Musko zensko prijateljstvo

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 30.07.2007, 22:23, Naslov:
Citat:
Kazu da je pravo prijateljstvo iznad ljubavi i da do pravog musko/zenskog prijateljstva moze doci tek posle ljubavi.

Isto tako kazu da je pravi prijatelj samo jedan.

A gde je tu onda muz? Da li je on pravi prijatelj zene?

Ako je, onda su ljubav i sex dva pojma.


Ja,ljudi,nemam ovakvih iskustava... Moji su se bivši rasuli po svetu, i nisam u prilici da sa njima proveravam ovu tezu...Osmeh
Mada, imam prijatelje sa kojima nisam imala ljubavn(ičk)e odnose, i mislim da to jesu kvalitetni odnosi...
Mislim da prijateljstvo jeste iznad ljubavi, ali u nekom drugom smislu. Muškarac i žena mogu biti u braku, ali da se ne osećaju kao prijatelji, dok ima i onih veza u kojima je osećaj prijateljstva dominantan u odnosu na sve drugo što ih spaja. Isto tako najboljeg prijatelja možemo naći i u rođenoj sestri, bratu, a ima i onih koji međusobno vode rat zbog nasledstva, ili se nikad u potpunosti ne razumeju, neki sa roditeljima imaju takav odnos, a neki ih posećuju samo kao rođake, pa je red...
Hoću da kažem da nema pravila koga biramo za prijatelja od najvećeg poverenja. Dve duše se mogu udružiti bez obzira na srodstvo, pol, ili druge okolnosti... Ljudi se pronalaze po sklonostima, po osobenostima... I to su posebne veze. Ne mislim da je seksualni kontakt tu od presudnog značaja (mada je to možda posledica mog neiskustva Osmeh OsmehOsmeh), iz prostog razloga što ne mislim da sve što volimo treba i da opipamo u celini i celosti...Osmeh Ja umem svojim prijateljima verovati i na reč...Osmeh
Ljubav i seks jesu dva pojma, i dobro je kada se prožimaju. Ako je sve to upotpunjeno prijateljstvom, onda je to izuzetno dobra veza, brak...
Prijateljstvo je ljubav koja ne mora ponići iz seksa, iako ne sporim da je i to moguće. Mada ulozi i jesu presudni...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 30.07.2007, 23:16, Naslov:
Mozda se jedino putem neta da pribliziti cistom prijateljstvu izmedju m/z. Niste me uverile da je u realu sve bash tako cisto. Uvek je jedna strana u nekom ocekivanju. Ne verujem da nije. Mislim da je ipak u coveku prikriveno nesto posesivnosti i egoizma pa sve dok... da se ne vrtim oko istih reci.
Mislim da cvrsta licnost ne moze izdrzati neka iskusenja, mozda upravo zbog toga, jer onda je takav odnos neke vrste sado/mazo, malo foliranja bi/ne bi i to...
Mozda ne znam napisati sta mislim... lako je racionalno razmisljati dok nisi pogodjen onom Amorovom strelom... razum otkaze u takvim slucajevima i tada se pregrade ruse.
Vidim da se kroz temu mesa prijateljstvo i Prijateljstvo. Sam pricam o Prijateljstvu.

