Trudnice javite se

subotica
Broj postova: 4
Reg. datum: 14.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 17:27, Naslov: Trudnice javite se
Cao drustvo ja sam ana, trudna sam 9 nedelja i volela bih da razmenjujem misljenja i tok trudnoce sa drugim trudnicama, zato javite !!! Osmeh
____________________
ana markovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 17:29, Naslov:
Cao misela Osmeh, nisam trudna ali ti mogu praviti drustvo i sa tobom podjeliti duplo iskustvo trudnoce :-P

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 18:09, Naslov:
Misela, zelim ti da uzivas u svojoj trudnoci -Osmeh.
Predlazem da ovaj topic ujedno bude i kutak za sadasnje i buduce trudnice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

subotica
Broj postova: 4
Reg. datum: 14.06.2007
Datum unosa: Petak 15.06.2007, 17:22, Naslov:
Jupi !!! Hvala vam sto ste uz mene !!!
____________________
ana markovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Bg
Broj postova: 21
Reg. datum: 21.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 21.06.2007, 22:14, Naslov:
Ja nisam trudna, ali bi vrlo rado cula neka vasa iskustva!
Tako da mame upoznajte nas kako sve to izgleda. Jako me interesuje kroz sta se sve prolazi.
I dobro i lose.
____________________
Sto pozelis pažljivo biraj, to se može i dogoditi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

subotica
Broj postova: 4
Reg. datum: 14.06.2007
Datum unosa: Petak 22.06.2007, 18:42, Naslov:
Evo Nify ja sam 11 nedelja trudnoce sa trecim detetom a uzbudjena sam i presrecna kao da mi je prvo !!!
Samo da sve bude dobro sad na ovom ekspertnom ultrazvuku koji treba da radim za nedelju-dve !!!
Puno pozdrava od buduce mamice !!!
____________________
ana markovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 22.06.2007, 23:37, Naslov:
Nify, odgovor na tvoje pitanje bio bi sigurno preopširan i jedan post ne bi bio dovoljan ni da se delić kaže.
Otvorićemo priču, pa ćemo se dopunjavati...
Naime, možemo početi pričom o periodu pre začeća, jer buduća majka mora voditi računa prvo o sebi, o svom zdravlju i zdravlju svog partnera, izbegavati loše navike: alkohol, cigarete i sl. Čest je slučaj da se žene u prvim nedeljama trudnoće isključivo brinu o tome da li su možda pile neke lekove koji bi mogli naškoditi plodu, da li se na nekoj žurci možda popilo previše, da li se često izlagala stresnim situacijama... Trudnoća nije uvek planirana, ali ukoliko imamo seksualne odnose, uvek se mora i ta mogućnost uzeti u obzir, bez obzira na zaštitu. Nekada zaštita zakaže, devojka/žena želi da očuva trudnoću iako to nije planirala. Treba se truditi da živimo zdravo i inače, a trudnoća nas opomene da smo za to imali dvostruki razlog...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 05.07.2007, 22:05, Naslov:
Hej!
Ja sam trudna vec 10-11 nedelja. Planirano. Mada, iskreno, jos nemam svest o tome sta me je snaslo. Radujem se, naravno.
Trudim se da zivim zdravo, jedem raznovrsnu hranu, voce. U sustini mi se najvise jede hrana zivotinjskog porekla. Prestala sam da pijem kafu. Folnu kiselinu sam pocela da pijem i pre trudnoce po savetu ginekologa, sad pijem; 1 * folnak, 1* mamavit, 3* dabroston dnevno.
Osecam se pospano, pa i veci deo dana provedem u snu. Kazu da ce to uskoro proci i da cu biti cila i vedra.
Pozdrav za Miselu i sve trudnice, kao i za sve one koje nam pruzaju podrsku!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 05.07.2007, 23:45, Naslov:
tamarrishka, dobrodošla!
Ako ti se spava- spavaj. Naprosto osluškuj svoj organizam i sve će biti u redu, a naravno, treba u potpunosti ispoštovati i savete lekara. Ali nemoj dozvoliti sebi da se preterano ulenjiš, znači nakon spavanja prošetaj i što više se kreći. Dobra kondicija biće ti potrebna i za sam porođaj, a i kasnije jer će bebica zahtevati tvoj veliki angažman. Uživaj u trudnoći, i nadam se da ćeš sa nama deliti sve utiske "trudnog" stanja, pa da vas u veselju dočekamo i iz porodilišta! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 03:29, Naslov:
Pozdravljam sve sadasnje i buduce trudnice :-P Zelim vam cim laksu trudnocu, bez nepotrebnih uzbudjenja. Uzivajte u svom blagoslovljenom stanju i dozvolite svojim najblizima da vas maksimalno paze i maze. Budite aktivne i jedite zdravu hranu, a ako se pojavi slabost, probajte sa manjim obrocima, vise puta na dan. Takvim nacinom prehrane, unijet cete u svoj organizam vise hrane, nego sa tri veca obroka.
Oblacite komotnu garderobu i nosite udobnu obucu. Probajte se baviti sportom, mozda jogom, plivanjem, kratkim setnjama ili laganim trcanjem ako ste se njime vec prije bavile.
Uglavnom, bavite se onim sto vas opusta, citajte ili slusajte muziku, a ako se spremate na ljetovanje, posavjetujte se sa vasim doktorom i sretan vam put Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

