Putovanje njegovim visocanstvom - Automobilom

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 21:19, Naslov: Njegovo visocanstvo-Automobil
Otvorila sam ovu temu, zato sto sam jako zainteresovana da cujem vase misljenje u vezi sa kupovinom Automobila. Sta je vama prioritet pri kupovini automobila: Dizajn modela, "Prezime" modela, mala potrosnja goriva, mogucnost placanja na rate, jeftini rezervni delovi, stabilna servisna podrska, preporuka prijatelja, statusni simbol-najnoviji model, komfor, ubrzanje i "konjaza", sigurnosni uredaji-dopunska oprema, vise ili manje elektronike, automatski menjac ili manuelni, 3ili5 vrata, benzinac, plinac, dizelas, sedan verzije ili hadgeback.....
Da, i budite iskreni na kraju, odgovorite kako se brinete o vasem Automobilu?
Ko se i kako brine o higieni i zdravlju? Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 22:33, Naslov:
Prvi mi je bio Peugeot 205 GR. I sa njim sam presao uhuhu, uopce nije hteo crknut. Pre tri godine je svejedno zavrsio u reciklazi, jer je registracija bila skuplja od same vrednosti auta. A bas mi je odgovarao. Mogao sam ga ostaviti gde god sam hteo i uopce se nisam sikirao zbog eventuelnih praski na parkiralistima. Onda sam 2005. godine kupio novi 206 SW i nisam bio zadovoljan pa sam ga marta ove godine vratio i uzeo u istoj autokuci Clio 1.4 16V, varijanta sa 3 vrata, polovan i jos su mi vratili par hiljada eura. Sa ovim sam zadovoljan jer ga opet mogu ostaviti gde hocu. Ima kompletnu dodatnu opremu, ma da je nisam ni trazio, jer mi za moje puteve nije potrebna. Ono sto mi ponekad odgovara je da mogu preko kompa pratiti potrosnju goriva, narocito kada znam da nema u blizini otvorene crpke. Ne brinem za nista jer je to stvar autokuce kod koje sam auto kupio. Tako ce biti do naredne godine, onda cu opet menjati, mozda za ovaj novi Clio kojeg upravo rade, pa cu nesto doplatiti. A i nemam sta sam raditi, jer onda gubim pravo na besplatan servis. Sve sto pratim su tekucine: voda, ulje i ulje za kocnice, ma da ima i za to signalna svetla. Kada i ako idem na duzi put, idem dan prije na brzi servis i to je to.
Perem ga u praoni jer je jeftinije, bolje, a pre svega brze. Usput iskoristim i usisivac.
Tako da ovo visocanstvo kod mene nema nikakav status. Menjam ko cipele.

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 17.07.2007, 00:41, Naslov:
Škoda Oktavija, 1.9.
'Bem li ga, auto kao auto, kada nešto zvekne, zameni se....Perionica...
Točkovi, volan, menjač...Apsolutno nemam emocija prema njemu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:19, Naslov:
Devojke! A da se mi malo vozamo?



Kamo bi htele? :grin:

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:25, Naslov:
Off topic, Meni je Dark ova slicica predivna, mogao bi da je iskoristis za avatar, bas je veselaOsmeh
Dolazim na jedan krug, nadam se da znas da vozis ovo cudo?Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:43, Naslov:
Bojim se da sa ovim ne bi daleko stigli, Dark!
Ali, ok, ako uspeš da me odvezeš do Metlike (znaš gde je?), na čašu domaćeg vina, krećem odmah!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:47, Naslov:
Moze Darst Osmeh Koje cemo vino Metlisko crno ili Cvichek? Ovako bi islo, ili preko Madjarske pa na Bec, Maribor, Celje, Zidani most, Krsko pa u Metliku... ili iz Subotice prema Beogradu, pa dalje za Zagreb pa dosta brzo posle sa autoputa levo u Metliku.
Biraj Osmeh Taksi je spreman hehehehehe

P.S.: I ne brini za auto. Oldtimer jeste ali to je sve sto je staro, motor je nov Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:53, Naslov:
Probala sam cvichek i auto- put preko Zagreba kad sam poslednji put bila u Metliki. Sad možemo preko Mađarske i Austrije, a da završimo sa crnim vinom... Za sve postoji prvi put...Osmeh
Da se pakujem, ili sve imaš u rancu? Osmeh
Ok, ne brinem. To je pozitivno kod suvozača, zar ne?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:53, Naslov:
Citat:
Kalina: Dolazim na jedan krug, nadam se da znas da vozis ovo cudo?