Zasto onda, recimo, u susretu sa bivsim/om puno lakse i otvorenije pricamo o svemu? Cak savetujemo se?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 30.07.2007, 23:55, Naslov:
Znaš ti, Dark, itekako dobro napisati šta misliš...Bacaš me na klizav teren... Eto, kad i pokušam nešto prećutati, isprovociraš me, pa ne mogu da odolim...(?!)
Ok, imala sam prijateljstva koja su pucala zbog takvih stvari. Ljudi me jednostavno nisu mogli pratiti. Nisu shvatili da svu naklonost, nežnost i pažnju koju im poklanjam, ja mogu dati bez seksualnih pretenzija. Svikli su da se prema njima tako ponašaju samo njihove devojke ili žene. A ja se ne umem davati drugačije, na kašičicu, ili uz foliranje. Možda je moje "sado" baš u tome. Dajem se do moje granice prijateljstva, i to u potpunosti, bez prikrivanja da sam u svemu tome žensko, ili ma šta drugo što jesam. Za mene je to uvek bilo široko polje na kom ima mesta za neviđene radosti, istraživanja, uzimanja i davanja, sve do onog seksualnog. I u tome sam bila vrlo eksplicitna, tako da su moji prijatelji tačno znali moje namere i potrebe. Ranije, pre braka, desilo mi se i to da se sa prijateljem upustim u nešto više. Hm, falilo je ipak ono nešto, što nisu ni seks, ni prijateljstvo. Bar sa moje strane. Tako da je sve završilo pomalo neslavno...
Moje "mazo" je u tome što su nekad te granice i meni preuske. Da, desi se da poželiš da pustiš svojoj posesivnosti na volju i poželiš nešto preko "tarabe". Do sad sam istrajavala, iako sam svesna da klackajući to "bi/ne bi", ali bez trunke foliranja, mogu povrediti još nekog osim sebe. To se desi kad te munjevitom brzinom prisnost i razumevanje rascepe na pola, pa ti se sve granice učine rastegljivim i prelaznim... To ume biti zeznuto... Uvek postoji rizik da se granice Prijateljstva nakon toga zatvore... A postoji i nešto što se zove Vernost...
Možda ćeš reći da imam dvostruke aršine, ali, ok, prema sebi umemo biti popustljiviji nego prema drugima. Skrušeno priznajem da je to ponekad i sa mnom slučaj...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 31.07.2007, 07:32, Naslov:
Citat:
Darstellerina: ...Bacaš me na klizav teren...


Moramo izaci na klizav teren, jer sam i sam na njemu, pa nam je barem osnova ista. Wink Vracas me u teen godine i nase devojke su se vise manje isto tako ponasale kao ti.

Citat:
Darstellerina: ... sve do onog seksualno.


I tu nam je bila razlika. Mi smo trazili upravo ono seksualno. I ne verujem da je danas drugacije, barem ne kod momaka. I ne mozemo biti vasi Prijatelji, jer cemo biti uvek kad nas zovete u nekom ocekivanju na nesto vise, ili cemo barem pokusavati napraviti nesto vise iz za vas obicnog susreta. Dakle, ne mozemo biti Prijateljsko usmereni u razgovoru ili savetu. Zbog toga sam uveren da mozemo biti pravi Prijatelji tek posle onog seksualnog i posle odredjenog vremena, kada se nase strasti smire na jednoj i drugoj strani. I koga bi sada pitala za savet ako bi bila u dilemi u/o svom braku, muzu: kolegicu?, suradnika?, ili bivseg momka/muskarca koji ti je Prijatelj? (Taj Prijatelj zna kako dises, mirises, zna kako ti srce kuca, razume tvoje osecaje, kuzi te... - a po drugoj strani je istovremeno i muskarac koji razume drugog muskarca, jer zna kako on(i) funkcionise/u)

Citat:
Darstellerina: A postoji i nešto što se zove Vernost...


To je potpuno razumljivo, ne osporavam i cenim to kod svake devojke i zene. Mada je i to diskutabilno.
Ali mi sada pricamo o musko/zenskom Prijateljstvu, pa pokusaj za trenutak zaboraviti na brak i vernost (pa makar mislila na vernost sebi i svojim principima).

