima svoju pouku i poruku. Mi dzabe citamo knjige ako ne razumijemo sta se u toj knjizi desava, koji su likovi dobri, ... i ako na kraju ne izvucemo iz njih neku pouku i poruku, tj. sta je pisac htio da kaze.
Imam mnogo omiljenih knjiga, a najdraza mi je "Aska i vuk" od Ive Andrica.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 28.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 10.09.2007, 19:42, Naslov:
Ja jako volim da citam i imam svoju kucnu biblioteku koja sadrzi oko 300 knijga.
Jako mi je tesko izdvojiti neku knjigu za sva vremena.
-Braca Karamazovi
-Sto godina samoce,to je nesto sto bih i ja izdvojila a gore je pomenuto.
Zlocin i kazna jos nisam procitala,s obzirom da je takodje imam,treba mi samo vremena.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 10.09.2007, 19:49, Naslov:
I ja sam pocela da pravim kucnu biblioteku. Nemam bas toliko knjiga kao Mida ali polako... skupicu Osmeh
Najdraza su mi Andriceva dela, "Dervis i smrt" od Selimovica i "Ubiti pticu rugalicu" od harper Li. Mogla bih samo njih da citam do kraja zivota i da mi ne dosade..
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 03:23, Naslov:
Odavno nisam nesto procitala , ali bih izdvojila zensku pricu tj. istorijski roman - Crveni sator

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

sin city
Broj postova: 18
Reg. datum: 23.09.2007
Datum unosa: Nedelja 23.09.2007, 19:33, Naslov:
Za mene je to knjiga "Zenski rodoslov'' koju je napisala Ljiljana Habjanovic -Djurovic
____________________
Sudbina nije stvar slucajnosti, vec je stvar izbora; to nije nesto sto treba cekati vec nesto sto treba postici.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 92
Koliko clanova ima idealna porodica?