Pilule i hormoni

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Sreda 30.12.2009, 01:05, Naslov:
Da,pilula utiche na promenu hormona - stavlja ih u ravnotezhu.
Naravno lekar ce najbolje znati koja zashtita vam najvishe odgovara. Ali, u principu,ako ste zdravi nishta vas ne koshta da probate pilulu, ako ne odgovara jednostavno prestanete sa konzumacijom i hrmoni vam se vrate u predjashnje stanje.. Ili probate drugu vrstu pilule.ne odgovara svakom svaka pilula jer sadrzhi razlichite kombinacije hormona,zato ako vam ne odgovara jedna i imate nus pojave, to ne znachi da pilule generalno nisu dobre, nego da vam konkretno TA ne odgovara, vec neka druga..

Primera radi, ja sam pila Mercilon iskroz mi je odgovarao, nikakve nus pojave ni u prva 3 meseca chak, a pre toga sam pila Logest koji mi uopshte nije odg, stalno sam krvarila.. A opet imate devojku koja je ovde negde na forumu rekla da joj Logest potpuno odgovara..To je individuano..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:29, Naslov:
Koristila sam ih . I potpuno sam protiv njih !!! PILULE NE !
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Sreda 02.06.2010, 21:33, Naslov:
Pijem Mercilon vise od godinu dana, nikakve probleme nemam samo prednosti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

nis
Broj postova: 3
Reg. datum: 11.06.2010
Datum unosa: Petak 11.06.2010, 16:10, Naslov:
da li neko moze da mi kaze nesto o pilulama za " dan posle ''??? ja je nikad nisam koristila ali izgleda da cu morati :/
____________________
super girl

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Petak 11.06.2010, 16:27, Naslov:
Zove se postinor i uzima se iskljucivo u roku od 24 casa nakon rizicnog seksualnog odnosa, moze i nakon 48h ali dejstvoj e slabije. To su u stvari dve pilule, hormonski veoma jake tako da je dozvoljeno da se uzme jednom do dva puta godisnje i nikako dva puta u roku od 5 meseci. Prvu pilulu pijes odmah cim kupis tablete a drugu 12 sati potom. Pise ti sve u uputstvu. Ukoliko se javi vaginalno krvavljenje nakon to znaci da je do oplodnje doslo i da je oplodjena jajna celija pobacena, to krvavljanje je malo i kratkotrajno. Ukoliko bude obilno podhitno se obrati lekaru. Ukoliko ti ne bude nista sve je proteklo u najboljem redu ili rizika nije ni bilo ili je spreceno pre oplodnje. U apoteci pre prodaje ce dodatno da te informise farmaceut.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 13.06.2010, 11:28, Naslov:
Ja sam jednom pila te pilule,super su,jedino shto sam tog meseca dobila dva puta,a to je ovo shto je passiflora objasnila.. Wink A moja luda drugarica ih je gutala kao bombone svakog meseca,i sada ima problem da zatrudni Sokirana
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 13.06.2010, 11:59, Naslov:
Ja nikad nisam nista koristila od tih pilulica...ne volim ni lekove da pijem ,a kamoli te pilule....ali cu verovatno posle porodjaja piti....videcu sa dr-om sta ce da mi kaze....nekako mi je kondom i dalje najsigurniji i bez nekih posledica tipa gojenja,poremecaja u organizmu....kapirate.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 14.06.2010, 13:39, Naslov:
Mishu,ali od ovih pilula za dan posle nema nikakvih posledica,naravno ako ih koristish,tipa 2 puta godishnje,onako kako pishe u uputstvu.To su pilulule za bash nuzne i hitne sluchajeve,nikako ne valja da se piju chesto,e,onda ima posledica.. Ipak su to hormoni,ne valje se igrati.. Wink
Kazem,ja sam ih tad davno koristila,jednom,na moru,puz i ja smo bili tada tek 5 meseci zajedno,i on kreten namerno s...i u mene Sokirana odlepila sam od besa,htela sam da ga ubijem!Nisam tad bila za bebu,kratko smo bili zajedno,i posle toga mu nisam dala celo letovanje,pa posle samo kondom!Nema igranja samnom od tada!I nakon par dana posle popijene pilule sam neshto malo krvarila i to znachi da je pametno shto sam tad popila pilulu jer je jajna cel verovatno bila oplodjena,tj bila bi.. To je moje iskustvo sa pilulom.. Sad ne koristimo nishta sem prekinutog snoshaja jer nema straha od bebe Vrlo srecna
Eto,da je tad nisam popila,imala bi dete od dve godine Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

bgd
Broj postova: 27
Reg. datum: 28.03.2010
Datum unosa: Ponedeljak 14.06.2010, 14:12, Naslov:
e kada smo kod pilula imam i ja pitanje......pijem "cilest" pilule vec 3 god i uvek dobijem na vreme ...nisam nikada imala problem ali u nazad godinu dana sam dobila nekih 8kila (uzas) dali mogu pilule da uticu na kilazu nakon 3god? mislim da se ne debljam 3 god i onda da pocnem tek posle 3 god da se gojim od pilula????
znam da je naj bolje da odem kod doktora i proverim ali iskreno nemam vremena od posla....prestala sam da ih koristim pre 3 sedmice da vidim sta ce da bude ali stvarno me interesuje dali su pilule razlog ili nesto drugo...jer ne jedem vise nego ranije ..tj. jedem mnogo manje