Isto tako je normalno da te nase veze iz proslosti nekad zavrse tako da ih se najradije ne bi ni setili... ali takav je zivot.
Usporedi recimo Cassanovu i Don Juana. Prvi je bio Prijatelj zena, drugi Neprijatelj zena. A jedan i drugi su bili odlicni ljubavnici i neodoljivi.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 31.07.2007, 07:43, Naslov:
Prosto je neuobičajeno da skoro svaka tema gde ima bilo kakve namere o razmišljanju, i polemisanju, bilo koje prirode, prođe bez mene.Tako ćemo i sa ovom.
Čekajući danas majstore za klimu, koji su trebali da je oprave, a ugradili je prekjuče, guzeći se danas u Maxiju na kasu i na delikatesima, gde mi je onaj baja isekao debelo šunku, hvatao sam sebe da razmišljam ( a imam običaj da to radim na najneobičnijim mestima ), o ovome što ste započeli.
Dakle, imao sam dva velika prijateljstva.Nažalost imao
U nekom periodu, pre recimo pet godina, kada sam bio u nekim drugim životnim opredeljenjima, nisam o ženama preterano razmišljao.Bilo je prijateljstva. Oba prijateljstva su bila duboko intimna ( bez sexa i takvih vrsta emocija ), gde su se znala sva stanja i momenti i nije bilo rukavica.
I nije bilo skretanja.
Međutim, ja sam usprskao stvar.Počeo sam da idealnu ženu za sebe tražim kroz psiho fizičko stanje i karakter obe prijateljice ( prijateljstva su u različitim godinama, i nisu bila povezana ) i da u nekim svojim segmentima shvatam da se zaljubljujem u njih.
Da su rekle da donesem svet na rukama, on bi bio pred njima.
Da bivam ljubomoran na barabe sa kojima su, da nekada dramoserim, ali uvek kontrolisano.
Odnosno da sam se zaljubio u njih.
Naravno napio se i lanuo.
Govedo pijano.
Međutim, ponovih ja to i trezan.
Nemam ih sada ni kako sam ih imao, ni kako sam želeo da ih imam.
Nemam.
Čudan je prijatelji, to osećaj kada svesno umotas motku u katran, ne kaješ se zbog toga, ali ti srce uvek pravi trahikardiju ( al sam se izvežbao sa kardio terminima ) u mozgu.
Držalo me je boga mi, dosta dugo.
Sada kada sam zaljubljen i kada me jedno predivno biće voli, meni je sve smešno.Međutim, pre par godina bilo je drugačije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 31.07.2007, 19:40, Naslov:
Koliko sam uspela da protumacim Nervoznog, i on smatra da musko/zansko prijateljstvo nemoze opstati? Wink
A takvog Prijatelja, na zalost nemam. Kad sam mislila da je jedan moj prijatelj-Prijatelj, on mi je izjavio ljubav. Ja sam pokusala preci preko toga i nastaviti tamo gde smo stali, ali on nije mogao. Nase prijateljstvo je pocelo, tako sto je on prvo bio prijatelj moga supruga,a mene je koristio da pita za Zensko misljenje -u vezi njegovih problema i nerazumevanje devojke. Uvek sam uspevala da mu dam realan odgovor(to nije bio odgovor koji je ocekivao) pa sam ih mirila, pa smo se prebacili na neke moje problemcice oko posla, i uvek smo bili jedan drugom podrska. Ja sam vec bila u braku. U zadnjoj njegovoj svadi sa devojkom, ona mu je rekla da nemoze ispuniti njegova ocekivanja-idealne supruge za njega, da sam jedino ja ta koja ga razume, i da mene netrazi u svakoj, jer sam vec supruga njegovog druga. Neko je vreme bio otsutan, kao da se oporavi od raskida 5 godisnje veze. Kad se vratio s puta izjavio mi je ljubav i rekao da jedino zali sto sam zena "njegovog" druga, da zna da ga ne bih ostavila, da uvek mogu racunati na njegovu pomoc, kad god mi bila potrebna. Sad zivi u Americi i cujemo se telefonom za Novu godinu-ima zenu i dete.
Tako jedino moje Prijateljstvo zavrsilo je razlazom-daljinom, inace nezelim ni pomisliti na posledice. Bio je najzgodniji momak, uspesan, zanimljiv, privlacan. Ja sam njega gledala skoro kao brata svog muza, tako sam se i postavila, ali verovatno blizina, iskrenost, poverenje....ucinilo je svoje. Ponekad kad se naljutim na supruga, pitam se sta bi bilo da sam posla za njim, pa opet to mi dode kao svetogrde, kao incest, verovatno sto sam jako patrijahalno vaspitavana kad je vernost u pitanju, ko ce ga znati................

