Koji je pravi trenutak za prekid braka?

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 16:17, Naslov:
Bas si lepo ovo rekao Dark... To gore sto si naveo je upravo glavni razlog mog raskida bivse veze koja je trajala 4god i trebala da se zavrsi brakom. Vise nisam znala sta bih pricala sa njim, nije bilo sale, on nije razumeo moj smisao za humor, razgovor se pretvorio u razgovor 2 prijatelja koji se sretnu na pijaci...

Lepo stariji kazu da treba naci osobu sa kojom ces kad ostaris moci da pricas, jer je to jedino sto cete tada moci Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 06:12, Naslov:
Ne treba isvusie zuriti u brak, niti treba suvise zuriti da se brak prekine kad se utvrde razlozi. Kad se jasno oseti potreba da se brak prekine, bilo zbog usamljenosti, bilo zbog nedostatka paznje, ljubavi ili bilo kog drugog razocarenja, i kad se potrose sve sanse...onda postane svejedno da li ce se prekinuti...zar ne? Veoma je vazno da obe polovine neguju svoju ljubav i svoju jedinstvenu vezu. Bez toga - svaki je brak u opasnosti.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 21:03, Naslov:
Posto sam dete razvedenih roditelja, i jos od veoma ranog detinjstva, bila sam (silom prilika), svesna da se razlikujem od ostale dece, kad sam odrasla i udala se, zacrtala sam sebi da cu odrzati svoj brak koliko god tesko bilo. Neoprostivi razlozi za odrzanje braka su nasilstvo i neverstvo. Sve drugo se moze resiti. A ljudi koji se razvode zbog nedostatka ljubavi, mislim sa se nisu iskreno voleli ni ranije(koliko god izgledali da zive u idealnom braku). Cesti su primeri da se rasture bas oni brakovi gde supruznici javno pokazuju koliko se vole. A oni brakovi gde znaju da se posvadaju supruznici, traju..........

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 03.10.2007, 05:34, Naslov:
Nema idealnih brakova, ima samo onih sto lice na idealne. E sad tacno je da oni sto manje lice su srecniji. Sto kaze Balasevic, nista nije kao kad se posvadjas s nekim ko ti je blizak, pa se lepo ljutis kako samo i mozes na nekog ko ti je drag... A jos bolje kad se posle miriteOsmeh
Ja se ne ''svadjam'' cesto s muzem, ali imamo svoje momente, i naravno cini mi se da se vise volimo od svih onih koji su tako super srecni - gledano spolja!
Inace, iako sam dete razvedenih roditelja, nisam zacrtala da ce mi brak uspeti po svaku cenu! Nasilnistvo je definitivno ono sto nikako ne bih mogla da oprostim, ostale stvari su za razmatranje... Mislim da bi mi smetalo da prestane da me gleda zaljubljeno, ili da mi postane uzasno dosadno u nekom momentu... Posebno ako bi taj momenat potrajao!
U sustini, mislim da se niko ne vencava sa idejom da ce se jednog dana razvesti! Ali i ako dodje do toga da se prilike promene, prosto mislim da ne treba biti gnevan ni na sebe , ni na osobu s kojom ste proveli neko vreme, niti na vreme koje je proslo... Nikad ne zalim sto sam snekim bila u vezi. Bilo je lepo dok je trajalo i to ima svoju vrednost! Sustina je u tome da se prekine kad vise nije lepo.
I mislim da su ljudi mogli da se vole, pa da se to promeni... Ja sam u svakoj vezi mislila da jace i vise nikada necu voleti, pa se ipak desavalo suprotno. Sad najvise na planeti volim svog muza, volela bih da ova ljubava traje zauvek!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 29
Reg. datum: 26.11.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 01:40, Naslov:
Prekid braka --- cim sve predje u naviku. Posle par godina, nema tu vise nicega --- licno iskustvo. A ja nikako da se odlucim, da li je razvod pravo resenje.

____________________
www.extrasrbija.com

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 02:28, Naslov:
Ako nema ljubavi onda je prekid najbolje resenje. Ne valja se razvlaciti godinama.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 05:51, Naslov:
Citat:
andrianna: Prekid braka --- cim sve predje u naviku. Posle par godina, nema tu vise nicega --- licno iskustvo. A ja nikako da se odlucim, da li je razvod pravo resenje.