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Ponedeljak 14.06.2010, 14:17, Naslov:
Ja sam pila pilule,posle prvog porodjaja i stvarno sam imala
haos sa pilulama...Doktor mi je prepisao vise vrsta i od svakih mi proradio
hormon maljavosti.Tako da sam odustala od pilula,pazimo i to je to...
A sto se tice tebe draga moguce je da si se ugojila od pilula,kod svakoga deluju razlicito...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 14.06.2010, 14:22, Naslov:
Ne bih da lupetam bzv jer nikada nisam koristila te pilule niti bilo koje osim onih "za dan posle" i to jednom u zivotu...Nisam bash "fan" bilo kakvih tabletica,pa ne znam da ti tachno odgovorim.Milslim da je za pilule najpametnije pitati ginekologa,jer ne reaguje svaka pilula kod svake osobe isto Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Cetvrtak 21.10.2010, 19:33, Naslov:


Evo da vas obavestim drage dame, od skoro je na trzistu tabletu za dan posle postinor, zamenila pilula Escapelle (aftersex). Ovo je kao mnogo poboljsana verzija postinora. Aplikuje se samo jedna doza, za razliku od postinora gde je pakovanje sadrzalo dve pilule koje se piju u roku od 12sati.
Znaci da se ova pilula takodje uzima u roku od 72h nakon nezasticenog polnog odnosa, ne vec ukoliko menstruacija kasni ili sumnjate na trudnocu.
Bitno je da sto pre uzmete tabletu nakon seksualnog odnosa manje su šanse da ostanete u drugom stanju. Najbolji kontraceptivni efekat zabeležen je u slučajevima kada se upotrebljava u toku prvih 24h od rizičnog odnosa.
Razlika postinora i ove nove "unapredjene" pilule, jeste da nema ogranicenja uzimanja tokom godine. Za postinor je vazilo da moze dva puta godisnje maximum da se uzima da ne bi doslo do hormonskih poremecaja, obilnog krvavljenja...Ali opet sa druge strane treba imati na umu da ova pilula za dan posle nije klasični kontraceptiv i ovu metodu kontracepcije ne treba zloupotrebljavati i koristiti kao redovnu kontracepciju, nego zaista samo u specijalnim i hitnim slučajevima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 12:57, Naslov:
Ja sam pocela piti Yaz, to su najnovije pilule sa najnozom koncentracijom hormona sa kombinacijom estrogena i progesterona. Pijem ih vec 20 dana i prvih 2 dana me je malo bolila glava i bilo mi muka a sad je ok ali sto sam nervoznaaaa i sto rondam, skroz sam nemirna i svaki dan mi je kao da treba da dobijem, kao da me pms puca oveliko. Kazu da adaptacija traje obicno 3 mjeseca i ja sad ne znam je li mi ne odgovaraju ili je to cisto privikavanje organizma. Imaju i prednosti; grudi rastu, lice skroz cisto(mada je i prije bilo skoro bez bubuljica), kosa se puno manje masti. Hormonalnu tarapiju sam izbjegavala godinama i na kraju pristala jer ne mogu da trpim vise ovu anemiju, svaka 3 mejseca mi zeljezo nenormalno padne i taman sto ga dignem, prodje mjesec-dva i opet padne. Nema mi druge, nadam se da se necu udebljati ili biti ne daj Boze k'o majmuncic. Ne bi ni bilo logicno. Nije mi jasno kako su neke zene dobile maljavost kad ne uzimaju muski hormon testosteron, odakle im onda dlake od zenskih hormona...
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 14:42, Naslov:
Ja samo pozitivno znam i imam iskustvo, i sada pijem pocela sam letos Novynette i nista lose nema.. Pms kako kad kao i pre nekad ne osetim nekad ujedam Lud A ne pijem zbog zastite nego zbog balansa hormona i niza pozitivnih stvari pre svega lepse lice i rastu grudi Sreca i svi srecniii Mir Vrlo srecna
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 20:14, Naslov:
Rstu grudi to jeste. A koliko to dugo rastu? Sto vise to bolje. hhhh Da one ne spadnu akd perstanem? Vrlo srecna
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 20:23, Naslov:
Hehe ne znam, ja pijem cetvrti mesec i jos rastu Vrlo srecna i necu da prestanem Vrlo srecna
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 21:08, Naslov:
To ej pravo super Vrlo srecna
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.11.2011, 21:42, Naslov:
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 30.11.2011, 10:28, Naslov:
Jeste li vi imale u periodu adaptacije, smedje za gacicama, sto zapravo i jesu hormoni. Meni je to krenulo od nekog 20-tog dana. Jos danas pijem rozu pa je sutra bijela pilulica, bez hormona i valjda treba da dobijem odmah sutra. Ne smaji li mi se menstruacija... Tuzna Kako to ide? Treba li proci par mjeseci da se to stabilizuje ili je odmah? Ja sap pocela piti 7-og, prvi dan menstruacije i bila je ista, obimna, jako obimna.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 30.11.2011, 10:40, Naslov:
Prvo moje su sve bele Bljak i mogu da se piju od bilo kog prvih pet dana pijem 21 dan, 7 dana pauza ja uvek dobijem oko 27 dana gore dole dan dva, sada sam 29. Peti dan sam opet pocela i tako..
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 107
Koliko clanova ima idealna porodica?