Trudnice javite se

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 04:05, Naslov:
Za svaki slucaj-sve sto uzimas neka bude pod stogim okom lekara.Konsultuj vise njih.
Temperaturu skidaj nekim prirodnim nacinom.Uzimaj vitamine i minerale:Ne primaj u kucu nikog za koga znas da ima virus gripe,rubeolu ,...Izbegavaj velike skupove gde mozes zakaciti neki virus!
Ako se razbolis ,ipak ,pij cajeve i sto manje lekova!
Cak i kapi za nos nisu bezazlene!
Umesto njih koristi morsku so rastvorenu u infuzionom rastvoru.(oko 5 % soli u rastvoru)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 05:38, Naslov:
Zaista ima dosta lijekova koji se mogu koristiti u trudnoci, ja to nisam znala, u prvom trimestru sam cesto bila prehladjena ali nista nisam koristila sem tih kapi na bazi morske soli, ali meni nisu pomagale. Maculi je u pravu sto se tice izbjegavanja sredine u kojoj borave bolesni jer je imunitet oslabljen u trudnoci, ja sam imala srecu da zivim u takvom okruzenju gdje su me ljudi upozoravali na prehladu svojih ukucana, i nisu mi ni dolazili niti sam im isla u tom periodu.

Tamarishka, sto se tice prvih pokreta, ja sam bila strasno uzbudjena kada sam prvi put osjetila bebu. Nisam bila ni sigurna da li je to TO, ali znam da sam osjetila kao neko majusno grebanje, ili malo jaci damar. U tom trenutku sam lezala i drzala ruke na stomaku, a da nisam, mislim da to ne bih ni primjetila. To je neopisiva sreca... A vec sada, glavica moje bebe se lijepo ocrta na stomaku, ili mi baca stomak lijevo - desno, ili podigne tesku i debelu knjigu koju citam Osmeh
Samo se opusti i uzivaj u trudnoci Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Bg
Broj postova: 21
Reg. datum: 21.06.2007
Datum unosa: Sreda 22.08.2007, 17:25, Naslov:
Evo i mene, opet :-D
Jos nisam bila na pregledu, zbog toga sto mi je doktorka na odmoru i dolazi prvog, pa ne znam da li da je cekam ili trazim nekog drugog.
Sta ustvari trebam da radim na prvom pregledu? Predpostavljam da vadim krv, i mozda UZ?
____________________
Sto pozelis pažljivo biraj, to se može i dogoditi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 22.08.2007, 22:01, Naslov:
Nify!
Pa ako ti je mala trudnoca i ne moze da se vidi na UZ onda ce ti vaditi krv.
Inace, moze i klasicnim ginekoloskim pregledom da utvrdi da li postoje promene na materici koje ukazuju na trudnocu.
Meni je utvrdila trudnocu UZ jer mi je kada sam otisla kod lekara kasnila menstruacija 20-tak dana (nisam neodgovorna, bili smo na putu u inostranstvu a pre puta sam bila kod ginekologa bilo je sve u redu, beba je skroz planirana pa nisam panicila).
Trudnocu moze da ti utvrdi bilo koji lekar (zamena dok je tvoja doktorka na odmoru), vaznije ti je posle ko ti vodi trudnocu. Moras da imas poverenja u ginekologa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Bg
Broj postova: 21
Reg. datum: 21.06.2007
Datum unosa: Sreda 29.08.2007, 21:03, Naslov:
evo konacno mene opet. Bila sam kod lekara prosle nedelje. Definitivno sam trudna. Vrlo srecna :-D Vrlo srecna Sad sam 7 nedelja. I odusevljna sam. Dok nisam otisla bila sam strasno nervozna. Plasila sam se da ne bude nesto drugo u pitanju, ali nije hvala bogu. Sad mi valja polako pripremati svadbu i maximalno uzivati.
Pozz za sve!
____________________
Sto pozelis pažljivo biraj, to se može i dogoditi...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 30.08.2007, 03:13, Naslov:
Cestitam !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 18:15, Naslov:
Sve najbolje Nify Osmeh