subotica
Broj postova: 4
Reg. datum: 14.06.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 01:54, Naslov:
Evo mene drage moje posle duzeg vremena !!!
Obavila sam ekspertni ultrazvuk i rezultati su dobri ali test krvi bas i nije zadovoljavajuci posto su mi vrednosti malo snizene od uobicajenih.
Ne pitaj te me nista van sebe smo i suprug i ja bili dok se nismo otisli posavetovati sa geneticarkom koja nam je rekla da sacekamo 2-3 ned. pa onda ponovimo dabl test to jest tripl test, a ako se i onda rezultati ne budu poklapali sa normalnim vrednostima razmatracemo o mogucnosti za Aminocintezu, koje se jako plasim iskreno jer postoji mogucnost
od pobacaja !!!
Eto inace sam 13-ta nedelja.
____________________
ana markovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 02:06, Naslov:
Misela, ja ti zelim sve najbolje! Nisam trudna niti imam iskustva sa tim tako da ti nazalost ne mogu dati neki savet, mogu samo da ti pozelim srecu! Pazi na ishranu, miruj i bice sve ok Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 20:22, Naslov:
A ja bas sledece nedelje treba da radim dabl test i imam malu tremu od rezultata. Nadam se da ce biti ok.
Pa verujem, da ce i kod tebe, draga misela biti sve ok! drzim ti palceve.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 15.07.2007, 22:45, Naslov:
Sjecam se kad sam prvi put bila na ultrazvuku, otkucaji bebinog srca i sum vode koji se je cuo, izmamili su mi prve suze radosnice. Sad citam da se uz nagli tehnicki napredak mogu vidjeti trodimenzionalne gibljive slike, a uz zivu 3D-sliku ploda, buduci se roditelji mogu vrlo rano povezati sa nerodjenom bebom.
Za pregled 3D-ultrazvukom najugodniji je 25. i 30. tjedan trudnoce. Pregled traje priblizno pola sata i prikazuje vrlo jasnu i bistru sliku ploda. Tim nacinom omoguceno je pracenje razvoja ploda po velicini, na osnovu koje se odredjuje datum rodjenja i spol. Pri tome su vidljive i moguce nepravilnosti u razvoju djetetovog obraza i udova.
Posto je vidljiv lik djeteta sa svim djelovima tijela (usi,usta,oci,ruke,noge..) uz pomoc 3D-ultrazvuka mnogo plasticniji, roditelji se sami mogu uvjeriti da je sa razvojem ploda sve u redu, a time i trudnoca majke postane mnogo spokojnija. Zanimljivo je da je svaki pregled dokumentiran i arhiviran. Roditelji mogu dobiti snimku preko usb kljuca.
U slucaju potrebe moguc je prenos podataka preko spleta u drugu ustanovu zbog moguceg savjetovanja sa drugim doktorom. Zbog toga trudnicama vise nisu potrebni odlasci na dodatne preglede i cekanje u drugim klinikama.
Bravo za razvoj tehnike i buduce sretne roditelje :-P

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 22:14, Naslov:
Moj double test je u redu.
Misela....?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 22:17, Naslov:
Drago mi je tamarrishka! Pa gde si do sada, nisi valjda sve vreme dremuckala? Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 22:21, Naslov:
Misela, mojoj prijateljici su radili double test i doktorka joj je rekla da nesto nije ok, medjuti na 'Institutu za majku i dete' gde su joj radili rekli su da je sve ok. Njena doktorka nije umela da procita rezultate!!!!
Konsultuj se sa vise lekara!
Moja prijateljica ima zdravog i preslatkog sina kome ce slaviti prvi rodendan!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 23:50, Naslov:
PoOozZ Misela, prvo da te pozdravim i da ti pozelim srecnu i laganu trudnocu prepunu uzivanja !!!! I ja cekam svoju prvu bebu i u osmom sam mjesecu trudnoce i mogu ti reci da smo svasta nas `troje` (suprug, bebica i ja ) pregrmili do sada, ali mi se nedamo i hrabro guramo naprijed OsmehOsmeh Najbitnije je da mislis pozitivno i da budes istrajna u svemu i sve ce biti ok, i vidjeces kakva je neopisiva sreca kad osjetis bebine pokrete u stomaku, pocev od prvih neznatih kao malo jaci damar pa do svakodnevnih sutiranja OsmehOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Petak 27.07.2007, 21:08, Naslov:
Pa i jesam dremuckala! Posebno ovih dana kada je bilo i preko 40*C.
Sada se polako budim kao meda iz zimskog sna. Najstrasnije ce biti ako zbog ovog spavanja porastem u pravog 'medu'? Ha!
Polako se gubi moj idealni struk, mislim da sigurno imam kilogram, a mozda i vise viska. A ne jedem nista vise nego inace, znaci to 'priroda sama odradi'!
Pozdravljam vas!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 27.07.2007, 22:03, Naslov:
Nije moderno da se ne ugojis u trudnoci.
Tako ces bar imati izgovor za ceo zivot, kad se nekada ugojis-to mi je od trudnoceOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 262
Koliko clanova ima idealna porodica?