Musko zensko prijateljstvo

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 09.11.2007, 21:53, Naslov:
Ja mislim da ta prijateljstva nastaju sasvim spontano, bez nekog dubljeg povoda, bez nekih namjera. Na kraju uopce nije vazno kojeg je spola. Druzi nas zajednocko gledanje na svijet, bez zajednickih interesa. Te dvije osobe imaju svoj zivot. Mozda je upravo zbog toga njihovo prijateljstvo tako otvoreno i bez odredjenih predrasuda.

Citat:
Divan: Da li zenska osoba koja ima musku osobu za prijatelja, lakse komunicira sa tom osobom, zato sto je ta muska osoba pomalo feminizirana (na neki nacin), ili zato sto je pomenuta zenska osoba manje vise prilagodjena muskoj grubosti.


Stos tog druzenja je u tome da muskarac ne feminizira svoju prijateljicu. On ce joj cak skrenuti paznju ako primjeti da trenutno lose izgleda i saslusati je kao pravog druga. Nema tu blefiranja i prenemaganja, vec iskrenost i dobronamjernost.
Razmisljajuci o tom prijateljstvu Divan, barem ja sam do sada naletjela na jake muske osobe kojima nije navika da se povjeravaju bilo kome, a nisu mi feminizirani. Obicno ti muskarci svoje prijateljice pronalaze u jakim zenskim osobama, bez obzira da li im se fizicki svidjaju ili ne. One su im neke vrste ventil, a cesto i drug uz pivo Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 05:30, Naslov:
Divan:
Citat:
Opet se ti i ja ne razumemo, (i kad pokusam da se nasalim, ti to shvatis ozbiljno, pa vratis malo strozijim tonom).
E sad da se i ja ne bih naljutila i pokvarila nepotrebno lepo druzenje, ja onda kliknem i izlogujem se.

Divan, sve je ok, razgovaramo. Samo sam ja obicno vrlo direktan i ne uvijam mnogo. Bas da bi se bolje razumeli.
Nisam imao nameru da zvucim strogo ili sta god takvo. Evo stavicu i smajli da ti to dokazem Osmeh
Net je cudan, ali najvise od svega koristan. Tacno je da nekima leci usamljenost, ali to ne vazi za celu net-populaciju, nego tek jedan deo. Nije tema da pricam o poslovnim, informativnim i drugim prednostima nego o prijateljstvu, pa zato pominjem onu veliku grupu ljudi kojima net služi da bi upotpunili svoj i inace bogat drustveni zivot. Uvek se mozemo i vise i bolje druziti- to je net.

Nisam primetio da se nesto bitno menjam da bih se prilagodio svojim prijateljicama. Ja sam onaj sto cuti i slusa i u tri reci kazem sta treba. Tako je i sa poveravanjem. Nemam obicaj da gusim sa samoanalizom. Ja kratko kazem sta mi je, a zauzvrat dobijem disertaciju. Osmeh Vazno je da imamo s kim otici na to pice, Tara, pa nek pije sta ko hoce, samo da umemo da pricamo uz tu casu, pa i da cutimo kad treba.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 12.11.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 03:51, Naslov:
sve manje verujem u to, nazalost :x
____________________
Sweet desert rose...Each of her veils, a secret promise...This desert flower... No sweet perfume ever tortured me more than this

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 05:18, Naslov:
Da li imas neka negativna iskustva desert rose u kontaktima preko neta ili ne vjerujes u prijateljstvo u zivo ?

Usput, dobrodosla Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 08:17, Naslov:
Moji muški prijatelji nisu ni najmanje feminizirani.
Mislim da ni ja nisam bas prilagodjena muškoj grubosti. I ne slažemo se baš uvek u svemu. A opet se divno družimo i pričamo o svemu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 60
Reg. datum: 08.08.2008
Datum unosa: Nedelja 10.08.2008, 17:40, Naslov:
Mislim da od tog posla nema nista. Nekada sam bila zagovornik (vatreni) te teorije ali praksa drugacije govori. Interakcija je neminovna bez obzira sa koje strane dodje.
____________________
[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/as1clomNw360010Nzc3ODVkenw2N3p8TGp1YmF2IG5hanZlY2EgaW1h.gif[/img][/url]

