Pilule i hormoni

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 20:26, Naslov: Pilule i hormoni
Kako smo zapocele ovaj razgovor u pogresnoj temi,postavljam vam ovu temu da prodiskutujemo svi skupa o tome.
Naime o hormonima se moze dosta pisati.
Neko od koristenja neke vrste pilula odeblja,neko smrsa,nekome se pojaca maljavost,a neko moze da se depilira i jednom u dva meseca,sto znaci da dodje do neke vrste hormonskog poremecaja.Neke pilule prosto odgovaraju i ne prave nikakve posledice,ali se prvenstveno treba posavetovati sa ginekologom.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 20:28, Naslov:
bravo,danka!!!
kao sto sam vec rekla pila sam pilule po preporuci ginekologa,
vise vrsta i sve su isto delovale na mene,maljavost se pojavila nenormalno
i prestala sam da ih pijem i dugo vremena je trebalo da se hormoni vrate na svoje mesto...
Place Place Place
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 20:32, Naslov:

Sto se tice antibejbi pilula,po misljenju svih lekara,sada se one prave sa minimalnom dozom hormona(zanemarljivom),pa vise nisu opasne.Npr.Dijana se preporucuje cak i devojcicama ,koje nisu jos ni imale odnose,kod neurednih menstruacija,podjednako kao i kod starijih osoba.Meni ih lekar takodje preporucuje,umesto klasicne hormonske terapije.Naravno,one se ne mogu uzimati neprestano,vec se pravi neka pauza posle par meseci...E,to je ono sto ja znam sa medicinske strane gledista...
Ono sto bih htela da dodam na ovo,sa druge strane,je da takvu terapiju,po mom misljenju,ne treba uzimati bez preke potrebe.Makar je ja izbegavam maksimalno.Naime,ono sto ja znam jeste da se uvek desavalo,a posebno za lekove na bazi hormona,da lekari nakon desetak godina,ili manje, "promene" misljenje,pa one odjednom posanu jako opasne po zdravlje,na ovaj ili onaj nacin...
Tacno je i to da razlicite osobe,razlicito i reaguju,ali je mnogo vise onih sa negativnim posledicama,po mojim saznanjima...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 20:50, Naslov:
Ja sam ih koristila skoro god dana i posto sam na neki nacin dobila sintome koji su ukazivali da mi skode odustala sam.....nisam imala probleme sa gojenjem niti sa maljavosti nego sa flekama koje su se pojavljivale polako iz meseca u mesecLjut sam

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 154
Reg. datum: 29.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 22:10, Naslov:
Ja pijem "Logest" vec skoro 4 godine. Bas mi je ginekolog prepisao zbog neredovne i bolne menstruacije. Nisam primetila neke promene na telu, osim sto mi je menstruacija redovna, nista ne boli i traje 3-4 dana. Nisam se ugojila, niti imam bilo kakve negativne simptome... Sve je super! Cak su mi se i koza lica i kosa prolepsali...
____________________
" Do or do not. There is no try..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 00:59, Naslov:
Ja sam kratko koristila Diana bas zbog uspostavljanja redovnog ciklusa i uspelo je, dobijala sam na vreme i trajalo je krace, a nikakvih nezeljnih dejstava nije bilo.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 03:02, Naslov:
i ja sam koristila pilule 5 god nije bilo nikakvog nezeljenog dejstva u toku koriscenja, Eliza je u pravu kad kaze da sada pilule manje deluju na hormone ja sam pila bas takve koje su 2% posto uticale, i to u vidu blage nervoze, blagih glaobolja. Evo i ovog meseca cu opet poceti sa istim pilulama, moram inace ce biti jos Bebica Bebica Bebica
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 08:35, Naslov:
ja ih nikad nisam pila,ali reakcija definitivno ovisi od organizma!
nedavno je neka cura u hrvatskoj umrla od jasmin tableta ili bar tako kazu,bilo je u svim medijima,a toliko zena ih pije,ali desi se jedna iznimka...
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 08:41, Naslov:
Nikada nisam popila ni jednu jedinu,ali sam dosta citala i slusala o tome.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 09:07, Naslov:
Kad ti je organizam zdrav nema cega da se bojis ali ako imas problema sa krvotokom vec su rizik...........ja sam ocigledno imala povisen nivo hormona i zbog toga sam dobila fleke naj opasnije je to sto sam zadnji mesec dobila belu fleku koja se izbacila na nevidljivom mestu u kosi gde mi je kosa odpala i ostala samo bela fleka precnika 1cm .....kad sam to pokazala mom dr. odmah sam morala da prekinem da ih pijem .Kucni doktor mi je rekao da je to normalno i da ima puno ljudi koji imaju pigmentaciju koze i da nije zbog anti bebi ...ali moj ginekolog mi je rekao ako nastavim piti pilule mogu i na vidljivom mestu da ostanem bez kose ili neku fleku da dobijem na licu sto me je bas uplasilo......tako da sam odmah odustala i shvatila da sam poseban slucaj Bljak