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 31.07.2007, 19:50, Naslov:
Tako, nekako Kalina, ali u mom slučaju.
Verujem, da ima izuzetaka.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:37, Naslov:
imam puno prijatelja i volim druzenje sa momacima. bilo je i ljubavi koja se desila iz prijateljstva ali i to je za ljude Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 04:28, Naslov:
Zene uglavnom veruju u takva prijateljstva a muskarci su skepticni.
Da li to znaci da se oni uglavnom zaljubljuju u svoje drugarice ???

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 14:36, Naslov:
Citat:
Maculi: Zene uglavnom veruju u takva prijateljstva a muskarci su skepticni.
Da li to znaci da se oni uglavnom zaljubljuju u svoje drugarice ???


Hmmm, pogledaj. Kada si sa nekom blizak i imas sa njim prijateljski odnos, makar u pocetku mislili da je prijateljski, kroz vreme takvu osobu zavolimo na svoj nacin. Mislim da mi niko ne moze reci da svoje prijatelje ne volimo. E, izmedju m/z prijateljstva se kod muskaraca to odrazi i kroz seksualne zelje, a najcesce do takvih zelja kroz vreme dodje sa obe strane. I to je to.
Neki kazu da je m/z prijateljstvo moguce ako postoji seksualna odbojnost. Moze tako i biti u pocetku, ali na onaj "drugi, treci, cetvrti..." pogled se ta odbojnost brise, jer u osobi pored sebe odjednom vidis Lepu osobu, osobu koja ti postaje sve draza i zanimljiva, a pored svega, sa tom osobom imamo jako poverljive razgovore. I opet smo tu. Istina je da sve skupa ovisi i od nase zrelosti, od zrelosti muskarca i zene u takvom odnosu, ali svejedno, barem na jednoj strani (ne mora da je uvek muska), dodje do zelje po necemu vise. I ako u takvom m/z prijateljstvu ustrajamo onda cemo se prije ili kasnije nagraditi i seksualnim odnosom.

I opet cu reci, mnogo ovisi i od nasih godina i zrelosti. I ne mogu verovati devojki sa 18, a ni zeni sa 40 ili nesto vise godina da ima pravog Prijatelja. Ok, nisu jos spavali zajedno, ali desit ce se da dodju u to iskusenje! I sta tada? Ako ne idu do kraja onda je neko u problemu. Nekome ce biti jako tesko pri srcu. Bilo kako bilo, m/z prijateljstvo je igra vatrom.

Druziti se sa momcima i to - to je sve OK. Zezati se i setati okolo, tu i tamo savetovati se... sve je to ok, ali to je daleko od pravog Prijateljstva.

Recimo znam za jednog muskarca i zenu koja je dvadeset godina tvrdila da ima dobrog prijatelja. I stvarno je covek na mestu. Znate sta se je desilo. Oboje su bili vec u braku kada joj je priznao da ju je taaaako voleo i zelio, samo da nije nasao priliku da bi joj to tada rekao. I? Odakle to znam? Znam jer sam i ja njen prijatelj, eto. Da li to zna njen muz? Ne! Zasto? Jer su muz i taj covek kolege. Rade u istoj firmi. (Tu se postavlja vise pitanja: Da li mozemo imati dva Prijatelja? Koji je pravi? Koji je onaj koji zna vise, sve? Ima li u nasim srcima mesta za muza/zenu i Prijatelja/Prijateljicu, a da uz to ne osetimo losih misli, da nas ne pece savest?)

I dobro si rekla, Maculi. Cini mi se da smo pobrkali drugarstvo i prijateljstvo. Jos vise, pobrkali smo i prijateljstvo sa Prijateljstvom.

Prijatelj ti dodje kao VIP osoba i to osoba najveceg stupnja poverenja. Barem takva je definicija Prijateljstva. Tu nema izdaje, prevare ili iskoristavanja.

Jedan primer: (Ne mora biti tako.) Kada prekinemo odnos sa partnerom na obostranu zelju i nekim sticajem okolnosti ostanemo u normalnom kontaktu, recimo da radimo zajedno, onda mozemo kasnije sa takvom osobom izgraditi cak Prijateljski odnos. I u takvom odnosu nema seksa.

