Opustanje

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 16.12.2006, 00:50, Naslov: Opustanje
Da li se opustate dovoljno? Da li svakog dana odvajate neko vreme samo za sebe, da li se dovoljno posvecujete sebi i na koje nacine?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Petak 26.01.2007, 20:30, Naslov:
Uh rastuzi me ovim pitanjima jer me podseti da bih ja radije imala vise vremena za sebe, makar malo vise od dovoljno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 14
Reg. datum: 04.02.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.02.2007, 01:03, Naslov:
Jaoj, pa ja ga skoro i nemam, nekako sve podredila deci.

Evo sada sam tu pukim slucajem, inace me ne bude na NET-u i po nekoliko nedelja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 22
Reg. datum: 04.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.05.2007, 02:09, Naslov:
Ja uvek moram naci malo vremena za sebe ma koliko obaveza imala. Obicno ili gledam TV ili slusam ziku, a kad imam vremena odem malo na net da vidim koga ima tamo. Takodje zna dosta da me opusti i brckanje u kadi po sat vremena.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 01:56, Naslov:
I ja si unatoc dnevnim obavezama uvijek uzmem malo vremena za sebe, za svoje hobije ili jednostavno opustanje. Volim pogledati dobar film, procitati knjigu. Vjerovatno ce vam biti neobicno ali bavim se i rucnim radovima, uzivam u radu na vrtu, a narocito u plodovima i cvijecu koje mi vraca radost. Najdrazi su mi izleti u prirodu ili samo voznja biciklom do obliznje sume.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 05:44, Naslov:
Mozda ce nekom delovati cudno, ali mene kuvanje opusta Osmeh kad imam puno obaveza, i kad sam malo napeta, najvise volim da nadjem neki dobar recept, neki koji jos uvek nisam isprobala, i da se svojski potrudim da napravim nesto dobro Osmeh osecam se dobro kad kuvam i volela bih kad bih imala vise vremena za to sad.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 07:16, Naslov:
Sve zene ''nemaju'' vremena za sebe...Kako to?
Zaista mi nije jasno,pa valjda ste vi samoj sebi na prvom mestu pa sve ostalo...
Ja se dovoljno posvecujem sama sebi...Opustam se citajuci neku dobru knjigu,slusajuci muziku...Opusta me i gledanje komedija sa prijateljicom...Obozavam da se smejemo Mr Bean-u koj je zaista nezamenljivo smesan i cool!!!Prosto se zacenimo od smeha!!!To zaista volim!!!Iskreno kad malo bolje pogledam,zaista se posvecujem sebi!!!Ja sam na prvom mestu pa svi ostali...Zao mi je sto se ostale porodicne zene ne posvecuju sebi vec samo deci...Deca treba da imaju malo razumevanja...
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 21:14, Naslov:
Opustanje, hm?
Mogu se opustiti na veoma aktivan nacin, kad osetim da mi je koza tesna i da cu izleteti iz nje-verovatno moja najgora slika-najvise me opusta brzina. Bilo sta radila, samo da osetim vetar po licu.
Mogu se opustiti i na mirniji nacin, uz knjigu i muziku, ali to mi teze polazi za rukom.
Nekada me je pletenje opustalo, ali vise ne.
U zadnje vreme se premisljam da pocnem sa crtanjem, osecam da je to pravi nacin prodreti u sebe, uspavati ili probuditi svoju skrivenu licnost.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 18:15, Naslov:
Ništa me tako dobro i lepo ne opušta kao kafenisanje sa prijateljicom u nekom kafiću. Gomila izrečenih gluposti i mudrosti, uskakanje jednoj drugoj u reč, "čekaj, nisam ti ovo pričala".... ima li nešto lepše od toga? Čak i kad raspredamo o problemima, o deci, muževima... to su trenutci, kada izlazim iz svoje kože i postajem neko drugi i na svoj život gledam sa bezbedne i bezbolne distance..... uspešno "ogovaram" samu sebe i sa istim žarom po hiljadu puta preživljavam i delim lepe trenutke, i moje i njene....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 18:28, Naslov:
Volim kad sam sa deckom, ususkamo se, pustimo neki film, spremimo u krevet gomilu grickalica, slatkisa, na stocicu pored nes i sok... to su mi najlepsi trenuci.