Svojevremeno sam negdje citala da su ekstremni Amerikanci za partnere koji su pred razvodom braka organizirali obavezni tecaj na kome uce kako da postanu prijatelji i nakon razvoda. Smatraju da je vrlo vazno da se partneri razvedu na prijateljski nacin, jer jedino tako mogu ostati dobri roditelji svojoj djeci. Ko zna, mozda se mnogi parovi nakon tog tecaja predomisle i ostanu u braku.

I sad citam da kod nas postoji imago terapija koja uci partnere kako da ostvare dobro razumijevanje i steknu vjestine koje nam omogucuju blizinu, povjerenje, toplinu, slobodu i zivot kojeg si u odnosu zelimo.
Terapija je dobila ime po slici idealnog partnera koja se je u nama oblikovala na osnovi iskustava u djetinjstvu. Terapeut kaze da se obicno zaljubimo kad nam se ucini da smo najzad nasli nekoga ko se uklapa u nasu sliku idealnog partnera. Od njega ocekujemo da ce se ponasati u skladu s nasim zeljama i kad se to ne desi obuzme nas ljutnja. To dovodi do sve cescih svadja, a zatim do bijega u sport ili posao, a cesto i u prevaru. Tako se partneri sve vise udaljavaju i zive svaki svoj zivot ili razvedu.
Najzanimljivije je da si partneri nakon razvoda traze novog partnera koji cesto ima iste osobine kao prijasnji. Te osobine nas opet pocnu ljutiti i opet smo tamo gdje smo vec jednom bili Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 18:54, Naslov:
Vuna, VunicaOsmeh :
Citat:
Ako nema ljubavi onda je prekid najbolje resenje


Ovo je relativna ocena, Vuno. Neki prestanak ljubavi shvate kao prestanak zaljubljenosti. Ne osete vise da im se tresu kolena kad ugledaju onog drugog, pa misle gotovo je. Nije tu kraj. Strast mozemo da podsticemo.
Neko bas misli da je to super i u nekoj drugarskoj slozi zivi sa partnerom srecan do kraja zivota. I ko moze da trvdi da to nije sreca? Po nekoj mojoj proceni (mislim nije u pitanju statistika Osmeh) takvi brakovi su mnogobrojni i njihova dugovecnost je cinjenica.
Mislim da je vreme za razvod kad ljudi osete nezadovoljstvo. Ako ne mogu da se usklade, ako se ne razumeju, ako zbog toga pate. Ako se medjusobno sikaniraju. Ne mislim na fizicke obracune, to je jasan znak da treba videti gde su ciji koferi. Mislim na konstantne zamerke menjaj se, menjaj se... To govori da smo sa pogresnom osobom ili smo mi pogresni nasem partneru.
Nekad ljudi bolje funkcionisu kad se razvedu. Nisu vise pod pritiskom. Ko to ne ume nek trazi ove skole za ponasanje koje Tara predlaze. Osmeh
Najveca glupost je napraviti neprijatelja od nekog koga smo voleli, pogotovo ako postoje i deca.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 19:37, Naslov:
Dejan:
Citat:
Ovo je relativna ocena, Vuno. Neki prestanak ljubavi shvate kao prestanak zaljubljenosti. Ne osete vise da im se tresu kolena kad ugledaju onog drugog, pa misle gotovo je. Nije tu kraj. Strast mozemo da podsticemo.
Neko bas misli da je to super i u nekoj drugarskoj slozi zivi sa partnerom srecan do kraja zivota. I ko moze da trvdi da to nije sreca?


Ovo mi se mnogo svidja. Mnogi parovi zaista odlicno funkcionisu iako nema vise leptirica, i srecni su. Mozda se to obicno tumaci kao navika, ili strah od promena, ali nije to u pitanju jer ti ljudi su - ipak srecni.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 20:21, Naslov:
Da ali zar drugarska sloga ne podrazumeva i ljubav? Drugarsku Osmeh Tako da se opet vracamo na ono moje. Samo sto sam ja mislila na drugaciju ljubav, onu koja u sebi nosi strast, zelju, poverenje, dozu ljubomore, da ne mislis ni na jednu drugu osobu, postovanje...
Mozda neki parovi mogu da zive u toj drugarskoj slozi, bitno da se ne svadjaju, lepo se slazu i kao super im je. Neka njih... ja ne bih tako mogla da zivim. Imam ja dosta drugova pa se ne udajem za njih Wink

Sem toga ja to nezadovoljstvo koje je Dejan spomenuo vezujem za nedostatak ljubavi. Kako mogu da budem zadovoljna ako mi je svejedno kad ce mi muz doci kuci jer mi ne nedostaje? Svejedno ako dodje popodne ili cak ujutru. Moze da dodje pijan, bas me briga jer mi smo drugari Osmeh Ne znam.... ja ne bih mogla tako a ko moze ok.