Nadam se da sam bio razumljiv :grin:

E, sada, ako mislite da gresim, ispravite me, mada cete me tesko uveriti u suporotno jer su moja zivotna iskustva drugacija.

Pozdrav svima
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 17:07, Naslov: to se moze desiti
Mislim da zena i muskarac mogu biti prijatelji !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 15:59, Naslov:
Darstellerina:
Citat:
klizav teren...
Ok, imala sam prijateljstva koja su pucala zbog takvih stvari. Ljudi me jednostavno nisu mogli pratiti. Nisu shvatili da svu naklonost, nežnost i pažnju koju im poklanjam, ja mogu dati bez seksualnih pretenzija. Svikli su da se prema njima tako ponašaju samo njihove devojke ili žene. A ja se ne umem davati drugačije, na kašičicu, ili uz foliranje. Možda je moje "sado" baš u tome. Dajem se do moje granice prijateljstva, i to u potpunosti, bez prikrivanja da sam u svemu tome žensko, ili ma šta drugo što jesam. Za mene je to uvek bilo široko polje na kom ima mesta za neviđene radosti, istraživanja, uzimanja i davanja, sve do onog seksualnog. I u tome sam bila vrlo eksplicitna, tako da su moji prijatelji tačno znali moje namere i potrebe. Ranije, pre braka, desilo mi se i to da se sa prijateljem upustim u nešto više. Hm, falilo je ipak ono nešto, što nisu ni seks, ni prijateljstvo. Bar sa moje strane. Tako da je sve završilo pomalo neslavno...
Moje "mazo" je u tome što su nekad te granice i meni preuske. Da, desi se da poželiš da pustiš svojoj posesivnosti na volju i poželiš nešto preko "tarabe". Do sad sam istrajavala, iako sam svesna da klackajući to "bi/ne bi", ali bez trunke foliranja, mogu povrediti još nekog osim sebe. To se desi kad te munjevitom brzinom prisnost i razumevanje rascepe na pola, pa ti se sve granice učine rastegljivim i prelaznim... To ume biti zeznuto... Uvek postoji rizik da se granice Prijateljstva nakon toga zatvore...

E, bre, da sam ovo pazljivije citao... Osmeh
Nego ja dosao na klizavo, a zaleteo se... Wink
Ima tu nesto, Darst. Neki djavo ne da mira, pa pozelis da imas sve. Zeznuto je sto to sve moze da ispadne prevelik zalogaj, a takav moze da pokvari sve sto je pre toga bilo ukusno. Sto ce reci, ne treba biti alav...
Ne znam gde bih mogao da pisem o onoj udvarackoj temi i da komentarisem. Provalila si me ko crtani film. Osmeh Tacno si znala da sam se zablesio i da mi treba izvuci gajtan iz napona. I sad sam ja srecan sto jesi iako je zbog mene mozda jedna dobra tema otisla na odmor. Ti si moje sunce lepo i pametno, i dobro si mi dala po usima. Mozda sam sad klempav, ali sam ti drug! Osmeh E, vala ima se ovde sta i nauciti... Ma zeznute vam te teme ljudi Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 16:30, Naslov:
Citat:
DaRkDuDe: Kada si sa nekom blizak i imas sa njim prijateljski odnos, makar u pocetku mislili da je prijateljski, kroz vreme takvu osobu zavolimo na svoj nacin.

Poverenje, zadnji korak do ljubavi,
Verujes tom prijatelju, verujes jer TE razume i prihvata TEBE potpuno, a ti si vec prihvatila NjEGA za prijatelja, jer mu ne bi otvorila svoju dusu, srce, misli,...
Znaci, dali cemo na kraju skinuti i garderobu, mislim da je sasvim nebitno....
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 16:42, Naslov:
Divan:
Citat:
Znaci, dali cemo na kraju skinuti i garderobu, mislim da je sasvim nebitno....