A kad sam sama izvedem psa u setnju. Volim da ga cetkam, i to me opusta.
Citam knjigu, raznorazne forume po netu...
Opusta me smisljanje raznih stvarcica od kartona, drveta, volim da sama napravim ram za sliku, aranziram cvece...
Takodje imam jedan mali ritual a to je da jedan ceo dan odvojim za sebe. Napravim mali kozmeticki salon u svojoj sobi Osmeh Onda radim piling, stavljam maske, ulja, kremice, radim manikir, pedikir...Sve to inace radim i drugim danima ali ovaj ima posebnu draz jer je sve spakovano zajedno.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 04:38, Naslov:
Opustam se uz forum . Ovaj je pomalo pust ali zato je roditelj.com - vrlo zivahan

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:05, Naslov:
Da li ste probali da se opustite slikajuci, crtajuci? Nije potreban talenat, samo ideja da pokusate na taj nacin umiriti nemiran duh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:15, Naslov:
Nisam talentovana za crtanje, kad nacrtam životinju ne zna se da li je mačka, žaba ili krava...Osmeh
Ali, da, imala sam jednu fazu kad sam se našla u slikanju. Preporučujem slikanje vatrometa, najbolje na tamnoj podlozi. Tu talenat nije bitan, nego boje, a i efekat je bolji što se nervoznije lupka ili trese četkicom... Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:30, Naslov:
Predlažem vam sliku -slučaj! To joj je i stručan naziv.
Uzmite list papira A4 format ili još bolje list iz bloka br. 5. Potrebne su vam i temper boje.Papir presavijte na pola.Ispravite ga a na liniju prevoja , oko sredine nacedite razne temper boje.Moze i jedna preko druge.Predlažem crnu, žutu, crvenu, zelenu, belu..Preklopite ponovo list kao na početku i stisnite dlanom tamo gde je boja i peglajte rukom u svim pravcima.Pazite da negde ne curi višak boje.Ne koristite vodu već boju direktno iz tube.Otvorite list! Efekat je fantastičan-dobili ste predivnu Rošarhovu mrlju .Mozete docrtavati, prskati tačkice četkicom...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 20:35, Naslov:
Slikajte prstima,koristeći guste temper boje.Neka bude apstrakcija.Pustite mašti na volju.Opušta, predivan osećaj...Zatim uzmite klikere, umočite ih u boju i kotrljajte nasumice po obojenom listu.Ako je podloga svetla koristite tamnije boje i obrnuto ili kontrase...Sliku slučaj zalepite na veći beli papir da ima borduru.Uramite je staklom.Vi ste umetnik...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 27.12.2008, 19:22, Naslov:
opustam se dok pravim zimnicu, dok plevim i sredjujem bastu, dok citam, dok slusam muziku sa svojom decom, dok se igram sa kucom, dok setam sa mojim neuclanjenim, dok caskam sa svojim drugaricama, dok se igram sa bratovim sincicem, dok prelistavam internet.,,,,,Sreca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Subota 27.12.2008, 19:53, Naslov:
Naravno...volim da se opustam uz seranove a i dok citam knjigu(obavezno izdvojim bar sat i po za citanje svaki dan)
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 27.12.2008, 22:30, Naslov:
Retko imam tu priliku,ali kad je se docepam,e tada sam bas pravo opustena i to sa Neuclanjenim kada smo sami ceo dan Wub
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 137
Reg. datum: 28.07.2008
Datum unosa: Subota 27.12.2008, 23:47, Naslov:
Kad god sam sa vama ja se opustamWub

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 27.12.2008, 23:52, Naslov:
Ja hocu da demantujem samu sebe Osmeh kuvanje me vise ne opusta...ne mrzi me nikad da kuvam, ali me ni ne opusta vise jer imam ograniceno vreme da spremim rucak (za vreme prepodnevne dremke mog malog) i jos da uradim puno stvari. Sad kuvam i za njega, to mi je pravo zadovoljstvo, ali se najvise opustim kad sedim sa muzem ispred tv-a (dok mali spava) ili kad je bebac raspolozen pa se igram sa njim. Takodje me opusta kad se vidim sa drugaricama i kad caskamo o svemu i svacemu
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 92
Koliko clanova ima idealna porodica?