Nema problema, Kalina. Kada dodjes sa porodicom u Slo, cekam vas na Brniku. Pa cemo napraviti jedan dziro Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 17:56, Naslov:
Moje visocanstvo ima ovakve karakteristike:
1. Udobna sedista zbog, naravno prisnijeg odnosa u toku voznje.
2. 5. vrata, ne volim da ima vecu zadnjicu od moj, znaci sedan ne dolazi u obzir.
3. Klima manuelna, ne automatska - automatski ne volim da se najezim,
4. Dizel ili plin - sad je u modi zdrava (jeftinija) hrana,
5. Mala potrosnja - moderno je da si na dijeti,
6. Metalik boja - preplanuti ten je uvek u modi, samo ne crno - asocira na nehigijenu, a ni belo -a socira na neuhranjenost,
7. Za ime ne pitam, a prezime samo da se lako izgovara - citaj kako se pise,
8. Sigurnost - volim jastucice sa svih strana kao Sheherzada,
9. Velike staklene povrsine, volim siroke vidike
10. Komotan bagaznik - sve svoje sa sobom nosim
11. Suncani krov ili kabriolet - sta ce mi promaja, a i ne mora Bog da gleda koja budala vozi,
12. Elektronika umereno zastupljena - da se zna ko je gazda, ko koga kontrolise,
13. Kad smo kod dugorocne podrske u zajednickoj vezi, Japanci i Korejci su se pokazali kao pravi dzentlmeni i garantuju dugu udobnu i sigurnu vezu. Evropejci se nisu nesto pokazali pouzdanim. Na primer Francuzi jesu majstori za laganu ljubav/ups voznju), ali traze zauzvrat luksuzan tretman. Nemci su nesto grublji, ali i za odrzavanje njihove kondicije traze skupe rezervne delove. Italijani uz koje sam dozivela brojna zadovoljstva, su u zadnje vreme omanulu u kondiciji, pa sad pomoc traze od Balkanaca. Tako da zasad ovi Azijati drze primat i bogami malo po malo osvajaju i nas Evropejk(c)e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 18:05, Naslov:
Citat:
Darstellerina: Sad možemo preko Mađarske i Austrije, a da završimo sa crnim vinom... Za sve postoji prvi put...
Da se pakujem, ili sve imaš u rancu?


Oki doki Darst. Onda cemo preko Mađarske i Austrije. Jos bolje, u Mađarskoj cu nabaviti kulen i neke zacimbe koje mi fale, tako da mozemo u Becu uzeti samo Zacher tortu, u Slovenskoj Bistrici cemo nabaviti Kerner, kad prodjemo kroz Celje mogu ti pokazati pozoriste koje necu nikad zaboraviti, u Laskom (nesto prije Zidanog Mosta) ces videti veliku pivovaru Zlatorog Lasko (a u dvorcu iznad mozemo malo odmoriti od voznje). Posle jednog sata voznje cemo polako doci u Metliku. Tamo cemo uz kulen, zacher tortu, domacih specijaliteta i odlicne Metliske crnine proslaviti izdrzljivost onog oltimera gore hehehehehehe Wink
Ranac cu poneti sigurno, znas da se od njega ne odvajam Bljak

Nisi jos spakovala????, ma ajde pozuri zeno... vec cekam ispred kuce Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:10, Naslov:
Pa, stavila sam pogačice sa sirom da se ispeku, da imamo za put! Osmeh
Ti natoči gorivo i kreni po mene!
A je l možemo i rozen tortu pokupiti, please?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:24, Naslov:
Rozen tortu? Kako da ne :grin: Pa ta mi je naj! Kako si znala? Mislis onu sa mlevenim orasima ili bademima?
Nema veze Darst, pored pedeset kila secera jedna ili dve vise nece se ni primetiti. A carine nema, jupiiiii :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:40, Naslov:
Ovo je tema o automobilima, a torte mozete jesti u drugoj temi, ne volim kad mi ostavljate mrvice u kolima-pa moram da cistim za vamaTuzna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:47, Naslov:
Kalina, nemoj da si na kraj srca...Osmeh
Samo kaži ako želiš da nam se pridružiš. Šta fali da potegnemo malo južnije, Dark, pa da se osvežimo u Ohridskom jezeru i pokupimo Kalinu? Da je oraspoložimo malo. Izgleda se namučila oko avatara, pa joj sad svaka mrvica smeta. Osmeh
Nismo mi omašili temu, autići imaju razne svrhe, zar ne? Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:51, Naslov:
Ne mogu vam garantovati osvezenje u Ohridskom jezeru, jer je i jezero toplo, a vrvi od ljudi i mestani su cak pobegli od guzve. Nema se gde parkirati, a plaze su prepune letnjih spavaca i zavisnika - od zabave. I Ohrid nije ono sto je bio, mozda dodjete Septembra ili bar krajem Avgusta - bice lepse.....a imace gde i kola da parkirate - bez kazneWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 19:55, Naslov:
Ok, pali ti onda tvoje "visočanstvo", pa pravac Metlika. Tamo ima dobrog hlada ispod vinove loze, a znam i gde možemo parkirati bez naplate. Uz vino ćemo pričati uglavnom o automobilima, čisto da ne skrećemo s puta, tj. sa teme..Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 20:03, Naslov:
Kako vam se dopada moje Visocanstvo, svaka slucajna insinuacija na ... je namerna, Wink
!?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 20:05, Naslov:
Šta da ti kažem, poželela sam da ga isprobam...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 26.07.2007, 20:07, Naslov:
Garantujem uzivanje, mada ne volim da ga delim.jWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 269
Koliko clanova ima idealna porodica?