Da li imate i kako resavate menstrualne tegobe?

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Petak 18.05.2007, 20:36, Naslov: Da li imate i kako resavate menstrualne tegobe?
E, da samo znate kako sam se iznervirala!!! napisala sam veliki tekst na ovu temu i taman kad sam htela da ga unesem, internet se diskonektovao. a sad stvarno ne mogu od jakih bolova u stomaku da pisem-nekom drugom prilikom!
OCEKUJEM VASE SAVETE!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 19.05.2007, 03:33, Naslov:
Prvo probaj sa laganom masazom stomaka. Onda probaj sa nekim cajem. A onda...ako ne pomoogne...neki jaci antireumatik Osmeh
A, naravno, postoji i privremeno resenje od nekih 9 meseci, tako da... Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 17:07, Naslov:
Mislim da u krajnjem slučaju možeš početi sa korišćenjem kontraceptivnih pilula, one uravnotežavaju obilne i bolne menstruacije, ali pre svega moraš obavezno otići i porazgovarati o tome sa svojim ginekologom.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 17:34, Naslov:
Citat:
a, naravno, postoji i privremeno resenje od nekih 9 meseci, tako da...


Nadajmo se da nije to :cool:
Moja kolegica imala je jake i bolne menstruacije. Uz tablete koje je pila koristila je i jedan sistem, za kojeg kazu da otklanja bolove. Leci na bok i rukom saviti desno koljeno. Ne znam da li djeluje ali isplati se probati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 20:40, Naslov:
Hvala na savetima! probacu sledeci put! a za tablete-jos se ne usudjujem, mada sam citala uputstva i ispada da one nemaju nikakvo negativno dejstvo, ali nista bez ginekologa (samo postoji mali problem...ja jos nisam isla kod ginekologaWink)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 20:52, Naslov:
To je najmanji problem Ammy, narucis se i to je sve Osmeh On ce ti preporuciti najbolju zastitu i savjetovati te o tvojim tegobama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 21:45, Naslov:
Ammy, savetujem ti da odeš što je pre moguće, da nateraš sebe na to, jer to je osnovno pravilo života svake žene - odlasci kod ginekologa se praktikuju obično 2x godišnje. Tada se radi kolposkopija, Papa test i uzimanje vaginalnog brisa (nisam sigurna za cervikalni) . Nije bolno.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 01:09, Naslov:
Ammy, nema straha, pravac kod ginekologa!
Papa test je, recimo, rutinski i radi se u svakom domu zdravlja a neophodan je jer je najbolja preventiva protiv raka grlica materice.

Pilule za kontacepcije su najbolje resenje tvog problema, a danas se proizvode pilule u kojima je kolicina hormona dobro izbalansirana i odgovara upravo kolicini hormona koju proizvodi organizam zene u reproduktivnom dobu. Znaci, bezopasne su a mogu pomoci.
Srecno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 15:02, Naslov:
Evo i saveta koji ti ne može naškoditi... Masiraj refleksna područja materice i jajnika koja se nalaze iza gležnja, nešto malo iznad pete. Pritisni snažno bolno mesto. Ovo područje je vrlo osetljivo početkom menstruacije. Najbolje je da masiraš to mesto palcem kako bi pritisak bio što snažniji, i drži pet minuta sa svake strane. Naizmenično masiraj i cela stopala. Ova masaža garantuje rezultate, pogotovo ako ti neko drugi pomaže. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 19:31, Naslov:
Ne mogu ja bez zanimljivosti, cak ni kada su hormoni u pitanju Osmeh
Procitala sam da su u mnogim civilizacijama zene menstruaciju dozivljavale kao vrijeme u kome caste svoju zenstvenost i prirodan ciklus zivota, a mi ovdje kukamo Heheheh
Sjevernoamericki domoroci tradicionalno su gradili drvene kolibe u kojima je zena mogla za vrijeme ciklusa zivjeti sama sa sobom. Sakupila je svoje misli, te meditacijom i preko snova nasla nove ideje. Kad se je vratila iz tog "mjesecevog ciklusa" , pjevala je svoje napisane pjesme, citala price i imala sasvim nov pogled na zivot.
Izgleda da su to ipak plodni dani u kojima zena mora naci vremena za sebe i svoj licni rast. i promjene.
Probajmo i mi iskoristiti to vrijeme za neke svoje hobije, slusanje muzike, slikanje ili kuhanje. Ko zna, mozda ce nam bas tada uspjeti neko jelo koje nam se je cinilo komplicirano Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 20:33, Naslov:
Ja u tom periodu pijem brufene Tuzna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 20:56, Naslov:
Ima par jednostavnijih rjesenja od tableta Osmeh
Jedan od tih je promjena prehrane. Unosom hrane bogate skrobom smanjit ce se osjetljivost i psihicka napetost. Pomazu kruh, riza, zita, krumpir ili zitna plocica, koja dize nivo secera u krvi.
Cak i uzivanje kalcija smanjuje PMS teskoce. Jogurt, mlijeko, sir i spinat bolji su od Brufena Osmeh
I aerobika puni srce s kisikom i brine o tjelesnoj i dusevnoj kondiciji. Pitaj maculi Osmeh I nije potrebno da je to bas aerobika, svaka tjelesna aktivnost pomaze boljem raspolozenju.
Kod grceva pomazu topli oblozi ili masaza, a uz smijeh rijesit cemo se najvecih stresova. Gledanjem smijesnih filmova ili pricanjem viceva, sigurno cemo zaboraviti na trenutne tegobe.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 08.11.2007, 05:18, Naslov:
Pa, Tara... Jel moguce da ne znas kakvi ti bolovi mogu biti?!Osmeh ma od prejakih bolova ne pada mi na pamet nista od toga, ni tablete ne pomazu.