Iznenadio me je podatak da u Nizozemskoj 30 posto zena radja kod kuce. Tu praksu podupire zdravstveni sistem, a i trudnice same. Kao zanimljivost navode da po njihovim zakonima trudnoca nije bolest, zbog toga zdravstveno osiguranje ne krije u cjelini troskove bolnice, jedino kod rizicne trudnoce. Tako je kod njih obicaj da majka i novorodjena beba vec isti dan nakon poroda napuste rodiliste.
Eh joj, ko bi rekao da tako slobodna zemlja ima tako ogranicene zakone.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 05.09.2007, 19:01, Naslov:
Pridruzujem se cestitkama Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 06:55, Naslov:
curke interesuje me koliko kalendar ovulacije i računanje plodnih dana može pomoći da zatrudniš?? tj koliko je to pouzdano?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 16:59, Naslov:
Cao mazo!
Ti testovi nisu bas pouzdani. Ako planiras trudnocu, predlazem ti da se dogovoris sa svojim ginekologom pa da ti u nekoliko ciklusa prati ultrazvukom folikolumetriju (rast i sazrevanje jajnih celija u toku jednog ciklusa). To je ujedno i najbolji nacin da se stekne uvid u stanje tvojih jajnika, tj. kako i koliko ovuliraju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 22:30, Naslov:
Da dam i sam jedan savet svima koje zelite da zatrudnete...
Ponekad to ne uspije jer je dragi odeven nepravilno. Recimo da voli nositi farmerice koje su jako uske i stezu osetljive delove muskog tela... E tada nece doci do onoga sto zelite jer je za zacece bitna temperatura njegovog bogatstva. Ako su stisnuta povisi se temperatura i tada on nije plodan.
I nemojte misliti da se zezam, pitajte ginekologa ili malo pogledajte u strucne savete, literaturu...
Za uspesno zacece je bitno nekoliko dana mira i apstinencije, a najuspesnije je za vreme odmora, jer je promena boravka dobra varijanta...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 22:40, Naslov:
Pa Darkic, u cega da ga onda obucem pre ONOGA? Vrlo srecna Da mu dam neku tunku, hehe? Mislim, da mu ne steze intimni deo Bljak
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 22:44, Naslov:
Ma raskomoti ga, utisaj radio, budi nezna i drzi ga na sobnoj temperaturi Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 22:46, Naslov:
Da bude tako raskomocen nekoliko dana?? Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 22:50, Naslov:
Ne brini wooneetza, znat ce on kada je spreman. Isplati se malo potruditi, kasnije vas ceka 18x365 dana odgovornosti, veselja i "veselja" Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 23:00, Naslov:
I pazi cime ga hranis Vuni, i to je bitno.-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 23:07, Naslov:
E mnogo ste bre komplikovani Vrlo srecna
Nase pradede nisu nosile tunike niti su ih nase prababe hranile afrodizijacima Osmeh Veci mi trosak ispadaju posebna hrana i odeca za muza - buduceg oca nego oprema za bebu hehe!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 23:16, Naslov:
Ne stvarno, i ginekolozi ce ti potvrditi da moras zdravo da ga hranis. Mora da jede hranu sto bogatiju cinkom i selenom, a sto manje da unosi hranu punu estrogena. Znaci sto manje mu spremaj pilece batake, virsle i td. Afrodizijake mozes-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 23:18, Naslov:
E, Vuni nije baš tako...S obzirom da smo Vojvođanke, seti se samo naše narodne nošnje! Osmeh Nisu možda zabadava one čakšire od metra širine...Osmeh
Sumnjam da su nam pradede nosile tesan džins..Osmeh
A orasi i med su bogami dugo u našoj tradiciji! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 23:28, Naslov:
Kad mu budes spremala slavsko zito, ubaci med i orahe-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 85
Koliko clanova ima idealna porodica?