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 59
Reg. datum: 04.10.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 12:00, Naslov:
Ja 6 meseci koristim Logest i stvarno sam zadovoljna, nemam nikakve nezeljene efekte. Prva 2 meseca po preporuci lekara koristila sam Jasmin, ali one mi nekako nisu odgovarale, bila sam naduta..nekako nisam bila svoja. I onda sam presla na Logest, imaju najmanju dozu hormona a podjednako su efikasne Cool
Menstruacija mi je tacna, traje 3 dana, e sad Pms zavisi od meseca do meseca, nekad se patim nekad ne...
Ali stvarno ja nemam primedbe za sada.
____________________
Daj mi snage da prihvatim ono sto ne mogu da promenim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 13:04, Naslov:
Nikada nisam pila plule... Ne znaci da necu, mada moj ginekolog mi je preporucio da kad isplaniram porodicu, tj. rodim jos jedno ili dvoje dece, ugradim Mirena spiralu... Pet godina zasticeni, bez menstruacije, jednostavno bez ikakvih "zenskih muka"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 13:07, Naslov:
Ni ja nikada nisam pila pilule...te pilule mogu biti jako opasne ako se uzimaju bez preporuke lekara
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 13:42, Naslov:
Tamariska kako mislis bez menstruacije Mislim koliko ja znam i sa spiralom dobijas menstruaciju redovno svakog meseca .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 05.01.2009, 03:05, Naslov:
Ja pijem Diane,evo vec 5-mesec,jos jedan cu,pa na kontrolu...Inace ginekolog mi ih je dao zbog hormonskog poremecaja,da bi mi ciklus bio redovan.Da kucnem u drvo,nemam nikakvih problema sa njim,barem ih do sada nije bilo.U pocetku mi se javljala blaga glavobolja ili mucnina,ali i to je vremenom proslo.
Sto se tice PMS-a,sve je savrseno,uvek dobijem tacno u dan,traje 3,4 dana,nista me ne boli,ma extra stvarno.I svakom bi ih preporucila ko ima bilo kakvih menstrualnih problema...
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 05.01.2009, 09:00, Naslov:
Nikad ih nisam koristila i nemam nameru!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 13:56, Naslov:
Ocigledno postoje ogromne predrasude (posledica neinformisanosti) o kontraceptivnim pilulama koje se danas nalaze na trzhishtu. Chak znam osobe kojima bi svaki lekar preporuchio pilulu iz medicinskih razloga (hipomenoreja, hipermenoreja, policistichni jajnici, neredovan i bolan ciklus, uzhasan pms i sl), a koje su kategorichki odbijele da pochnu sa konzumacijom istih pod izgovorom: "Ma, to su hormoni, hemija, od toga ima garant neshto loshe da mi bude.."

Pilula je potpuno proveren nachin zashtite,koji kog zdravih osoba ne proizvodi AMA BASH NIKAKVE nezheljene efekte (chak naprotiv, ima gomilu pozitivnih, dovoljno da pomenem da na duge staze smanjuje verovatnocu pojave raka grlica, jajnika i cisti) bazira na TOLIKO MALOJ kolichini hormona da praktichno ne postoje nikakve nus pojave (osim onih u prvih 3 meseca privikavanja organizma, al i one su blage).

i shto je najvazhnije, to je jedina kontr. metoda koja je pouzdana u 99% sluchajeva!

kontr. pilula se inache bazira na jednom prirodnom mehanizmu. dakle, ne bombardujete telo nekom gomilom hormona, kao shto neki misle, i dovodite telo u neko nenormalno stanje, gde vam rastu dlake, salo ili shta vec pomenuste.. Dakle, moderne pilule nemaju nus pojave tipa maljavosti, gojenja i sl. To je bio sluchaj sa pilulama pre 50 god!
Hormoni u piluli samo stimulishu jedan skroz prirodan proces u organizmu i zapravo dovode HORMONE U NJIHOVU IDEALNU RAVNOTEZHU.

Tako da su mi predrasude o piluli jasne kad je rech o mojoj mami ili babi (u nihovo vreme pilule zbilja jesu imale neke nezgodne nus pojave), ali mi uopshte nije jasno kad mlade zhene govore ovako o piluli.. To je , po mom mishljenju, chista neinformisanost...

Inache, slazhem se sa vec pomenutim, pilule nikako ne uzimati na svoju ruku! devojka u hrvatskoj je bash zato i umrla (imala je trombozu kolko ja znam),dakle, vec je bila bolesna.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:31, Naslov:
nemam neke predrasude o pilulama ali mi je lekar preporucio spiralu i rekao da je to bolja varijanta jer mnoge zene su imale probleme i tesko su podnosile pilule.....tako da koristim spiralu i nemam nikakve nezeljene efekte.....menjam svake 4 godine i to je to
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:59, Naslov:
Mislim da svaka pilula utiche na promenu hormona.Samo shto svako drugachije podnosi...Pilule imaju i dobru i loshu stranu..Npr,chula sam da pomazu kod pucanja cista na jajnicima..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 15:20, Naslov:
sve je to verovatno individualna stvar
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 200
Koliko clanova ima idealna porodica?