Trudnice javite se

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 05:28, Naslov:
Ma, verujem da je bitno i izbeci uske pantalone, a i da nije lose probati orahe i med, ali narode sve je stvar srece! Ili Bozija volja, jos bolje receno!
Moj dragi i ja smo bili u vezi 10 godina i vodili racuna i nisam zatrudnela. Odlucili smo se za brak i tako reci s planiranjem svadbe planirali porodicu. Neposredno pre svadbe sam bila kod ginekologa i posto smo zeleli bebu interesovalo me je da li su mi potrebni predhodno neki pregledi pre nego se bacimo u "akciju"? I posto nemam i nikad nisam imala nikakve tegobe doktorka mi je samo preporucila da pijem folnu kiselinu oko mesec - dva pre zaceca. Ali nikad se ne zna kad ce se zacece desitiOsmeh. Mi smo imali srece, po nasoj racunici mi smo napravili bebu prvi put kad nismo vodili racuna - prve bracne noci!
Inace radila sam i triple test i on je ok!
Ja sam iz Beograda, gde mi savetujete da se porodim?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Bg
Broj postova: 21
Reg. datum: 21.06.2007
Datum unosa: Utorak 18.09.2007, 18:31, Naslov:
To i mene zanima gde da se porodim? Isto sam iz Beograda i znam raznorazne price kako se odnose prema trudnicama i u Narodnom Frontu i u GAK-u, tako da se bas dvoumim. Trudnocu vodim u privatnoj klinici i znam da cu treziti raznorazne veze i vezice kad se budem poradjala, ali mi ni to nije sigurno. A imam jos jednu opciju o kojoj razmisljam, a to je da se porodim u Crnoj Gori, jer tamo znamo dosta lekara, ali ne znam da li mi je to pametno.
Kakva su iskustva kod drugih mama? Kako ste prebrodili porodjaj?
____________________
Sto pozelis pažljivo biraj, to se može i dogoditi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 05:50, Naslov:
Ne zivim u Beogradu ali iz licnog iskustva mogu reci da je najbolje ako uhvatis neku vezu. Kod mog drugog porodjaja uz mene je bila profesorica iz skole za primalje koja je citavo vrijeme vrijeme bila uz mene, bodrila me i tjesila. Na kraju se je dogodilo da su i studenti malo asistirali. Dozivljaj je bio nesvakidasnji ali u takvim momentima nema vremana za sram, postoji samo snazna volja, a lijepa rijec i dodir ruke u tim trenucima su ko melem na ranu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 06:05, Naslov:
Prilikom mog prvog porodjaja , kad su krenuli najjači trudovi ,doktor je otišao da popije kafu jer je procenio da neću skoro...Porodila me je babica.Sama.Srećom ,bila je veoma iskusna i puno mi pomogla savetima.Taj doktor je bio najbolji doktor u bolnici, kod njega je uvek bila neopisiva gužva...Badava kad nije bio tu kad je trebalo!
Kad sam otišla da se porodim s drugim detetom , dežurni lekar je bio najizvikaniji ginekolog ,na lošem glasu po nestručnosti.Zamalo da pobegnem od straha kad sam ga ugledala.A on bio pažljiv, stalno uz mene, pričao mi, pomagao...Obilazio me nakon porodjaja ,raspitivao se kako se osećam...
I šta onda reći? Nisam pametna! !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 19:39, Naslov:
Znaci nema pravila! Ali, ipak, nije lose imati neku vezu, negog da te drzi za ruku!
Ja neprestano vagam da li bi mi odgovaralo da muz bude sa mnom na porodjaju.
Neke moje prijateljice su imale vezu, castile doktora ili se cak unapred dogovorile koja ce cifra biti da ih odredjeni doca porodi! Mi nemamo problem i da platimo, samo da znam da ce taj neko biti pouzdano tu cim zatreba, pa i u 2h nocu!