"Sjevernoamericki domoroci tradicionalno su gradili drvene kolibe u kojima je zena mogla za vrijeme ciklusa zivjeti sama sa sobom."
a znas sta sam ja cula u vezi toga ( mada sam zaboravila o kom narodu se radi), da su ih, kada su zene u tom ciklusu, terali od sebe jer su se smatrale prljavim i nepozeljnim ( kao neki vid kazne). moguce je da se radi o istoj informaciji, samo su tumacenja razlicitaOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 08.11.2007, 21:16, Naslov:
Znam Ammy da neke zene imaju vrlo bolne cikluse ali najvise me ljuti kad uz svu mogucu aternativu koja se danas nudi, ljudi jos uvijek koriste samo lijekova. Ako ne pomaze, ne moze ni odmoci,. Takva je moja filozofija po tom pitanju. Zbog toga sam i napisala par korisnih savijeta koji barem olaksaju te dane.
A sto se odnosa do zenskog ciklusa tice, na zalost i danas postoje razlicita vjerovanja. U Kini je bio obicaj da se je zena povukla i u vrijeme ciklusa nije sudjelovala kod svakodnevnih i vjerskih obreda. Ortodoksni Hinduisti uvjereni su da se ne smiju doticati, ni gledati zene koje imaju menstruaciju. Uvjereni su da zene mogu pokvariti hranu ili prouzrokovati kiseljenje mlijeka. Muskarci u mnogim kulturama ne zele stati na tlo gdje je hodala zena koja ima mjesecni ciklus. Istina je Ammy da krscanstvo smatra da je menstruacija kazna koju je Bog zadao zeni zbog njene gresne prirode Wink
Zanimljivo je da su vec starodavne kulture poznavale snagu i jak utjecaj ciklusa na obnavljanje kreativne energije, a tek patrijarhalno drustvo je tu snagu pocelo interpretirati kao nesto sto je prljavo i opasno za muskarca Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 08.11.2007, 21:52, Naslov:
U mladosti je bilo neverovatno bolno, sa nesvesticama, mucninama, cesto tako bolne da sam dobijala i koju inekciju za umirenje bola.
Posle porodjaja, menstrualni bolovi mi se javljaju redje, samo sam ja u tom periodu strasno osetljiva, placljiva, uvredljiva i nervozna-NEPODNOSLJIVA
Neznam sta je gore, bolovi ili nervoza? :-?
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 21:10, Naslov:
Nekima pomazu topli oblozi od biljke Viburnum rhytidophyllum. Potrebno nam je 10 ml te biljke koju kuhamo u 600 ml vode, od 10-15 minuta. Dodamo 10 ml suhog ili 15 ml svjezeg ruzmarina. Ostavimo stajati 10 minuta, zatim ocjedimo. U pripremljenu tekucinu umocimo cistu pamucnu tkaninu ili povoj. Pricekamo da se malo ohladi i kad dostigne ugodnu temperaturu ocijedimo suvisnu vodu. Legnemo na ugodno mjesto i stavimo oblog na trbuh. Drzimo 10 minuta.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 10.07.2008, 15:08, Naslov:
Iskreno meni pomaze lagana setnja sa mojom kucom ili kada masiram stomak polukruznim pokretima ali naravno lagano... Osmeh
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 213
Reg. datum: 03.05.2008
Datum unosa: Cetvrtak 10.07.2008, 20:07, Naslov:
imam uzasne menstrualne tegobe Bljak rjesavam ih brufenima i cokoladom Heheheh u tom periodu sam toliko nervozna da ujedam Zlocica Sramni Ljut sam Oklagija

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 10.07.2008, 22:26, Naslov:
Ja sam cuula, ne znam koliko je to tacno ( da li su samo bapske pricee ) da su bolne menstuacije dokaz da je zena plodna, odnosno da mnozee ostati trudna.

ja se nekako time tesiim i kad me boli stomak ja se strpiim.Mada izbeggavam da pijem lekove
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Petak 11.07.2008, 12:07, Naslov:
Na ovu temu nadjoh danas u "Lisi" nesto:

Magnesium phosphorcium D6, kad bolovi pocnu na pola sata jednu tabletuu, kad popusteee na svaka dva sata po tabletu.
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 166
Koliko clanova ima idealna porodica?