Sad ja pokusavam da zamislim svoj zivot tako... Ne ide mi... Pazi ja nisam neka zadrta seljacina, ali sta znam... Ako bi to trebalo da bude kao neko pravilo, onda bi bilo normalno da moja mama legne sa komsijom Nidžom s kojim se druzi hiljadu godina u nazad... Da caletu bude svejedno, jer ce i on leci sa prija Jelom... Ja da okrenem njihovu cerku Helenu jer sam s njom odrastao, i malo toga ima sto ona o meni ne zna. Ili da mi svi lepo zivimo zajedno...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 16:57, Naslov:
Ne bih se slozila da tvoja majka sve kaze komsiji Nidzi.....itd....Dali si tu pomenutu Helenu tesio kad bi raskinula s momkom, da li si s njom delio sve ljubavne probleme, dileme, nejasne stvari? Verovatno nisi, i sve se moze strpati u bratsko/sestrinsku ljubav, ne u Prijateljstvo.
Ljudi su u prijateljskim odnosima otvoreni, ali nikad potpuno, jer su nepoverljivi, boje se da ne budu povredjeni, ismejani, izigrani....,
Hocu reci da potpunog otvaranja nema, jer kad zena razgoli(otvori) dusu pred nekim muskarcem, garderoba vise nista ne znaci....(ubise me ovi padezi)
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 20:51, Naslov:
Recimo da je moguce isto tako kao sto moze biti nemoguce Osmeh Na kraju sve ovisi od toga koji od retorika bolje i snaznije utice na ostale Osmeh
Ja jos uvek tvrdim da musko zensko prijateljstvo ne postoji, barem u pravom smislu te reci ne - i kroz ono kako ja vidim Prijateljstvo, isto tako ne. Za mene je to natezanje i zezanje vlastitih emocija koje dodju prije ili kasnije na svetlo. Moraju.
Ipak, da pokusam razumeti one koji tvrde da takvo Prijateljstvo postoji: Ovisno sta je tema izmedju takvih prijatelja Wink

Toliko od mene kad ste se vec vratili ovoj temi Osmeh

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 20:55, Naslov:
Nije ova moja prica tema, niti treba da bude, nas i nas komsiluk sam nabrojao samo metaforicki. Ali ako treba, neka to bude primer.
Prijateljstvo izmedju starijih u prici traje preko 50 godina, a moje i Helenino 29, tj. tad se ona rodila.
Sa edipovskom fazom sam zavrsio negde u sedmoj godini, sto je reklo bi se normalno. Moja majka je imala velike ljubavi i ja za to znam, ali isto tako ima i velika prijateljstva. Otac takodje. Bliski smo sa ljudima koje sam pomenuo. Upravo je Prijateljstvo u pitanju. I da, desavalo se da mi Helena upadne u kucu u 5 ujutro sva uplakana, i desavalo se da i ja nju zacimam kad god mi treba. Nismo rod, nismo brat i sestra. A nema seksa, niti ga je bilo, niti mislim da ikad treba da ga nude. To sto prevrcemo sebe naopako jedni drugima nije put za seks. Dajte ljudi, da je sva poenta jednog odnosa u seksu, pa onda stvarno ni rod ne bi bio vazan.
Ne mora se Helena skinuti gola da bi je ja razumeo i da bi joj bio Prijatelj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 21:04, Naslov:
Ko zna, mozda pukne Helena Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 21:06, Naslov:
Posto ocito da je problem u mom izrazavanju (u poteskoci da ubodem pravi padez Vrlo srecna)ili da opisem svoje osecaje, evo jednostavnije: Ja neverujem da Prava Musko/Zenska Prijateljstva traju, govorim iz nekog svog iskustva. U svojim muskim prijateljima, ja sam gledala personifikaciju Brata, i mislim da sam jedino tako uspela postaviti granice, inace bi kad tad doslo do svlacenja (grubo receno), a za posledice nesmem ni razmisljati...
Sta znam, mozda sam u sustini zatucana, ali to je moje misljenje, koje ne mogu promeniti, jednostavno, zbog nedostatka drugacijeg licnog iskustva.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 05.11.2007, 21:10, Naslov:
Mozes mi slobodno verovati da ti takvo (drugacije) iskustvo nije potrebno. Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 50
Koliko clanova ima idealna porodica?