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

NK
Broj postova: 4
Reg. datum: 08.08.2008
Datum unosa: Ponedeljak 11.08.2008, 13:10, Naslov:
Verujem da musko zenska prijateljstva Postoje! I mogu biti puno veca, bolja i iskrenija nego sto su prijateljstva izmedju muskarca i muskarca ili izmedju zenske i zenske...Moje misljenje je da je moguce ali se sa tim vrlo retko srecemo..., i ja sam jako srecna jer imam takva prijateljstva...Sada u drustvu imam jednu naj drugaricu(naravno postoji jos par njih,al jedna je naj) i 8 drugova od kojih su cetvorica bas najbolji drugovi i koji su mi kao rodjena braca!Sa njima se druzimo bukvalno od malih nogu,zajedno smo zavrsili i osnovnu i srednju skolu!
Moji najbolji drugovi su oni sa kojima mogu da spavam cak i u istom krevetu, bez ikakvih krajnjih namera sa moje ili sa njihove strane. Imam i jos nekoliko drugara sa kojima imam dobar odnos, opet bez nekih namera, ali nismo toliko bliski. U svakom slucaju mislim da moze da funkcionise takvo prijateljstvo bez problema.
To je isto kao i kad neko glupo pita da li muskarac moze biti veran. Ma moze i te kako. Pitanje je samo da li on to zeli. Ako zeli - bice odan.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 19
Reg. datum: 14.08.2008
Datum unosa: Cetvrtak 14.08.2008, 15:37, Naslov:
Ne verujem u takva prijateljstva

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 32
Reg. datum: 23.08.2008
Datum unosa: Nedelja 24.08.2008, 19:26, Naslov:
Mislim da su takva prijateljstva moguca u slucaju da se ne vidjaju cesto.Npr,ja imam jednu drugaricu i smatram da je nase drugarstvo opstalo iskljucivo zato sto se vidimo par puta godisnje i cujemo tel par puta mesecno.U ostalim slucajevima je bilo neceg...ako provodis vreme sa tom osobom znaci da ti odgovara,a ono dalje se prosto desi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4
Reg. datum: 28.08.2008
Datum unosa: Cetvrtak 28.08.2008, 13:00, Naslov:
Imam ortaka iz srednje skole, svega je bilo, i gledanja, i druzenja, i seksa, bas bas svega... Sad sam udata za drugu osobu, imamo dete, a moj drugar zujka na sve strane... Bubreg bih mu dala, a i on bi za mene uradio isto. Dakle, mogu zene i muskarci biti prijatelji posle svega i svacega, samo moras biti jako otvorenog uma i ne zamarati se glupostima...
Sto se vernosti tice, pazi da se ne napijes sa drugom iz srednje skole... I mirna Backa, a i tvoja savest...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Sreda 03.09.2008, 13:05, Naslov:
Verujem da postoje takvi odnosi ali ne u nekim mlađim godinama već kad je čovek stariji,kad ima porodicu,onda da,mada ni to ne mora da znači ali mislim da bi takav odnos prijateljski između žene i muškarca više uspeo u kasnijim godinama nego u mlađim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 10
Reg. datum: 11.09.2008
Datum unosa: Petak 12.09.2008, 00:54, Naslov:
Ne slazem se sa micanom, imam najboljeg druga od svoje seste godine, druzimo se konstantno mogu reci ceo zivot, cak smo i kumovi jedno drugom. Pomisao na nas dvoje mi je nekako incestoidna, stvarno ga dozivljavam kao brata, a i on mene kao sestru. Tako da smo mi verovatno jedan od tih retkih primera m-z prijateljastva

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:33, Naslov:
Mislim da muško-žensko prijateljstvo ne postoji.Uvijek neko,nekad osjeti hemiju,nesto više.Imala sam dosta iskustva s tim jer sam željela imati baš pravog prijatelja ali nije mi se dalo jer bi ta osoba osjetila nešto više.Obično se ponašam malo suzdržano u muškom društvu jer se bojim da ta će se to shvatiti kao davanje zelenog svjetla.Pa nije valjda da ako djevojka želi imati pravog iskrenog prijatelja muškog roda da to mora biti gej. Osmeh
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:41, Naslov:
Mislim da moze!Procitala sam u jednom casopisu da cak muskarac moze cesto da ti bude bolji prijatelj od zene...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 09:55, Naslov:
To je nekako više teorijski ali u praxi,hmm,teško. Osmeh
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 14.10.2008, 12:56, Naslov:
Ima toga i u praksi,ako su pravi prijatelji.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:13, Naslov:
Nisam imala nikad druga a da mi nije priznao da je zaljubljen u mene...a kad mi to kaze ja ga vise nemogu tretirati kao druga Place

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:18, Naslov:
Onda to nije drug,to ti je fan, Mislim
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:32, Naslov:
sa tim saznanjem je i nase drugarstvo prestalo.....zato sam uvek vise volela da se druzim sa devojkama...sad zenama!!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.10.2008, 13:45, Naslov:
Al` kazu da samo muskarac moze da ti budepravi drug,jer je 100% iskren i vidi ono sto ne vide prijateljice.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 60
Koliko clanova ima idealna porodica?