Slazem se sa Dejanom da su razlozi za prekid nerazumevanje, zamerke... ako to traje duze vreme onda se i ljubav polako gasi. Bar je kod mene bilo tako.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 27.11.2007, 21:03, Naslov:
Ako vise nema strasti, ne mora da znaci da vise nema seksa, da su ti ljudi zajedno samo zbog navike da nisu upuceni jedno na drugo, da se ne postuju? Zar i to nije ljubav? Sa drugarima ipak barem postelju ne delis. Ako volim, ne treba mi obavezno da se opterecujem ljubomorom ili da mi nedostaje u svakom momentu, da mi je njegovo prisustvo non stop potrebno jer drugacije ne mogu da funkcionisem. Mozes nekoga mnogo voleti, ali mora covek da nauci da bude i sam, pod ovim ne mislim samo na fizicku samocu.
Ok, svi razlicito funkcionisemo u ljubavi, ali poenta i jeste u tome da budemo srecni.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 04:47, Naslov:
Vidi Vuno, ja sam mislio na zaljubljenost. To mu dodje ono kad zagrizes kasiku kad jedes supu, kad ti zvoni u usima, kad ne mozes da docekas da cujes taj glas, kad te siba nervoza jer niste non-stop zajedno...
Strast je nesto drugo. To moze da traje uvek, i moze da se podstice i regenerise. To je jaka zelja koja nas obuzima uz partnera, ali je normalno da neke stvari pocnu da se podrazumevaju. Pa ko se jos zagrcnjava od zvuka glasa posle 5, 10, 15 godina veze?
E sad, kad se i strast izgubi, to je gadno, al ljudi cuvaju porodicu i nece da se pod stare dane zalecu u avanture. To mogu i da shvatim. Nerazumljivo mi je jedino kad mladi ljudi zive ko penzioneri i ostanu u dosadnim vezama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 05:16, Naslov:
Pa dobro, zaljubljenost nije isto sto i ljubav Osmeh Ljubav dodje kasnije i duze traje, dublja je, ozbiljnija.
Kazu da je zaljubljenost kad prihvatas partnera zbog vrlina koje poseduje, a ljubav kad ga volis i sa manama.

Ja strasno volim kad na ulici vidim stariji bracni par, penzionere, kako se drze za ruke... i uvek u sebi pomislim "jao boze, kad bih se i ja tako sa svojim muzem volela i kad ostarimo"
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 05:25, Naslov:
Citat:
Ja strasno volim kad na ulici vidim stariji bracni par, penzionere, kako se drze za ruke... i uvek u sebi pomislim "jao boze, kad bih se i ja tako sa svojim muzem volela i kad ostarimo"

Dobro Vuno, necu da ti kvarim iluziju, ali to se oni uglavnom pridrzavaju Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 05:27, Naslov:
Ma ti stari koje se drze za ruke su kao deca Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 05:39, Naslov:
A ne, vuno u pravu si.
Izgleda da su ovi mladi pomalo zaboravili na ljubav :cool:

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 06:13, Naslov:
Pa ne mislim nista lose kad kazem da su kao deca, naprotiv. Lepo ih je videti kako se drze za ruke, kao tinejdzeri, i kako su upuceni jedno na drugo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 06:21, Naslov:
Nisam ni rekao da loshe mislis :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 06:24, Naslov:
Aha, upuceni su jedno na drugo, to je tacno, samo ponekad jedno drugog varaju s palicom ili stakom Osmeh
Imam ja jednog starog kolegu sto kaze volim ja moju babu, a volim i seks s njom, i rado ga se secam Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 06:25, Naslov:
Jaooo Dejaneeee ne budi tako suroooovvvvv! Drze se za ruke, ne ispod ruke Wink
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 325
Koliko clanova ima idealna porodica?