Inace mislim da cu se poroditi u Visegradskoj, tamo imam doktora koji me vodi, a i nije baby-friendly.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 19:52, Naslov:
trudna nisam,ali bih ponovo zelila rodoti bebu.na mom porodu je bilo jako lose...kao dobar strucnjak a ovamo haos.nikada ne znaci to sto cujemo o doktorima.
ti glavu gore i nemoj mnogo da brines o tome.sto vise razbijas glavu o tome sve je gore.gdje zivis tu i u bolnicu.sve ce da bude ok.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 20:03, Naslov:
Jednom sam se porodila drzavno, jednom privatno, salim se, hocu reci:
Prvu trudnocu sam vodila u drzavnoj ginekoloskoj klinici i uz sve veze(materijalne stimulacije i pokloncice), na porodaju nije dosao doktor koji je trebao, vec dezurni. Bas nemam lepe uspomene s porodaja, osecala sam se kao stoka, uzgred i dezurni doktor mi se obratio recima- sto se deres, neki kvace i po 10 sati!
Drugu trudnocu sam vodila u privatnoj klinici i platila sam po cenovniku lepu sumu novca( koji ako se uporedi sa prethodnim, sveo se na skoro isti iznos), ali sam dobila tretman kraljice. Babica je bila divna, ostali prisutni i doktori takode, porodaj je kratko trajao- a moj osecaj vrednoce, jos danas pamtim.
Doktori jesu strucnjaci i vakvi ili onakvi svaka im cast, ali ako vec jurite poznate i veze i sl. jurite za babice, jer je njihova pomoc trudnici potrebnija. Babice su ZAKON Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 23:58, Naslov:
slazem se sa kalinom
sestre ili babice...one ce te uvijek podrzati i pomoci gdje god zapne...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 23:27, Naslov:
rodila sam bebu-tesku 3,5 kg
curica je i zove se Leonor
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 01:12, Naslov:
Čestitam!!!
Priznajem, nikad nisam čula to ime. Veoma je neobično! I zvučno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 03:10, Naslov:
Čestitam, Seli! Osmeh
Leonor nam je sad najmlađa članica. SinCeriTy se takođe nedavno porodila, kao i emilija_skopje. Ovaj septembar je baš divan! Osmeh
Žive bile tri nove pripadnice ženskog sveta! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 03:16, Naslov:
Hocu i ja, hocu i ja jedno zensko, gde je rasprodaja, vidim navalile zene na jesenji popust pa sve se podnovile devojcicama. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Zelim svim mamama, zive i zdrave vam bile bebe, veselo i srecno rasle i ispunile vam zivot samo lepotom
cestitam od srca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Subota 29.09.2007, 06:41, Naslov:
od srca cestitam seli.bas beba ima lijepo i neobicno ime.
cestitke upucujem i drugim dvjema mamama....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 30.09.2007, 19:59, Naslov:
Pridruzujem se cestitkama, mamama i bebama zelim sve najlepse, a ujedno se pridruzujem klubu buducih mama Osmeh
Nedavno sam saznala da sam trudna i jako sam srecna... Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 30.09.2007, 20:19, Naslov:
Cestitam jos jednom mamama a evo da pozelim sve najbolje The Teacher! Vrlo srecnaVrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 30.09.2007, 23:45, Naslov:
Seli i Teacher, cestitam!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 05:23, Naslov:
Hvala vam Osmeh
Ovo je sve sasvim novo za mene i totalno nov osecaj i...ponekad ne znam da li je ono sto osecam u redu, da li treba tako, uh, milion pitanja Osmeh zato ce mi trebati vasa puna podrska Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 05:31, Naslov:
Tu su "stare" mame koje su pregrmile trudnoću pa pitaj šta te zanima!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 05:58, Naslov:
Prvo pitanje - je li postoji lek protiv konstantne mucnine? pokusavam sa cescim i manjim obrocima, i to uglavnom uspeva, ali me hvata slabost i smalaksam, ne mogu da mrdnem.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 06:08, Naslov:
Imaš u apoteci razna sredstva protiv mučnine ali pokušaj moj recept :jedi ono što ti prija i osluškuj svoj organizam pa ćeš brzo shvatiti od koje hrane ti nije muka a od koje nije.Ja sam obožavala groždje.Čini mi se da sam samo njega jela u početku...
Mučnina je i obeležje prvog tromesečja trudnoće ali nije obavezna! U svakom slučaju-posle 3. meseca ćeš se osećati mnogo bolje!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 272
Koliko clanova ima idealna porodica?